Castle Crashers [PC]

Castle Crashers to gra akcji typu hack'and'slash, w której wcielamy się w jednego z czterech rycerzy. Kierujemy się cały czas w prawą stronę ekranu i walczymy z napotkanymi przeciwnikami. Każdy rycerz ma dwa rodzaje ataków, może też wyprowadzać combosy i rzucać zaklęcia.

wersja językowa:
angielska

Castle Crashers data premiery gry na PC:

26 września 2012 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

26 września 2012 ( premiera w USA )

gry podobne do Castle Crashers:

Viking Squad
Aztez

Akcji, hack'and'slash, 2D, humorystyczne, multiplayer, indie, kooperacja

Castle Crashers to kolejna, po Alien Hominid, oldschoolowa gra autorstwa zespołu Behemoth. Tytuł ten można określić mianem współczesnej adaptacji słynnej nawalanki z przewijanym ekranem - Golden Axe. W grze wcielamy się w jednego z czterech rycerzy, których można z łatwością rozpoznać po charakterystycznych barwach - niebieskiej, czerwonej, pomarańczowej i zielonej. Wprowadzenie do gry pokazuje złoczyńcę kradnącego z zamku figurkę. Rycerze wyruszają na jej poszukiwania, niszcząc wszystkie napotkane na drodze przeszkody.

Rozgrywka w Castle Crashers nie należy do zbytnio skomplikowanych. Kierujemy się w prawą stronę ekranu i walczymy z kolejnymi przeciwnikami, korzystając z dwóch rodzajów ataków, które możemy mieszać i w ten sposób wyprowadzać combosy. Dochodzi jeszcze możliwość skakania, a także rzucania przedmiotami. Każdy z rycerzy potrafi rzucać właściwe tylko dla siebie zaklęcie związane z jakimś żywiołem (niebieski - lód, czerwony - błyskawica, pomarańczowy - ogień, zielony - trucizna).

Możemy wykorzystać również jeden z dwóch rodzajów broni dystansowej - łuk oraz bumerang. Czasem przydaje się łopata, dzięki której można kopać w poszukiwaniu skarbów. Pokonując kolejnych przeciwników, zdobywamy punkty doświadczenia i awansujemy na coraz wyższe poziomy. Każdy awans poprawia naszą siłę, jak również zdolności obrony i zwinność (odpowiedzialną za szybkość, z jaką postać strzela z łuku czy rzuca zaklęcia).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  
Ocena gry 8.9 / 10 na podstawie 141 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.4 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.4 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza), 250 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8

komentarze czytelników


Koksik1218  2012-08-25 - 18:03

nie mogę się doczekać

tomcio92  2012-09-21 - 21:32

Ja tak samo :D , już od dawna chciałem w tą grę zagrać :D

Niezmordowany  2012-09-28 - 22:25

Gra wyszła, grał ktoś? Jest lokalny coop?

Raistand  2012-09-28 - 22:35

Jest lokalny coop.

TheBBRcast  2013-02-06 - 13:27

Zapraszam do obejrzenia mojego gameplaya z gry: http://www.youtube.com/watch?v=0Q-Pg74Ql-8