Wiedźmin 3: Dziki Gon [PC]

The Witcher 3: Wild Hunt. Wiedźmin 3: Dziki Gon to opracowana przez zespół CD Projekt RED gra cRPG. Ponownie wcielamy się w Geralta z Rivii, ale tym razem akcja osadzona jest w świecie o otwartej strukturze. Autorzy gruntownie przebudowali mechanikę walki, zaoferowali nowi silnik oraz położyli znacznie większy nacisk na zadania poboczne.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Wiedźmin 3: Dziki Gon data premiery gry na PC:

24 lutego 2015 ( światowa data premiery )

24 lutego 2015 ( data wydania w Polsce )

24 lutego 2015 ( premiera w USA )

gry podobne do The Witcher 3: Wild Hunt:

The Elder Scrolls V: Skyrim
Risen 2: Dark Waters

RPG akcji, TPP, fantasy, książki, sandbox, polskie

Wiedźmin 3: Dziki Gon to trzecia odsłona popularnej serii cRPG opartej na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Grę wyprodukowało studio CD Projekt RED, czyli zespół odpowiedzialny również za dwie poprzednie części.

Ponownie wcielamy się w znanego z poprzednich odsłon wiedźmina. Główna oś fabularna obraca się wokół kilku oddzielnych wątków. Wśród nich znalazło się poszukiwanie utraconej miłości Geralta oraz inwazja Nilfgaardu na królestwa północy. Spróbujemy też powstrzymać tytułowy Dziki Gon, prześladujący wiedźmina zarówno w powieściach, jak i obecny w pierwszej i w nikłym stopniu w drugiej części serii. Wszystkie te główne zadania oferują filmową jakość opowiadanej historii, z rozgałęzionymi ścieżkami wydarzeń, imponującymi scenkami przerywnikowymi i starannie wyreżyserowanymi sekwencjami. Co ciekawe, możemy porzucić część wątków, trzeba będzie jednak liczyć się z wynikającymi z tego faktu przykrymi konsekwencjami. Poza głównymi opowieściami dostępne jest także zatrzęsienie misji pobocznych, które w sumie starczają na ponad sto godzin zabawy. Autorzy zadbali o dużą różnorodność wyzwań. W trakcie przygód będziemy eksplorowali m.in. jaskinie, prastare ruiny i tętniące życiem wioski. Zapolujemy na potwory dla zysku oraz specjalnych nagród. Pojawią się również zadania oparte na dochodzeniach. Różne rejony świata oferują swoje własne mini gierki (np. zawody w rzucaniu nożami) ze specjalnymi nagrodami, choć jednocześnie ich ukończenie nigdy nie jest wymagane dla dalszego rozwoju fabuły.

Zgodnie z tradycją serii, trzeci Wiedźmin oferuje sporą swobodę odgrywania postaci, a fabuła jest mocno rozgałęziona, tak aby umożliwić graczom dokonywanie różnych wyborów. Jednocześnie wirtualny świat jest w dużym stopniu dynamiczny. Przykładowo, niektóre nasze akcje sprawią, że zagrożona przez ataki bandytów wioska kompletnie się wyludni. Gra posiada świat o otwartej strukturze, który jest czterdziestokrotnie bardziej rozległy niż ten w The Witcher 2: Assassins of Kings. Nowy silnik (REDengine 3) został zaprojektowany tak, aby cały czas ładował dane w tle, co pozwoliło uniknąć ekranów wczytywania. Przemieszczanie się ułatwia opcja jazdy na koniu. Przy dobrym rumaku dotarcie z jednego końca mapy na drugi zajmuje około 30-40 minut. Dostępna jest również opcja natychmiastowej podróży do miejsc wcześniej odwiedzonych.

Spore zmiany zaszły w systemie walki. Kompletnie przebudowano sztuczną inteligencję przeciwników. Geralt otrzymał 96 animacji wykorzystywanych w starciach, podczas gdy w drugiej części miał ich jedynie 20. Gracze mogą wreszcie przerywać atak w jego trakcie oraz blokować ciosy i wykonywać uniki, nawet gdy zabraknie im kondycji, choć nie są one wtedy tak skuteczne. Zamiast przewrotów bohater wykonuje teraz szybkie piruety, aby zejść z linii ciosu przeciwnika. Nowy system kamery dba o zapewnienie czytelnej perspektywy podczas starć. Nie zabrakło starć z bossami (m.in. z lodowym gigantem), ale nie są one tym razem oskryptowane. Mocno przebudowano również system znaków. Każdy z pięciu ma podstawowy poziom, a wraz z rozwojem Geralta odblokujemy drugi stopień. Przykładowo, ulepszone Igni wywoła eksplozję ognia, która otoczy bohatera. Z kolei drugi poziom Ydren zamiast pułapki na jednego potwora stworzy duże pole, które spowolni wszystkich przebywających w nim nieprzyjaciół.

Podczas starć wykorzystujemy również w dużym stopniu otoczenie. Np. możemy telekinetycznie uderzyć w ul os, które zaatakują wrogów. Natomiast gdy zwrócą się w naszą stronę spalimy je znakiem Igni. Poszerzanie zasobu wiedzy o przeciwnikach umożliwia poznanie ich słabych punktów. Niektóre pokonane monstra pozostawią po sobie niemożliwe do dostania w inny sposób składniki służące do przepisów alchemicznych i tworzenia nowych przedmiotów. Pozwolą również Geraltowi na rozwijanie własnego drzewka mutacji, zapewniającego dostęp do nowych mocy. Gracze mogą również rozwijać umiejętności szermiercze i alchemii.

Tryb gry: single player  
Oczekiwania czytelników: 9.7 / 10 na podstawie 16274 głosów czytelników.  

Wiedźmin 3: Dziki Gon - przygotujcie się na jedną z najlepszych gier RPG ostatnich lat

Wiedźmin 3: Dziki Gon - przygotujcie się na jedną z najlepszych gier RPG ostatnich lat (PC) (XONE) (PS4)

"Na bagnach mamy okazję zobaczyć w akcji system walki, wszak nie brakuje tu poczwar czyhających na życie nieostrożnego wędrowca, głodnych zarówno wiedźmińskiego, jak i zwykłego ostrza. Geralt tańczy wokół przeciwników, zadaje im wyrafinowane uderzenia, wspomaga się znakami, ale nie porusza się jeszcze tak płynnie, jak sobie wymarzyłem – animacje wymagają dopracowania, ale spokojnie, do lutego jest czas. Sprawnie działa za to system uników, które są jedynym sposobem, żeby uniknąć wrogich uderzeń. Podczas spotkania z harpiami, w ruch idzie mała, zgrabna kusza, która ładowana jest różnymi rodzajami pocisków, natomiast w potyczce z topielcami przekonujemy się, że warto nauczyć się czytać, co oferuje dane środowisko. Biały Wilk niszczy wiszący nieopodal ul, co doprowadza gnieżdżące się w nim owady do wściekłości. Na szczęście wyładowują one gniew na jego rywalach, co znacznie ułatwia ich pokonanie. Gdy później dojdzie do pojedynku z wilkołakiem, poznamy jeszcze inne atuty wiedźmina – bomby różnego sortu, które skutecznie niwelują przewagę monstrów (w tym konkretnym przypadku zapobiegły one regeneracji stwora) oraz znane już z poprzedników mutageny. Te ostatnie czasowo poprawiają zdolności Geralta, ale oczywiście należy korzystać z nich z umiarem, każda mikstura zwiększa bowiem poziom toksyczności. Do walki przygotowujemy się podczas medytacji, która ma jeszcze drugą funkcję – można odpocząć żądaną liczbę godzin. Upływ czasu ma w Wiedźminie niebagatelne znaczenie. W nocy mogą pojawić się istoty, które za dnia nigdy nie staną białowłosemu na drodze."  więcej

Wiedźmin 3 na najnowszym gameplayu - Dziki Gon w akcji na targach gamescom 2014

Wiedźmin 3 na najnowszym gameplayu - Dziki Gon w akcji na targach gamescom 2014 [14:02]

Geralt rusza na łowy Premiera gry Wiedźmin 3: Dziki Gon coraz bliżej. Na targach pokazano rozszerzone fragmenty gameplaya. Podziwiamy walkę, dialogi i eksplorację. Geralt jak najbardziej w formie.

2:59

Video Wiedźmin 3: Dziki Gon

Podążając tropem

5:10

Video Wiedźmin 3: Dziki Gon

podróżny łowca potworów (PL)

37:01

Video Wiedźmin 3: Dziki Gon

rozgrywka z komentarzem twórców

komentarze czytelników (1903)


Shasiu  2014-10-17 - 23:05

http://www.computerandvideogames.com/joystick/category.php?id=wanted Wiedźmin nominowany w kategorii Most Wanted, głosujcie może wygrają :)

Kursorr  2014-10-18 - 09:06

@Martonczyk - kliknij z łaski swojej na dole " wszystkie komentarze " , następnie " ostatni " , zjedź na sam dół strony i kliknij w jego czerwony nick - " uf........ " .Teraz poczytaj sobie jego zestaw komentarzy , to zrozumiesz że porywasz się z motyką na słońce ... daj mu spokój , to nawet nie jest troll ... :)

ufo555555  2014-10-18 - 13:17

ale ja sie i tak nie martwie bo podobna mozna grac na gtx 660 na wysokich i mi wiecej nie trzeba

Mich200  2014-10-18 - 15:17

Ufo wracaj na swoją planetę i nie wkurzaj tu ludzi... Ciekawe jak prezentuje się intro, w poprzednich częściach mieliśmy bardzo efekciarskie intra ( w jedynce nawet outro), w trójce liczę albo na prawdziwą bombę napełnioną krwią i akcją, albo na stonowaną scenkę, np. coś z sagi, dajmy na to walka z Dżinnem jako wspomnienie początków romansu Geralta z Yennefer. :)

WitcherPL  2014-10-21 - 15:01

siema wiem ze jeszcze nie znamy wymagań ale może ktoś się orientuje bardziej i tutaj głupie pytanie czy mój sprzęt uciągnie w 3 : Processor Intel(R) Core(TM) i7-4770K CPU @ 3.50GHz Manufacturer Intel Speed 3.5 GHz Number of Cores 8 Video Card NVIDIA GeForce GTX 780 Ti Manufacturer NVIDIA Chipset GeForce GTX 780 Ti Dedicated Memory 3.0 GB Total Memory 4.0 GB Memory 32 GB Corsair Vengeance Pro 2400-32GB (4x8G) Dzęki za odp pozdro !!!

ufo555555  2014-10-21 - 17:51

nie pujdzie bo do tego trzeba grx 980 to minimum

9.0

ScovyT  2014-10-21 - 21:05

Hej. Mam przeczucie ,że Wiedźmin 3 zostanie wydany wcześniej niż jest podawane. Nie wiem skąd to przekonanie ale sądzę ,że w okolicach mikołaja :) Przecież w zasadzie wszystko jest już skończone. Teraz trwają chyba prace optymalizacyjne i wykończeniowe. To tyle miesięcy będą chłopaki(i dziewczyny) kończyć? :)

kylo19  2014-10-21 - 21:11

Ludzie, jakie będą wymagania dowiecie się za parę miesięcy. Teraz kto Wam ma powiedzieć? Jasnowidza szukajcie.

10

Shadow Khajiit  2014-10-21 - 21:40

@ufo555555 wiesz jeśli ktoś wgl ma czas i siedzieć jakieś tam bzdury pisać o innych że to oszuści ze kłamią ze robią syf to ma naprawdę nudne życie i narzeka na innych to zanim zacznie gadać coś takiego niech sam się ruszy i stworzy coś lepszego :]

ufo555555  2014-10-21 - 22:56

daj sobie w zyle to ci ulzy

Assassyn07  2014-10-22 - 16:46

@WitcherPL, no faktycznie głupie to pytanie +_+. Oczywiście, że pójdzie. A właśnie, pisze się "pójdzie" a nie "pujdzie" tak jak to pisze troll Ufo.

ELpolakoss  2014-10-22 - 17:27

Ocena nie wiele wyższa od Lords of the fallen - i nie trzeba czekać:) aż tyle, Wiedźmin 3 zrobi hita w przyszłym roku ale ten rok zwojuje LotF .

Shasiu  2014-10-22 - 17:29

https://www.youtube.com/watch?v=462-XqrflCs The Witcher 3: Wild Hunt Teaser Golden Joystick Awards 2014

ufo555555  2014-10-22 - 20:37

teraz wiadomo czemu przeniesli wiedzmina 3 dragon age 3 9 bochaterow 3 juz opisanych

Shadow Khajiit  2014-10-22 - 21:10

Ja nie mogę ja też uwielbiam te grę Dragon age jest świetne ale myślisz ze ktoś przesunie gre z powodu premiery 1 gry ?? pomyśl , oni tą grę chcieli przecież dopracować nie bez kozery w przed sprzedaży widnieje powiadomienie ze data może ulec zmianie :). a po za tym Dragon age mimo ze tylko o miesiąc też przesuną datę premiery. Ja np jestem wielkim fanem gier z Serii The Elder Scrolls i jakoś nie siedzę pod innymi grami i nie gadam ze a w Skyrimie było to i to i tamto i było można to nie bo każda gra ma swój klimat i swój styl więc człowieku ogarnij sie ta gra gdyby była taka ch**owa jak mówisz to by nie miała tyle przed sprzedaży , nominacja , dobrych ocen. aaa i wypowiadałeś się coś na temat książek Sapakowskiego czytałeś je wgl wszystkie bo ciekaw jestem czy przeczytałeś chociaż jedną cała że oceniasz :)?? a co do bohaterów wiedźminie można powiedzieć że tu bohaterów sie już zna po porostu co nie których :) P.S Wybacz cię Drodzy Gol-owicze że tak się rozpisuje nie che bawić się w obrońce ale grałem w gry wiedźmina i czytałem przed tym tym bardziej książki dlatego mam obiektywne zdanie na temat gier książek więc zanim ktoś zacznie przedstawiać co w jakiejkolwiek grze jest ...

10

misiek262  2014-10-22 - 21:12

najważniejsze , że w końcu będzie można skakać :D pozdro

10

Alsen  2014-10-23 - 16:54

Jestem wielkim fanem Wiesława mam nadzieje że wymagania nie zmuszą mnie do kupienia komputera z 5000 zł.

Mortalking  2014-10-24 - 11:10

Alsen ---> nie kracz koluniu nie kracz.

Shasiu  2014-10-24 - 15:39

Render Yenn http://i.imgur.com/yNNLAut.jpg

Alsen  2014-10-24 - 17:52

Mortalking jak dadzą procek i 7 na zalecane to pół biedy nawet 16 gb ramu ale by karta nie była wyjebana z kosmosu, wiem niektórzy napiszą żebym sobie kupił ale nie każdego stać by co rok kupować nowego kompa ja sam posiadam i 5 gtx 660 2gb i 16 gb ramu i mam nadzieje że zagra w Wiedźmina na średnich bo grę już zamówiłem.