Wiedźmin 3: Dziki Gon [PC]

The Witcher 3: Wild Hunt. Wiedźmin 3: Dziki Gon to opracowana przez zespół CD Projekt RED gra cRPG. Ponownie wcielamy się w Geralta z Rivii, ale tym razem akcja osadzona jest w świecie o otwartej strukturze. Autorzy gruntownie przebudowali mechanikę walki, zaoferowali nowy silnik oraz położyli znacznie większy nacisk na zadania poboczne.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Wiedźmin 3: Dziki Gon data premiery gry na PC:

19 maja 2015 ( światowa data premiery )

19 maja 2015 ( data wydania w Polsce )

19 maja 2015 ( premiera w USA )

gry podobne do The Witcher 3: Wild Hunt:

The Elder Scrolls V: Skyrim
Risen 2: Mroczne wody
Elex

RPG, TPP, fantasy, książki, sandbox, detektywistyczne, polskie, crafting, RPG akcji

Wiedźmin 3: Dziki Gon (The Witcher 3: Wild Hunt) na komputery osobiste to trzecia odsłona popularnej serii gier RPG akcji opartej na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Tytuł wyprodukowało studio CD Projekt RED, czyli zespół odpowiedzialny również za dwie poprzednie części – Wiedźmina z 2007 roku i Wiedźmina 2: Zabójcy Królów z 2011 roku.

Produkcja w wersji na PC-ty nie odbiega zawartością od konsolowych wydań, ale użytkownicy „blaszaków” otrzymali kilka niedostępnych na pozostałych platformach sprzętowych elementów. Przede wszystkim mogą oni cieszyć się najwyższą możliwą jakością oprawy graficznej oraz animację na poziomie 60 klatek na sekundę. Oczywiście, by korzystać z tych wszystkich dobrodziejstw, potrzebny jest odpowiednio mocny komputer.

Drugim elementem, którego nie znajdziemy na konsolach są modyfikacje. Studio CD Projekt RED udostępniło w sierpniu 2015 roku zainteresowanym osobom oficjalne narzędzia moderskie, umożliwiające m.in. dowolne zmienianie obiektów, statystyk i nie tylko. Zaowocowało to m.in. tymi modami.

Fabuła

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC Windows ponownie wcielamy się w znanego z wcześniejszych odsłon wiedźmina. Główna oś fabularna obraca się wokół kilku oddzielnych wątków. Wśród nich znalazło się poszukiwanie utraconej miłości Geralta oraz inwazja Nilfgaardu na Królestwa Północy. Spróbujemy też powstrzymać tytułowy Dziki Gon, prześladujący wiedźmina zarówno w powieściach, jak i obecny w pierwszej i w nikłym stopniu w drugiej części serii. Wszystkie te główne zadania oferują filmową jakość opowiadanej historii, z rozgałęzionymi ścieżkami wydarzeń, imponującymi scenkami przerywnikowymi i starannie wyreżyserowanymi sekwencjami.

Co ciekawe, możemy porzucić część wątków, trzeba będzie jednak liczyć się z wynikającymi z tego faktu różnymi konsekwencjami. Poza głównymi opowieściami dostępne jest także zatrzęsienie misji pobocznych, które w sumie starczają na ponad sto godzin zabawy. Autorzy zadbali o dużą różnorodność wyzwań. W trakcie przygód będziemy eksplorowali m.in. jaskinie, prastare ruiny i tętniące życiem wioski. Zapolujemy na potwory dla zysku oraz specjalnych nagród. Pojawią się również zadania oparte na dochodzeniach. Biały Wilk może też oddać się rozgrywce w karcianego Gwinta, który jest odrębną grą w grze.

Mechanika

Zgodnie z tradycją serii, trzeci Wiedźmin na PC Windows oferuje sporą swobodę rozwoju postaci, a fabuła jest mocno rozgałęziona, tak aby umożliwić graczom dokonywanie różnych wyborów. Jednocześnie wirtualny świat jest w dużym stopniu dynamiczny. Przykładowo, niektóre nasze akcje sprawią, że opuszczona przez wieśniaków osada znów się zaludni po wytępieniu bandytów lub potworów. Gra posiada świat o otwartej strukturze, który jest czterdziestokrotnie bardziej rozległy niż ten w Wiedźminie 2. Nowy silnik (REDengine 3) został zaprojektowany tak, aby cały czas ładował dane w tle, co prawie pozwoliło uniknąć ekranów wczytywania – zobaczymy je podczas podróży do większych hubów lub mniejszych lokacji (Kaer Morhen, wyspy Skellige, Biały Sad i zamek w Wyzimie). Przemieszczanie się ułatwia opcja jazdy na koniu oraz szybka podróż. Przy dobrym rumaku dotarcie z jednego końca mapy na drugi zajmuje około 15 minut.

Spore zmiany zaszły w systemie walki. Kompletnie przebudowano sztuczną inteligencję przeciwników. Geralt otrzymał 96 animacji wykorzystywanych w starciach, podczas gdy w drugiej części miał ich jedynie 20. Gracze mogą wreszcie przerywać atak w jego trakcie oraz blokować ciosy i wykonywać uniki, nawet gdy zabraknie im kondycji, choć nie są one wtedy tak skuteczne. Nowy system kamery dba o zapewnienie czytelnej perspektywy podczas starć. Nie zabrakło walk z bossami (m.in. z lodowym gigantem), ale nie są one tym razem oskryptowane. Mocno przebudowano również system znaków. Każdy z pięciu ma główny oraz alternatywne sposoby działania. Przykładowo, używając znaku Igni drugiego typu z ręki Geralta bucha ogień ciągły, a w przypadku znaku Ydren postawiona na ziemi pułapka nie tylko spowalnia wszystkich przebywających w niej nieprzyjaciół, ale dodatkowo zadaje im obrażenia.

Podczas starć wykorzystujemy w dużym stopniu otoczenie, np. możemy telekinetycznie uderzyć w gniazdo os, które zaatakują wrogów. Natomiast jeżeli zwrócą się w naszą stronę - spalimy je znakiem Igni. Poszerzanie zasobu wiedzy o przeciwnikach umożliwia poznanie ich słabych punktów. Niektóre pokonane monstra pozostawią po sobie niemożliwe do dostania w inny sposób składniki służące do przepisów alchemicznych i tworzenia nowych przedmiotów. Pozwalają również Geraltowi na rozwijanie własnego drzewka mutacji, zapewniającego dostęp do nowych mocy. Gracze mogą też rozwijać umiejętności szermiercze i alchemii.

Wersja językowa

Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC Windows został wydany w pełnej polskiej wersji językowej. Swoich głosów bohaterom użyczyli tacy aktorzy i aktorki jak Jacek Rozenek (Geralt), Beata Jewiarz (Yennefer), Anna Cieślak (Ciri), Agnieszka Kunikowska (Triss) czy też Jacek Kopczyński (Jaskier).

Inne

Produkcja studia CD Projekt RED okazała się jedną z najlepszych gier najlepszych gier 2015 roku. Tytuł zebrał bardzo pochlebne recenzje w mediach, dzięki czemu załapał się do zestawienia najlepiej ocenianych produkcji w serwisie Metacritic. Wiedźmin 3: Dziki Gon zdobył też szereg nagród i wyróżnień, w tym tytuł gry roku na galach The Game Awards 2015 i Golden Joystick Awards 2015. Również w Polsce projekt doczekał się wielu wyróżnień – od tytułu „Kreatora Kultury”, przyznanego przez tygodnik Polityka oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, przez dwa wyróżnienia Empiku, po najważniejszą nagrodę w plebiscycie Gra roku 2015 według czytelników GRY-OnLine.pl.

W parze z licznymi wyróżnieniami, poszła również świetna sprzedaż. W ciągu pierwszych sześciu tygodniu obecności gry na rynku, rozeszło się ponad 6 milionów egzemplarzy. Natomiast do końca 2015 roku sprzedano w Polsce 375 tysięcy sztuk (wraz z dodatkiem Serca z Kamienia).

Tryb gry: single player  
Ocena gry 9.4 / 10 na podstawie 17993 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.7 / 10 na podstawie 22427 głosów czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Intel Core i7-3770 3.4 GHz/AMD FX-8350 4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770/4 GB Radeon R9 290 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8/8.1 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz/AMD Phenom II X4 940 3.7 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7870 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8/8.1 64-bit

Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie

Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie (PC)

"W wersji na komputery osobiste problem długich czasów doczytywania wydaje się praktycznie niedostrzegalny, przeciwnie niż w edycji na PS4, w której przypadłość ta nie została zauważalnie poprawiona nawet w łatce 1.02. Choć gra próbuje trochę maskować wczytywanie lokacji komiksowym przerywnikiem przypominającym przebieg fabuły, loadingi na konsoli istotnie mogą doskwierać – są zależne od odległości, jaką chcemy przebyć. Dwa położone niedaleko siebie drogowskazy dały wynik niecałych dwudziestu sekund, ale dotarcie z Białego Sadu w okolice Novigradu to nawet minuta oczekiwania z ekranem ładowania. Szybka podróż na PC, z grą zainstalowaną na zwykłym dysku HDD, zajmuje mniej niż piętnaście sekund – nie jest to więc zbyt wielka uciążliwość, a problem znika zupełnie podczas grania z dysku SSD – ładowanie trwa wtedy dosłownie moment."  więcej

Nowa gra na plus czy na minus? Testujemy New Game Plus do Wiedźmina 3: Dziki Gon

Nowa gra na plus czy na minus? Testujemy New Game Plus do Wiedźmina 3: Dziki Gon [9:05]

Wilki na 32 poziomie? Uuuuu... New Game Plus zamyka serię darmowych DLC do Wiedźmina 3. Ten długo wyczekiwany dodatek pozwala rozegrać całą grę znacznie mocniejszym bohaterem i zmierzyć się z mocniejszymi potworami. Niestety, poza nowymi liczbami nowości tutaj jest mało a system rozwoju postaci nie nadaje się do "munchkinowania". Komentarz tvgry.pl!

1:53

Video Wiedźmin 3: Dziki Gon

zwiastun na premierę edycji GOTY

1:53

Video Wiedźmin 3: Dziki Gon

zwiastun na premierę edycji GOTY (PL)

8:08

Video Wiedźmin 3: Dziki Gon

dziennik dewelopera - tworzenie muzyki i dźwięku (PL)

Royal Quest

Royal Quest

Zagraj za Darmo!

Clash of Swords

Clash of Swords

Zagraj za Darmo!

Warhammer 40,000 : Eternal Crusade EARLY ACCES - PC - 128,90 zł

kup w sklepie

PC 128,90 zł

Mount & Blade: With Fire and Sword - PC - 5,00 zł

promocja

PC 5,00 zł

The Banner Saga - Edycja Kolekcjonerska - PC - 39,90 zł

kup w sklepie

PC 39,90 zł

Komentarze Czytelników (8950)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
29.08.2016 10:21
odpowiedz
6 odpowiedzi
ludwikaa
1
Junior

Mam ten sam problem. dostałam ostatnio grę Wiedźmin i nie mogę uruchomić jej na swoim komputerze

post wyedytowany przez ludwikaa 2016-08-29 10:24:47
29.08.2016 13:59
1
odpowiedz
Warrir
19
Legionista
9.5

Poprzednie części Wiedźmina uważam za gry co najwyżej dobre, ale bez żadnych zachwytów - mechanika rozgrywki kulała, a fabularnie nie mogły się równać z sagą i opowiadaniami Sapkowskiego. W jedynce było kopiowanie dialogów z książki i naiwne rozwiązania fabularne, sama amnezja Geralta

spoiler start

nim powiązano ją z dzikim gonem w kolejnych częściach - świetne odratowało to ten wątek.

spoiler stop

była niesamowicie kiczowata i niepotrzebna. Z kolei w dwójce zniknął gdzieś słowiański klimat i gra została ,,zamerykanizowana'' co by trafić do masowego odbiorcy.
W skrócie - jako miłośnik sagi, nie podzielałem zachwytów nad grą komputerową, grało się topornie, a od strony fabularnej także specjalnie nie zachwycało, mimo świetnie rozpisanych dialogów.
Ale trójka od pierwszych minut wzniosła tą serię na niewyobrażalnie wysoki poziom, świetna fabuła, otwarty świat, słowiański klimat, genialna muzyka (Kiedy po raz pierwszy na bagnach usłyszałem Percival - Lazare aż ciarki przeszły mi po plecach), pojawienie się Ciri, Yennefer, wątek Krwawego Barona. Śmiało mogę powiedzieć ze nigdy nie miałem okazji zagrać w lepszego i bardziej klimatycznego cRPG'ka. Mimo ze przedtem byłem sceptyczny, tym razem biję brawa na stojąco.

29.08.2016 14:37
odpowiedz
1 odpowiedź
Texas84
87
Generał

W trzeciej części występują jakieś nawiązania do ,,Sezonu Burz'' ?

post wyedytowany przez Texas84 2016-08-29 14:38:06
30.08.2016 02:26
-1
odpowiedz
2 odpowiedzi
vegeta181818
2
Pretorianin
10

Ogólnie to Wiesiek 3 jest super grą lepszą od Wieśka 2
jeśli chodzi o Wiedźmina 3 to już nie są żarty Wiesiek 3 ma piękną grafike.

30.08.2016 17:50
odpowiedz
Sp00nek
1
Junior

Jeżeli ktoś by chciał fajną stronkę gdzie można pobierać pełne wersje gier to polecam charytatywną stronę : [link] www. charity- games.pl :)

post wyedytowany przez Sp00nek 2016-08-30 17:51:28
30.08.2016 23:10
-5
odpowiedz
1 odpowiedź
vegeta181818
2
Pretorianin

Super że wymieniłem karte graficzną bo na GT 240 by mi Wiesiek 3 nie zadziałał Na Wieśka 3 warto było wymienić karte Graficzną Ha ha ha ha.

31.08.2016 02:20
-5
odpowiedz
vegeta181818
2
Pretorianin

Raczej nie powiem która gra jest lepsza bo obie gry RPG mi się bardzo podobają. Wiedźmin 3 i Skyrim obie są super i bardzo klimatyczne ze super efektami dźwiękowymi.

31.08.2016 15:43
-4
odpowiedz
1 odpowiedź
vegeta181818
2
Pretorianin

Zdenerwowałesz się Games 12 bo napisałem prawde wiesz dobrze że na GT 240 bi mi już żadna gra nie zadziałała i nie musiał bym się chwalić że w coś jeszcze nowego gram.

31.08.2016 15:55
-4
odpowiedz
3 odpowiedzi
vegeta181818
2
Pretorianin

GT 240 to jest złom Ale tego kompa właśnie kupiłem w prawdziwym Sklepie Komputerowym zresztą w Markiecie były jeszcze gorsze złomy Dwurdzeniowe procesory a ja kupiłem ze czterordzeniowym procesorem. Ale teraz mam GTX 650 i kupiłem w tym samym sklepie Komputerowym
ja po Marketach nie łazię.

post wyedytowany przez vegeta181818 2016-08-31 15:58:15
31.08.2016 16:05
odpowiedz
McLovin
12
Chorąży
9.0

Jeden z najlepszych erpegów ;) od razu przejdę do zalet i wad. Tak samo, jak w Fallout 4 grałem jedynie w podstawkę parę miesięcy temu i tak jak w przypadku Fallout czekam na edycję Roku z dodatkami.

Zalety:
+ dialogi i postacie
+ zadania (misje są ciekawe i nie nużą, a razem z ciekawymi dialogami i postaciami jest coś nieziemskiego)
+ ilość i zróżnicowanie zadań
+ ekwipunek oraz wygląd (miecze, topory, zbroje czy to lekkie, czy ciężkie wszystko wygląda ładnie)
+ świat (nie za ogromny, ale też nie za mały jest chyba w sam raz no i dodatkowo jest wypełniony i dbale wykonany)
+ świat żyje i to czuć
+ interfejs
+ eksploracja
+ walka (finiszery wyglądają nieziemsko, choć różnorodność mogłaby być większa)
+ wybory i konsekwencje
+ las w końcu wygląda jak las i człowiek jest mały w lesie, a nie że drzewo jest tylko 2x większe od gracza
+ przeciwnicy i ich wygląd (zwierzęta są pięknie zaprojektowane)
+ rozwój Geralta
+ pogoda wygląda cudnie (deszcz, burza, mgła, promienie słońca hasając po lesie ;))
+ MUZYKA!
+ FABUŁA! (oraz różne zakończenia)
+ jest co robić (mordobicie, polowanie na potwory, granie w karty, wyścigi konne, eksploracja podziemi/wysp, szukanie rynsztunków etc)

Wady:
- poziom trudności
- znaczniki na mapie (wielu ludziom nie pasuje, że przez te pytajniki psuje eksploracje no i może to racja, bo wielu po wyczyszczeniu mapy z pytajników już gdzie indzie nie chodzi)
- spadki fps na PS4, ale to w 2-3 miejscach nie wiem jak teraz po patchach
- czasami jazda na płotce (może ja tylko miałem taki problem, ale czasami jej tak odwalało, że, jechała tam gdzie ja nie, chciałem...)
- po dość niedługim czasie wiele walk jest zbyt łatwych

No i chyba tyle. Wiedźmin jest świetną grą do grania więcej niż jeden wraz dlatego, gdy tylko będę miał okazję zakupię wersje z dodatkami, aby poznać nową zawartość i zanurzyć się w tej wspaniałej historii.

PS: kurde przez przypadek wkleiłem tekst w wersje PC może jakiś admin przenieść na wersję PS4 bo nie mogę usunąć tego komentarza.

post wyedytowany przez McLovin 2016-08-31 16:07:20
31.08.2016 16:47
-7
odpowiedz
vegeta181818
2
Pretorianin

Ale padam ze śmiechu koleś wyraził swoją opinie na PS4 wklejając tekst na PC. ale ja ja ja. Nie przejmuj się na PC też może być to nie ma żadnego znaczenia.

post wyedytowany przez vegeta181818 2016-08-31 16:48:52
03.09.2016 22:12
odpowiedz
1 odpowiedź
Bjorn
0
Chorąży

Gra, która miażdży Skyrima.

04.09.2016 15:29
-6
odpowiedz
1 odpowiedź
vegeta181818
2
Pretorianin

Ja kompa nie kupiłem w Markecie tylko w prawdziwym sklepie komputerowym Skyrim miażdży za to Wiedźmina 2 Zabójcy królów. Porównuję gry z roku 2011 Wiedźmin 3 to jest nowa gra nowa produkcja i jak na nową gre z roku 2015 bardzo super się gra nawet na GTX 650 Skyrim natomiast to jest gra z roku 2011 mniej wymagająca. jak na rok 2011 Skyrim miażdży wszystkie gry tego roku.

04.09.2016 20:03
-6
odpowiedz
2 odpowiedzi
vegeta181818
2
Pretorianin

Games 12 Wiesiek 3 aż tak super graficznie wygląda że nie przeszkadza mi że gram na GTX 650 która już się praktycznie nie nadaje do gier. gram na full HD w Wieśka 3 troche na tej 1920X1080 zamula ale nie przeszkadza mi to. dwa razy przeszłem Wieśka 3 znam zakończenie Gerald udał się do Białego sadu by wręczyć ciri miecz jaskółek. Żeby takie zakończenie było gerald musi ciri pozwolić na kilka rzeczy w dialogach.

05.09.2016 10:43
-2
odpowiedz
mirka35
0
Junior

Mam tak samo niestety :(

post wyedytowany przez mirka35 2016-09-05 10:43:49
05.09.2016 21:24
odpowiedz
icichacal
41
Pretorianin

Mam GOTY i jestem happy ! 10/10

06.09.2016 10:40
odpowiedz
marcinbvb
53
Pretorianin

Niestety gra ma nadal masę błędów. Przechodzę sobie na spokojnie drugi raz i niestety po tylu patchach nadal jest źle. Wczoraj tylko w jednym zadaniu miałem dwa bugi. A mianowicie ścigam się w rezydencji Vegelbudów, zbaczam z trasy, omijam chyba z 5 punktów kontrolnych, wale na skróty i co dojeżdżam do mety i wygrałem. Później mam się ścigać ulicami Novigradu. Rozmawiam z Tasakiem, ekran się ładuje, siedzę na koniu i tyle. Wyścig w ogóle się nie zaczyna, za chwilę podchodzi wkurwiony Tasak i koniec zadania.

08.09.2016 15:43
-2
odpowiedz
1 odpowiedź
Bjorn
0
Chorąży

Gdy Wiedźmin 3 wyszedł, zacząłem i do tej pory śmieję się ze Skyrima.

08.09.2016 22:33
1
odpowiedz
1 odpowiedź
swiki
42
Pretorianin

Chce sobie wyszukać jakies gry detektywistyczne ale nie jest to cholernie utrudnione, bo jakiś debil dał do tej kategorii Wiedźmina albo Batmana.

W Wiedźminie są sceny seksu więc podepnijcie kategorię "Erotyczna", są misje z wyścigami konnymi więc to jest również gra wyścigowa. Zastanawiam się też dlaczego nie ma W3 na liście gier Hazardowych, albo karcianych, skoro jest tam Gwint.

Z jednej strony dobry serwis, jeden z najlepszych polskich o grach, a z drugiej takie babole, że aż boli. ( Nie chcę już wspominać o błędnych opisach do niektórych gier )

09.09.2016 12:03
odpowiedz
Texas84
87
Generał

Po patchu trzeba w opcjach zaznaczyć ,,silniejsze potwory'' aby gra skalowała je do poziomu Geralta? Nie chce wykonywać questów według zaleceń producentów tak jak to było do tej pory i nie dostać nic XP-a za questy na niższym niż bohater poziomie.

12.09.2016 13:06
odpowiedz
Mr.MM
0
Junior

Najlepsza gra w jaką grałem . Jeśli ktoś chciałby pooglaać zapraszam ;)

[link]

12.09.2016 14:04
odpowiedz
paweł gier
5
Legionista
9.5

Co tu dużo mówić, wspaniały klimat, genialne dialogi, piękny świat i dużo ciekawych rzeczy do roboty. Przegrałem jak na razie 130godzin i jeszcze mi się nie znudziło. Mechanika gry również swietna system walki bardzo przyjemny. Jeżeli chodzi o minusy to moim zdaniem zdecydowanie za dużo najebali tych śmieci i znajdek które tylko zajmują w pizdu miejsca w eq a 90% przedmiotów nie wykorzystałem do niczego przez calą grę. Mogli by też dać trochę większe nawiązanie do starych przyjaciół - Jaskiera i Zoltana którzy w grze pojawiają się trochę zbyt rzadko.

Cena gry z kolei jest wręcz niesamowicie niska jak na taki produkt. Jak dla mnie --->

14.09.2016 10:51
odpowiedz
Nyklon76
0
Junior

Musze napisać kilka zalet, co mnie miło zaskoczyło wtej wersji : dialogi i postacie, ekwipunek oraz wygląd i oczywiśćie walka finiszery wyglądają nieziemsko, choć różnorodność mogłaby być większani no i las w końcu wygląda jak las i człowiek jest mały w lesie, a nie że drzewo jest tylko 2x większe od gracza rówbież i pogoda wygląda cudnie deszcz, burza, mgła.
[link]

post wyedytowany przez Nyklon76 2016-09-14 10:52:43
15.09.2016 17:12
odpowiedz
2 odpowiedzi
Cojatocze0311
1
Junior

Witam wszystkich nie wiem co mam zrobić z tym problemem dlatego , mam nadzieje że ktoś z was jest mi wstanie pomóc a mianowicie mam wiedzmina z oby dwoma dodatkami mam grę zaktualizowaną do wersji 1.31 , problem jest typu błędów graficznych tekstur Np rąby pojawiające się na łodziach , zamiast statku Radowida mam jeden wielki ogromny Rąb , i do tego jeszcze niektóre budynki są po prostu bez ścian , nie mam pojęcia czy można to jakoś zlikwidować czy nie dlatego proszę o pomoc. W grę nawalam na wysokich wszystko mi płynnie chodzi tylko te tekstury po prostu irytują . jeszcze zostawiam specyfikację mojego laptopa Ekran 15,6 cala, 1920 x 1080 pikseli
Procesor Intel® Core™ i7 6gen 6700HQ 2,6 - 3,5 GHz
System operacyjny Windows 10
Pamięć RAM 8 GB
Dysk 1000 GB
Grafika nVidia® GeForce GTX 960M + Intel HD Graphics 530

15.09.2016 23:12
odpowiedz
czikenowaty
0
Junior

Arcydzieło.

17.09.2016 12:49
odpowiedz
PaulVanGogh
4
Legionista

Właśnie skończyłem, przeszedłem podstawkę z dwoma dodatkami, wszystkie dostępne zadania poboczne (około 350 questów w zakładce Zakończone), wszystkie miejsca na mapie do odkrycia zaliczone. Zajęło mi to 202h, 2,5 miesiąca. Oczywiście gra to istne dzieło sztuki, najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem, mogę każdemu gorąco polecić. Bardzo mi smutno że to już koniec...

18.09.2016 17:29
odpowiedz
feks3883
2
Centurion
10

Absolutne mistrzostwo świata.
Niczym nieskażona perfekcja w dziedzinie gier komputerowych.
Król wszystkich RPG jakie do tej pory powstały.
Nowy prekursor i protoplasta gatunku.
11/10

post wyedytowany przez feks3883 2016-09-18 17:36:11
21.09.2016 08:47
odpowiedz
Koksu25
0
Junior

To najlepsza gra RPG w histori !! Polak potrafi :)
Dużo lepsza od dw0ójki ! Ale pierwsza część moim zdaniem miała wiele lepszych rzeczy. Mroczniejszy świat, bardziej wiedzminski geralt, bo ten trochę lalusiowaty :P wolałbym żeby z pierwszej części zaczerpnięto więcej, niż z drogiej, ale wiadomo gra na konsole i na rynek amerykański, więc trochę kolorów trzeba rzucić, co nie zmienia faktu że nie grałem w lepsza gre niż wiedzmin 3

22.09.2016 18:23
odpowiedz
Vinncent
39
Centurion

Zastanawiam się nad drugim przejściem gry, ale chciałbym przy tym wgrać jakąś modyfikację dzięki której gra byłaby znacznie inna(lepsza) od podstawki. Jedyne na co zwróciłem uwagę to niedawno wypuszczony enhanced edition mod. Czy waszym zdaniem modyfikacja rzeczywiście jest warta uwagi i gra z nią jest zupełnie inna? Czy znacie może inne mody warte uwagi?

22.09.2016 22:25
odpowiedz
NEMROK19
84
Senator

Teraz zamierzam przystąpić po raz trzeci, jak na razie W3+dodatki jest bezkonkurencyjne, i coś mi się zdaje że długo tak będzie.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze