Wiedźmin 3: Dziki Gon [PC]

The Witcher 3: Wild Hunt. Wiedźmin 3: Dziki Gon to opracowana przez zespół CD Projekt RED gra cRPG. Ponownie wcielamy się w Geralta z Rivii, ale tym razem akcja osadzona jest w świecie o otwartej strukturze. Autorzy gruntownie przebudowali mechanikę walki, zaoferowali nowy silnik oraz położyli znacznie większy nacisk na zadania poboczne.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Wiedźmin 3: Dziki Gon data premiery gry na PC:

19 maja 2015 ( światowa data premiery )

19 maja 2015 ( data wydania w Polsce )

19 maja 2015 ( premiera w USA )

gry podobne do The Witcher 3: Wild Hunt:

The Elder Scrolls V: Skyrim
The Technomancer
Elex

RPG, TPP, fantasy, książki, sandbox, detektywistyczne, polskie, crafting, RPG akcji

Wiedźmin 3: Dziki Gon (The Witcher 3: Wild Hunt) na komputery osobiste to trzecia odsłona popularnej serii gier RPG akcji opartej na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Tytuł wyprodukowało studio CD Projekt RED, czyli zespół odpowiedzialny również za dwie poprzednie części – Wiedźmina z 2007 roku i Wiedźmina 2: Zabójcy Królów z 2011 roku.

Produkcja w wersji na PC-ty nie odbiega zawartością od konsolowych wydań, ale użytkownicy „blaszaków” otrzymali kilka niedostępnych na pozostałych platformach sprzętowych elementów. Przede wszystkim mogą oni cieszyć się najwyższą możliwą jakością oprawy graficznej oraz animację na poziomie 60 klatek na sekundę. Oczywiście, by korzystać z tych wszystkich dobrodziejstw, potrzebny jest odpowiednio mocny komputer.

Drugim elementem, którego nie znajdziemy na konsolach są modyfikacje. Studio CD Projekt RED udostępniło w sierpniu 2015 roku zainteresowanym osobom oficjalne narzędzia moderskie, umożliwiające m.in. dowolne zmienianie obiektów, statystyk i nie tylko. Zaowocowało to m.in. tymi modami.

Fabuła

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC Windows ponownie wcielamy się w znanego z wcześniejszych odsłon wiedźmina. Główna oś fabularna obraca się wokół kilku oddzielnych wątków. Wśród nich znalazło się poszukiwanie utraconej miłości Geralta oraz inwazja Nilfgaardu na Królestwa Północy. Spróbujemy też powstrzymać tytułowy Dziki Gon, prześladujący wiedźmina zarówno w powieściach, jak i obecny w pierwszej i w nikłym stopniu w drugiej części serii. Wszystkie te główne zadania oferują filmową jakość opowiadanej historii, z rozgałęzionymi ścieżkami wydarzeń, imponującymi scenkami przerywnikowymi i starannie wyreżyserowanymi sekwencjami.

Co ciekawe, możemy porzucić część wątków, trzeba będzie jednak liczyć się z wynikającymi z tego faktu różnymi konsekwencjami. Poza głównymi opowieściami dostępne jest także zatrzęsienie misji pobocznych, które w sumie starczają na ponad sto godzin zabawy. Autorzy zadbali o dużą różnorodność wyzwań. W trakcie przygód będziemy eksplorowali m.in. jaskinie, prastare ruiny i tętniące życiem wioski. Zapolujemy na potwory dla zysku oraz specjalnych nagród. Pojawią się również zadania oparte na dochodzeniach. Biały Wilk może też oddać się rozgrywce w karcianego Gwinta, który jest odrębną grą w grze.

Mechanika

Zgodnie z tradycją serii, trzeci Wiedźmin na PC Windows oferuje sporą swobodę rozwoju postaci, a fabuła jest mocno rozgałęziona, tak aby umożliwić graczom dokonywanie różnych wyborów. Jednocześnie wirtualny świat jest w dużym stopniu dynamiczny. Przykładowo, niektóre nasze akcje sprawią, że opuszczona przez wieśniaków osada znów się zaludni po wytępieniu bandytów lub potworów. Gra posiada świat o otwartej strukturze, który jest czterdziestokrotnie bardziej rozległy niż ten w Wiedźminie 2. Nowy silnik (REDengine 3) został zaprojektowany tak, aby cały czas ładował dane w tle, co prawie pozwoliło uniknąć ekranów wczytywania – zobaczymy je podczas podróży do większych hubów lub mniejszych lokacji (Kaer Morhen, wyspy Skellige, Biały Sad i zamek w Wyzimie). Przemieszczanie się ułatwia opcja jazdy na koniu oraz szybka podróż. Przy dobrym rumaku dotarcie z jednego końca mapy na drugi zajmuje około 15 minut.

Spore zmiany zaszły w systemie walki. Kompletnie przebudowano sztuczną inteligencję przeciwników. Geralt otrzymał 96 animacji wykorzystywanych w starciach, podczas gdy w drugiej części miał ich jedynie 20. Gracze mogą wreszcie przerywać atak w jego trakcie oraz blokować ciosy i wykonywać uniki, nawet gdy zabraknie im kondycji, choć nie są one wtedy tak skuteczne. Nowy system kamery dba o zapewnienie czytelnej perspektywy podczas starć. Nie zabrakło walk z bossami (m.in. z lodowym gigantem), ale nie są one tym razem oskryptowane. Mocno przebudowano również system znaków. Każdy z pięciu ma główny oraz alternatywne sposoby działania. Przykładowo, używając znaku Igni drugiego typu z ręki Geralta bucha ogień ciągły, a w przypadku znaku Ydren postawiona na ziemi pułapka nie tylko spowalnia wszystkich przebywających w niej nieprzyjaciół, ale dodatkowo zadaje im obrażenia.

Podczas starć wykorzystujemy w dużym stopniu otoczenie, np. możemy telekinetycznie uderzyć w gniazdo os, które zaatakują wrogów. Natomiast jeżeli zwrócą się w naszą stronę - spalimy je znakiem Igni. Poszerzanie zasobu wiedzy o przeciwnikach umożliwia poznanie ich słabych punktów. Niektóre pokonane monstra pozostawią po sobie niemożliwe do dostania w inny sposób składniki służące do przepisów alchemicznych i tworzenia nowych przedmiotów. Pozwalają również Geraltowi na rozwijanie własnego drzewka mutacji, zapewniającego dostęp do nowych mocy. Gracze mogą też rozwijać umiejętności szermiercze i alchemii.

Wersja językowa

Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC Windows został wydany w pełnej polskiej wersji językowej. Swoich głosów bohaterom użyczyli tacy aktorzy i aktorki jak Jacek Rozenek (Geralt), Beata Jewiarz (Yennefer), Anna Cieślak (Ciri), Agnieszka Kunikowska (Triss) czy też Jacek Kopczyński (Jaskier).

Inne

Produkcja studia CD Projekt RED okazała się jedną z najlepszych gier najlepszych gier 2015 roku. Tytuł zebrał bardzo pochlebne recenzje w mediach, dzięki czemu załapał się do zestawienia najlepiej ocenianych produkcji w serwisie Metacritic. Wiedźmin 3: Dziki Gon zdobył też szereg nagród i wyróżnień, w tym tytuł gry roku na galach The Game Awards 2015 i Golden Joystick Awards 2015. Również w Polsce projekt doczekał się wielu wyróżnień – od tytułu „Kreatora Kultury”, przyznanego przez tygodnik Polityka oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, przez dwa wyróżnienia Empiku, po najważniejszą nagrodę w plebiscycie Gra roku 2015 według czytelników GRY-OnLine.pl.

W parze z licznymi wyróżnieniami, poszła również świetna sprzedaż. W ciągu pierwszych sześciu tygodniu obecności gry na rynku, rozeszło się ponad 6 milionów egzemplarzy. Natomiast do końca 2015 roku sprzedano w Polsce 375 tysięcy sztuk (wraz z dodatkiem Serca z Kamienia).

Tryb gry: single player  
Ocena gry 9.4 / 10 na podstawie 16829 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.7 / 10 na podstawie 22427 głosów czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Intel Core i7-3770 3.4 GHz/AMD FX-8350 4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770/4 GB Radeon R9 290 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8/8.1 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz/AMD Phenom II X4 940 3.7 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7870 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8/8.1 64-bit

Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie

Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie (PC)

"W wersji na komputery osobiste problem długich czasów doczytywania wydaje się praktycznie niedostrzegalny, przeciwnie niż w edycji na PS4, w której przypadłość ta nie została zauważalnie poprawiona nawet w łatce 1.02. Choć gra próbuje trochę maskować wczytywanie lokacji komiksowym przerywnikiem przypominającym przebieg fabuły, loadingi na konsoli istotnie mogą doskwierać – są zależne od odległości, jaką chcemy przebyć. Dwa położone niedaleko siebie drogowskazy dały wynik niecałych dwudziestu sekund, ale dotarcie z Białego Sadu w okolice Novigradu to nawet minuta oczekiwania z ekranem ładowania. Szybka podróż na PC, z grą zainstalowaną na zwykłym dysku HDD, zajmuje mniej niż piętnaście sekund – nie jest to więc zbyt wielka uciążliwość, a problem znika zupełnie podczas grania z dysku SSD – ładowanie trwa wtedy dosłownie moment."  więcej

Nowa gra na plus czy na minus? Testujemy New Game Plus do Wiedźmina 3: Dziki Gon

Nowa gra na plus czy na minus? Testujemy New Game Plus do Wiedźmina 3: Dziki Gon [9:05]

Wilki na 32 poziomie? Uuuuu... New Game Plus zamyka serię darmowych DLC do Wiedźmina 3. Ten długo wyczekiwany dodatek pozwala rozegrać całą grę znacznie mocniejszym bohaterem i zmierzyć się z mocniejszymi potworami. Niestety, poza nowymi liczbami nowości tutaj jest mało a system rozwoju postaci nie nadaje się do "munchkinowania". Komentarz tvgry.pl!

4:43

Video Wiedźmin 3: Dziki Gon

A Night to Remember (PL)

9:46

Video Wiedźmin 3: Dziki Gon

Be a Pro with ESL #2 (PL)

8:59

Video Wiedźmin 3: Dziki Gon

Be a Pro with ESL #1 (PL)

Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic

Zagraj za Darmo!

The Mighty Quest for Epic Loot

The Mighty Quest for Epic Loot

Zagraj za Darmo!

The Elder Scrolls V: Skyrim - PC - 53,90 zł

kup w sklepie

PC 53,90 zł

World of Warcraft: Legion - PC - 147,99 zł

kup w sklepie

PC 147,99 zł

Dragon Age: Inkwizycja - PC - 52,90 zł

kup w sklepie

PC 52,90 zł

Komentarze Czytelników (8810)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
04.06.2016 20:27
-1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Aventador
4
Chorąży

Ktoś poleca jakiś poradnik do tej gry? Nigdy nie byłem fanem gier typu Wiedzmin, Gothic, Skyrim ale mimo wszystko chciałbym przejść Wieśka. Chodzi mi o jakieś podstawy bo jak ostatnio grałem to nie wiedziałem jak sie uleczyć nie mówiąc o jakichś czarach, ulepszeniach itp.

06.06.2016 17:03
-1
odpowiedz
5 odpowiedzi
AntyGimb
18
Generał

Jakie jest według was najlepsze zakończenie? Wiele osób twierdzi, że pogodzenie sióstr, a dla mnie to właśnie najgorsze z możliwych. Przecież ta SYANNA to kawał cholery :D! Zresztą księżna po połowie gry staje się też strasznie wkurzająca.

