Eleusis [PC]

Stworzony na silniku Unreal Engine, pierwszoosobowy survival horror, którego akcja przenosi nas do pozornie opuszczonej greckiej wioski. Okazuje się ona siedliskiem mrocznych kultystów, którzy, wykorzystując pradawną wiedzę, pragną ożywić niebezpieczne siły i wykorzystać ich moc. Naszym zadaniem, prócz przetrwania w pełnym niebezpieczeństw środowisku, jest pokrzyżowanie ich niepokojących zakusów.

wersja językowa:
polska i angielska

Eleusis data premiery gry na PC:

22 lutego 2013 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

22 lutego 2013 ( premiera w USA )

gry podobne do Eleusis:

Outlast
Syberia III
Miasmata

Przygodowe, FPP, survival horror, indie

Eleusis to pierwszoosobowy survival horror, przenoszący nas do pozornie opuszczonej greckiej wioski, gdzie, starając się znaleźć schronienie, trafimy w samo centrum tajemniczych i niepokojących wydarzeń. Gra jest debiutancką produkcją niezależnego studia Nocturnal Works.

Osada, do której zabierze nas akcja gry, okazuje się siedliskiem wyznawców pogańskiego kultu, pragnących ożywić mroczne siły i wykorzystać ich niszczycielską moc. Staniemy więc przed trudnym zdaniem pozyskania ukrytej w przedwiecznych zagadkach wiedzy i powstrzymania kultystów przed realizacją ich niebezpiecznych planów. Musimy być jednak bardzo ostrożni, gdyż nie zabraknie chętnych, chcących nam w tej misji przeszkodzić. Jedynie dzięki własnemu sprytowi, odpowiedniej taktyce i zręczności może udać się nam doprowadzić całą historię do szczęśliwego finału.

Akcja gry ukazana jest w perspektywie pierwszoosobowej, a rozgrywka łączy w sobie mechanikę gry przygodowej – z naciskiem na eksplorację, poszukiwanie tropów i rozwiązywanie zagadek – z elementami klasycznego survival horroru. Poruszamy się w otwartym środowisku tytułowej wioski, by w miarę postępów fabuły uzyskiwać dostęp do kolejnych obszarów. Zagadki, z którymi będziemy musieli się zmierzyć, stoją na dość wysokim poziomie, a oparto je o rzeczywistą historię, mitologię i technikę starożytnej Grecji. Do obrony przed wrogami i czyhającymi na nas niebezpieczeństwami wykorzystywać będziemy rozmaite, znajdowane podczas gry obiekty.

Eleusis stworzono w oparciu o Unreal Engine, co gwarantuje wysoką jakość oprawy. Realistyczna, w pełni trójwymiarowa grafika oraz efekty wizualne z pewnością wyróżniają grę na tle innych, niskobudżetowych produkcji niezależnych. Jednocześnie twórcy zadbali o prosty, intuicyjny interfejs, mroczną atmosferę oraz uzupełniającą rozgrywkę niepokojącą ścieżkę dźwiękową.

Tryb gry: single player  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Duo 2 GHz, 2 GB RAM, Karta grafiki 512 MB (GeForce 9600 GT lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

The Settlers Online

The Settlers Online

Zagraj za Darmo!

Aion

Aion

Zagraj za Darmo!

Syberia II PL - PC - 30,90 zł

kup w sklepie

PC 30,90 zł

The Walking Dead - PC - 35,90 zł

kup w sklepie

PC 35,90 zł

Rise of the Tomb Raider - PC - 152,90 zł

kup w sklepie

PC 152,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
14.10.2013 19:53
karvimaga
66
Generał

Za dwa dni pojawi się wersja Polska na steam :)

16.10.2013 22:10
odpowiedz
karvimaga
66
Generał
9.5

Własnie pobrałem ze steam. Gra cudowna. Jeżeli mam porównać z tego roczną amnezją to ona się chowa. Klimat, dbałość o szczegóły, chowanie się. Cód miód i malina! dla mnie

27.10.2013 12:16
odpowiedz
eupawel
6
Legionista

zaluje zakupu, prawa uzytkownika, net frameworki, gra badziew

15.01.2014 21:45
odpowiedz
Sir Xan
54
Senator

@eupawel Nie wiesz co piszesz, "nowicjusza"... Net frameworki - Przecież wielu z gier klasy AAA też używają NET Frameworki (tak jak DirectX), a więc nie ma co dziwić. Gra nie jest "badziew", lecz klimatyczna, ciekawa i grywalna według mnie. ;)

08.02.2014 05:02
odpowiedz
Wilk,
39
Centurion

mam pytanie dlaczego gdy oglądałem walktrought koleś nie miał kompletnie w tej grze wrogów a ja gdy w nią grałem miałem mnicha który łaził po całej mapie i przez pół mapy czasami nawet mnie gonił wilki które pojawiały się w takich miejscach w których trzeba było łazić po górkach używać bugów żeby ominąć skrypta z nimi

09.05.2014 12:38
odpowiedz
RainbowDash
15
Centurion

Nie wiem czemu ale się ścina ;/ a Outlast na full grałem czy w Crysisa 3

21.05.2014 18:12
odpowiedz
piotrman3
20
Centurion

zajebiste :) szkoda tylko że takie nie docenione :/

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze