American Truck Simulator PC

Symulator ciężarówki stworzony przez czeskie studio SCS Software. Gra pozwala nam na zwiedzenie terytorium Ameryki Północnej za kierownicą osiemnastokołowych pojazdów i przewożenie towarów pomiędzy poszczególnymi miastami. Produkcja korzysta z autorskiego silnika graficznego.

Symulacje, ekonomiczne, samochodowe, ciężarówki.

American Truck Simulator - screen - 2016-03-02 - 316984American Truck Simulator - screen - 2016-03-02 - 316983American Truck Simulator - screen - 2016-03-02 - 316982American Truck Simulator - screen - 2016-03-02 - 316981American Truck Simulator - screen - 2016-03-02 - 316980American Truck Simulator - screen - 2016-03-02 - 316979American Truck Simulator - screen - 2016-03-02 - 316978American Truck Simulator - screen - 2016-02-16 - 315934American Truck Simulator - screen - 2016-02-16 - 315933

SCS Software | producent

IMGN.PRO | wydawca

Techland | wydawca PL

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

wersja językowa:
polska i angielska

Data premiery gry American Truck Simulator | PC

2lutego2016

2lutego2016

premiera PL

PC Windows
Okładka American Truck Simulator (PC)
American Truck Simulator

American Truck Simulator to symulator jazdy ciężarówką stworzony przez czeskie studio SCS Software, posiadające spore doświadczenie w tej tematyce – firma odpowiedzialna jest bowiem za pokrewną serię 18 Wheels of Steel, jak również za obie części Euro Truck Simulator.

Gra pozwala na zajęcie miejsca w kabinie kierowcy potężnych osiemnastokołowców i przemierzanie terytoriów Ameryki Północnej, dbając jednocześnie o to, by dostarczyć na czas przewożone towary. Twórcy postarali się o wierne odzwierciedlenie mapy drogowej, dzięki czemu poruszamy się po systemie autostrad międzystanowych i drogach ekspresowych. W premierowej wersji gry dostępne były dwa stany: Kalifornia oraz Nevada. Kolejne są dodawane sukcesywnie jako zawartość DLC.

Produkcja SCS Software pozwala nam przejście typowej dla tego typu produkcji ścieżki kariery od zwykłego kierowcy pracującego na usługach innej firmy transportowej, aż po stworzenie własnego przedsiębiorstwa zatrudniającego dziesiątki pracowników.

Jednym z najważniejszych elementów składowych American Truck Simulator jest rzecz jasna flota pojazdów – wśród nich znajdziemy popularne w tych rejonach marki takie jak Peterbilt czy Kenworth, a ich modele zostały odtworzone z najwyższą dbałością o różnorodne detale. Istotną nowością w porównaniu do Euro Truck Simulator 2 są radiowozy policji patrolujące drogi oraz możliwość wyboru miejsca parkingowego naczepy w punkcie docelowym - w zależności od naszych umiejętności manewrowania i cofania ciągnikiem siodłowym, zostawimy naczepę po prostu na otwartej przestrzeni lub wykażemy się i zaparkujemy na przykład w bardzo wąskim tunelu. Poprawiono również ruch uliczny, dzięki czemu manewry sztucznej inteligencji są zgodne z przepisami, a poszczególne stany zostały pokryte gęstą siecią dróg odwzorowującą stan faktyczny.

Gra korzysta ze zmodyfikowanego, autorskiego silnika graficznego wykorzystywanego m.in. w Euro Truck Simulator 2. Zapewnia on płynność rozgrywki oraz miasta zdecydowanie większe od tych, które mogliśmy zaobserwować we wspomnianym ETS 2 i bogate w detale oraz rozpoznawalne dzięki charakterystycznym budowlom czy zabytkom, co pozwoliło na oddanie unikatowego klimatu Stanów Zjednoczonych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.255 / 10 na podstawie 834 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.4 / 10 na podstawie 1690 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 64,90 PLN

Klasyfikacja PEGI American Truck Simulator

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe American Truck Simulator

Rekomendowane: Intel Core 2 Quad Q9650 3.0 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 450 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7

Do tej gry rekomendujemy

ASUS ROG G752VS

Procesor: Procesor Intel® Core™ i7 6820HK | Procesor Intel® Core™ i7 6700HQ
Pamięć: GB DDR4 2400MHz SDRAM, do 64 GB SDRAM
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1070 z GDDR5, 8GB VRAM
Wyświetlacz: 17.3"" (16:9) z podświetleniem LED UHD (3840x2160) 100% Adobe, przeciwodblaskowa z G-Sync | 17.3"" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 120Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowa z G-Sync | 17.3"" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 45% NTSC, przeciwodblaskowa z G-Sync
Magazyn danych: SSD - 256GB/512GB PCIE Gen3X4 SSD (RAID0)

Sprawdź ceny w:

* Uwaga! specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i sprzedawcy.

W trasie z American Truck Simulator – Euro Truck Simulator wjeżdża do USA

W trasie z American Truck Simulator – Euro Truck Simulator wjeżdża do USA [12:02]

Otwarty świat tirowca Ta spedycja relaksuje, ale treści oferuje niewiele. Studio SCS Software zjednało sobie fanów gier o ciężarówkach parę lat temu przy pomocy Euro Truck Simulator 2. Udana i ciekawie rozwijana produkcja nie była zwieńczeniem kariery czeskiego dewelopera – jego ambicją było przeniesienie dobrze znanej rozgrywki na amerykańską ziemię w American Truck Simulator. Czy ta produkcja godnie kontynuuje tradycję pamiętnego Hard Truck: 18 Wheels of Steel?

1:10
Przeskalowanie świata

PC

1:1030 grudnia 1899

1:06
Arizona DLC

PC

1:0630 grudnia 1899

1:59
zwiastun na premierę

PC

1:5930 grudnia 1899

Recenzja gry American Truck Simulator - ETS 2 może przejść na emeryturę

Recenzja 29 stycznia 2016, 11:41

Trzeba przyznać, że Czechom w kapitalny sposób udało się odtworzyć specyficzną aurę USA, która różni się diametralnie od tego, co możemy obserwować podczas zabawy w ETS 2. Składają się na to rzeczy niezwykle istotne, takie jak wspomniane już miasta czy drogi, ale także cała masa pomniejszych elementów, tworzących tę jakże udaną całość. To, co robi spore wrażenie, to ogromne zróżnicowanie krajobrazów, jakie podziwiamy podczas wykonywania kolejnych zleceń. W jednym momencie przepychamy się po ruchliwym highwayu, by za chwilę samotnie pędzić przed siebie pośród suchej jak pieprz ziemi oraz kaktusów i innych roślin, które bynajmniej na nadmiar wody nie narzekają. Nie brak też wielu budynków, nieodłącznie kojarzących się z amerykańskimi bezdrożami – regularnie zatrzymujemy się w charakterystycznych motelach, swe podwoje otwierają przed nami różnorodne stacje benzynowe, a bez kontroli wagi na stacjach diagnostycznych nie wjedziemy na niektóre trasy.

Zagraj w najlepsze gry!

Komentarze Czytelników (235)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
26.03.2016 15:26
3
odpowiedz
1 odpowiedź
luki431
79
Love Hurts

Gra nie jest aż taka spoko jakby się tu niektórym wydawało.Wygrałem w nią na chwile obecną blisko 45 godzin,przejechałem 95% mapy i wykonałem 91 dostaw.Co mogę powiedzieć?Gra jest zaledwie średnia przechodząca w słabą-niestety.Po zapowiedziach oraz po czasie jakim zajęło jej wydanie spodziewałem się czegoś więcej natomiast tak naprawdę to otrzymujemy nędzną kopie Euro Truck Simulator 2.Szkoda.Ba,,,nawet menu zostało żywcem skopiowane z europejskiego poprzednika.Dziwne że dwa i pół roku to za mało dla panów partaczy z czeskiego studia żeby pokusić się o stworzenie nowego menu.

W grze generalnie zostały powielone błędy poprzednika.Sztuczna inteligencja czyli ruch uliczny według mnie nadal nie umie jeździć dzięki czemu jazda i manewrowanie po mieście to istny koszmar.Zatrzymują się tu gdzie nie trzeba,zwalniają bez potrzeby,jadą ogólnie w ślimaczym tempie,wszystko schematyczne do bólu;przewidywalne-gdyby tak jak w tej grze wyglądał ruch uliczny w amerykańskich miastach to podejrzewam że szybko zakorkowali by całą Amerykę a nawet Kanade i od południa Meksyk:( Wszystko jest za małe i za ciasne jak na niby to amerykańskie warunki.Za wąskie drogi zarówno w miastach jak i poza nimi,zbyt ciasne punkty załadunku i rozładunku jak i wjazdy do np.agencji pracy,warsztatów naprawczych czy stacji beznynowych.Odnośnie stacji to większość z nich w tej grze przypomina te polskie które były dostępne w 90-tych latach.Małe,ciasne,ciężko się dostać pod dystrybutor z naczepą tak żeby nie zahaczyć...Pytanie zatem jak to się ma do amerykańskich ogromnych truckstopów na których parkują setki trucków i które tętnią życiem całą dobe?Odpowiadam-nijak!Nawet jak sporadycznie trafi się jakiś większy truckstop to przypomina on wymarłe miasto.Stacje kontroli wagi to jakaś nowość jakby się mogło pozornie mylnie zresztą wydawać;tak naprawdę to pic na wode.Cała ta nowość sprowadza się do tego że trzeba zatrzymać się w oznaczonym miejscu i wcisnąć ENTER po czym pojawia się dość bzdurny komunikat "Dziękujemy za twoją współprace.Szerokiej drogi".Jaką współprace że zapytam???

Jeśli chodzi o odwzorowanie pożal się boże raptem dwóch stanów czyli Kalifornii i Nevady bo zaledwie to dostajemy na początek to o ile Nevada została trochę liźnięta prawdopodobnie przez stosunkowo proste jej odwzorowanie ze względu na tereny jakie w tym stanie występują tak Kalifornia to niestety zlepek europejskich lokacji jakoś (lepiej lub gorzej) ze sobą poskładanych ale na pewno nikt mi nie wmówi że tak jak w tej grze wygląda dojazd do Los Angeles lub San Diego-w to to już nie uwierzę.
To nie jest w porządku kopiować tereny z Ets-a 2 i wmawiać biednym graczom że jeżdżą po jakiejś Kalifornii a tak naprawdę to co możemy zastać w grze nie ma z nią wiele wspólnego.Nieładnie!
Odnośnie padającego w grze deszczu to faktycznie Kalifornia i Nevada to takie stany że rzadko pada tam deszcz ale w grze chyba i z tym troche przesadzili.Ja na blisko 50 wygranych godzin natknąłem się na deszcz tylko jeden raz.Jakaś straszna susza musi panować w świecie gry,,,może kataklizm???

Policja w ATS to największa głupota i śmiało może startować do miana niedoróbki roku.Mandaty rzędu tysiąca dolarów za przekroczenie prędkośći wysypują się jak króliki z kapelusza.Problem w tym że booty zazwyczaj jadą dużo szybciej odemnie i żadnych mandatów nie dostają.Zbieram je tylko ja chociaż wcale nie jade szybko.Idiotyzm tego polega na tym że autorzy tej marnej produkcji nie pokusili się choćby o jakąś animacje zatrzymania mnie tylko mijając radiowóz pojawia się komunikat że dostałem mandat po czym mogę jechać tak samo lub nawet jeszcze szybciej...To takie skrajne lenistwo czechów.Zepsuli to całkowicie i ciągłe mandaty które otrzymujemy za nic (można tak powiedzieć) skutecznie zabijają przyjemność z gry.A po co ten kogut włączany na pare sekund w momencie otrzymania mandatu czyli zabrania mi pieniędzy z konta...Trudno powiedzieć (!)
Prędkościomierz w truckach jest jak na mój gust źle wyskalowany.Ciągnik ledwo się toczy a prędkościomierz pokazuje że jade 65 km/h a to na pewno nie jest taka prędkość.Bym zapomniał-oczywiście już kwalifikuje się na mandat w wysokości tysiąca zielonych który zresztą niebawem i zgodnie z tradycją otrzymuje mimo że booty grzeją w tym samym miejscu często gęsto ponad stówką.Coś tu jest nie tak.
Jak już jestem przy prędkośćiomierzach i ogólnie kokpitach to zostały one dość niestarannie żeby nie powiedzieć niedbale wykonane.Są brzydkie wizualnie i nieczytelne oraz bardzo słabo podświetlone.Na najwyższym poziomie podświetlenia są zaledwie lekko jasne natomiast na najniższym zanikają całkowicie.Co za mądrala wymyślił takie rozwiązanie tego nie wiem...GPS natomiast często nie prowadzi najkrótszą możliwą trasą czyli tak jak powinien więc zalecam przed trasą rozejrzeć się po mapie i samemu wybrać możliwie najkrótszą droge.Dźwięki silników pochodzą ze Scanii,Daf-a,Renault czegokolwiek co jeździ w Europie ale na pewno nie są to dźwięki tego co możemy zobaczyć za oceanem.

Mało samochodów ruchu ulicznego a można było w tej kwestii tyle zrobić,niestarannie odwzorowany radiowóz policji i tylko jeden model a przecież wiadomo że w USA w każdym stanie policja ma inne malowania jak i marki radiowozów.Wydaje mi się że ten kapeć którego możemy oglądać w grze to Ford Crown Victoria ale bardzo słabiutko wykonany-po tak zwanych łebkach lub jak kto woli na kolanie.Za mało jest tu Ameryki w Ameryce.Nie czuje się tego klimatu.Jest to mówie przekopiowane z ETS-a 2 za wyjątkiem kilku charakterystycznych punktów jak choćby most Golden Gate czy Bay Bridge.Zresztą i te rzeczy są nie najlepiej wykonane.
Zachody słońca są ładne nie powiem ale za krótkie.Nie twierdze że mają trwać cały dzień ale czas rzeczywisty ich trwania około półtorej minuty to zdecydowanie za krótko.Za chwile robi się ciemno.Mam też takie odczucie i nie wiem czy rzeczywiście tak jest czy to tylko odczucie ale noc w grze trwa dłużej niż dzień.
Bardzo źle wykonane oświetlenie w truckach gdyż na krótkich światłach nic nie widać natomiast na długich nienaturalnie rozświetlają drogę.To na pewno tak nie wygląda w amerykańskich ciągnikach lecz niestety oświetlenie też zostało skopiowane z poprzednika gdyż dokładnie taki sam efekt miałem okazje oglądać grając w Ets-a 2.

W miastach zdecydowanie za dużo świateł porozstawianych często bezsensownie i w nieodpowiednich miejscach.Efekt jest taki że zamiast upłynniać ruch powodują tylko korki.Chyba ten kto tworzył gre musiał mieć jakąś obsesje na punkcie świateł lub nigdy nie widział ich na oczy i chciał sobie jakoś to odbić bo nastawiane tego dziadostwa dosłownie na każdym skrzyżowaniu-po co?I jakimś dziwnym trafem zawsze a przynajmniej w przeważającej większośći przypadków gdy zbliżam się do skrzyżowania prawie zawsze musze się zatrzymać bo zmienia się akurat na czerwone.Wydaje mi się że są one jakimś wyznacznikiem dla sztucznej inteligencji jak mają jechać.Bo schemat jest w 90% przejazdów przez skrzyżowania ten sam-obowiązkowy postój gdyż z żółtego zmienia się na czerwone akurat gdy ja dojeżdżam do danego skrzyżowania.
Jest tu w grze jeszcze taka fikcyjna naczepa Bushnell (chyba dobrze napisałem).Tą naczepę z kolei zapożyczyli z 18 WOS Pedal To The Metal.Była dokładnie taka sama.

Na dzień dzisiejszy gry nie polecam a wręcz odradzam.Jeśli masz ETS-a nie kupuj American Truck Simulator.Na teraz nie ma w niej nic ciekawego a to co jest to głównie kopia poprzednika z nową okładką i tytułem za całkiem niemałe jak na to co oferuje pieniądze.Ja się nabrałem i wydałem za to 80 zł ale to był ostatni raz kiedy panom z tej czeskiej firemki udało się mnie nabrać.Jak oni chcą jeszcze teraz trzepać na tym kase wydając raz na ruski rok w płatnym DLC kolejne stany to żeby się dziady nie przeliczyli bo odemnie nie dostaną już nawet złamanego grosza.Najpierw trzeba coś sensownego stworzyć a dopiero później myśleć o pieniądzach a nie zrobić kopiuj/wklej,rzucić do sieci piękne screeny i wołać szmal jak za jakąś nowość.To nie tędy droga panowie czescy partacze.
A podejrzewam że będzie tak jak mówie gdyż zostawili sobie puste miejsca na mapie;prawdopodobnie na Texas,Nowy Meksyk etc.Znowu dadzą pare miast skopiowanych z Nevady i ponownie będą chcieli szybko i jak najmniejszym wysiłkiem zarobić.Ale już nie na mnie!

Oni sobie w ogóle lecą w kulki.Lada moment miną dwa miesiące od premiery tego dzieła a oni w tym czasie dodali zaledwie jednego trucka Kenworth'a W900.Peterbilta jak mam okazje doczytać w niektórych źródłach cały czas tworzą i końca nie widać.Arizona miała być w darmowym DLC czas jakiś po premierze.Mijają już dwa miesiące i nic się nie dzieje-Arizony jak nie było tak nie ma nadal.Obawiam się że w tym tempie może się jej gracze doczekają tak około 2019-go roku.Może bo w wypadku tego czeskiego (oszukańczego) wydawcy to nic pewnego.

Dużo ciekawszą propozycją z gatunku tych gier był Rig'n'Roll w którego zresztą też dużo grałem pare lat temu.Były w nim zawarte jakieś elementy zaskoczenia czyli trzeba było wykonać jakieś podwózki czy to ludzi czy jakichś rzeczy,jacyś goście odzywali się na radiu oferując różne zlecenia zazwyczaj lepiej płatne niż te standardowe;w to została wpleciona fabuła (lipna to lipna) ale zawsze jakaś natomiast tutaj nie ma nic.Tak,można a nawet trzeba zatrudniać kierowców z tym że po ich zatrudnieniu wszystko dzieje się niejako automatycznie bez udziału gracza.Nie ma tu żadnego wątku ekonomicznego a wszystko sprowadza się do tego że wiadomo tylko że dany kierowca jest w trasie;że już dowiózł dany ładunek i na moim koncie pojawiają się z automatu pieniądze lub też odpisują gdy trzeba mu zapłacić.I zostaje tylko żmudna jazda z punktu A do punktu B warto dodać po dość małej mapie bo na upartego główne drogi tych dwóch stanów dostępnych w podstawie można objechać w dwa wieczory.To jest nieciekawe na dłuższą mete i szybko się nudzi.Tak samo było z Ets-em dwójką cztery lata temu.I właśnie minęły cztery lata.Nie zrobiono nic.Szkoda.

Na koniec,,,Ciekawą rzecz jeszcze spostrzegłem.Gdy zatrudniony przezemnie kierowca jest w trasie pisze tu cytat "Na służbie".Coś się tu któremuś z twórców tej gry popiórkowało do reszty.To nie jest kur.. jakaś policja czy wojsko że trzeba określać kierowcę będącego w trasie że jest "Na służbie".Pomyłka,pomyłka-nawet i z tym.

OCENA 4/10 bo więcej dać nie mogę za tą produkcje gdyż bym skłamał a ja zawsze mówie prawdę:)

28.03.2016 09:02
1
odpowiedz
Reinheart
28
Centurion
5.0

W ETS2 przejechałem tysiące kilometrów, tutaj znudziłem się bardzo szybko, kij z tym, że menu i większość rzeczy skopiowana z ETS2 na to jeszcze mogę oko przymknąć, ale w tym przypadku jeszcze bardziej na łatwiznę poszli twórcy, nie dość, że nie ma gdzie jeździć do do tego dali 3 ciężarówki na krzyż i ciesz się człowieku, że w ogóle możesz po Stanach Zjednoczonych Ameryki jeździć, nowe ciężarówki miały być szybko dodawane, ale minęło już sporo czasu a gra jak stała tak stoi a jedynie co zmienili to Uwaga "poprawiono koła" no rzesz szkoda słów -_- za to wpadli na genialny pomysł aby wprowadzić Steam Workshop! No pewnie skoro SCS Software to śmierdzące lenie to przynajmniej gracze zrobią to co im się nie chce... Z cały szacunkiem do marki ETSa i ATSa i tak samo do SCS Software, ale ta gra jak na razie to moje tegoroczne rozczarowanie... daję ocenę 5 tylko ze względu sentymentalnych.

04.04.2016 19:47
-1
odpowiedz
lotus377
40
Centurion

Bzdury tu w większości wypisujecie.Co prawda gra oferuje niewiele na początku,ale producenci kolejne stany i ciężarówki będą dodawać wraz z aktualizacjami.Po prostu nie chciano premiery gry przekładać w nieskończoność,więc póki co wygląda to bardzo skromnie,ale to się z czasem zmieni.SCS Software to niewielkie studio i nie da rady po prostu by szybko się ukazywały nowe dodatki.To nie Electronic Arts gdzie jest zatrudniona armia ludzi.Trzeba cierpliwości,a jak gra się rozwinie z pewnością będzie dużo lepiej.