06.06.2016 17:04
odpowiedz
1 odpowiedź
AntyGimb
18
Generał

Wiedźmin 3 - 9,5/10
Serca z Kamienia - 10/10
Krew i Wino - 9/10

07.06.2016 19:44
odpowiedz
Olekrek
4
Legionista

Gdzie znajdę schemat na olej przeciw wampirom?
Jestem w Velen - nie byłem jeszcze w Skellige, a potrzebuje ten olej.

08.06.2016 14:53
odpowiedz
zwiros18
1
Legionista

gra wymiata epicka fabuła i grywalność oraz klimat i przepiękna grafika i małe wymagania morze wymagania tego nie pokazują ale ja na yt patrzałem to gra w 30 40 fps chodzi na gtx 550 gtx750 gtx 650 gtx460
grze daje 9,0

09.06.2016 14:19
odpowiedz
martrix
2
Legionista
8.0

w3 - 8,0
patch 1.21 - 4,0

09.06.2016 15:16
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
prent
2
Junior

Sry,ale czy pójdzie mi na takim sprzęcie?
-Intel Core 3.10GHz,
-Grafika: Gtx 750,
-8 giga Ramu.
I to wszystko na ekranie na rozdzielczości 1280x1024.
???

09.06.2016 17:10
-1
odpowiedz
Volui
8
Legionista

Cudowna gra, właśnie przechodzę od nowa po raz drugi. :)

10.06.2016 13:32
odpowiedz
bartorian
1
Junior
10

[link] polecam

10.06.2016 19:14
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Aqueez
6
Legionista
10

254 godziny wygrane - 3x przeszedłem grę + raz serca z kamienia, teraz ogrywam krew i wino i pewnie z jeszcze 17h zostało. Polecam każdemu bo to jest ten klimat ludzie !

14.06.2016 11:08
odpowiedz
speedy79
14
Legionista
10

Jestem tutaj jednym z większych malkontentów i na ogół wystawiam oceny poniżej średniej. Ale jeżeli Wiedźmin 3 nie zasługuje na 10 to jaka gra zasługuje?
Owszem, nie wszystko jest idealne. Ale grafika, różnorodność lokacji, fabuła, questy, bestiariusz są tak przecudne, miodne, przemyślane i wspaniałe, jak w żadnej grze, w jaką przedtem grałem.

post wyedytowany przez speedy79 2016-06-14 11:10:09
14.06.2016 19:08
odpowiedz
Mutarre
0
Junior

"Dlaczego od momentu jak zaczyna się walka Geralt zaczyna się ruszać jak mucha w smole? Nie może biegać tylko stawia stopy jakby ich nie mógł od ziemi oderwać? To jakiś bug?"

Ponawiam pytanie. Czy jest jakaś opcja, mod, patch cokolwiek, żeby to zmienić tzn upodobnić do systemu walki z Wiedźmina 2? Dostaje raka po kilku minutach walki i byłoby strasznie szkoda gdyby jeden niesamowicie denerwujący szczegół zepsuł wrażenia z gry.

16.06.2016 14:58
-1
odpowiedz
Psychosocial
53
SlipknoT

W którym momencie kampanii, można wybrać misję z dodatku "Krew i Wino"?

post wyedytowany przez Psychosocial 2016-06-17 20:09:03
16.06.2016 20:14
odpowiedz
1 odpowiedź
MATIOSZKA04
0
Junior

Ile GB warzy ta gra???

17.06.2016 13:12
-2
odpowiedz
Psychosocial
53
SlipknoT

Początek gry.

20.06.2016 09:59
-3
odpowiedz
opalkozak
0
Chorąży

Mi tam się podoba!!!!???

[link]

20.06.2016 09:59
-4
odpowiedz
opalkozak
0
Chorąży

Mi tam się podoba!!!!???

[link]

21.06.2016 15:50
-4
odpowiedz
OLEQ123
0
Legionista

GAMEPLAY Z WIEDZMINA ZAPRASZAM :)
[link]

21.06.2016 15:50
-4
odpowiedz
OLEQ123
0
Legionista

GAMEPLAY Z WIEDZMINA ZAPRASZAM :)
[link]

21.06.2016 15:51
-4
odpowiedz
OLEQ123
0
Legionista

GAMEPLAY Z WIEDZMINA ZAPRASZAM :)
[link]

22.06.2016 14:22
-2
odpowiedz
MrDoomMarine
0
Legionista

Fenomalna gra, ale ten świat.... mam wrażenie że nic w nim nie mozna robić.

22.06.2016 15:49
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
ScovyT
21
Konsul

Czy ktoś te forum sprawdza ??? :) Co to za baran wstawia jakieś flmiki nie związane z grą? Tytan inteligencji w sieci chciał zabłysnąć, to zabłysnął głupotą ;)

22.06.2016 23:25
-1
odpowiedz
2 odpowiedzi
RossoNero
45
Enigma
8.0

Udało się! W końcu skończyłem Dziki Gon.. I co? Zero emocji na końcu gry.. Szczerze to musiałem się zmuszać aby ukończyć wątek główny.. I dalej nie mogę zrozumieć dlaczego ta gra zebrała tak wysokie oceny. Gra jako całość jest średnia i niczym nie zachwyca. 3 rzeczy które mi się najbardziej podobały:

- Polski klimat ( Dubbing )
- System walki ( Szczególnie obcinanie kończyn)
- Część zadań pobocznych

Tak więc ten cały '' Hype '' Redakcji Gry Online mnie dziwi..
Nie jestem fanem Sapkowskiego i nigdy nie czytałem ani jednej książki o Wiedźminie. Poza tym świat przedstawiony w grze mnie nie urzekł. Twórcą gratuluje sukcesu i czekam na inne projekty w tym najbardziej na ,, CyberPunk 2077 ''

23.06.2016 15:21
odpowiedz
Alion94
0
Junior

To jedna z najlepszych gier świata i do tego z Polski. Wszystko na najwyższym światowym poziomie. 10/10

24.06.2016 17:16
odpowiedz
Tomas1987
99
Generał

Ktos probowal grac bez minimapy?? Da rade?

25.06.2016 01:06
odpowiedz
1 odpowiedź
kamikazeyolo
0
Legionista

mam nadzieję że fabuła nie ucierpi

25.06.2016 13:57
odpowiedz
Duncan1992
11
Legionista

Witam.
Mam pewien problem i nie bardzo wiem jak go rozwiązać i może ktoś miał coś podobnego i będzie w stanie pomóc. Otóż postanowiłem nadrobić zaległości i wreszcie kupiłem Wiedźmina 3. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie to iż mam olbrzymie spadki fps, co ciekawe tylko w przypadku włączonego v-sync. Gdy wyłączę synchronizację wszystko jest ok, stałe 60FPS jednak wtedy strasznie rozjeżdża się obraz. Szukałem po internetach jakiś rozwiązań ale nic nie działa. Spadki występują niezależnie od ustawień graficznych, przy założeniu że dobijam do tych 60 klatek max. Mój komp:
Intel Core i5-6500 3,2GHz
Asus AMD Radeon R9 380X 4GB
8GB RAM
Windows 10 64bit
Wszystkie sterowniki najnowsze.

26.06.2016 02:52
-2
odpowiedz
stormbless
0
Legionista

ODPALE NA MAXA

27.06.2016 19:11
-1
odpowiedz
Korekkk
0
Junior

Wiedźmin Fajna Gierka
i wgl
i ta scena z seksem xDD
[link]

27.06.2016 19:12
-1
odpowiedz
Korekkk
0
Junior

[link]

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze