Castle Crashers [PC]

Castle Crashers to gra akcji typu hack'and'slash, w której wcielamy się w jednego z czterech rycerzy. Kierujemy się cały czas w prawą stronę ekranu i walczymy z napotkanymi przeciwnikami. Każdy rycerz ma dwa rodzaje ataków, może też wyprowadzać combosy i rzucać zaklęcia.

wersja językowa:
angielska

Castle Crashers data premiery gry na PC:

26 września 2012 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

26 września 2012 ( premiera w USA )

gry podobne do Castle Crashers:

BattleBlock Theater
Aztez
The Expendables 2

Akcji, hack'and'slash, 2D, humorystyczne, multiplayer, indie, kooperacja, podzielony/wspólny ekran

Castle Crashers to kolejna, po Alien Hominid, oldschoolowa gra autorstwa zespołu Behemoth. Tytuł ten można określić mianem współczesnej adaptacji słynnej nawalanki z przewijanym ekranem - Golden Axe. W grze wcielamy się w jednego z czterech rycerzy, których można z łatwością rozpoznać po charakterystycznych barwach - niebieskiej, czerwonej, pomarańczowej i zielonej. Wprowadzenie do gry pokazuje złoczyńcę kradnącego z zamku figurkę. Rycerze wyruszają na jej poszukiwania, niszcząc wszystkie napotkane na drodze przeszkody.

Rozgrywka w Castle Crashers nie należy do zbytnio skomplikowanych. Kierujemy się w prawą stronę ekranu i walczymy z kolejnymi przeciwnikami, korzystając z dwóch rodzajów ataków, które możemy mieszać i w ten sposób wyprowadzać combosy. Dochodzi jeszcze możliwość skakania, a także rzucania przedmiotami. Każdy z rycerzy potrafi rzucać właściwe tylko dla siebie zaklęcie związane z jakimś żywiołem (niebieski - lód, czerwony - błyskawica, pomarańczowy - ogień, zielony - trucizna).

Możemy wykorzystać również jeden z dwóch rodzajów broni dystansowej - łuk oraz bumerang. Czasem przydaje się łopata, dzięki której można kopać w poszukiwaniu skarbów. Pokonując kolejnych przeciwników, zdobywamy punkty doświadczenia i awansujemy na coraz wyższe poziomy. Każdy awans poprawia naszą siłę, jak również zdolności obrony i zwinność (odpowiedzialną za szybkość, z jaką postać strzela z łuku czy rzuca zaklęcia).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  
Ocena gry 8.8 / 10 na podstawie 161 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.4 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.4 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza), 250 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8

komentarze czytelników


Koksik1218  2012-08-25 - 18:03

nie mogę się doczekać

tomcio92  2012-09-21 - 21:32

Ja tak samo :D , już od dawna chciałem w tą grę zagrać :D

Niezmordowany  2012-09-28 - 22:25

Gra wyszła, grał ktoś? Jest lokalny coop?

Raistand  2012-09-28 - 22:35

Jest lokalny coop.

TheBBRcast  2013-02-06 - 13:27

Zapraszam do obejrzenia mojego gameplaya z gry: http://www.youtube.com/watch?v=0Q-Pg74Ql-8