Wiedźmin 3: Dziki Gon [PC]

The Witcher 3: Wild Hunt. Wiedźmin 3: Dziki Gon to opracowana przez zespół CD Projekt RED gra cRPG. Ponownie wcielamy się w Geralta z Rivii, ale tym razem akcja osadzona jest w świecie o otwartej strukturze. Autorzy gruntownie przebudowali mechanikę walki, zaoferowali nowy silnik oraz położyli znacznie większy nacisk na zadania poboczne.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Wiedźmin 3: Dziki Gon data premiery gry na PC:

19 maja 2015 ( światowa data premiery )

19 maja 2015 ( data wydania w Polsce )

19 maja 2015 ( premiera w USA )

gry podobne do The Witcher 3: Wild Hunt:

The Elder Scrolls V: Skyrim
Elex
The Elder Scrolls VI

RPG, TPP, fantasy, książki, sandbox, detektywistyczne, polskie, crafting, RPG akcji

Wiedźmin 3: Dziki Gon (The Witcher 3: Wild Hunt) na komputery osobiste to trzecia odsłona popularnej serii gier RPG akcji opartej na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Tytuł wyprodukowało studio CD Projekt RED, czyli zespół odpowiedzialny również za dwie poprzednie części – Wiedźmina z 2007 roku i Wiedźmina 2: Zabójcy Królów z 2011 roku.

Produkcja w wersji na PC-ty nie odbiega zawartością od konsolowych wydań, ale użytkownicy „blaszaków” otrzymali kilka niedostępnych na pozostałych platformach sprzętowych elementów. Przede wszystkim mogą oni cieszyć się najwyższą możliwą jakością oprawy graficznej oraz animację na poziomie 60 klatek na sekundę. Oczywiście, by korzystać z tych wszystkich dobrodziejstw, potrzebny jest odpowiednio mocny komputer.

Drugim elementem, którego nie znajdziemy na konsolach są modyfikacje. Studio CD Projekt RED udostępniło w sierpniu 2015 roku zainteresowanym osobom oficjalne narzędzia moderskie, umożliwiające m.in. dowolne zmienianie obiektów, statystyk i nie tylko. Zaowocowało to m.in. tymi modami.

Fabuła

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC Windows ponownie wcielamy się w znanego z wcześniejszych odsłon wiedźmina. Główna oś fabularna obraca się wokół kilku oddzielnych wątków. Wśród nich znalazło się poszukiwanie utraconej miłości Geralta oraz inwazja Nilfgaardu na Królestwa Północy. Spróbujemy też powstrzymać tytułowy Dziki Gon, prześladujący wiedźmina zarówno w powieściach, jak i obecny w pierwszej i w nikłym stopniu w drugiej części serii. Wszystkie te główne zadania oferują filmową jakość opowiadanej historii, z rozgałęzionymi ścieżkami wydarzeń, imponującymi scenkami przerywnikowymi i starannie wyreżyserowanymi sekwencjami.

Co ciekawe, możemy porzucić część wątków, trzeba będzie jednak liczyć się z wynikającymi z tego faktu różnymi konsekwencjami. Poza głównymi opowieściami dostępne jest także zatrzęsienie misji pobocznych, które w sumie starczają na ponad sto godzin zabawy. Autorzy zadbali o dużą różnorodność wyzwań. W trakcie przygód będziemy eksplorowali m.in. jaskinie, prastare ruiny i tętniące życiem wioski. Zapolujemy na potwory dla zysku oraz specjalnych nagród. Pojawią się również zadania oparte na dochodzeniach. Biały Wilk może też oddać się rozgrywce w karcianego Gwinta, który jest odrębną grą w grze.

Mechanika

Zgodnie z tradycją serii, trzeci Wiedźmin na PC Windows oferuje sporą swobodę rozwoju postaci, a fabuła jest mocno rozgałęziona, tak aby umożliwić graczom dokonywanie różnych wyborów. Jednocześnie wirtualny świat jest w dużym stopniu dynamiczny. Przykładowo, niektóre nasze akcje sprawią, że opuszczona przez wieśniaków osada znów się zaludni po wytępieniu bandytów lub potworów. Gra posiada świat o otwartej strukturze, który jest czterdziestokrotnie bardziej rozległy niż ten w Wiedźminie 2. Nowy silnik (REDengine 3) został zaprojektowany tak, aby cały czas ładował dane w tle, co prawie pozwoliło uniknąć ekranów wczytywania – zobaczymy je podczas podróży do większych hubów lub mniejszych lokacji (Kaer Morhen, wyspy Skellige, Biały Sad i zamek w Wyzimie). Przemieszczanie się ułatwia opcja jazdy na koniu oraz szybka podróż. Przy dobrym rumaku dotarcie z jednego końca mapy na drugi zajmuje około 15 minut.

Spore zmiany zaszły w systemie walki. Kompletnie przebudowano sztuczną inteligencję przeciwników. Geralt otrzymał 96 animacji wykorzystywanych w starciach, podczas gdy w drugiej części miał ich jedynie 20. Gracze mogą wreszcie przerywać atak w jego trakcie oraz blokować ciosy i wykonywać uniki, nawet gdy zabraknie im kondycji, choć nie są one wtedy tak skuteczne. Nowy system kamery dba o zapewnienie czytelnej perspektywy podczas starć. Nie zabrakło walk z bossami (m.in. z lodowym gigantem), ale nie są one tym razem oskryptowane. Mocno przebudowano również system znaków. Każdy z pięciu ma główny oraz alternatywne sposoby działania. Przykładowo, używając znaku Igni drugiego typu z ręki Geralta bucha ogień ciągły, a w przypadku znaku Ydren postawiona na ziemi pułapka nie tylko spowalnia wszystkich przebywających w niej nieprzyjaciół, ale dodatkowo zadaje im obrażenia.

Podczas starć wykorzystujemy w dużym stopniu otoczenie, np. możemy telekinetycznie uderzyć w gniazdo os, które zaatakują wrogów. Natomiast jeżeli zwrócą się w naszą stronę - spalimy je znakiem Igni. Poszerzanie zasobu wiedzy o przeciwnikach umożliwia poznanie ich słabych punktów. Niektóre pokonane monstra pozostawią po sobie niemożliwe do dostania w inny sposób składniki służące do przepisów alchemicznych i tworzenia nowych przedmiotów. Pozwalają również Geraltowi na rozwijanie własnego drzewka mutacji, zapewniającego dostęp do nowych mocy. Gracze mogą też rozwijać umiejętności szermiercze i alchemii.

Wersja językowa

Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC Windows został wydany w pełnej polskiej wersji językowej. Swoich głosów bohaterom użyczyli tacy aktorzy i aktorki jak Jacek Rozenek (Geralt), Beata Jewiarz (Yennefer), Anna Cieślak (Ciri), Agnieszka Kunikowska (Triss) czy też Jacek Kopczyński (Jaskier).

Inne

Produkcja studia CD Projekt RED okazała się jedną z najlepszych gier najlepszych gier 2015 roku. Tytuł zebrał bardzo pochlebne recenzje w mediach, dzięki czemu załapał się do zestawienia najlepiej ocenianych produkcji w serwisie Metacritic. Wiedźmin 3: Dziki Gon zdobył też szereg nagród i wyróżnień, w tym tytuł gry roku na galach The Game Awards 2015 i Golden Joystick Awards 2015. Również w Polsce projekt doczekał się wielu wyróżnień – od tytułu „Kreatora Kultury”, przyznanego przez tygodnik Polityka oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, przez dwa wyróżnienia Empiku, po najważniejszą nagrodę w plebiscycie Gra roku 2015 według czytelników GRY-OnLine.pl.

W parze z licznymi wyróżnieniami, poszła również świetna sprzedaż. W ciągu pierwszych sześciu tygodniu obecności gry na rynku, rozeszło się ponad 6 milionów egzemplarzy. Natomiast do końca 2015 roku sprzedano w Polsce 375 tysięcy sztuk (wraz z dodatkiem Serca z Kamienia).

