Assassin's Creed IV: Black Flag [PC]

Assassin's Creed IV: Black Flag to przygodowa gra akcji z widokiem perspektywy trzeciej osoby (TPP), stanowiąca kolejną odsłonę bestselerowego cyklu rozwijanego przez koncern Ubisoft. Tym razem odwieczne zmagania pomiędzy asasynami i templariuszami toczą się w realiach XVIII-wiecznych Karaibów, a główną postacią jest pirat - Edward Kenway.

wersja językowa:
z polskimi napisami

Assassin's Creed IV: Black Flag data premiery gry na PC:

19 listopada 2013 ( światowa data premiery )

21 listopada 2013 ( data wydania w Polsce )

19 listopada 2013 ( premiera w USA )

gry podobne do Assassin's Creed IV: Black Flag:

Naval Action

akcji, TPP, science-fiction, skradanki, sandbox, piraci, multiplayer, co-op

Cykl Assassin's Creed należy do najpopularniejszych marek w portfolio koncernu Ubisoft. Trzymając się 12-miesięcznego rytmu wydawniczego, w rok po premierze Assassin's Creed III firma zdecydowała się wypuścić kolejną pełnoprawną odsłonę serii. Deweloping Assassin's Creed IV: Black Flag tradycyjnie powierzono studiu Ubisoft Montreal, któremu pomagały inne zespoły deweloperskie (m.in. Ubisoft Shanghai, Ubisoft Sofia i Ubisoft Montepllier).

Wiodącą postacią kampanii głównej w Assassin's Creed IV: Black Flag jest Edward Kenway (dziadek Connora Kenway'a z Assassin's Creed III), pochodzący z Walii XVIII-wieczny pirat, który podając się za członka tytułowego zakonu dowiaduje się o istnieniu legendarnego Obserwatorium, pozwalającego przyglądać się poczynaniom każdej osoby na ziemi. Pałający chęcią zysku korsarz postanawia zagarnąć sekrety Obserwatorium dla siebie, wplątując się w odwieczny konflikt między zakonami Templariuszy i Asasynów. Miejscem akcji są natomiast Karaiby rok po zakończeniu hiszpańskiej wojny sukcesyjnej (1701-1714), a więc w tzw. złotej erze piractwa. Podobnie jak we wcześniejszych grach z cyklu twórcom udało się wpleść w fabułę wiele autentycznych wydarzeń i postaci. Gracze mogą więc spotkać na swojej drodze m.in. Edwarda Teacha (Czarnobrody), Benjamina Hornigolda, Calico Jacka Rackhama, Annę Bonny oraz Charlesa Vane'a

Świat gry podzielony został na ponad 50 unikatowych lokacji. Najważniejsze z nich to trzy duże miasta - Kingston, Hawana i Nassau, z których każde reprezentuje odmienny styl architektoniczny. Nie brakuje również małych osad rybackich, plantacji cukru, ukrytych zatoczek czy starożytnych ruin. Żeglugę po morzach ułatwia bohaterowi własny statek – Kawka, który poddawać można rozlicznym modyfikacjom (np. taran, wzmocniony kadłub, większa liczba armat).

Doskonale znane fanom cyklu Assassin's Creed standardowe elementy rozgrywki (np. akrobatyczne pokonywanie przeszkód i widowiskowe pojedynki z przeciwnikami) wzbogacone zostały o kilka innowacji. Jedną z nich jest możliwość nurkowania i eksploracji zatopionych statków. Zmiany objęły również system bitew morskich, w których znacznie poprawiono AI przeciwników. Mechanika walki bazuje na rozwiązaniach zastosowanych uprzednio w AC III. Poza standardowym ukrytym ostrzem asasynów w trakcie starć bohater może zrobić użytek z dwóch broni białych – szabel, pałaszy i podobnych – oraz do czterech pistoletów.

Tradycyjnie już kampanię główną uzupełnia rozbudowany tryb multiplayer ze sporą ilością zróżnicowanych map i postaci, w jakie można się wcielić. Największą nowość stanowi narzędzie Game Lab, które pozwala graczom modyfikować ponad 200 różnych parametrów gry i w ten sposób tworzyć własne wersje trybów wieloosobowych. Poza tym znacznie rozbudowano znany z poprzedniej części kooperacyjny tryb Wolfpack, który teraz stanowi osobny moduł multiplayera o nazwie The Wolfpack Experience, wzbogacony o własną fabułę i dodatkowe urozmaicenia.

Od strony technicznej, Assassin's Creed IV: Black Flag wykorzystuje możliwości silnika AnvilNext, którym deweloperzy z Ubisoftu posłużyli się również w Assassin's Creed III i Assassin's Creed III: Liberation. Oferuje on wysokiej jakości oprawę wizualną z mnóstwem detali oraz naturalnie wyglądającymi animacjami ruchu postaci i obiektów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  
Ocena gry 9.4 / 10 na podstawie 3008 ocen czytelników.  

wymagania sprzętowe:

Core i5 2.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza), 30 GB HDD, Windows Vista(SP1)/7(SP1)/8

Assassin's Creed IV: Black Flag - asasyni w otwartym świecie Karaibów

Assassin's Creed IV: Black Flag - asasyni w otwartym świecie Karaibów (PC) (PS4) (X360) (PS3)

"Naturalnie dużo uwagi autorzy poświęcą konstrukcji świata – na nic zda się w końcu swobodna eksploracja, jeśli nie będzie czego zwiedzać. W grze pojawi się pięćdziesiąt unikatowych lokacji, w tym trzy duże miasta – Kingston, Hawana i Nassau. Każde z nich ma reprezentować inny styl architektoniczny, np. późniejsza stolica Kuby będzie przypominać swoim wyglądem Florencję, z kolei na Bahamach ujrzymy mniej okazałe chaty, zbudowane przez piratów okupujących ten teren od 1713 roku. Oprócz tego w Assassin’s Creed IV natkniemy się na osady rybackie, plantacje cukru i tytoniu (aż proszące się o splądrowanie), ukryte zatoczki, starożytne ruiny, a także rajskie wysepki. Rolę znanego z „trójki” Pogranicza spełnią obfitujące w dzikie bestie dżungle, a na straży niektórych terytoriów staną chronione forty – przed uzyskaniem kontroli nad obszarem trzeba będzie je zniszczyć. Bardzo obiecująco zapowiada się przeszukiwanie zatopionych wraków w morskich odmętach, jak i sama możliwość nurkowania. Podwodne kąpiele były już co prawda obecne w Assassin’s Creed III: Liberation, ale tam zażywaliśmy ich w ograniczonym zakresie. W Black Flag zanurzymy się pod powierzchnię wody, gdziekolwiek najdzie nas na to ochota."  więcej

Gramy w Assassin's Creed IV na PC

Gramy w Assassin's Creed IV na PC [9:03]

Maksymalne detale piratów. Przedstawiamy Assassin's Creed IV Black Flag na najwyższych detalach na PC. Czy gra bardzo różni się od swych konsolowych odpowiedników? Czy silnik zachwyca możliwościami?

6:38

Video Assassin's Creed IV: Black Flag

Porównanie ustawień graficznych na PC vs Xbox 360

2:06

Video Assassin's Creed IV: Black Flag

PhysX Patch

2:36

Video Assassin's Creed IV: Black Flag

oceny prasy

komentarze czytelników (1171)


Memodestruktor  2014-06-04 - 01:33

swoonzi No właśnie widzę. Dałeś taką ocenę, bo taką sobie chciałeś dać, zero konkretnych argumentów. Zwykły nielogiczny bełkot od tak, bo czemu nie? Mnie pytać nie musisz czemu dałem grze 9. Jeśli potrafisz czytać ze zrozumieniem (chociaż tu starczy, jeśli w ogóle umiesz czytać) to zauważysz w moim poście podanych kilka powodów, dla których uważam, że ta gra jest dobra. Ubisoft to firma. Robią to, co im się opłaca. Czy gdybyś ty był właścicielem tej firmy rezygnowałbyś z takich dochodów? Każdy dorosły człowiek który rozumie jak działa świat jest świadom tego, że każdy próbuje jakoś zarobić. Mieć do kogoś o to pretensje i żądać wręcz, aby rezygnował z zysków po to, by zaspokoić gust garstki osób to dziecinada. Nie rozumiem czemu tacy jak ty mają z tym problem i nawet nie chcę rozumieć. Mogę sobie być wypierdkiem. Jeśli Ubisoft chce doić ze mnie kasę tak dobrymi produkcjami jak Black Flag, to niech robią to jak najczęściej.

10

Gurski18  2014-06-15 - 22:48

Jak najbardziej polecam tą grę. nie dawno pobrałem sobie wersje piracką żeby zobaczyć jak się gra i dziś poleciałem do sklepu żeby kupić oryginalną wersję

Horus16  2014-06-21 - 11:50

Witam, mam pytanie: czy jeśli AC III chodzi mi płynnie, ładnie to czy IV też mi pójdzie?

Gronaldinho123  2014-06-22 - 11:38

@Horus16 Podaj specyfikacje swojego sprzętu to ci powiem

9.5

freak_man  2014-06-22 - 12:12

[1154] Jeśli AC 3 ci chodzi dobrze to czwórka tym bardziej gdyż ma poprawioną optymalizację.

Horus16  2014-06-22 - 14:41

Gronaldinho123 Windows 8 Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7400 @ 2.80 GHz 2.53 GHz 4 GB RAM karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 650 Nie znam się na komputerach więc jeśli potrzebujesz jeszcze coś to napisz.

Gronaldinho123  2014-06-22 - 16:16

@Horus16 Karta graficzna i RAM są ok i pozwalałyby ci pograć na średnich, ale procek jest dwurdzeniowy, a potrzeba czterordzeniowca. Według mnie uda ci się pograć na minimalnych, ale cudów nie oczekuj

Horus16  2014-06-22 - 17:23

Dzięki.

10

mikthunder123w  2014-06-24 - 15:10

ŚWIETNA GRA! Można śmiało kupować!. Polecam pada ale bez niego rozgrywka jest równie przyjemna i zachwycająca! Brawa dla ubi!

2erbanceks458  2014-06-25 - 22:26

Zawiodłem się! Dlaczego, dlatego że Karaiby i te pływanie statkami jest nudne i nie pasuje do AC II oraz AC III według mnie najlepsze AC IV beznadziejne, ale spróbuję przejść choć ta gra mnie nudzi. AC Unity będzie rewolucją już nie mogę się doczekać! :D Moja ocena to 8/10 dlatego że grafika jest bardzo dobra, misje są fajne ale te bez statków i pływania

zibo572  2014-07-02 - 19:30

Dla mnie świetna gra. Jedyny assassin w który mi się dobrze grało. La Damie Negrze też dałem rade jak i pozostałym legendarnym statkom. Kupiłem oryginała i mam problem jak pograć online. Zna ktoś sposób?

lowiczek18  2014-07-09 - 13:44

Mam pytanie jak gra chodzi na grafice radeon r7 260 x z prockiem coś pokroju amd phenom 2 x4 960 t 4 x 3.0 i na jakich detalach ? Proszę o odpowiedź

dingo18  2014-07-18 - 02:06

czy pójdzie na amd radeon 6480g procku amd a4-3300m apu

dingo18  2014-07-18 - 02:07

a i jeszcze 4 gb ram

RaQman  2014-07-18 - 09:36

pobiegnie!!!

dingo18  2014-07-18 - 12:21

to super bardzo się cieszę

Pr0totype  2014-07-19 - 21:27

AC3 to żywa porażka, w miastach i też poza nim, to około 40 lub poniżej 30fps, tak samo było po premierze, nic się nie zmieniło, mimo że komputer jest całkiem inny. Za tu tutaj się poprawili, iż wyciągnęli wnioski z poprzedniczki, tu gra działa po prostu elegancko 60fps, czasem tam z 2 spadnie, ale to nieodczuwalne, bez AA oczywiście, nie używam nigdy AA, wszystko inne na maksa, na dodatek jest sporo lepsza od AC3 jeśli chodzi o inne kwestie niż optymalizacja, podoba mi się od klimatu, po fabułę i postacie, tylko tym razem zamiast od razu kupić, kupiłem znacznie później, przynajmniej miałem pewność, że gra będzie sprawiała przyjemność, a nie szarpała nerwy. Minusem co dla niektórych może być system walki, iż prawie się nie zmienia, wieęc jak ktoś oczekuje w tej kwestii coś innowacyjnego to raczej nie ma co liczyć.

FanAMD  2014-07-21 - 08:28

Gronaldinho123: Wkurza mnie powielanie informacji dotyczącej wymagań gry od producenta, ja mam AMD X2 5600, 2 GB RAM i GEFORCE 440 i chodzi na średnich, chyba że Masz sklep to rozumiem.

9.0

cycu2003  2014-07-26 - 13:11

Pierwsza część mnie wynudziła, mimo podchodzenia dwa razy nie ukończyłem jej. Drugą i trzecią sobie odpuściłem ale że klimaty pirackie lubie to zagrałem i powiem że gra jest świetna, dobra fabuła, klimat, grafika, dźwięk.

Drewniacki69  2014-07-26 - 23:03

Przegrałem w to około 5 godzin, może jest to za mało by cokolwiek napisać o tej grze, ale po tych kilku godzinach stwierdzam że gra jest fenomenalna. Chce się wracać :D