inFamous: Second Son [PS4]

Kolejna część serii, której korzenie sięgają konsoli PlayStation 3. inFamous: Second Son pozwala graczowi przejąć kontrolę nad bohaterem posiadającym nadnaturalne zdolności. Zabawa toczy się w otwartym świecie umożliwiającym swobodne podejście do wykonywanych misji.

wersja językowa:
pełna polska wersja

inFamous: Second Son data premiery gry na PS4:

21 marca 2014 ( światowa data premiery )

21 marca 2014 ( data wydania w Polsce )

21 marca 2014 ( Europejska premiera PAL )

21 marca 2014 ( premiera w USA NTSC )

gry podobne do inFamous: Second Son:

Assassin's Creed: Unity
Assassin's Creed IV: Black Flag

akcji, TPP, science-fiction, sandbox, superbohaterowie

inFamous: Second Son jest trzecioosobową grą akcji przygotowaną przez związaną z marką PlayStation firmę Sucker Punch. Podobnie jak w poprzednich częściach serii, gracz przejmuje kontrolę nad młodym mężczyzną posiadającym nadnaturalne zdolności i zajmuje się przemierzaniem otwartego środowiska (sandbox). Grę wyróżniają także takie kwestie jak podejmowanie decyzji czyniących główną postać bohaterem lub znienawidzonym złoczyńcą oraz stawanie do coraz bardziej wymagających potyczek z wieloma wrogo nastawionymi postaciami, w tym z innymi osobami obdarzonymi potężnymi mocami.

Głównym bohaterem gry jest Delsin Rowe, młody mieszkaniec Seattle, parający się między innymi sztuką uliczną. Akcja Second Son rozpoczyna się niedługo po tym jak Delsin w zupełnie przypadkowy sposób nabywa nadnaturalne moce i w rezultacie staje się kolejnym celem dla członków specjalnej jednostki rządowej zajmującej się zwalczaniem osób obdarzonych super mocami (Departament ds. Obrony Zunifikowanej). Delsin do walki z żołnierzami wspomnianej organizacji nie staje na szczęście w pojedynkę, albowiem może liczyć na wsparcie ze strony swojego brata Reggiego oraz na napotykane inne poszukiwane przez władze osoby dysponujące nadnaturalnymi umiejętnościami.

Delsin, w przeciwieństwie do Cole'a - bohatera poprzednich odsłon serii, niekoniecznie musi wspinać się na wysokie budynki, ponieważ posiada miedzy innymi umiejętność zamiany w dym, przez co w wiele miejsc może dostać się za pomocą kanałów wentylacyjnych. W dalszej części gry główny bohater pozyskuje także zupełnie inne moce, pozwalające mu między innymi na czerpanie energii z neonów znajdujących się w mieście i na poruszanie się z dużą prędkością czy wykonywanie ogromnych skoków. Gra pozwala naturalnie na rozwijanie zdolności głównego bohatera, dzięki czemu uczy się on zupełnie nowych ruchów czy udoskonala te, które już posiada (np. mniejsze zapotrzebowanie na energię czy większa siła rażenia).

Przeciwnikami w grze są głównie jednostki będące częścią lokalnej władzy, która permanentnie zajmuje się inwigilacją obywateli. Ciekawostką jest fakt, że niektórzy żołnierze podlegli Departamentowi ds. Obrony Zunifikowanej są wyposażeni w różne rodzaje nadnaturalnych mocy, potrafiąc na przykład blokować ataki Delsina czy przeskakiwać pomiędzy dachami budynków. W grze nie zabrakło również ciekawych bossów oraz scen walki z przeciwnikami korzystającymi z różnych środków transportu, jak np. wozów opancerzonych czy śmigłowców bojowych. Niezbędne jest także eliminowanie środków inwigilacji i systemów bezpieczeństwa zainstalowanych w mieście.

W grze inFamous: Second Son zachowany został znany z poprzednich części serii mechanizm karmy, który na bieżąco ocenia wszystkie poczynania sterowanej postaci. Pomaganie mieszkańcom Seattle czy ratowanie zaprzyjaźnionych osób z nadnaturalnymi mocami pozwala na zdobywanie dobrej karmy, a mordowanie niewinnych cywilów czy wykonywanie egzekucji na lokalnych stróżach prawa doprowadza do gromadzenia złej karmy. W zależności od obranej ścieżki karmy Delsin zdobywa różne moce i ponadto niektóre główne misje mają zupełnie inny przebieg. Oprócz tego zmienia się nastawienie mieszkańców miasta do Delsina, którzy mogą mu wiwatować czy obrzucać go obelgami.

Akcja gry ma miejsce na terenie miasta Seattle i częściowo przylegającego do niego zalesionego terenu. Metropolia ta podzielona została na kilkanaście dzielnic, nad którymi możemy stopniowo przejmować kontrolę i wypędzać z nich wojska Departamentu ds. Obrony Zunifikowanej. W grze dużo czasu spędzamy biegając po ulicach miasta i skacząc po dachach wieżowców, choć nie zabrakło też na przykład przystani czy lokacji o charakterze rekreacyjnym (parki, targowiska itp.).

Tryb gry: single player  
Ocena gry 7.7 / 10 na podstawie 402 ocen czytelników.  

Recenzja gry inFamous: Second Son - piękna grafika to nie wszystko

Recenzja gry inFamous: Second Son - piękna grafika to nie wszystko (PS4)

"Delsin niemal od początku gry dysponuje mocą dymu pozwalającego mu na przykład ciskać ognistymi pociskami w przeciwników czy korzystać z przewodów wentylacyjnych, by dostać się na wyżej położone miejsca. To nie wszystko. Wraz z postępem w grze natkniemy się na innych przewodników, od których pozyskamy kolejne moce. Szczególnie widowiskowa jest moc neonów, dzięki której bohater porusza się z niesamowitą prędkością zarówno w pionie, jak i poziomie, co pozwala mu wbiegać na najwyższe nawet budynki. Moc czerpie się z dziesiątków neonów rozmieszczonych w całym mieście, niezwykle widowiskowo wysysając z nich gaz."  więcej

Gramy w inFamous: Second Son - misja fabularna

Gramy w inFamous: Second Son - misja fabularna [15:00]

Fabularne opowieści. Ostatnio biegaliśmy radośnie po mieście, a tym razem pora na jedną z misji fabularnych. Dowiecie się w jaki sposób prezentowana jest historia w nowym inFamous.

8:43

Video inFamous: Second Son

gameplay #2

0:34

Video inFamous: Second Son

reklama telewizyjna #2

3:05

Video inFamous: Second Son

dziennik dewelopera #6 - muzyka

komentarze czytelników (79)


kubapol21  2014-03-25 - 11:16

Ok więc gra jest naprawdę świetna. Początkowo gdy Delsin jeszcze nie miał żadnych mocy strasznie sfrustrował mnie system sterowania wydawał się okropnie nieintuicyjny szczególnie w porównaniu do Assasins Creed jednak zaraz po odblokowaniu mocy Dymu i zyskaniu tego dasha zrozumiałem ze system został zbudowany pod poruszanie przy wspomaganiu się mocami od tego momentu hasałem po Seatle niczym dzieciak po placu zabaw. Dobrze zrobiony jest także system walki z mocną doza autentyzmu bohater nie strzela pociskami jak z karabinu po wykonaniu szybkiej serii strzałów musi troszkę odsapnąć pod ostrzałem wrogów także zasłania się i nie może strzelać walka szczególnie z silniejszymi przeciwnikami wymaga taktyki i przemyślenia bo Delsin mimo iż jest przewodnikiem to jednak jest tez śmiertelnikiem a walki naprawdę potrafią być wymagające. Sama gra nie zmieniła się zbytnio od 2ki ale czy to żle bynajmniej mamy tu system karmy mamy drobne zadania na jej zdobywanie. Mamy mnóstwo aktywności pobocznej. Jednym słowem jest SUPER gorąco polecam

9.0

DecuTV  2014-03-25 - 18:31

Czemu ocena od redakcji 7.0 O.o ??? Gra jest naprawdę warta uwagi ! ^^ Co tu dużo mówić POLECAM ! Nowy "Niesławny" jest świetny :D

kubapol21  2014-03-26 - 11:23

jedna rzecz wgniotła mnie w fotel dodatkowa zawartość Paper Trail. Kosmos naprawdę połączenie internetu i gry na konsole szukamy dowodów w grze następnie analizujemy je na kompie często wyszukując dodatkowe informacje na specjalnie założonych stronach internetowych. Włamujemy się na pocztę agencji detektywistycznej hakujemy telefony komórkowe. to jest innowacyjność

ManMakaay  2014-03-26 - 19:22

Czy ta część łączy się z 1 i 2 ?

5.0

paul oren's  2014-03-29 - 23:27

cienizna ta gra zresztą tak jak ta seria

Warszawiakx  2014-03-30 - 14:37

Ludzie z gry online nie znają się na grach. Specjalnie obniżyli ocenę tej gry. Marna strona!!!!!!!

James Kidd  2014-03-31 - 02:10

Dla gimbów tylko grafa się liczy stąd ten ból dupy. Im lepsza grafika tym bardziej realistyczne panienki z gier do których sobie walą konika. Och, oculus spełni wasze marzenia o kobiecie. Co do gry, nikt specjalnie by 7 nie wystawił gra po prostu jest piękna, ale średnia.

Gordon91  2014-03-31 - 20:08

Ja swoje zdanie opieram na tym co widziałem na zwiastunach i gameplayach i zgodzę się z poprzednikami, że poza grafiką ta gra nie wnosi niczego nowego ot kolejny średniawy ex na nowa generacje co wciąż utrzymuje w przekonaniu, że nie ma co się spieszyć z jej zakupem. Wielu nie zgadza się z oceną GOL-a oraz z tymi którzy krytykują te grę a powiedzcie mi czy gdyby ta gra była robiona pod starą generacje to nadal byście ja tak chwalili? Założę się że co drugi komentarz brzmiałby w stylu "Ale badziew", "Odgrzewany kotlet", "Toż to to samo co we wcześniejszych częściach z drobnymi różnicami" a ocena oscylowałaby w okolicach 5-6 ale jak widać dla współczesnego gracza wystarczy to, że wszystko się świeci jak psu jajca i od razu się ślini. Smutne ale prawdziwe.

freak_man  2014-04-01 - 18:01

[65] Oczywiście i z pierdyliarda innych też się nie znają prawda? Ta gra to TYLKO grafika a ogólnie to średniak. Widać dla recenzentów z GoL'a grafika to nie wszystko w przeciwieństwie dla połowy jarających się tutaj ludzi...

Shrike  2014-04-01 - 18:13

Jeśli ktoś wygłasza o tej grze opinie tylko na podstawie zwiastunów i po gameplayach, to takie opinie są niepełne, wystarczy poczytać zachodnie fora czy twittera jak duży jest pozytywny oddźwięk graczy na temat tej gry, różnica jest taka, że oni mieli praktyczny dostęp do gry, u nas w kraju główną platformą dla gier AAA staje się youtube i przy pomocy jego próbuje się doświadczać coś takiego jak grę co jest mówiąc delikatnie "głupie". Życzę powodzenia w takim "graniu" ale ja wolę jednak doświadczać gier za pomocą pada.

Deadpool05  2014-04-01 - 19:12

Ciekawe, kiedy inFamous trafi w końcu na PC... Bo mam wrażenie, że nigdy :P

Gordon91  2014-04-01 - 20:37

Shrike---> To zależy od gracza czy takie pseudo przejście gry mu odpowiada czy nie, ale w pewnym sensie zgodzę się z Tabą odnośnie tego, że wnioski wyciągane z grania w taki sposób nie są do końca prawdziwe na pewno pod względem wizualnym bo wiadome jest że wszelkie filmy wrzucane na YT podlegają pewnym obróbkom i w efekcie maja ograniczony framerate czy jakość, lecz nie pod względem samego gameplaya bo przecież takie przejście gry ukazuje jej cały wachlarz możliwości a jeśli ktoś chciałby się wczuć w trakcie oglądania to najlepiej obejrzeć LP bez inteligentnych komentarzy youtuberów sam oczywiście staram sie takie filmy oglądać. Ja osobiście nigdy w taki sposób nie "przeszedłem" gry ba nawet nigdy nie dałem rady wysiedzieć przed 30 minutowym odcinkiem bo mi wystarczy solidne 10-15 minut konstruktywnej wideo recenzji aby w pewnym stopniu mieć już wyrobioną opnie na temat gry, a w przypadku gdy gra okazuje się dobra to wole sam w nią pograć niż patrzeć jak robi to ktoś inny.

Bryling  2014-04-03 - 16:52

Duży minus że niema tego na ps3, Zwłaszcza że sony wypromowało tą grę na ps3

mckk  2014-04-03 - 16:55

alpha_lyr  2014-04-03 - 17:25

Wypada załamać ręce mckk

warass  2014-04-04 - 11:58

freak_man ...

The Vander  2014-04-04 - 14:34

Fajny Delsin.

HotBlooded  2014-04-13 - 08:42

Tak bardzo fajna gra. Tak bardzo tylko na PS4 :(

xSzybki1992x  2014-04-18 - 12:36

Grę jednak oglądam za pośrednictwem youtuba. Zaoszczędziłem w ten sposób pieniądze. Gra jest jednak dobra.

chryzofylaks  2014-04-19 - 00:21

Gra jest rzeczywiście bardzo fajna. W mojej opinii jednak klimat najlepszy był w Infamous 1 - po prostu zachwycił mnie i wciągnął, odrobinę już gorszy klimat ale w zdecydowanie lepiej wykonanej dwójce a obecny, hipsterski klimat w Second Son odbiega już znacznie od pierwotnego klimatu gry. Porównajcie posępnego Cole'a z jedynki z radosnym chłopcem z trójki :) No i moja małżonka, które nie gra w gry ale akurat oglądała jak prezentowałem ją szwagrowi, celnie stwierdziła, że brakuje jeszcze jednej mocy - widziała "Wyssij dym", "Wyssij beton" itd... ale gdy biegałem po drugiej wyspie i zauważyła Toi-toie, to od razu zapytała: A czemu nie ma "Wyssij toi-toi"? Moc Toi-toia to by było to co zrekompensowało by mi braki w klimacie względem jedynki :) Co myślicie?