Tryb gry: single player  
Ocena gry 9.4 / 10 na podstawie 17590 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.7 / 10 na podstawie 22427 głosów czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Intel Core i7-3770 3.4 GHz/AMD FX-8350 4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770/4 GB Radeon R9 290 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8/8.1 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz/AMD Phenom II X4 940 3.7 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7870 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8/8.1 64-bit

Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie

Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie (PC)

"W wersji na komputery osobiste problem długich czasów doczytywania wydaje się praktycznie niedostrzegalny, przeciwnie niż w edycji na PS4, w której przypadłość ta nie została zauważalnie poprawiona nawet w łatce 1.02. Choć gra próbuje trochę maskować wczytywanie lokacji komiksowym przerywnikiem przypominającym przebieg fabuły, loadingi na konsoli istotnie mogą doskwierać – są zależne od odległości, jaką chcemy przebyć. Dwa położone niedaleko siebie drogowskazy dały wynik niecałych dwudziestu sekund, ale dotarcie z Białego Sadu w okolice Novigradu to nawet minuta oczekiwania z ekranem ładowania. Szybka podróż na PC, z grą zainstalowaną na zwykłym dysku HDD, zajmuje mniej niż piętnaście sekund – nie jest to więc zbyt wielka uciążliwość, a problem znika zupełnie podczas grania z dysku SSD – ładowanie trwa wtedy dosłownie moment."  więcej

Nowa gra na plus czy na minus? Testujemy New Game Plus do Wiedźmina 3: Dziki Gon

Nowa gra na plus czy na minus? Testujemy New Game Plus do Wiedźmina 3: Dziki Gon [9:05]

Wilki na 32 poziomie? Uuuuu... New Game Plus zamyka serię darmowych DLC do Wiedźmina 3. Ten długo wyczekiwany dodatek pozwala rozegrać całą grę znacznie mocniejszym bohaterem i zmierzyć się z mocniejszymi potworami. Niestety, poza nowymi liczbami nowości tutaj jest mało a system rozwoju postaci nie nadaje się do "munchkinowania". Komentarz tvgry.pl!

0:30

Video Wiedźmin 3: Dziki Gon

zwiastun edycji GOTY

9:46

Video Wiedźmin 3: Dziki Gon

Be a Pro with ESL #2 (PL)

2:30

Video Wiedźmin 3: Dziki Gon

Epic Year for the Witcher

Clash of Swords

Clash of Swords

Zagraj za Darmo!

Dragon Knight

Dragon Knight

Zagraj za Darmo!

World of Warcraft: Legion - PC - 169,90 zł

kup w sklepie

PC 169,90 zł

Pillars of Eternity - PC - 105,50 zł

kup w sklepie

PC 105,50 zł

Drakensang - Dragon Edition - Dobra Gra - PC - 8,90 zł

promocja

PC 8,90 zł

Komentarze Czytelników (8890)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
16.07.2016 17:01
-5
odpowiedz
12 odpowiedzi
BladeRunner
0
Centurion

Skończyłem i bardzo , ale to bardzo się ciesze, że to już koniec... Strasznie się męczyłem grając w to Cudo.. Poza Polskim Dubbingiem i niektórymi ciekawymi misjami pobocznymi to Wiedźmin jest nudny jak flaki z Olejem..

Ocena 6/10 Zachwyt GOLA nad tym średniakiem mnie bawi :D

post wyedytowany przez BladeRunner 2016-07-16 17:02:23
17.07.2016 00:16
odpowiedz
1 odpowiedź
PaulVanGogh
4
Legionista

Dalej występuje problem z brakiem doświadczenia za questy z niższym levelem niż level postaci?

22.07.2016 12:36
odpowiedz
marooGTR
1
Legionista

Wiedźmin 3 - najlepsza gra w jaką grałem.

22.07.2016 19:42
odpowiedz
zwiros18
3
Legionista
10

gra jest niesamowita przeszedłem ja 2 razy jedna z najlepszych gier w jakie grałem

23.07.2016 21:54
1
odpowiedz
lubię placki18
2
Junior
10

10/10 tyle do oceny tej gry :D

24.07.2016 13:49
odpowiedz
toba94
15
Chorąży
10

Rewelacyjna gra, z czystym sumieniem ocena 10. Wiedźmin jest jak niekończąca się opowieść. Mimo spędzenia w niej ponad 150 godzin czuje, że zostało mi jeszcze sporo do przejścia + dwa dodatki do których muszę nabić jeszcze parę leveli. Oby ta gra nigdy się nie kończyła, jeszcze żadna nie dawała mi tyle przyjemności z rozgrywki i przemierzania szlaków po różnorodnych krainach.

24.07.2016 16:10
odpowiedz
TheThimir
3
Legionista
7.0

Ujdzie... naprawde fajna gierka ale Skyrima mi nie zastapi. Wrazenie robi kwestia fabularna a co do reszty czyli rozgrywki ... no jest niezle. Grafika ladna ale dla mnie zbyt kolorwa ( podobna wada co w DA : Inquisiton) . Ale jak ktos chce sobie wieczorem usiasc , wziac popcorn i poogladac dialogi to polecami.

25.07.2016 17:58
-2
odpowiedz
Jakie życie taki rap
1
Junior

Słaba gra takie samo jak wiedzmin 2 zrobili takie kopiuj i wklej i nazwali 3

25.07.2016 20:20
odpowiedz
vegeta181818
1
Chorąży

Ja też uwielbiam Wiedźmina 3 Ale Skyrima mi też nie zastąpi

25.07.2016 21:11
odpowiedz
PanRaf
1
Junior

Ale to dobre!

27.07.2016 20:37
-1
odpowiedz
20mazur02
1
Junior

Grałem w wiedźmina u kolegi i szczerze mówiąc rzyjemniej mi się grało w gothica 3 na niskich detalach. W w3 denerwuje mnie to, że jak skaczę, to kamerka się ani troche nie ruszy do góry a walka to jak w jakimś lolu kamerka lubie jak chodzi za plecami i zakręca sie myszą a tu jak bym gral w metina bohater sam celuje we wroga wróg gdyby chciał, to mógłby blokowac caly czas w w1 rozbawilo mnie to ze mam atakowac jak zapali sie pomaranczowy mieczyk na ekranie. I mam parę pytań czy mógłbym tak się pobawić w uatawieniach

28.07.2016 23:07
odpowiedz
vegeta181818
1
Chorąży

Czytałem troche innych Komentarzy w sprawie denuvo że te gry które zostały zabezpieczone to są średniaki z porównaniu z Wiedźminem 3 który nie ma żadnego zabezpieczenia i jeszcze było napisane kto ma kupić ten kupi a kto ma spiracić ten spiraci Ale Wiedźmin 3 to jest pierwsza klasa i to jest śmiechu warte wydawcy powinni skupić się na tworzeniu gry a nie na głupim zabezpieczeniu jeśli Wiedźmin 3 nie ma żadnego Denuvo i też się dobrze sprzedaje to po co te zabezpieczenie.

29.07.2016 21:34
-1
odpowiedz
Rayack
1
Legionista

Ogólnie fajna gierka :D i spoko strona nowy tu jestem, alee bardzo fajnie jest :)

---------------------------------------
A odbijając od tej gry, może ktoś gra w League Of Legends, i jest zainteresowany, zapraszam :D

[link]

30.07.2016 19:50
1
odpowiedz
vegeta181818
1
Chorąży

Nie mamy złudzeń, że to początek końca Denuvo. W najbliższej przyszłości bardzo prawdopodobnie zostaną złamane inne gry korzystające z Denuvo, jak Just Cause 3 czy Mirrors Edge Catalyst, a kolejne kilka miesięcy crackerzy spędzą na dopracowywaniu cracków. Denuvo ma sporo wad, jak konieczność ciągłego połączenia z internetem, czy ciągłe nadpisywanie i sczytywanie danych z dysku twardego, przez co użytkownicy oskarżali twórców o uszkadzanie dysków SSD. Czasami nie warto utrudniać życia graczom, którzy koniec końców i tak wyjdą na swoje, a miliony utopione w "niecrackowalny" system zabezpieczeń po prostu przepadną. Osobiście uważam, że kto chce kupić grę i tak ją kupi. Doskonałym przykładem jest Wiedźmin 3, który stał się bestsellerem, nie posiadając praktycznie żadnego zabezpieczenia.

31.07.2016 09:09
odpowiedz
xAeRx
2
Junior
9.0

Wiedźmin 3 to prawie ideanla gra gdyby nie to
[link] :D

31.07.2016 15:21
odpowiedz
Zeus88
10
Legionista
10

Po Skyrimie ciężko było mi znaleźć gre, która by mnie zafascynowała... Sprawdzałem Wiedźmina 1 i 2, ale był to kompletny szajs (głownie ze względu na walke), natomiast W3 jest kompletnie udanym towarem (dzięki Bogu poprawili styl walki, który w W1 i W2 był dla mnie całkowicie nie do przyjęcia).

31.07.2016 15:23
-5
odpowiedz
Fjuczer
2
Junior
4.0

Strasznie miałki, dłużący się i średnio jadalny kawałek kodu, gdy kończyłem grę byłem tak zmęczony że odpuściłem sobie większość zadań pobocznych. Jedynie dodatki podratowały, chociaż bardziej odpowiadały mi serca. Sama podstawka 4/10

brak spoilera xD

02.08.2016 16:56
odpowiedz
2 odpowiedzi
Venkt
13
Centurion

Ja się tylko zastanawiam czemu przy recenzjach nikt nie wspomina, że to jest chyba najbardziej zabugowany i pełen błędów erpeg jaki wyszedł. gry CDP Red technicznie są PRZEFATALNE. Co chwilę coś się wali + fatalna optymalizacja. Jeżeli tak mają wyglądać gry roku to ja dziękuję...

03.08.2016 11:58
-1
odpowiedz
7 odpowiedzi
Jareczczek
11
Chorąży

Czy opłaca się od razu kupować Wieśka z 2 dodatkami i wszystko instalować na raz czy może lepiej najpierw przejść podstawkę, potem dołożyć dodatek pierwszy a potem drugi...?

03.08.2016 13:15
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Zeus88
10
Legionista

Hmm... Marzy mi sie jakiś sequel z Ciri, zanim i o ile wyjdzie W4

03.08.2016 21:18
odpowiedz
Texas84
86
Generał

Kończę ostatni tom sagi ,,Pani Jeziora'' i została mi jeszcze część ,,Sezon Burz''. Zanim w pełni zacznę grać chce wyciągnąć jak najwięcej z tego uniwersum. Historii, polityki, postaci i smaczków, których w grze zapewne jest pełno:)

04.08.2016 01:13
odpowiedz
MadKrebs
0
Legionista

Bezdyskusyjnie jest to gra będąca wyznacznikiem jakości dla każdego następnego RPGa. Jestem zachwycony jakością i pożerającym wręcz klimatem. A najbardziej zachwyciło mnie to że ukończyłem tę produkcję bez pożaru zabytkowej karty graficznej i procesora.

07.08.2016 12:50
odpowiedz
Rozpierdalacz_PL
17
Chorąży
10

Powiem tylko tyle Najlepsza Gra w jaką kiedykolwiek miałem okazję grać podstawka zaliczona na 100% wszystkie DLC również na 100%, przegrane razem ze wszystkimi DLC około 420 h z różnymi zakończeniami po prostu CUDO. Optymalizacja po prostu genialna na starym PC z gtx 460 i 4 GB Ramu gra leciala na srednich bez problemu.

Polecam wszystkim to nasze Polskie CUDO!

08.08.2016 14:11
odpowiedz
Kedziorek16
4
Junior
10

Arcydzieło. Przy takich grach czuję, że to nie tylko napierdalanie w klawiaturę. To jest sztuka.

post wyedytowany przez Kedziorek16 2016-08-08 14:12:45
11.08.2016 17:49
odpowiedz
pRuTaS_
19
Pretorianin

Doczekaliśmy się Wiedźmina w Edycji Roku! :).
https://cdp.pl/wiedzmin-3-dziki-gon-edycja-gry-roku-pud-pc.html

12.08.2016 09:29
odpowiedz
1 odpowiedź
wiedzmin22
13
Legionista

Ciekawe czy Wiedźmin Edycja Goty, Która została zapowiedziana na 30 sierpnia będzie zaktualizowaną wersją do najnowszego patcha, czy trzeba będzie patche pobierać.
Mam zamiar ją kupić, bo cena przystępna, ale mogłyby być patche już na płycie, zawsze to mniej ściągania.
Z moją prędkością internetu to prawie trzy dni ściągania, więc
jeżeli będzie zaktualizowana to wystarczy zainstalować z płyty i można grać.
Jak sądzicie, czy wersje Goty posiadają zawsze aktualizacje na płycie, czy trzeba niestety ściągać z internetu. Pozdrawiam fanów Wieśka.

15.08.2016 16:14
-4
odpowiedz
7 odpowiedzi
Cre‹A›ToR
25
Konsul

Gówno dla casuali i polaczków cebulaczków którzy prócz klikania jednego i tego samego przycisku nie oczekują niczego więcej, dla ambitnych graczy polecam serię Souls i Killera Bloodboorne a takie syfy jak Wieśniak 3 to się nadaje dla tych czubków z psychiatryka i emerytów.
1,5/10 Gierka dla mądrych inaczej.

15.08.2016 18:24
-4
odpowiedz
3 odpowiedzi
Cre‹A›ToR
25
Konsul

Typowy Geralt

16.08.2016 14:29
odpowiedz
Rithven
3
Junior
10

Uwielbiam Skyrim. Mogę oglądać pejzaże,świat bez końca w tej grze...ale brakuje tam takiego poczucia życia ludzi/środowiska/otoczenia jak w W3. Brakuje tak ciekawych questów. W sumie to dochodzę do wniosku iż nie ma co porównywać tych 2 gier. Obie mają 10/10. Mimo swoich wad. Dla mnie to te 2 gry stanowią punkt odniesienia do oceniania czegokolwiek. Tak jak kiedyś Bladurs/icewind/tortment. W W3 oczywiście brakuje lepszego prowadzenia postaci, to że na zmysłach wiedźmińskich (tryb poszukiwawczy) okazje się że latasz a nie schodzisz ze schodów. To że może za dużo składników, to że może za dużo przepisów, to że potwory z jednej strony mapki za silne a z drugiej za słabe, to że to i to że tamto...
Tylko to są nic nie znaczące minusiki..Bo plusy są ogromne..nie ma sensu ich wymieniać bo lista długa. Gra jest zachwycająca. Ale mnie ta gra jak i Skyrim zachwyca z jednego powodu w szczególności. I z tego powodu dałem 10/10. Patrzę na te 2 gry jak na bazę, jak na platformę do wykreowania bajecznego, ogromnego świata mmo, gdzie każdy może być kupcem, bandytą, lekarzem, kurtyzaną itp...tylko czy ktoś sięgnie po te rozwiązanie, zrobi ten krok..czy raczej zamknie projekt na zawsze (co dla mnie jest niewyobrażalnym marnotrawstwem). Sama myśl iż mógłbym pograć w W3 nie Geraltem a stworzoną od zera postacią, mieć kram,dom albo co (o mój Boże!) jest moim cichym marzeniem zdobyć i odrestaurować kasztel Wrońce...ludzie...ależ ta gra ma potencjał...i tak trzeba też oceniać gry...Zwykła strzelanka ma ci dać wytchnienie, wyżycie się; ale RPG?? ma pobudzić wyobraźnię!! W3 to robi wyśmienicie!!!

22.08.2016 11:43
odpowiedz
3 odpowiedzi
wasili12
6
Legionista

Witam !
Potrzebuję waszej pomocy !!!
Wkrótce wychodzi wersja GOTY i chcę ją kupić lecz chciałbym się dowiedzieć czy pójdzie na moim sprzęcie
ja sam nie znam się na tym więc proszę o pomoc
mianowicie to mój sprzęt:
Intel Core i5 4460 3.2 Ghz
Gtx 745 2Gb
RAM 8 Gb
Windows 10 64 bit
z góry dziękuję za pomoc :)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze