Eleusis [PC]

Stworzony na silniku Unreal Engine, pierwszoosobowy survival horror, którego akcja przenosi nas do pozornie opuszczonej greckiej wioski. Okazuje się ona siedliskiem mrocznych kultystów, którzy, wykorzystując pradawną wiedzę, pragną ożywić niebezpieczne siły i wykorzystać ich moc. Naszym zadaniem, prócz przetrwania w pełnym niebezpieczeństw środowisku, jest pokrzyżowanie ich niepokojących zakusów.

wersja językowa:
polska i angielska

Eleusis data premiery gry na PC:

22 lutego 2013 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

22 lutego 2013 ( premiera w USA )

gry podobne do Eleusis:

Outlast
Syberia III
Miasmata

Przygodowe, FPP, survival horror, indie

Eleusis to pierwszoosobowy survival horror, przenoszący nas do pozornie opuszczonej greckiej wioski, gdzie, starając się znaleźć schronienie, trafimy w samo centrum tajemniczych i niepokojących wydarzeń. Gra jest debiutancką produkcją niezależnego studia Nocturnal Works.

Osada, do której zabierze nas akcja gry, okazuje się siedliskiem wyznawców pogańskiego kultu, pragnących ożywić mroczne siły i wykorzystać ich niszczycielską moc. Staniemy więc przed trudnym zdaniem pozyskania ukrytej w przedwiecznych zagadkach wiedzy i powstrzymania kultystów przed realizacją ich niebezpiecznych planów. Musimy być jednak bardzo ostrożni, gdyż nie zabraknie chętnych, chcących nam w tej misji przeszkodzić. Jedynie dzięki własnemu sprytowi, odpowiedniej taktyce i zręczności może udać się nam doprowadzić całą historię do szczęśliwego finału.

Akcja gry ukazana jest w perspektywie pierwszoosobowej, a rozgrywka łączy w sobie mechanikę gry przygodowej – z naciskiem na eksplorację, poszukiwanie tropów i rozwiązywanie zagadek – z elementami klasycznego survival horroru. Poruszamy się w otwartym środowisku tytułowej wioski, by w miarę postępów fabuły uzyskiwać dostęp do kolejnych obszarów. Zagadki, z którymi będziemy musieli się zmierzyć, stoją na dość wysokim poziomie, a oparto je o rzeczywistą historię, mitologię i technikę starożytnej Grecji. Do obrony przed wrogami i czyhającymi na nas niebezpieczeństwami wykorzystywać będziemy rozmaite, znajdowane podczas gry obiekty.

Eleusis stworzono w oparciu o Unreal Engine, co gwarantuje wysoką jakość oprawy. Realistyczna, w pełni trójwymiarowa grafika oraz efekty wizualne z pewnością wyróżniają grę na tle innych, niskobudżetowych produkcji niezależnych. Jednocześnie twórcy zadbali o prosty, intuicyjny interfejs, mroczną atmosferę oraz uzupełniającą rozgrywkę niepokojącą ścieżkę dźwiękową.

Tryb gry: single player  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Duo 2 GHz, 2 GB RAM, Karta grafiki 512 MB (GeForce 9600 GT lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

komentarze czytelników


karvimaga  2013-10-14 - 19:53

Za dwa dni pojawi się wersja Polska na steam :)

9.5

karvimaga  2013-10-16 - 22:10

Własnie pobrałem ze steam. Gra cudowna. Jeżeli mam porównać z tego roczną amnezją to ona się chowa. Klimat, dbałość o szczegóły, chowanie się. Cód miód i malina! dla mnie

eupawel  2013-10-27 - 12:16

zaluje zakupu, prawa uzytkownika, net frameworki, gra badziew

Sir Xan  2014-01-15 - 21:45

@eupawel Nie wiesz co piszesz, "nowicjusza"... Net frameworki - Przecież wielu z gier klasy AAA też używają NET Frameworki (tak jak DirectX), a więc nie ma co dziwić. Gra nie jest "badziew", lecz klimatyczna, ciekawa i grywalna według mnie. ;)

Wilk,  2014-02-08 - 05:02

mam pytanie dlaczego gdy oglądałem walktrought koleś nie miał kompletnie w tej grze wrogów a ja gdy w nią grałem miałem mnicha który łaził po całej mapie i przez pół mapy czasami nawet mnie gonił wilki które pojawiały się w takich miejscach w których trzeba było łazić po górkach używać bugów żeby ominąć skrypta z nimi

RainbowDash  2014-05-09 - 12:38

Nie wiem czemu ale się ścina ;/ a Outlast na full grałem czy w Crysisa 3

piotrman3  2014-05-21 - 18:12

zajebiste :) szkoda tylko że takie nie docenione :/