Angry Birds Trilogy [XBOX 360]

Angry Birds Trilogy to zestaw, w skład którego wchodzą trzy gry logiczne studia Rovio - Angry Birds Classic, Angry Birds Seasons i Angry Birds Rio. Zabawa polega na strzelaniu tytułowymi ptakami z procy, tak aby bezpośrednim trafieniem wyeliminować wrogów lub doprowadzić do zawalenia się budowli.

wersja językowa:
z polskimi napisami

Angry Birds Trilogy data premiery gry na X360:

25 września 2012 ( światowa data premiery )

05 października 2012 ( data wydania w Polsce )

28 września 2012 ( Europejska premiera PAL )

25 września 2012 ( premiera w USA NTSC )

gry podobne do Angry Birds Trilogy:

Peggle
Worms

zręcznościowe, Kinect, 2D

Angry Birds Trilogy to przygotowana z myślą o konsolach stacjonarnych kompilacja trzech części Angry Birds, czyli opracowanej przez studio Rovio serii, która wcześniej zdobyła sympatię setek milionów graczy korzystających z urządzeń mobilnych. W skład zestawu wchodzi - Angry Birds Classic, Angry Birds Seasons i Angry Birds Rio.

We wszystkich odsłonach serii podstawowe zasady zabawy są takie same. Angry Birds to prosta dwuwymiarowa gra zręcznościowo-logiczna, w której naszym celem jest wyeliminowanie poumieszczanych na planszy świń. W tym celu wykorzystujemy dużych rozmiarów procę, którą ciskamy ptakami niczym kulami armatnimi. Każdy kolejny poziom wymaga właściwego dobrania trajektorii wystrzału oraz wymyślenia nowego sposobu zniszczenia lub przewrócenia przeszkód, za którymi chowają się wrogowie. Zawsze mamy ograniczoną liczbę ptaków, więc najczęściej wymagane jest takie nim celowanie, aby za jednym zamachem wykończyły kilka prosiaków. Wszystko to oparte jest na w miarę realistycznym silniku fizycznym. Zabawę urozmaica regularne wprowadzenie nowych gatunków ptaków dysponujących specjalnymi umiejętnościami.

W skład zestawu weszły trzy gry. Pierwszą z nich jest Angry Birds Classic, czyli tytuł, który zapoczątkował całą serię. Angry Birds Seasons to z kolei specjalna edycja cyklu oferująca tematyczne plansze związane z różnego rodzaju świętami – począwszy od Bożego Narodzenia czy Walentynek, aż po mniej popularne jak chińskie Mooncake Festival czy japońskie Święto Wiśni. Trzecim i ostatnim tytułem jest Angry Birds Rio, które powstało jako efekt współpracy z filmowcami z wytwórni Blue Sky Studios w celu promowania animowanego filmu Rio. Gra oferuje bardzo urozmaicone scenerie - od ponurych magazynów po pełną kolorów, egzotyczną dżunglę. Ponadto w roli przeciwników znane z poprzednich części świnie zastąpiły złe małpy marmozety. Zabawę urozmaica fakt, że na niektórych planszach naszym celem nie jest wyeliminowanie wrogów, ale uwolnienie uwięzionych w klatkach ptaków.

Angry Birds Trilogy oferuje schludną dla oka dwuwymiarową grafikę HD, utrzymaną w kreskówkowych klimatach. Dodatkową atrakcją jest wsparcie dla kontrolera Kinect.

Tryb gry: single player  

Angry Birds Trilogy Anger Managament DLC trailer

Angry Birds Trilogy Anger Managament DLC trailer [0:46]

Zapowiedź nowego DLC do gry Angry Birds Trilogy o nazwie Anger Management. W ramach dodatku otrzymamy zupełnie

komentarze czytelników


TheMacias  2012-09-24 - 23:16

Brak zainteresowania - nie dziwie się, bo "boom" na serie Angry Birds już przeminął... Gdyby wydano tą "konsolową" wersje gry rok temu to byłaby hitem. Ale ja dalej czekam, pomimo faktu, że ukończyłem już wszystkie części gry AB :-) Myślę, że dzięki Kinect ta gra będzie fajna! Czy nie jest cena "trylogii" trochę za wysoka? Za 60 zł możnaby kupić te 3 gry w wersji na PC

Hazdor  2013-09-05 - 17:57

Na Rosyjskim Live jest promocja i jest teraz za free jak ktoś chce :P. Trzeba zrobić konto nowe na Rosję / zmienić region. Pobieramy z menu konsoli. Do kiedy będzie promocja to nie wiem...śpieszcie się :P.

keicaM  2013-11-08 - 11:28

@Hazdor Wszystkie osoby, które tak zrobiły dostały już bany na X360 przez MS. Dlatego dzięki za radę :P

clacksed  2013-11-18 - 07:41

kupie sobie konsolę żeby grać w angry birds, żałosne, no i znowu angry birds -_- żygać się już chce tą grą, tak jak i nokią, choć fińskie to jak chińskie