Wiedźmin 3: Dziki Gon [PC]

The Witcher 3: Wild Hunt. Wiedźmin 3: Dziki Gon to opracowana przez zespół CD Projekt RED gra cRPG. Ponownie wcielamy się w Geralta z Rivii, ale tym razem akcja osadzona jest w świecie o otwartej strukturze. Autorzy gruntownie przebudowali mechanikę walki, zaoferowali nowi silnik oraz położyli znacznie większy nacisk na zadania poboczne.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Wiedźmin 3: Dziki Gon data premiery gry na PC:

19 maja 2015 ( światowa data premiery )

19 maja 2015 ( data wydania w Polsce )

19 maja 2015 ( premiera w USA )

gry podobne do The Witcher 3: Wild Hunt:

The Elder Scrolls V: Skyrim
Risen 2: Mroczne wody
Arcania: Gothic 4

RPG, TPP, fantasy, książki, sandbox, detektywistyczne, polskie, crafting, RPG akcji

Wiedźmin 3: Dziki Gon na platformie PC Windows to trzecia odsłona popularnej serii RPG akcji opartej na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Grę wyprodukowało studio CD Projekt RED, czyli zespół odpowiedzialny również za dwie poprzednie części.

Fabuła

Ponownie wcielamy się w znanego z wcześniejszych odsłon wiedźmina. Główna oś fabularna obraca się wokół kilku oddzielnych wątków. Wśród nich znalazło się poszukiwanie utraconej miłości Geralta oraz inwazja Nilfgaardu na Królestwa Północy. Spróbujemy też powstrzymać tytułowy Dziki Gon, prześladujący wiedźmina zarówno w powieściach, jak i obecny w pierwszej i w nikłym stopniu w drugiej części serii. Wszystkie te główne zadania oferują filmową jakość opowiadanej historii, z rozgałęzionymi ścieżkami wydarzeń, imponującymi scenkami przerywnikowymi i starannie wyreżyserowanymi sekwencjami.

Co ciekawe, możemy porzucić część wątków, trzeba będzie jednak liczyć się z wynikającymi z tego faktu różnymi konsekwencjami. Poza głównymi opowieściami dostępne jest także zatrzęsienie misji pobocznych, które w sumie starczają na ponad sto godzin zabawy. Autorzy zadbali o dużą różnorodność wyzwań. W trakcie przygód będziemy eksplorowali m.in. jaskinie, prastare ruiny i tętniące życiem wioski. Zapolujemy na potwory dla zysku oraz specjalnych nagród. Pojawią się również zadania oparte na dochodzeniach. Biały Wilk może też oddać się rozgrywce w karcianego Gwinta, który jest odrębną grą w grze.

Mechanika

Zgodnie z tradycją serii, trzeci Wiedźmin na PC Windows oferuje sporą swobodę rozwoju postaci, a fabuła jest mocno rozgałęziona, tak aby umożliwić graczom dokonywanie różnych wyborów. Jednocześnie wirtualny świat jest w dużym stopniu dynamiczny. Przykładowo, niektóre nasze akcje sprawią, że opuszczona przez wieśniaków osada znów się zaludni po wytępieniu bandytów lub potworów. Gra posiada świat o otwartej strukturze, który jest czterdziestokrotnie bardziej rozległy niż ten w Wiedźminie 2. Nowy silnik (REDengine 3) został zaprojektowany tak, aby cały czas ładował dane w tle, co prawie pozwoliło uniknąć ekranów wczytywania – zobaczymy je podczas podróży do większych hubów lub mniejszych lokacji (Kaer Morhen, wyspy Skellige, Biały Sad i zamek w Wyzimie). Przemieszczanie się ułatwia opcja jazdy na koniu oraz szybka podróż. Przy dobrym rumaku dotarcie z jednego końca mapy na drugi zajmuje około 15 minut.

Spore zmiany zaszły w systemie walki. Kompletnie przebudowano sztuczną inteligencję przeciwników. Geralt otrzymał 96 animacji wykorzystywanych w starciach, podczas gdy w drugiej części miał ich jedynie 20. Gracze mogą wreszcie przerywać atak w jego trakcie oraz blokować ciosy i wykonywać uniki, nawet gdy zabraknie im kondycji, choć nie są one wtedy tak skuteczne. Nowy system kamery dba o zapewnienie czytelnej perspektywy podczas starć. Nie zabrakło walk z bossami (m.in. z lodowym gigantem), ale nie są one tym razem oskryptowane. Mocno przebudowano również system znaków. Każdy z pięciu ma główny oraz alternatywne sposoby działania. Przykładowo, używając znaku Igni drugiego typu z ręki Geralta bucha ogień ciągły, a w przypadku znaku Ydren postawiona na ziemi pułapka nie tylko spowalnia wszystkich przebywających w niej nieprzyjaciół, ale dodatkowo zadaje im obrażenia.

Podczas starć wykorzystujemy w dużym stopniu otoczenie, np. możemy telekinetycznie uderzyć w gniazdo os, które zaatakują wrogów. Natomiast jeżeli zwrócą się w naszą stronę - spalimy je znakiem Igni. Poszerzanie zasobu wiedzy o przeciwnikach umożliwia poznanie ich słabych punktów. Niektóre pokonane monstra pozostawią po sobie niemożliwe do dostania w inny sposób składniki służące do przepisów alchemicznych i tworzenia nowych przedmiotów. Pozwalają również Geraltowi na rozwijanie własnego drzewka mutacji, zapewniającego dostęp do nowych mocy. Gracze mogą też rozwijać umiejętności szermiercze i alchemii.

Tryb gry: single player  
Ocena gry 9.4 / 10 na podstawie 13426 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.7 / 10 na podstawie 22427 głosów czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Intel Core i7-3770 3.4 GHz/AMD FX-8350 4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770/4 GB Radeon R9 290 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8/8.1 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz/AMD Phenom II X4 940 3.7 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7870 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8/8.1 64-bit

Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie

Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie (PC)

"W wersji na komputery osobiste problem długich czasów doczytywania wydaje się praktycznie niedostrzegalny, przeciwnie niż w edycji na PS4, w której przypadłość ta nie została zauważalnie poprawiona nawet w łatce 1.02. Choć gra próbuje trochę maskować wczytywanie lokacji komiksowym przerywnikiem przypominającym przebieg fabuły, loadingi na konsoli istotnie mogą doskwierać – są zależne od odległości, jaką chcemy przebyć. Dwa położone niedaleko siebie drogowskazy dały wynik niecałych dwudziestu sekund, ale dotarcie z Białego Sadu w okolice Novigradu to nawet minuta oczekiwania z ekranem ładowania. Szybka podróż na PC, z grą zainstalowaną na zwykłym dysku HDD, zajmuje mniej niż piętnaście sekund – nie jest to więc zbyt wielka uciążliwość, a problem znika zupełnie podczas grania z dysku SSD – ładowanie trwa wtedy dosłownie moment."  więcej

Nowa gra na plus czy na minus? Testujemy New Game Plus do Wiedźmina 3: Dziki Gon

Nowa gra na plus czy na minus? Testujemy New Game Plus do Wiedźmina 3: Dziki Gon [9:05]

Wilki na 32 poziomie? Uuuuu... New Game Plus zamyka serię darmowych DLC do Wiedźmina 3. Ten długo wyczekiwany dodatek pozwala rozegrać całą grę znacznie mocniejszym bohaterem i zmierzyć się z mocniejszymi potworami. Niestety, poza nowymi liczbami nowości tutaj jest mało a system rozwoju postaci nie nadaje się do "munchkinowania". Komentarz tvgry.pl!

9:46

Video Wiedźmin 3: Dziki Gon

Be a Pro with ESL #2 (PL)

8:59

Video Wiedźmin 3: Dziki Gon

Be a Pro with ESL #1 (PL)

2:30

Video Wiedźmin 3: Dziki Gon

Epic Year for the Witcher

Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic

Zagraj za Darmo!

The Mighty Quest for Epic Loot

The Mighty Quest for Epic Loot

Zagraj za Darmo!

The Elder Scrolls V: Skyrim - PC - 53,90 zł

kup w sklepie

PC 53,90 zł

Fallout 3: Broken Steel + Point Lookout - PC - 39,90 zł

kup w sklepie

PC 39,90 zł

Shadowrun Returns - PC - 38,90 zł

kup w sklepie

PC 38,90 zł

Komentarze Czytelników (8429)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
18.01.2016 11:22
odpowiedz
Texas84
79
Generał

mubio1888 to są też wersje z kodem na steama? Bo widziałem takową do kupienia przez steama. Czy z poprzez tego gog-a steam sam ją sobie dodaje. Szczerze zależy mi na steamowej wersji.
Kurczę kiedyś zainstalowałem na chwilę, żeby zobaczyć jak to wygląda ale odinstalowałem bo nie miałem czasu pograć i nawet nie zwróciłem wtedy uwagi jak to było.

post wyedytowany przez Texas84 2016-01-18 11:23:10
18.01.2016 12:00
odpowiedz
Gerr
12
Pretorianin

Żeby mieć wersję na Steam, trzeba ją tam kupić.

18.01.2016 14:04
odpowiedz
Texas84
79
Generał

Ok. Wszystko jasne. Dzięki.

18.01.2016 14:13
odpowiedz
Rumcykcyk
17
Konsul

Wczoraj o 3 w nocy skończyłem główny wątek, zrobiłem wszystkie misje poboczne i dodatek "Serce z kamienia" mogę z całego serca polecić grę tym osobą którzy nie grali bo to najlepszy RPG w jaki grałem do tej pory. Nie wiem ile mi zajęło wszystko ale bardzo długo, w sumie grałem od premiery. Teraz pora żeby się zabrać za Nową grę plus i znowu poczuć nieziemski klimat. To w sumie jedyna gra w której z ciekawości słuchałem wszystkich dialogów, sam drążyłem temat nie ruszając od razu kwestii głównych.

18.01.2016 17:32
odpowiedz
commando rock
20
Centurion

htt p s://ww w.yo utube.com/wa tch?v=G eZ oGWn QLio prawie jak na E3 2014 niedługo wstawie jeszcze jakiś filmik z innych części velen i prawdopodobnie z innych lokacji usunąć odstępy :)

18.01.2016 21:06
-1
odpowiedz
rządek heir
0
Konsul

Nie tylko na moim złomie opuściłem Biały sad to jeszcze udało mi się ukonczyć cały wątek główny. A Na Zakończenie udałem się jeszcze raz do Białego Sadu na spotkanie z Ciri By wręższyć
Miecz jaskółek i to wszystko grałem na Full HD.

19.01.2016 09:30
odpowiedz
1 odpowiedź
akakururu
0
Junior

Dzień dobry. Pomóżcie proszę, gdyż utknęłam na zadaniach: "Ostatnie przygotowania"- mam porozmawiać z Triss, i Najciemniej pod latarnią"- mam udać się z Triss do łaźni miejskiej. No i tutaj problem, bo mogę ją spytać tylko o to "jak się czuje" lub odejść. Nie chce ze mną rozmawiać ;) Proszę tutaj, bo już nie mam siły szukać, co mogłam zrobić źle, lub co jeszcze zrobić, aby poprawić relacje między Triss a Geraltem, aby ta kobieta zechciała ze mną porozmawiać o czymś innym...

post wyedytowany przez akakururu 2016-01-19 09:32:20
19.01.2016 19:44
odpowiedz
2 odpowiedzi
rządek heir
0
Konsul

Commando rock tak naprawde mam 29 Lat więc mogę grać Wieśka 3. Ale mózg mam dziecka.

19.01.2016 22:16
odpowiedz
1 odpowiedź
Bandi_90
63
Konsul

Zastanawia mnie dlaczego najwyższe ustawienia graficzne nazywają się " Uber " choćby nie szło je nazwać inaczej np. Bardzo wysokie albo Ultra. Po co do polskiej gry dawać słowo które kojarzy się z językiem z Hitlerlandu ( Germanistanu). Trochę mnie to denerwuje... .

ps. Ktoś wie gdzie dokładnie w Velen mogę zmienić fryzurę ?

post wyedytowany przez Bandi_90 2016-01-19 22:19:46
20.01.2016 10:52
odpowiedz
1 odpowiedź
akakururu
0
Junior

ozone20 Nie wiem czy mam moda, ale sugerujesz, że mam przechodzić grę od nowa ? Jejku, zajmie mi to całą, kolejną wieczność. Jestem gamingowym nowicjuszem i taaaaka skucha ? Pomocy, ratunku....

post wyedytowany przez akakururu 2016-01-20 10:55:29
21.01.2016 21:51
odpowiedz
1 odpowiedź
Bandi_90
63
Konsul

commando rock ---> Ja już go dawno uwolniłem, ponoć po uwolnieniu powinien być we wsi Glińsk ale oprócz kilku staruszków nikogo tam nie ma. Może jest to jakiś błąd gry ? ( mam wersję 1.11 )

22.01.2016 10:05
odpowiedz
nikei
2
Junior
9.0

Hehe można grać nawet na dwurdzeniowych procesorach ale lepiej od Intela na przykład Intel Pentium G3240 z Radeonem HD 7770 i 8 GB RAMU daje radę na rozdzielczości 1280x1024 30 klatkach na sek...

23.01.2016 18:00
-5
odpowiedz
3 odpowiedzi
Największy
2
Centurion
2.0

Gówniana gra lamusów, rzygać się tym gównem chce.

23.01.2016 21:15
-1
odpowiedz
2 odpowiedzi
mrowa_1986
1
Junior

Powiem tak gram juz od miesiaca, gra jest przeogromna, questy w miare ciekawe... tzn zawsze polegaja na znajdz slady, wyczuj zapach, znajdz jaskinie ale ogolnie historie i wybory opisane sa dobrze... co mnie wkurza to poziom łatwosci (zeby nie napisac trudnosci) kompletnie zero na maksymalnym poziomie nawet mikstur nie robie, zero czytania o potworach, olejow itd ja rozumiem np wilki lub trupojady ale juz potwory na zlecenia mogli troche utrudnic... znak quen odskok i lejesz ich deska od plotu dziecinada... po drugie po cholere ten caly sprzet dali jak i tak kazdy lata w rynsztunku kota wilka albo niedzwiedzia... mogli by dopracowac troche poziom trudnosci i podejscie do wallki z potworami np oleje niezbedne albo taktyka itd

post wyedytowany przez mrowa_1986 2016-01-23 21:16:46
24.01.2016 15:25
-1
odpowiedz
Piotrek71
0
Junior

Kapitalna gra . Świat , rozgrywka , zadania poboczne .Grałem w dużo gier lepszych i gorszych no ale Wiedźmin je wszystkie pobił

25.01.2016 14:54
1
odpowiedz
hhdcgjsdtgm
0
Junior

Super gra ! :D
I przy okazji zapraszam na mój kanał Youtube !
Nazwa kanału : xKamiloSxSporTx

27.01.2016 00:07
-1
odpowiedz
Olekrek
0
Junior

Coś z tą grą jest nie tak. Gram od kilku miesięcy i chyba nigdy jej nie skończę. Gra nie ma tego czegoś co by przyciągało. Gram bo gra, nie mam czegoś takiego, że nie mogę doczekać się kolejnej sesji. Nawet muszę się przymuszać. Od kilku lat większość gier robiona jest dla typowego Amerykanina, czyli idioty. Wszystko podane na tacy - idź tam, zrób to i to. Zero twórczego myślenia. Gdzie te gry w których trzeba było użyć logicznego myślenia, połączyć wątki, by np. odszukać jakąś osobę?. W gry gram ponad 20 lat i teraz jest najgorszy czas dla graczy. Dziś gry, to jak interaktywny film - klik klik i już. Tak jakby operator kamery prowadził nas za rączkę. Jak skończę to ocenie - może po wakacjach :D

post wyedytowany przez Olekrek 2016-01-27 00:08:32
29.01.2016 12:48
odpowiedz
3 odpowiedzi
niesmiertelny21
21
Centurion

No cóż, gra mnie zawiodła. Nie będę tutaj przytaczać plusów i minusów tej gry, bo one są zawarte między innymi w krytycznych recenzjach tego produktu. Ale mogę tu przytoczyć tylko jedną rzecz która mnie w tej grze po prostu nie bywale irytuje jak i zarazem również śmieszy. A konkretnie, tak zwana "propaganda ideologiczna". Aluzje w grze są bardzo widoczne w stosunku do Kościoła Powszechnego i Inkwizycji z naszej historii. Dlatego szkoda że scenarzyści nie sięgnęli do dobrych opracowań historycznych na ten temat, tylko poszli drogą ideologicznej poprawności lub propagandy. Podsumowując moim osobistym zdaniem, gra jest dobra, ale ma swoje wady i niedociągnięcia, dlatego jeśli ktoś szuka, przyjemnej i łatwej gry fabularnej dla współczesnego odbiorcy mogę ją polecić, a jeśli ktoś szuka w RPGach "czegoś więcej" to w tej grze tego nie znajdzie.
7/10

post wyedytowany przez niesmiertelny21 2016-01-29 12:51:50
29.01.2016 21:05
odpowiedz
1 odpowiedź
vako94
11
Chorąży

Ludzie jest jakiś mod lub kod który pokazuje wszystkie niewykonane zadania na mapie ?

30.01.2016 00:09
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
krzycho19
32
Pretorianin

to nie tylko gra ale również dzieło sztuki, czasem jest zabawna i można pęknąć ze śmiechu, a czasem wzruszyć się aż płyną łzy, wywołuje uczucia i emocje, gra często przy zadaniach ma głębszy przekaz, nie każdy to zauważy lub dobrze zrozumie, mamy się bawić i cieszyć grą - tym wiedźmińskim światem a nie stękać

post wyedytowany przez krzycho19 2016-01-30 00:15:41
01.02.2016 15:02
odpowiedz
JemSeCiasto
0
Chorąży

Moje Top 3 2015 roku
1.Wiedźmin 3 Dziki Gon
2.Wiedźmin 3 Serca z Kamienia
3.Gwint.

01.02.2016 16:57
odpowiedz
Oenomaus
3
Junior

@up Pieprzysz jak potłuczony generalnie.

01.02.2016 17:42
odpowiedz
Gr7g
1
Junior
10

To jest gra mojego życia. Jak wyjdzie drugi dodatek, to zagram od nowa.

01.02.2016 18:20
odpowiedz
Erianx
0
Junior

Bardzo dobra gra, ale ma kilka swoich wad (min. zbyt prosta walka, bugi i downgrade). Na szczęście plusów jest znacznie więcej: niesamowita fabuła, humor, postacie, zlecenia na potwory, słowiański i nordycki klimat, wszystko ma swoją małą historię i wybory. Przeszedłem całą grę z dodatkiem i jestem bardzo zadowolony. Polacy pokazali, że potrafią robić GRY.

01.02.2016 19:59
odpowiedz
Giumek
2
Legionista

Nigdy nie grałem w wiedźmina i wydawał mi się nudny,ale ze względu na dobre oceny zagrałem, I się nie zawiodłem. Doskonała fabuła, dużo misji pobocznych, grafika bardzo ładna, rozwój postaci też ciekawy. Się postarał CDP RED.

Oczywiście 10.

Znalazłem jeden minus, no mogła by być troszkę dłuższa :)

01.02.2016 20:15
odpowiedz
mrowa_1986
1
Junior

Tez narzekalem na bardzo niski poziom trudności ale niedawno znalazłem mod better combat enchanted i gra się miodnie :) pozmieniane skille, konieczność nakładania olejow, 2 eliksiry wypite i maxymalma toksyczność, a najważniejsze że wytrzymałość regeneruje się wolniej i taktyka quen i odskoki już nie jest tak efektywna :) wadą jest taka że trzeba grać na patchu 1.08 ;/ przed chwilą ubilem gryfa w pierwszej wiosce... składał mnie na hita ale w końcu się udało :)

02.02.2016 22:29
odpowiedz
CAASH
12
Wiedźmin
10

Gdyby Geralt umarł to bym popełnił samobójstwo.

02.02.2016 23:50
odpowiedz
dusiaaa92
0
Junior

Po zakończeniu głównego wątku miałam rozdarte serce przez tydzień ponieważ żadnego z przyjaciół nie było już w grze( Triss, Ciri , Yennefer itp.). Tak się nie dało żyć wiec trzeba było wczytać tuż przed końcem żeby bez rozpaczy dokończyć wszystkie poboczne i dodatek z myślą że wszyscy czekają na statku w Novigradzie;) Man nadzieje, że jeszcze się pojawią w jakimś dodatku lub następnej części...

03.02.2016 14:32
odpowiedz
1 odpowiedź
xdaniell
0
Junior

Mam pytanie bo przeszedłem raz grę i chciałem pobawić się w robienie rożnych mieczy nie mam mistrza kowala tego elfa w valen i wiecie możne gdzie indziej mogę ulepszyć miecz bo u zwykłych sie nie da za słabi są ??

03.02.2016 23:34
odpowiedz
strelnikov
71
Senator

OMG - przeinstalowałem gre (grałem w wersję 1.6 do dzisiaj) i zaktualizowała mi się do wersji 1.12.1 ... Całe szczęście działa - pamiętam jak w lipcu na skutek patcha 1.7 całą moją rozgrywkę trafił szlag i po automatycznej aktualizacji musiałem wracać do poprzedniej wersji - widzę ze wreszcie aktualizacje coś poprawiają a nie tylko psują:) (jak to miało miejsce przy patchu 1.7)

natomiast co ja widzę na dzień dobry - Wiedzmin w zimowym stroju, sobie siedzi smutno na glebie:) innymi słowy zmienił się nawet screen początkowy - no nie wiem od kiedy jest zimowy - pewnie to sezonowe :) także nabyłem dodatek ale właśnie po 8 miesiącach pobytu w Nowym Sadzie, Velen, Novigradzie i chwile na zamku Emhyra wreszcie popłynąłem na Skellige u wybrzeży Cintry a tu bach - dodatek każe mi wracać do Novigradu :) no nic - wszystko w swoim czasie - po 8 miesiącach gry na lądzie stałym zamierzam teraz spenetrować wyspy :)

Sądzę, że TW3 wraz z Fallout i Fallout 2 oraz PSTorment i ME (bez zakończenia licząc oczywiście) to najlepsze gry fabularne w jakie gralem (ograniczając się oczywiście do 3 najlepszych w moim mniemaniu). Być może Skyrim jeszcze daje niespotykaną lub nieczęsto spotykaną wolność rozgrywki - jednak - brakuje mu "wewnętrznej siły napędowej" którą pewnie jest dluga i nieprzewidywalna fabuła :)

No nic - po 8 miesiącach, już nawet 9 po premierze nadal nie skonczylem TW3 a z każdej chwili rozgrywki czerpie ogromną przyjemność - w przerwie zagrałem w RotTR i pomimo, ze gra wygląda bardzo ładnie to chyba wrócę do niej w innym czasie :)

post wyedytowany przez strelnikov 2016-02-03 23:37:33
Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze