Talisman Prologue [PC]

Talisman Prologue to wyprodukowane przez studio Nomad Games połączenie turowej strategii i gry RPG. Jest to pecetowa wersja popularnej planszówki fantasy Talisman, znanej w naszym kraju głównie jako Magia i Miecz. Autorzy wiernie odtworzyli większość zasad papierowego pierwowzoru.

wersja językowa:
angielska

Talisman Prologue data premiery gry na PC:

23 listopada 2012 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

23 listopada 2012 ( premiera w USA )

gry podobne do Talisman Prologue:

Catan: Pierwsza Wyspa
Ticket to Ride
221B Baker St.

Strategiczne, fantasy, turowe, planszowe, elementy RPG

Talisman Prologue tu turowa strategia wzbogacona elementami RPG, która jest komputerową adaptacją popularnej gry planszowej. Projekt opracowało studio Nomad Games przy współpracy z wydającymi wersję stołową firmami Games Workshop oraz Fantasy Flight Games.

Gra oparta jest na planszówce Talisman, która ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Sfera pod tytułem Magia i Miecz, a obecnie sprzedawana jest przez firmę Galakta jako Talisman: Magia i Miecz. Komputerowa adaptacja przeznaczona jest jedynie do samotnej zabawy i nie oferuje trybu wieloosobowego. Wcielamy się w jedną z dziesięciu grywalnych postaci, z których każda posiada własne unikalne zdolności. Przykładowo, kapłan jest morderczo skuteczny przeciwko złym duchom, podczas gdy zabójca potrafi atakować z zaskoczenia. Zabawa toczy się zawsze na tej samej planszy, ale każda rozgrywka kształtowana jest także przez losowe przygody fabularne, których autorzy przygotowali ponad pięćdziesiąt. W ich trakcie będziemy musieli przede wszystkim walczyć z hordami potworów, w czym pomaga zestaw potężnych zaklęć.

Rozgrywka jest turowa i wykorzystuje zasady papierowego pierwowzoru. Akcja toczy się na planszy, która podzielona została na trzy regiony o różnym stopniu trudności. Podróżom towarzyszą zdarzenia losowe determinowane przez wyciągane z puli karty. Niektóre z nich okażą się korzystne (np. znalezienie eliksiru siły), podczas gdy inne (np. spotkanie demona) zagrożą życiu bohatera. Zabawę wzbogaca system rozwoju postaci. Za zgromadzone punkty doświadczenia możemy kupować nowe umiejętności i rozwijać charakterystyki bohatera.

Tryb gry: single player  
Oczekiwania czytelników: 9.8 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium 4 1.6 GHz, 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 300 MB HDD, Windows XP/Vista/7

Magia i Miecz w wersji elektronicznej!

Magia i Miecz w wersji elektronicznej! [9:21]

Pamiętacie? Magia i Miecz to bardzo sentymentalna przygoda dla wielu z nas. Teraz gra pojawia się w wersji elektronicznej.

komentarze czytelników


Mikou@j  2012-10-16 - 20:59

Wszystko fajnie, tylko Multiplayer musi zostać dodany, bez tego nie ma sensu się bawić.

Behemoth  2012-10-16 - 21:00

KAPITALNA SPRAWA. MUST HAVE.

Zagiel83  2012-11-19 - 21:34

Kupiłem kilka dni temu z sentymentu i pograłem trochę w betę rozgrywką całkiem przyjemna gra ładnie wykonana ale bez trybu wieloosobowego lub chociarz botów granie samemu nie ma większego sensu, jak ktoś zdecyduje się na zakup to niech przy okazji zagłosuje za polską lokalizacją na forum producenta http://talisman-game.com/smf/index.php?topic=79.0 na dzień dzisiajszy wygrywamy 52,4 % :)

pawlix90  2012-12-05 - 16:41

Ja w gry planszowe wolę grać klasycznie, na stole. Polecam magia i miecz ;) klasyczna wersja tejże gry

Carterus  2012-12-23 - 00:41

Autor filmu nie wie,że Talizman to orginalna nazwa gry A Magia i Miecz to nieudolne tłumaczenie naszych rodzimych tłumaczy.A dodatek Smoki to pochodzi od gry Magiczny miecz Polskiej nieudolnej podróby Talizmanu.

zylaja  2012-12-29 - 23:48

dodatek Smoki byl do magia i miecz, a nie do magiczny, miecz wiec autor filmu mowi dobrze. rozbawilo mnie jedynie "craft do umiejetnosci rzemieslniczej" lol

berial6  2013-01-06 - 10:05

Craft to właśnie rzemiosło... Więc Gwiezdne Rzemiosło, Wojenne Rzemiosło itp

paulen23  2013-01-13 - 11:00

Ja właśnie pograłem trochę w tę grę i muszę powiedzieć, że jest genialna! Pamiętam doskonale jak będąc jeszcze w podstawówce skompletowałem wszystkie 5 części - Magiczny miecz, Labirynt magów, Jaskinia, Gród i Krypta upiorów. Teraz czuję się jakbym był te naście lat młodszy. Brak polskiej wersji mi akurat nie przeszkadza choć zagłosuję na forum aby takową umieścili. Boli tylko niestety brak multi, a w szczególności trybu, który by umożliwiał pogranie co najmniej dwóm graczom na jednym kompie. Liczę na dodanie wyżej wymienionych w przyszłości. Na koniec jedna rzecz, która mnie nieco rozśmieszyła, mianowicie podane na GOL-u wymagania tej gry i karta GF 8800. No proszę nie róbcie se jaj. Taka ciągle całkiem mocna karta nawet jak na dzisiejsze standardy do gry praktycznie z zerową animacją ;)

Herr Doktor  2013-02-14 - 12:58

Dla zainteresowanych grą - przez najbliższe 2 tygodnie jest do kupinia za 4+ grosze na indiegala.com (Indiegala Colossus) wraz z 7.62mm i 2 prototypami. Jak zwykle przy BTA więcej gier.

lukaszpatula  2013-05-18 - 09:37

Spokojnie ludzie, już powstaje Talisman Digital, który ma wyjść jakoś na lato: http://www.talisman-game.com/talismande/ Features - Multiplayer modes for up to 4 players. Play against AI opponents. 14 characters to choose from. 17 powerful spells to cast. Many expansions available post-release. Detailed, interactive tutorial.

Kajdorf  2013-09-27 - 22:58

Przeglądając katalog gier na CDP widziałem że jest polska wersja. Więc jak to z tym jest?

Meteo0  2015-01-28 - 13:39

Piszesz do cdp.pl z prośbą o klucz do steam z patchem pl :)