Wiedźmin 3: Dziki Gon [PC]

The Witcher 3: Wild Hunt. Wiedźmin 3: Dziki Gon to opracowana przez zespół CD Projekt RED gra cRPG. Ponownie wcielamy się w Geralta z Rivii, ale tym razem akcja osadzona jest w świecie o otwartej strukturze. Autorzy gruntownie przebudowali mechanikę walki, zaoferowali nowi silnik oraz położyli znacznie większy nacisk na zadania poboczne.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Wiedźmin 3: Dziki Gon data premiery gry na PC:

24 lutego 2015 ( światowa data premiery )

24 lutego 2015 ( data wydania w Polsce )

24 lutego 2015 ( premiera w USA )

gry podobne do The Witcher 3: Wild Hunt:

The Elder Scrolls V: Skyrim
Risen 2: Dark Waters

RPG akcji, TPP, fantasy, książki, sandbox, polskie

Wiedźmin 3: Dziki Gon to trzecia odsłona popularnej serii cRPG opartej na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Grę wyprodukowało studio CD Projekt RED, czyli zespół odpowiedzialny również za dwie poprzednie części.

Ponownie wcielamy się w znanego z poprzednich odsłon wiedźmina. Główna oś fabularna obraca się wokół kilku oddzielnych wątków. Wśród nich znalazło się poszukiwanie utraconej miłości Geralta oraz inwazja Nilfgaardu na królestwa północy. Spróbujemy też powstrzymać tytułowy Dziki Gon, prześladujący wiedźmina zarówno w powieściach, jak i obecny w pierwszej i w nikłym stopniu w drugiej części serii. Wszystkie te główne zadania oferują filmową jakość opowiadanej historii, z rozgałęzionymi ścieżkami wydarzeń, imponującymi scenkami przerywnikowymi i starannie wyreżyserowanymi sekwencjami. Co ciekawe, możemy porzucić część wątków, trzeba będzie jednak liczyć się z wynikającymi z tego faktu przykrymi konsekwencjami. Poza głównymi opowieściami dostępne jest także zatrzęsienie misji pobocznych, które w sumie starczają na ponad sto godzin zabawy. Autorzy zadbali o dużą różnorodność wyzwań. W trakcie przygód będziemy eksplorowali m.in. jaskinie, prastare ruiny i tętniące życiem wioski. Zapolujemy na potwory dla zysku oraz specjalnych nagród. Pojawią się również zadania oparte na dochodzeniach. Różne rejony świata oferują swoje własne mini gierki (np. zawody w rzucaniu nożami) ze specjalnymi nagrodami, choć jednocześnie ich ukończenie nigdy nie jest wymagane dla dalszego rozwoju fabuły.

Zgodnie z tradycją serii, trzeci Wiedźmin oferuje sporą swobodę odgrywania postaci, a fabuła jest mocno rozgałęziona, tak aby umożliwić graczom dokonywanie różnych wyborów. Jednocześnie wirtualny świat jest w dużym stopniu dynamiczny. Przykładowo, niektóre nasze akcje sprawią, że zagrożona przez ataki bandytów wioska kompletnie się wyludni. Gra posiada świat o otwartej strukturze, który jest czterdziestokrotnie bardziej rozległy niż ten w The Witcher 2: Assassins of Kings. Nowy silnik (REDengine 3) został zaprojektowany tak, aby cały czas ładował dane w tle, co pozwoliło uniknąć ekranów wczytywania. Przemieszczanie się ułatwia opcja jazdy na koniu. Przy dobrym rumaku dotarcie z jednego końca mapy na drugi zajmuje około 30-40 minut. Dostępna jest również opcja natychmiastowej podróży do miejsc wcześniej odwiedzonych.

Spore zmiany zaszły w systemie walki. Kompletnie przebudowano sztuczną inteligencję przeciwników. Geralt otrzymał 96 animacji wykorzystywanych w starciach, podczas gdy w drugiej części miał ich jedynie 20. Gracze mogą wreszcie przerywać atak w jego trakcie oraz blokować ciosy i wykonywać uniki, nawet gdy zabraknie im kondycji, choć nie są one wtedy tak skuteczne. Zamiast przewrotów bohater wykonuje teraz szybkie piruety, aby zejść z linii ciosu przeciwnika. Nowy system kamery dba o zapewnienie czytelnej perspektywy podczas starć. Nie zabrakło starć z bossami (m.in. z lodowym gigantem), ale nie są one tym razem oskryptowane. Mocno przebudowano również system znaków. Każdy z pięciu ma podstawowy poziom, a wraz z rozwojem Geralta odblokujemy drugi stopień. Przykładowo, ulepszone Igni wywoła eksplozję ognia, która otoczy bohatera. Z kolei drugi poziom Ydren zamiast pułapki na jednego potwora stworzy duże pole, które spowolni wszystkich przebywających w nim nieprzyjaciół.

Podczas starć wykorzystujemy również w dużym stopniu otoczenie. Np. możemy telekinetycznie uderzyć w ul os, które zaatakują wrogów. Natomiast gdy zwrócą się w naszą stronę spalimy je znakiem Igni. Poszerzanie zasobu wiedzy o przeciwnikach umożliwia poznanie ich słabych punktów. Niektóre pokonane monstra pozostawią po sobie niemożliwe do dostania w inny sposób składniki służące do przepisów alchemicznych i tworzenia nowych przedmiotów. Pozwolą również Geraltowi na rozwijanie własnego drzewka mutacji, zapewniającego dostęp do nowych mocy. Gracze mogą również rozwijać umiejętności szermiercze i alchemii.

Tryb gry: single player  
Oczekiwania czytelników: 9.7 / 10 na podstawie 15787 głosów czytelników.  

Wiedźmin 3: Dziki Gon - przygotujcie się na jedną z najlepszych gier RPG ostatnich lat

Wiedźmin 3: Dziki Gon - przygotujcie się na jedną z najlepszych gier RPG ostatnich lat (PC) (XONE) (PS4)

"Na bagnach mamy okazję zobaczyć w akcji system walki, wszak nie brakuje tu poczwar czyhających na życie nieostrożnego wędrowca, głodnych zarówno wiedźmińskiego, jak i zwykłego ostrza. Geralt tańczy wokół przeciwników, zadaje im wyrafinowane uderzenia, wspomaga się znakami, ale nie porusza się jeszcze tak płynnie, jak sobie wymarzyłem – animacje wymagają dopracowania, ale spokojnie, do lutego jest czas. Sprawnie działa za to system uników, które są jedynym sposobem, żeby uniknąć wrogich uderzeń. Podczas spotkania z harpiami, w ruch idzie mała, zgrabna kusza, która ładowana jest różnymi rodzajami pocisków, natomiast w potyczce z topielcami przekonujemy się, że warto nauczyć się czytać, co oferuje dane środowisko. Biały Wilk niszczy wiszący nieopodal ul, co doprowadza gnieżdżące się w nim owady do wściekłości. Na szczęście wyładowują one gniew na jego rywalach, co znacznie ułatwia ich pokonanie. Gdy później dojdzie do pojedynku z wilkołakiem, poznamy jeszcze inne atuty wiedźmina – bomby różnego sortu, które skutecznie niwelują przewagę monstrów (w tym konkretnym przypadku zapobiegły one regeneracji stwora) oraz znane już z poprzedników mutageny. Te ostatnie czasowo poprawiają zdolności Geralta, ale oczywiście należy korzystać z nich z umiarem, każda mikstura zwiększa bowiem poziom toksyczności. Do walki przygotowujemy się podczas medytacji, która ma jeszcze drugą funkcję – można odpocząć żądaną liczbę godzin. Upływ czasu ma w Wiedźminie niebagatelne znaczenie. W nocy mogą pojawić się istoty, które za dnia nigdy nie staną białowłosemu na drodze."  więcej

Wiedźmin 3 na najnowszym gameplayu - Dziki Gon w akcji na targach gamescom 2014

Wiedźmin 3 na najnowszym gameplayu - Dziki Gon w akcji na targach gamescom 2014 [14:02]

Geralt rusza na łowy Premiera gry Wiedźmin 3: Dziki Gon coraz bliżej. Na targach pokazano rozszerzone fragmenty gameplaya. Podziwiamy walkę, dialogi i eksplorację. Geralt jak najbardziej w formie.

5:10

Video Wiedźmin 3: Dziki Gon

podróżny łowca potworów (PL)

37:01

Video Wiedźmin 3: Dziki Gon

rozgrywka z komentarzem twórców

13:57

Video Wiedźmin 3: Dziki Gon

świat oczami kompozytora (PL)

komentarze czytelników (1850)


Shasiu  2014-09-21 - 20:10

[1830] Ten speedrum to niefortunne stwierdzenie z jednego wywiadu. Ogólnie panu z CDPR chodziło o to że przechodząc grę pierwszy raz i próbując zrobić wszystkie zadania (bez poradników, metodą prób i błędów), gra starczy na o wiele dłużej niż 100h.

Shasiu  2014-09-22 - 14:14

Obcy idź stąd, już raz cię zbanowali...

fak yu18  2014-09-22 - 15:43

Shasiu uwazaj frajerze zebym ja cb nie zbanowal jak sie dowiem jak i twojego pieska aidi pogudz sie z tym ze risen 3 jest lepszy od tego badziewia

Imm0rt4L  2014-09-25 - 02:59

JAK MOŻNA USTALIĆ PREMIERĘ NA SESJE POPRAWKOWĄ ???!!!

AIDIDPl  2014-09-25 - 10:19

Było tumanie zdać za pierwszym razem...

Shasiu  2014-09-25 - 13:37

Dzisiaj w okolicach 17 dostaniemy kolejne materiały, prawdopodobnie Dziennik Deweloperski, ale być może chodzi jednak o nowy gameplay.

AIDIDPl  2014-09-25 - 16:56

https://www.youtube.com/watch?v=d3L-Aq1njDk ---> Dziennik dewelopera... Może będzie po polsku, bo widziałem że jest też po francusku.

10

PaPcIo92  2014-09-25 - 17:26

Gierka bedzie super kupie w lutym ps4 z ta gra i nowym dragon ballem

Kursorr  2014-09-25 - 18:16

Szkoda tylko że ten najnowszy zwiastun jest w ingliś - ale chyba powinienem się cieszyć że nie w języku migowym . Grafika czasami taka że szczenka je...ła o glebe .

Trygław  2014-09-26 - 10:25

O wymagania sprzętowe się nie martwię ale o spójność fabularną już tak. Od strony audio-video wygląda dobrze ale mam nadzieję, że W3 nie będzie po prostu drugim Skyrimem tylko jeśli już to bardziej G1.

Shasiu  2014-09-26 - 14:57

Prawdopodobnie nowe rendery postaci Emhyra i Triss http://i3.minus.com/ibz7RXZa1yRtfy.jpg http://i7.minus.com/ibiZt3EekwHKv2.jpg

Assassyn07  2014-09-28 - 21:07

Oby optymalizacja nie była taka jak w Rome 2.

PC_FAN  2014-09-29 - 15:16

UP Rome 2 i W3 to dwie różne gry, wychodzą od dwóch różnych producentów.

10

Sovan  2014-09-30 - 00:50

Czekam z niecierpliwością na tą grę. Jednak zastanawiam się, czy system walki będzie podobny do tego z 1 - czyli nowe sekwencje będą odblokowywane przy ulepszaniu drzewka rozwoju, bo przyznam, że ciosy w wiedźminie 2 były monotonne. Sprawdzałem różne informacje, jednak żadna nie wspominała o odblokowywaniu nowych ciosów/piruetów itd. Zna ktoś odpowiedź na to pytanie?

RaQman  2014-09-30 - 08:05

Wiesiek powinien wzorem Środziemie: Cień Mordoru przyspieszyć swoją premierę na pc ;D

9.5

ErzaScarlet  2014-09-30 - 10:35

Dla tej gry kupuję nowy komputer stacjonarny ;) http://allegro.pl/full-gamer-fx-6x4-1-gt740-2gb-ddr5-8gb-1-5tb-wi-fi-i4621490983.html

PC_FAN  2014-09-30 - 14:06

UP Ten komputer chcesz kupić? Kpisz sobie? Na nim to ci na 100% W3 nie ruszy xD. Ta karta grafiki jest gorsza nawet od GTX 460, jak będziesz go brał/a poproś o wymianę grafiki np na gtx 660Ti co najmniej bo reszta jest w miarę ok.

AIDIDPl  2014-09-30 - 14:13

Na obudowie mu "pujdzie" bo jest dobra i szpanerska. Reszta to chłam...Za tyle to nie wiem czy kupisz samą kartę żeby odpaliła W3 na ultra, taka ciekawostka... W każdym razie z tym sprzętem to bym się na wiedźmina nie napalał, chyba że na średnich, albo niskich...

PC_FAN  2014-09-30 - 14:55

UP No GTX 970 za około 1360 zł dostaniesz :D, wiec raczej kartę do odpalenia na ultra dostanie za cene tego kompa, a ogólnie komputer jest w miarę (nie jest koksem) niech zmieni kartę na gtx 660 Ti i myślę że na wysokich odpali w 30 klatkach i full hd, skoro taki Watch Dogs (crap optymalizacyjny) chodził.

Nelad  2014-09-30 - 15:34

Swoją drogą poczytajcie sobie tekst zachęcający do kupna tego komputera: "JUŻ TERAZ NAJNOWSZE TYTUŁY GIER W NAJWYŻSZYCH DETALACH W TWOIM ZASIĘGU !" - tylko nie wspominają, że w pięciu fps'ach. Albo porównanie osiągnięć do starego jak świat GT 9800 i cienkiego GT 630. Aż 45 fps - jest moc. "KRÓL WYDAJNOŚCI !!" - nie no, boki zrywać :D