Piraci z Karaibów [PC]

Pirates of the Caribbean. Gra przygodowa/cRPG oparta na motywach filmu fabularnego Jerry’ego Bruckheimera (Armageddon, Pearl Harbor) o tytule „Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl” z Johnnym Deppem w roli głównej.

wersja językowa:
z polskimi napisami

Piraci z Karaibów data premiery gry na PC:

01 lipca 2003 ( światowa data premiery )

11 września 2003 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Pirates of the Caribbean:

Caribbean!
Sid Meier's Pirates! (2004)
Age of Pirates II: City of Abandoned Ships

Akcji, TPP, piraci, filmy

Pirates of the Caribbean to gra przygodowa/cRPG oparta na motywach filmu fabularnego Jerry’ego Bruckheimera (Armageddon, Pearl Harbor) o tytule „Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl” z Johnnym Deppem w roli głównej. Akcja przenosi gracza do XVII-wieku, złotej ery piractwa, gdzie staje się niezależnym kapitanem okrętu żaglowego z tamtych czasów, szukającym szczęścia, sławy i pieniędzy na Karaibach. Akcja gry rozpoczyna się w momencie gdy nasz bohater staje się świadkiem ataku sił francuskich na wyspę znajdującą się pod kontrolą Anglików. Udaje mu się wydostać i zawiadomić o zajściu gubernatora pobliskiej kolonii angielskiej. Ten sam gubernator wysyła bohatera z powrotem, by zinfiltrował zajętą przez Francuzów wyspę i dopowiedział się jakie są ich plany i jaką siłą militarną dysponują. Tu zaczyna się przygoda, przygoda która zaprowadzi bohatera w sam środek walki o wpływy w regionie, w której biorą udział oba mocarstwa, okoliczni piraci, kupcy i inni rządni sławy zawadiacy. W całej tej opowieści zetknie się też z legendarnym skarbem ukrytym gdzieś na sekretnej wyspie.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzedniej tego typu grze firm Akella i Bethesda Softworks, tj. „ Sea Dogs” (Pirates of the Caribbean to w istocie przerobiony Sea Dogs II), gracz ma dowolność w podejmowaniu decyzji (np. po której stronie konfliktu się opowiedzieć), wytyczaniu tras swej żeglugi, odwiedzaniu określonych portów, itp. Może imać się różnych płatnych zleceń, wykonywać liczne questy poboczne, rozmawiać z napotkanymi w miastach czy portach NPC-tami, kupować nowe, lepsze okręty, zatrudniać załogę, oficerów, uzbrajać okręt, itp. Cały czas postać bohatera zwiększa swoje doświadczenie stając się coraz lepszym kapitanem, doskonaląc umiejętności władania bronią białą, itp. Na szczególne wyróżnienie zasługują niezwykle efektowne potyczki morskie, w tym zarówno walka na dystans z użyciem artylerii pokładowej, jak abordaże i walka wręcz. Cała akcja przedstawiona jest w niezwykle zaawansowanej trójwymiarowej oprawie graficznej - można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest to najlepsza grafika jaką dysponowały dotychczas (moment premiery) gry o tej tematyce. Widzimy przepiękne duże żaglowce, załogę na pokładzie, działa, doskonale modelowaną wodę, porośnięte roślinnością wyspy, doświadczamy też różnych warunków atmosferycznych, w tym nawet tornad czy sztormów.

Tryb gry: single player   Nośnik: 2 CD  
Ocena gry 8.5 / 10 na podstawie 6359 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Procesor Pentium III 1 GHz, 256 MB RAM, karta grafiki 32MB, 1.5 GB HDD

Piraci z Karaibów - recenzja gry

Piraci z Karaibów - recenzja gry (PC)

"Ratusze miejskie to arena rozgrywek politycznych oraz siła napędowa biegu fabuły, a zarazem jedne z najpiękniejszych budynków na wyspach – obok kościołów. Każda kolonia posiada swojego gubernatora, a z biegiem czasu bywa, że przechodzi ona z rąk do rąk i tym samym zmieniana zostaje obsada stanowisk od strażnika bramy po gubernatora właśnie. Osiem wspomnianych wysp to: Conceicao, Douwesen, Falaise de Fleur, Isla Muelle, Oxbay, Quebradas Costillas, Redmond oraz atol Khael Roa. Ich nazwy wskazują pięć nacji, które żywią swoje roszczenia względem archipelagu: Anglicy, Francuzi, Holendrzy, Portugalczycy i Hiszpanie oraz poniekąd ponadnarodowi piraci. Z każdą z tych nacji względnie organizacji gracz może pozostawać w stosunkach przyjaznych lub nie, okazyjnie zaś zdarza się napotykać „dyplomatów”, którzy za opłatą skłonni będą to i owo w reputacji gracza wyrównać."  więcej

komentarze czytelników (191)


electricatom  2010-07-30 - 19:19

kto pomoże noobowi? nie wiem jak dotrzeć do drugiego miasta, w ogóle da się jakoś spojrzeć na mapę karaibów w tej grze?

Nikuu  2010-08-02 - 13:51

Musisz wejść do portu w Oxbay (początkowe miasto) i trafić na pokład swojego statku. Kieruj się na molo, jak zobaczysz przy nim łódkę, wciśnij F2 (chyba, w każdym razie jakieś F >. ...

Wiertaraon  2010-08-11 - 20:18

Jeśli chcielibyście poczytać coś o PzK to zapraszam ...

tomashes9  2010-11-02 - 10:50

Super gra, ostatnio cos mnie do niej ciagnie, chyba sobie zainstaluje. Pamietam, ze kiedys gralem w to maniakalnie, az zatrzymalem sie na podbijaniu jakiegos fortu. Probowalem chyba z 2 tygodnie i wkurzony wywalilem z dysku. Ajc, teraz musze przejsc zeby odzyskac honor . ...

MamboOo  2010-11-30 - 14:56

A ja się z wami nie zgodzę, da się zdobyć czarną perłe... ale trzeba zmienić treść dwóch plików tekstowych. Mianowicie "Characters.init.c"

gato123321  2010-12-02 - 17:40

Zatoka piratów wita http://www.zatokapiratow.info Pomoc techniczna gier,gra rpg na forum,szanty,morskie opowieści,działy dotyczące inny sfer(oprócz marynistyki);piracka muzyka i pirackie klimaty zapraszamy wszystkich piratów z polskich wód !

blackrider  2011-09-25 - 20:46

Mam pytanie jedno. Jak mogę zwiększyć reputację. Bo chcę wykonać dwie misje jedną w której dostanę szablę nicolasa sharpa i drugą w której dostanę nowego oficera- syna admirała floty hiszpańskiej. Tylko nie mogę jej rozpocząc bo moja reputacja jest ciągle na neutralnym. Pomożecie?

blackrider  2011-09-26 - 17:08

POMOŻE KTOŚ ??

Japanmoto  2011-10-08 - 14:43

Reputację można zwiększyć dając datki na kościół. Ja zawsze tak robiłem, ale nie znam innego sposobu.

blackrider  2011-10-14 - 15:51

Już sobie z tym poradziłem ale dzięki wilkie. Kiedyś już grałem w piratów tyllko teraz nie mogłem sobie przypomnieć jak się zwiększało reputacje.

D@ni3l  2012-05-28 - 11:29

Gra 100 razy lepsza od Risena 2

Seblord  2012-07-08 - 21:23

Zgadzam się gra 100 razy lepsza od dzisiejszych. Fabuła nigdy mnie nie wciągnęła, ale system ekonomiczny... bajka. PS. Dla osób które mają na początku problemy z kasą. Instrukcja jak zostać milionerem na pierwszej wyspie. Idziemy do tawerny. Szukamy pierwszego oficera (bosmana, czy innego oficera na statek który by nam towarzyszył) i pytamy się go ile chce na służbę na naszym okręcie. On mówi, że 2500 (może mniej może więcej powiedzieć). My się pytamy czy nie zejdzie z ceny. On odpowiada, że nie zejdzie, więc kończymy z nim rozmowę. I zaczynamy dialog od nowa. Znowu ta sama sekwencja. Tym razem zejdzie z ceny i zaproponuje 2300 (oczywiście z ceny może zejść dopiero po kilku próbach, więc nie zniechęcajmy się za szybko) i kończymy z nim rozmowę. Zaczynając od nowa tą samą sekwencję będzie chciał już 2300 a nie 2500. Powtarzając tą sekwencję na okrągło w końcu zejdzie do ceny 0. A potem sam nam będzie chciał nam płacić za przyjęcie na okręt. W ten sposób na pierwszej wyspie dorobiłem się kompletu towarzyszy (są nieocenieni w walce na początku gry) oraz 200 000 złota przez co mogłem kupić najlepszy statek. Jest dość fajny sposób na oszukanie gry, ale wymaga cierpliwości. Po kilku ...

wiedzmin559  2013-07-17 - 07:03

Czy tutaj wszystkorobi się LPM,PPM??? :/

Seboolek  2013-10-08 - 18:25

Zastanawiam sie dlaczego nikt nie zrobi podobnej gry z fajnym systemem ekonomicznym. Takie GTA na morzu. Nie ma takich gier a na pewno wielu by w nie grało.

ivo  2013-11-01 - 21:06

Niedawno skończyłem Pirates Odyssey: To Each His Own. Fajna zabawa, niestety tylko po rosyjsku, czekamy na wersje english. Gra podobna do Pirates: City of Abandoned Ships aczkolwiek posiada dłuższą i bardziej skomplikowaną fabułę. Polecam wszystkim, którzy z sentymentem wspominają Sea Dogs

VaasM  2013-11-02 - 15:58

Czy po ukończeniu fabuły można swobodnie eksplorować świat ?

ivo  2013-11-02 - 19:37

Tak, po ukończeniu fabuły do wyboru: albo powrót do Europy (koniec gry) albo swobodna eksploatacja

10

James0n  2014-06-29 - 13:07

Grałem w tą grę kilka dobrych lat temu i nadal mam ją w swojej pamięci. Ostatnio grałem w Assasyna Black Flag i naszła mi chęć na ponowne spotkanie z tą znakomitą grą. Czy jest obecny jakiś mod polepszający grafikę? Do tej z 2003 ciężko byłoby mi powrócić.

RespectMyRules  2014-09-13 - 14:46

Cześć. Wie ktoś może gdzie mogę pobrać te grę? Zapłacę każdą cenę :D Zależy mi na czasie, z góry dziękuje :)

FanBoyFrytek  2015-02-05 - 22:17

Omg ja w nią gram i nie pamiętam jak się włacza tu przyspieszenie czasu ? którym przyciskiem proszę ? bo go nie widze a w sea dogs i age of pirates 1 i 2 jest .