18.04.2016 00:22
1
odpowiedz
Tog22
1
Junior

Jest to na pewno najlepszy symulator drogowych wojaży. Brak konkurencji w danym temacie jak zwykle nie jest dobry, co widać na przykładzie ATS. Którą można nazwać amerykańskim ETS.

Plus:
+ Radio,
+ Możliwość rozwoju firmy,
+ Fajnie, że są to Stany, wreszcie.

Minusy:
- Trochę odgrzewany kotlet, oprawa audiowideo niezmienna wręcz,
- brak pomysłu na rozwój gry,
- zdecydowanie zbyt pusta (mało marek samochodów, świat...)

Podsumowanie:
Nie jest to zła gra, warto w nią zagrać jeżeli ktoś jest zakręcony na punkcie truckowych podróży. Trochę denerwuje to, że gra prócz zmienionego świata nie oferuje nic nowego, a wręcz Twórcy, dają nam grę w strzępach (od 2 Stanów... a gdzie tu dalej :)).
Mimo, wszystko polecam, gra się luźno i moim zdaniem lepszej gry w tej tematyce nie znajdziecie.

27.04.2016 22:58
1
odpowiedz
luki431
79
Love Hurts

Graficznie ta gra jest na bardzo niskim poziomie.Żeby lepiej uświadomić niektórym na jak niskim daje zrzut ekranu z gry już na dobrą sprawę liczącą sobie trzy lata a graficznie bije na głowe tą z ATS-a.Jest to obrazek z Rivals którego odkopałem i jeszcze raz w niego pogrywam.Mimo że to fikcyjny obszar są to tereny wzorowane prawdopodobnie właśnie na Kalifornii lub Nevadzie.To nawet nie ma co porównywać z tą miernotą którą możemy oglądać w ATS.

Tog22----------> 1) Radio to powinno być podstawą;standardem a nie jakimś plusem.Już nic w niej nie ma jeszcze radia ma nie być?

2) Teoretycznie jest mozliwość rozwoju firmy to się zgadza.Praktycznie gracz nie ma na nic wpływu bo wszystko dzieje się automatycznie bez jego udziału.Gdzie tu jakaś ekonomia?

3) Stany wreszcie są,tak.Takie bardziej europejskie te stany ale ważne że to już nie Euro Truck a American Truck.A że w tej growej "Ameryce" można się poczuć jak w okolicach Berlina (szczególnie jeżdżąc po Kalifornii) to co tam-frajerzy to kupią więc nie ma sensu się wysilać.

ps. a Peterbilta cały czas tworzą oszuści i do tej pory oczywiście się nie pojawił.Trzy miesiące od premiery za tydzień miną.

04.05.2016 22:14
-2
odpowiedz
sebo11
1
Junior

luki431- a ty co byś chciał grę idealną. Wszystko co chcesz to masz? Niestety to tak nie działa a SCS nie jest zamożnym studiem i nie może poświęcać tyle czasu na zrobienie całych Stanów. A tak wogóle oni nie mają za dużo pieniędzy i DLC mogą uratowac ich finansowo. I też trzeba podkreślić ze pracują nad ETS 2 ATS i ECS (Euro Coach Simulator) wiec o ty od nich chcesz.
W grach o amerykańskiej truckierki nie ma na tę chwilę lepszej gry choć jest niedopracowana.
Plusy:
-Różnorodność terenów
-Większe miasta
-Wreszcze jakaś policja (choć uważam ze jest nie najlepsza)
-Wreszcze jakaś nowsza gra tego typu
Minusy:
-Mało Trucków
-Mało stanów
-Brak CB-Radia
Moja ocena: 7,5/10

06.05.2016 00:18
1
odpowiedz
luki431
79
Love Hurts

sebo11----------> Dwa i pół roku to wystarczający czas na to żeby zrobić gre dopracowaną i wydać jako pełnowartośćiowy produkt a nie rzucić dwa wyrwane z kontekstu stany i to jeszcze źle odwzorowane oraz mydlić oczy biednym graczom że jeżdżą po jakiejś Kalifornii która tak naprawdę jest zlepkiem europejskich terenów przeniesionych z ETS-a który ma już w sumie cztery lata na karku.Idealnych gier nie ma ale dopracowane już tak!Ta niestety do nich nie należy!
Zamożnym studiem się nigdy nie stanie jak będą wydawać takie gnioty bo jak?Ja tu żadnej różnorodnośći terenu nie widze a policja w tej grze to tragedia a nie zaledwie jak to określiłeś "nie najlepsza".Mało trucków to tak;rzeczywiście jakoś ich mało-dwa.Z tym że stanów jest mało też się zgadzam-dwa.To mało.Na tle 51 to powiem więcej że te dwa które możemy zastać w tej niedorobionej grze to wręcz tyle co nic.
Tak poza tym to nie wiem czy do końca i całkowicie wiesz o czym piszesz;chyba nie jednak zwróć uwagę jak fatalnie są odwzorowane prędkościomierze w ciągnikach co szczególnie dobitnie widać podczas jazdy nocnej.A właściwie to prawie nic nie widać.

08.05.2016 00:33
odpowiedz
pompiliusz12
1
Junior

Mam gierkę i jest konkretna.Nowy silnik gry jednym słowem wszystko nowe lepsze itd.Ale jednak obiecanie graczom stanu który nie został zrobiony jest trochę nie w porządku.Ale ogólnie grę polecam tylko żeby zrobili w końcu ten stan który obiecali za free.Jeśli im jeden stan tyle zajmuje to ile będzie trwała produkcja całej mapy ?

12.05.2016 11:07
1
odpowiedz
1 odpowiedź
hubo88
1
Junior

Witam. Leca sobie w kulki...kupilem przed premiera i co...dwa auta, dwa stany...porazka poprostu, a praca nad dodatkami idzie im jak krew z nosa

27.05.2016 04:54
1
odpowiedz
luki431
79
Love Hurts

W tej grze zrobili fatalny błąd z bezsensownymi mandatami za nic i nie kwapią się go naprawić.Jest to zwykłe zabieranie pieniędzy.I co to za kwota mandatu w ogóle rzędu tysiąca dolarów???Gdyby takie mandaty w realu rozdawała policja za przekroczenie prędkośći to kierowców i firmy transportowe szybko by doprowadziło to do bankrutctwa.A jeśli już to powinna być jakaś tolerancja +10 km/h jak przekrocze to nic się nie dzieje a nie w ten sposób co jest teraz że jade szybciej o kilometr lub dwa;załącza się skrypt i zostają zabrane mi pieniądze z konta.To jest absurd!
A w połączeniu z tym że jest również źle oddana prędkość z jaką jade to wręcz zabójstwo.
W miastach przez to niemal nie da się normalnie jeździć.Ciągnik ledwo się toczy a prędkościomierz pokazuje 60 km/h czyli już oczywiście taka "szaleńcza" jazda kwalifikuje się na mandat.Krótko mówiąc mandatu może nie dostałbym wtedy gdybym stał w miejscu bo jak tylko rusze to okazuje się że przekraczam prędkość.Doszło do absurdu jednym słowem.

Nie polecam też brać ładunków słabo opłacanych bo przez te mandaty z kapelusza (za nic) zarobisz na takim zleceniu np. 6 tysięcy dolarów a na mandaty które na pewno dostaniesz i nawet nie będziesz wiedział kiedy i za co wydasz 8 tysięcy.Czyli zamiast zarabiać jesteś w plecy.

To samo jest poza miastami.Jeśli jade przepisowo tj.90 km/h to nie czuje prędkości.Jeśli przycisne do 110 km/h zaraz przekraczam prędkość i z automatu dostaje mandat.Tak schrzanili sprawę że aż przykro.Tyle wydali już tego typu gier przez te wszystkie lata i żadnych wniosków nie wyciągnęli.

Zauważyłem też że na autostradach prawie nie wyprzedzają mnie inne ciągniki z naczepami.Czasem się trafi ale to rzadko i zazwyczaj bez naczepy.Jadą często nawet kilka pod rząd ale w przeciwnym kierunku ale nigdy nie w tym co ja...to też jakiś błąd ale to małe piwo przy tych mandatach.To nawet nie mandaty-to zwykłe oszustwo odbierające chęć do dalszej gry bo zarobić nie jest łatwo.Żeby cokolwiek ugrać w tej grze trzeba dużo jeździć a to się staje nudne gdyż mapa jest zbyt mała.

27.05.2016 12:02
-2
odpowiedz
ADI3400
11
Centurion

Grałem chwilę w tą grę i trochę przypomina Euro Truck Simulator 2.

29.05.2016 19:26
-1
odpowiedz
szossi
1
Junior

luki431 - Czytałem Twoje komentarze i szczerze mówiąc rzygać mi się chce. Mam dla Ciebie propozycje - załóż własne studio i stwórz coś lepszego, ale Ty tego nie zrobisz, bo do tego to trzeba mieć głowę i jaja, a Ty jedyne co potrafisz to krytykować. Podaj mi chociaż jednego producenta, który przez tyle lat (ETS 2) zapewnia aktualizacje płatne i bezpłatne? NIE MA TAKIEGO! Zapominasz, że SCS Software, to nie np. Rockstar Games, to małe, niezamożne studio i tylko idiota wiedząc jak się sytuacja ma będzie wymagał cudów. Co do bezsensownych mandatów - kolejne brednie. Tolerancja jest na poziomie 1-2km/h. Mapa jest skalowana, więc nie można oczekiwać, że miasto będzie nie wiadomo jak duże. Poza tym upłynęło dopiero kilka miesięcy - Na to co jest dzisiaj w ETS2 czekało się kilka lat. Co do prędkości ciągnika - tak się wolno toczy, że mile lecą, aż miło. Kolejna kwestia, to taka, że To NIE JEST gra WYŚCIGOWA - tylko symulator ciężarówek. Jesteś naprawdę mistrzem głupoty skoro biorąc ładunek za 6 tysięcy potrafisz na mandaty wydać z 8 tysięcy, ale tutaj się nie ma co dziwić skoro ciężarówkę traktujesz jak pojazd wyścigowy - ciągniemy tyle ile fabryka dała i to nie prawda, że trzeba dużo jeździć by coś ugrać - trzeba jeździć normalnie, a nie jak ........ Pozostaje jeszcze kwestia ciężarówek - widać, że jesteś kompletnie niedoinformowany, bo normalnie wiedziałbyś, że mała liczba ciężarówek spowodowana jest nie tym, że firma się wyrobić nie może, a dlatego, bo są problemy z uzyskaniem LICENCJI
( [link] ) - Jak byś nie wiedział co to jest. W ETS 2 do gry wrzucili Majestica i mieli problemy, z uzyskaniem licencji na Mercedesa, dlatego na dzień dzisiejszy jest tak mało ciężarówek, ale jak je uzyskają, to dostaniesz je ZA DARMO! Nie podoba Ci się gra? - Odsprzedaj i po kłopocie!

30.05.2016 00:14
2
odpowiedz
luki431
79
Love Hurts

szossi----------> Podaj jakieś sensowne argumenty takie jak ja podałem np.w poście nr.174 (starałem się obszernie) a nie piszesz ogólniki lub jak kto woli zwykłe pierdolniki i sorry za szczerość ale jak to czytam to rzygać mi się chce (również).

a Ty jedyne co potrafisz to krytykować

Każdy potrafi krytykować,nie tylko ja także nie jestem w tym wyjątkiem.Bo to najłatwiej w sumie ale...Uważam że gra zapowiedziana we wrześniu 2013-go roku czyli można przyjąć że od tego czasu tworzona a zawierająca tyle błędów i niedoróbek oraz zaledwie dwa stany i tylko dwa ciągniki zasługuje na taką właśnie krytykę.Dlatego krytykuje a nie dla samej tylko krytyki choć tak by ci się mogło pozornie wydawać.

Podaj mi chociaż jednego producenta, który przez tyle lat (ETS 2) zapewnia aktualizacje płatne i bezpłatne? NIE MA TAKIEGO!

Te aktualizacje które w sumie niezbyt wiele wnoszą nie byłyby potrzebne gdyby wydali kompletną produkcje a nie zaledwie skrawek.Dlatego tyle czasu ją łatają-to pokazuje jak jest mocno niedopracowana.Niestety za te łatki często gęsto wołają dodatkowe pieniądze.Wprawdzie nie tylko oni bo to ostatnio modne również wśród innych wydawców ale co to za pocieszenie?

Zapominasz, że SCS Software, to nie np. Rockstar Games, to małe, niezamożne studio i tylko idiota wiedząc jak się sytuacja ma będzie wymagał cudów.

Jeśli jest to za małe,za biedne,za chude w uszach i w ogóle nic nie mogące studio przepraszające za to że żyje to niech zaprzestaną wydawania gier a nie z uporem maniaka wciąż brną w te same buble.

Co do bezsensownych mandatów - kolejne brednie. Tolerancja jest na poziomie 1-2km/h.

To jest tolerancja dla ciebie?To głupota a nie tolerancja.

Co do prędkości ciągnika - tak się wolno toczy, że mile lecą, aż miło. Kolejna kwestia, to taka, że To NIE JEST gra WYŚCIGOWA - tylko symulator ciężarówek.

Tak,zdążyłem zauważyć że to nie gra wyścigowa ale im dłużej gram tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu że symulator to tym bardziej nie jest.Co ma prędkość do tego jak naliczany jest przejechany dystans w grze.Prędkośćiomierz jest źle wyskalowany i w miastach najlepiej jechać z prędkością 10 km/h (jak rowerem).Może wtedy unikniemy mandatu bo po raz tysięczny zabrane pieniądze z konta i to za nic to już przestaje być zabawne.

Jesteś naprawdę mistrzem głupoty skoro biorąc ładunek za 6 tysięcy potrafisz na mandaty wydać z 8 tysięcy

Podałem dla przykładu jak mniej więcej to wygląda a nigdzie nie napisałem że ten schemat powtarza się za każdym razem.Ale tak to można po krótce opisać.Bezsensowne mandaty za nic otrzymywane w ilościach hurtowych,światła porozstawiane na każdej krzyżówce,na bezkolizyjnych drogach co chwile niczemu nie służące ograniczenia (...)Mistrzem głupoty może jestem (nie będę się kłócił że nie) ale tylko dlatego iż tyle już na tą w sumie słabą gre zmarnotrawiłem czasu.Widzisz-czego się nie robi dla zabicia czasu:( Z braku laku i kit dobry.

i to nie prawda, że trzeba dużo jeździć by coś ugrać - trzeba jeździć normalnie, a nie jak ........

I tu się bardzo mylisz mistrzu.Trzeba jeździć dużo a nawet cholernie dużo żeby coś wskórać w tej grze.Czyli żeby dorobić się jakiejś tam liczby garaży i najlepiej rozbudować je do dużych,floty ciągników i kierowców zarabiających dla nas-to trzeba bardzo dużo jeździć i jeszcze najczęściej wziąść kredyt który jak to z kredytami bywa wypada spłacić.Jeśli cena najprostszego ciągnika wynosi około 120 tysięcy dolarów,cena garażu też woła o pomste do nieba ale nie pamiętam w tej chwili ile dokładnie jednak jest odpowiednio wyższa,powiększenie danego garażu do dużego to koszt 100 tysięcy dolarów a przeciętny zarobek na pojedynczym zleceniu to uśredniając 15 tysięcy dolarów to wiesz ile trzeba zjeździć żeby na to zarobić.Oczywiście że są i takie za blisko 30 tysięcy ale są też i za tak zwane psie pieniądze czyli 6-7 tysięcy z czego przynajmniej połowa z tego zostaje zabrana (wiadomo mandaty).Kierowcy których zatrudniamy zanim dojdą do jakiegoś poziomu i zaczną coś zarabiać a nie tylko udawać że zarabiają to ileś czasu musi upłynąć.Także nie tak szybko.

a dlatego, bo są problemy z uzyskaniem LICENCJI

Teraz już całkowicie nie rozumiem.Skoro twierdzisz że to małe,biedne studio bo w sumie takie jest po kiego hu.. pakują się zatem w licencje???Zdobyli-dwie,,,Co mi z tego znaczka KW czy Peterbilt na kierownicy?Kenworth mógłby nazywać się tak jak w serii 18 WOS czyli KINETIC.Patchmakerzy szybko by się tym zajęli natomiast studio zaoszczędziło by szmal na inne rzeczy-według mnie bardziej potrzebne niż dwie literki logo.

ale jak je uzyskają, to dostaniesz je ZA DARMO!

Kiedy uzyskają?W 2025 roku?A po tempie w jakim ta firemka działa można sądzić że gdzieś tak pewnie.Mijają już cztery miesiące od premiery a oni dodali zaledwie Kenwortha W900.Długo by pisać;to jest pełna olewka.

Nie podoba Ci się gra? - Odsprzedaj i po kłopocie!

Jakbyś wiedział w jaki sposób jest dziś poblokowana dalsza odsprzedaż gier pecetowych to byś nie pisał bzdur.Gra z wykorzystanym kodem przypisanym do konta Steam nie nadaje się do dalszej odsprzedaży ale chyba coś jesteś nie na czasie i z tym.To pudełko które zalega mi w szafce od lutego mogę sobie w doope wsadzić a nie odsprzedać-chyba że chcesz kupić odemnie to śmiało,,,

Mam dla ciebie rade-pograj trochę a przynajmniej przejedź w tej grze tyle co ja i wtedy dopiero wyciągnij jakieś wnioski i ewentualnie swoje spostrzeżenia opisz na tym forum lub na innym.Trzymam kciuki że będą bardziej trafne niż te co napisałeś dzisiaj.

ps.oferta sprzedaży pudełka i papierka do niego cały czas aktualna!

Chcesz zamówić u mnie?

30.05.2016 11:14
-2
odpowiedz
1 odpowiedź
pic11olo
5
Junior
8.0

luki431
Nie chwaląc się,przejedź w tej grze tyle co ja.
Gra spoko.

30.05.2016 11:56
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
szossi
1
Junior

luki431------------> To były sensowne argumenty, poza tym napisałem Ci wcześniej - Załóż własne studio, wyprodukuj coś lepszego, albo może zamiast pisać na forum - napisz to wszystko do SCS Software h.t.t.p://www.s.c.s.s.o.f.t.com/contact.php (usuń kropki) ale jestem przekonany, że tego nie zrobisz, bo tego trzeba mieć JAJA a Ty jesteś zwykłym maruderem, który po małym studiu oczekiwał produkcji na miarę EA Games lub Rockstar Games.

Każdy potrafi krytykować,nie tylko ja także nie jestem w tym wyjątkiem.

Z tego co widzę, tylko Ty tak konkretnie marudzisz.

Te aktualizacje które w sumie niezbyt wiele wnoszą nie byłyby potrzebne gdyby wydali kompletną produkcje a nie zaledwie skrawek.

Nowe usprawnienia, ciężarówki i mapy do dla Ciebie niezbyt wiele? Przypomnij sobie jaki był ETS 2 w dniu premiery, a jaki jest dzisiaj.

Jeśli jest to za małe,za biedne,za chude w uszach i w ogóle nic nie mogące studio przepraszające za to że żyje to niech zaprzestaną wydawania gier a nie z uporem maniaka wciąż brną w te same buble.

SCS jest na chwilę obecną jedynym studiem produkującym tego typu gry i napiszę to po raz kolejny, że nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś założył własne studio i zaczął sam tworzyć lepsze. Z przyjemnością porównam Twoją produkcję (w snach...) Na szczęście nie Ty decydujesz o tym czy będą dalej produkować gry, czy też nie.

To jest tolerancja dla ciebie?To głupota a nie tolerancja.

Głupotą jest co najwyżej łamanie przepisów.

Tak,zdążyłem zauważyć że to nie gra wyścigowa ale im dłużej gram tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu że symulator to tym bardziej nie jest.

Najlepiej jest zgonić na źle wyskalowany prędkościomierz (totalna głupota) No ale co się dziwić... W takim np. Rivalsie nie ma ograniczeń prędkości - strzałka w górę czy też "W" i zapierdzielasz ile fabryka dała - Dobra rada dla Ciebie. Istnieje takie coś jak tempomat (przycisk "C") i problem znika. Druga kwestia jest taka, że mandaty można wyłączyć i w internecie są poradniki jak to zrobić.

Podałem dla przykładu jak mniej więcej to wygląda a nigdzie nie napisałem że ten schemat powtarza się za każdym razem.

Jak nie przekraczasz prędkości, to nie dostajesz - Proste? Proste! Ale skoro twierdzisz, że dostajesz hurtowo, to niestety nasuwa się wniosek, że prędkościomierz, który działa dobrze po prostu jest Ci obcy - w ogóle na niego nie patrzysz mimo, iż masz dwa (kabina i okienko).

I tu się bardzo mylisz mistrzu.
No akurat się nie mylę, choć przyznaję, że jest trudniej, niż w ETS 2 i nawet dobrze, bo tam, to była prościzna, że ho ho i w bardzo szybkim tempie szło się dorobić i ciężarówek i garaży i kierowców itp. Z drugiej strony ma się, to nijak do rzeczywistości, gdzie mając własną ciężarówkę za milę możesz wyciągnąć ok 1,80-2,00$.
Rozbudowując firmę trzeba po prostu MYŚLEĆ co się robi, lecz jak widać niektórych nawet tak prosta ekonomia
przewyższa.

Teraz już całkowicie nie rozumiem.
Może dlatego, bo chcą, żeby gra była jak najbardziej realna? Żebyś mógł sobie pojeździć wiernie oddaną kopią danej ciężarówki, a nie jakimiś KINETICAMI, Majesticami, srajesticami itp. Poza tym nie zapominaj, że mody nie gwarantują Ci STABILNEGO działania gry i z każdą kolejną aktualizacją może się wysypać. Chcą oryginalne ciężarówki w grze, to starają się o licencję - tutaj nie chodzi o kwestię finansową, a o kwestię prawną - co najmniej jedna nowa ciężarówka jest już gotowa, tylko papierologia została.

Kiedy uzyskają? Widać, że jesteś niekumatym gościem skoro nadal nie rozumiesz, że TO NIE OD NICH ZALEŻY, a od firm typu Volvo, Peterbilt itp. Wejdź sobie w Google i przeczytaj co to jest "licencja". Dostaną zielone światło - umieszczą w grze. Proste? Proste!

"Jakbyś wiedział w jaki sposób jest dziś poblokowana dalsza odsprzedaż gier pecetowych to byś nie pisał bzdur."

Skoro przypisałeś grę do konta na którym masz jeszcze inne gry, to faktycznie masz problem. Po prostu nie myślisz, tak samo jak nie myślałeś kupując tą grę - w internecie było mnóstwo filmików-recenzji przedstawiających grę - trzeba było tylko przysiąść i obejrzeć.

Twoja rada jest tyle warta co pusty karton po mleku czyli nic.
Nie twierdzę, że gra jest bez wad, ale tak samo było z ETS 2 - upłynie jeszcze trochę czasu zanim się rozwinie. Przyznać muszę natomiast jedno, że trzeba być totalnym kre**nem, żeby porównywać grę chociażby pod względem graficznym do takiego Rivalsa lub czepiać się dosłownie pierdółek, bo ciężarówki jak i stany się pojawią - czy prędzej czy później, biorąc pod uwagę, że to nie jest EA, czy RG tylko małe studio, które jako jedyne zajmuje się tematami ciężarówek, więc zamiast wylewać gorzkie żale przeplatane z bredniami - zagraj sobie w Rivalsa - tam możesz zapie***ać ile fabryka dała, a do ATS-a wróć za rok!

30.05.2016 11:58
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
szossi
1
Junior

pic11olo - Konkretnie widzę :)
Pewnie, że gra jest spoko, ale zawsze znajdą się takie marudy.

30.05.2016 18:18
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
szossi
1
Junior

acer884
W porównaniu do takiego EA czy RG, to jest małe studio. Fallout 4 to gra typu RPG jakich pełno, a jeżeli chodzi o symulator ciężarówek masz tylko produkcje SCS i zapomnianego już Rig'n'Roll'a, dlatego wynik sprzedażowy mnie nie dziwi. A co do myślenia, to sam zacznij myśleć, a dwa nie będziesz mi mówił co mam robić. Wkurzają mnie takie osoby, które nic innego nie potrafią, tylko krytykować - nie podoba Ci się, to nie graj. Co do poprawek - widać, że coś robią. GTA IV do dnia dzisiejszego mimo 7 wydanych patchy nie chodzi tak jak powinno i sprawia wielu osobom problemy, ale czy ktoś się graczami przejmuje - NIE!

Ostatnia aktualizacja:
Interfejs:

Kary za wykroczenia drogowe mogą zostać wyłączone (opcja w interfejsie gry)
Wyświetlanie trasy w nawigacji (czerwona linia) może być wyłączone (opcja w interfejsie gry)
Możliwość zupełnego wyłączenia Doradcy drogowego – wtedy nie będą nawet „wyskakiwały” okienka z najważniejszymi powiadomieniami (opcja w interfejsie gry)
Automatyczne parkowanie może zostać wyłączone (opcja w interfejsie gry)
Informacje o przekroczeniu prędkości przedstawiane jako czerwone tło prędkościomierza w Doradcy Drogowym

Pojazdy:

Inteligentny tempomat może używać hamulca silnikowego gdy skrzynia nie posiada retardera
Zaawansowana symulacja zmiany biegów
Realistyczne układy przekładni (Scania, Volvo, ZF). Aby je aktywować należy stworzyć nowy profil lub usunąć dotychczas używane niestandardowe układy H-Shifter
Poprawienie stabilności ciężarówki podczas używania retardera

Pozostałe:

Ulepszenie sztucznej inteligencji

A to jest tylko tylko jedna.

Nie da się zadowolić wszystkich, ale nie zgodzę się z określeniami typu bubel czy kit, z resztą jak widać chociażby po tym portalu, że ocena 8.0 (ETS 2) i 8.5 (ATS) redakcji jak i ogólna ocena użytkowników powyżej 8 w obu produkcjach mówi sama za siebie, a tak jak pisałem wyżej - nikt, nikogo do grania nie zmusza.

post wyedytowany przez szossi 2016-05-30 18:21:08
31.05.2016 08:45
-1
odpowiedz
pic11olo
5
Junior

szossi
Śwęte słowa.

31.05.2016 11:15
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
szossi18
1
Junior

acer884
Wczoraj doszedłem do wniosku, że wchodząc w ogóle w dyskusję, z Tobą m.in. tracę jedynie swój cenny czas, którego przecież nikt mi nie odda, dlatego usunąłem konto, ale skoro odpowiedziałeś, przy okazji mnie prowokując, poświęciłem te parę minut na konto i na ostatnią już odpowiedź.

Przeglądałem Twój profil, a będąc na nim wszedłem w komentarze, które oczywiście przeczytałem, a które dotyczyły wyłącznie ATS-a. Rzecz jasna masz prawo wyrazić swoją opinię, ale w moim przekonaniu opinia, zwłaszcza, która jak twierdzisz nie jest hejtem, a która ma pomóc potencjalnemu nabywcy powinna zawierać plusy i minusy, a Ty m.in po prostu marudzisz i krytykujesz i nic więcej, a gdy ktoś ma odmienne zdanie tak jak Ja, to zaraz... Jak to było? Zacytujmy!

"Przestań z takim uwielbieniem powtarzać to co mówi P. Sebor czy reszta SCS i zacznij myśleć."

Nigdy nie twierdziłem, że gra jest idealna, ale widzę zarówno plusy jak chociażby licencjonowane ciężarówki jak i minusy typu: mandaty na jedno kopyto - zamiast np. za przekroczenie 5-10 mil, tyle i tyle, za przekroczenie 10-15, tyle i tyle itp.

Piszesz do mnie:
"nie chcesz to nie myśl. Zaznaczam jednak, że jest to przydatna umiejętność."

Skoro jest, bo jest, to dlaczego nie myślisz?
Bo tylko niemyśląca osoba stwierdzi, że porównywałem produkcję Rockstara GTA do SCS.

Porównałem jedynie studia, a pisząc o GTA miałem na myśli podejście producenta do klientów. Podane wymagania miały się nijak do realnych i nawet na mocnych komputerach były i są problemy i tą grę mogli poprawić-dopracować, ale tego nie zrobili, tutaj cały czas wychodzą nowe poprawki - nie oczekuję po Tobie tego, że to zrozumiesz.

Nie wiem jaka jest odczuwalna różnica, ale jeżeli nurtuje Cię, to pytanie, zawsze możesz napisać do obsługi SCS - na pewno Ci odpowiedzą. Wiem natomiast:

"Inteligentny tempomat może używać hamulca silnikowego gdy skrzynia nie posiada retardera"

Jeżeli nie zauważysz przeszkody np. ciężarówki z przodu na autostradzie, i nie zareagujesz sam, zostanie włączony hamulec silnika, aby nie zaliczyć dzwona i to już jest jednak odczuwalna różnica.

Najważniejsze jest jednak, to, że w porównaniu chociażby do wspomnianego GTA IV ma dobrą optymalizację i chodzi dobrze na naprawdę poczciwym sprzęcie.

Jeden użytkownik napisał wcześniej do drugiego, że po prostu oczekuje gry idealnej i z Tobą jest tak samo, ale tak się nie da, lecz nie wątpię, że za jakiś czas będzie lepsza.

Pozdrowionka i miłego dnia życzę!

post wyedytowany przez szossi18 2016-05-31 11:18:23
23.06.2016 19:20
odpowiedz
Bryt_RZ
8
Legionista

SCS Software na swoim blogu poinformowało o zbliżającej się zmianie skali mapy ATS'a z 1:35 na 1:20, czyli takiej jak jest obecnie w ETS2(a co za tym idzie wydłużenie długosci dnia i nocy) [link] Jest to wg mnie bardzo dobra wiadomość, bo jednak obecnie ta mapa jest troche za mała, w kilkanaście minut można teraz przemierzyć pół mapy. A jeszcze jak dodadzą kolejne stany to będziemy mieli do czynienia z jedną z największych obszarów gry w historii. Już się nie mogę doczekać aby przemierzyć USA od wybrzeża do wybrzeża w swoim Peterbilcie

05.07.2016 22:01
1
odpowiedz
barakun
14
Legionista
6.5

Napiszę krótko ale treściwie, gra nie powala. Nie porównuję jej oczywiście do Euro Truck Simulator 2 bo to dwie różne gry ale kiedy wyszedł ets miał większy rozmach. Tutaj na start dostaliśmy jedynie dwa stany i bodajże 2 ciężarówki, od premiery dodali do gry jeden nowy stan + jedną nową ciężarówkę, w takim tempie ta gra .... Bez komentarza. Liczyłem na więcej, mimo wszystko fajnie sobie pojeździć od czasu do czasu. Maniakom na pewno siądzie. ;)

31.07.2016 15:16
-1
odpowiedz
Zeus88
14
Legionista
4.0

Kiepska gra w porównaniu do ETSa. Z Trucków SCS już więcej nie wyciśnie... Lepiej gdyby poświęcili swój czas na tworzenie porządnego symulatora autobusu.

24.08.2016 14:52
odpowiedz
graczo1818
43
Uciekinier
5.0

Powodzenia w budowaniu Ameryki. Kiedy skończą wszystkie stany to już będę starym dziadkiem. Debilny pomysł jak z najnowszym hitmanem.

04.09.2016 13:54
odpowiedz
1 odpowiedź
luki431
79
Love Hurts

Gram w tą gre nadal ale głównie dlatego że nie ma nic lepszego o tej tematyce a lubie takie gry.Przejechałem już ponad dwieście tysięcy kilometrów i wykonałem prawie dwieście czterdzieści dostaw.Gra nie jest jednak rozwojowa bo mija siódmy miesiąc od premiery a wyszedł raptem jeden stan-to jest kpina ze strony autorów.Jeśli mają już gotowy szablon to nie rozumiem co tam tyle trwa.Wygląda to tak jakby olali tą gre.Mydlą oczy że coś tam robią a tak naprawdę to nic bo nie widać efektów.
Peterbilt miał być i nie ma do tej pory a także niewiadomo kiedy będzie i czy w ogóle...porażka.
Jak oni będą w takim tempie "tworzyć" to ta gra całkiem odejdzie w zapomnienie.Stanie się przestarzała po prostu i nie będzie takich gier-będą nowsze,ładniejsze.Ale...

10.09.2016 12:54
-1
odpowiedz
pic11olo
5
Junior

Gram w tą gre nadal ale głównie dlatego że nie ma nic lepszego w tym temacie.
Gra jest fajna.

03.10.2016 10:09
odpowiedz
Maksymilianowicz
11
Chorąży

Moim zdaniem zrobili błąd bo kiedy wyszła gra dalej pracują nad ulepszaniem euro truck simulatora 2 zamiast przerzucić wszystkich ludzi robiących dalej nad ets 2 do rozwoju american truck simulator. Zbyt wolny rozwój powoduje ,że gra wiele na tym traci a dla wielu przez to jest zbyt nudna. Praktycznie jest żadna konkurencja przez co twórcy ats pozwalają sobie na więcej niż gdyby była poważna konkurencja.

post wyedytowany przez Maksymilianowicz 2016-10-03 10:12:55
03.11.2016 15:05
1
odpowiedz
luki431
79
Love Hurts

Po dzisiejszej aktualizacji pojawił się w grze długo wyczekiwany Peterbilt 379 w różnych wariantach kabiny oczywiście.Jeszcze nie kupiłem ale już się na niego czaje.Na pewno wypróbuje!Póki co jeżdże cały czas też klasykiem Kenworth'em W900.Przejechałem nim już ponad 178 tysięcy kilometrów czyli całkiem sporo.

Wczorajsza aktualizacja natomiast też dodała trochę zmian całe szczęśćie pozytywnych.Głównie kosmetyka i większa ilość szczegółów zarówno w miastach jak i na trasie,jakieś nowe auta ruchu ulicznego,nieco poprawione kokpity w truckach a także coś zrobiono ze światłami gdyż nie występuje już tak często sytuacja że gdy dojeżdżam do skrzyżowania zawsze światło zmieniało się na czerwone-teraz jest z tym lepiej!Coś zrobiono w każdym razie.Długo im to zajęło ale grunt że wreszcie jest ten Peterbilt.

Gra by była super jeśli ktoś lubi takie gry oczywiście ale oni za mało przy niej pracują i za wolno im to wszystko idzie.Lepsze jednak to niż nic.

post wyedytowany przez luki431 2016-11-03 15:10:24
07.12.2016 13:25
-2
odpowiedz
pic11olo
5
Junior

Teraz po skalowaniu nie ta gra.
Całkiem nowe drogi dodano dróg,i 1 miasto,daje 10.

13.03.2017 22:29
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
papież Flo IV
1
Centurion

Chwila chwila chwila. To ile tych stanów w końcu jest?

15.03.2017 08:14
odpowiedz
pic11olo
5
Junior

3

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze