Republique Remastered [PC]

Republique to gra należąca do gatunku skradanek, w której pomagamy uwięzionej przez totalitarny reżim dziewczynie o imieniu Hope. Dzięki uzyskaniu dostępu do elektronicznych systemów bezpieczeństwa, gracz musi pomoc jej w ucieczce przed wzrokiem wszystkowidzącego nadzorcy.

wersja językowa:
angielska

Republique Remastered data premiery gry na PC:

26 lutego 2015 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

26 lutego 2015 ( premiera w USA )

gry podobne do Republique Remastered:

Plants vs. Zombies: Garden Warfare
Deus Ex: The Fall
Zombie Shooter

Akcji, TPP, skradanki, Kickstarter, reedycje\remastery, indie

Republique to opracowana z myślą o platformie PC Windows przygodowa gra akcji koncentrująca się na aspekcie skradankowym. Projekt opracowało studio Camouflaj.

Fabuła

Akcja toczy się w bliżej nieokreślonej przyszłości. Wykreowana przez autorów futurystyczna wizja nie należy do optymistycznych i prezentuje totalitarną rzeczywistość, w której władza reprezentowana przez wszystkowidzącego Nadzorcę kontroluje każdy krok obywateli.

Kampania opowiada historię młodej dziewczyny imieniem Hope, która urodziła się w tajnym ośrodku badawczym i wykorzystywana jest przez naukowców jako królik doświadczalny. My wcielamy się w hakera pragnącego jej pomóc. W tym celu włamujemy się do narodowego systemu nadzoru i dzięki uzyskanemu w ten sposób dostępowi do systemów kontrolnych musimy umożliwić Hope ucieczkę. Podczas przygód możemy liczyć na wsparcie mężczyzny imieniem Cooper, czyli członka ruchu oporu, któremu udało się zinfiltrować placówkę.

Mechanika

W wydanym na platformę PC Windows Republique gracz nie ma bezpośredniej kontroli nad ruchami Hope. Zamiast tego musi wykorzystywać opcje dostępne dla hakera podłączonego do systemu nadzoru. To pozwala mu sterować elektronicznymi mechanizmami bezpieczeństwa i w ten sposób działając na korzyść Hope. W ten sposób np. otwieramy drzwi, tworząc tym samym nowy trasę dla dziewczyny lub zamykamy je, zatrzymując pościg goniących ją strażników. Możemy także m.in. przywoływać windy, gasić światła (umożliwiając ukrycie się w cieniu) oraz wyłączać urządzenia stróżujące.

Wiele z operacji, które musimy wykonać, ma postać zagadek logicznych. Typów łamigłówek jest kilka i powtarzają się one w coraz trudniejszych wariantach. Nie brakuje również wyzwań zręcznościowych, wymagających odpowiedniego zgrania naszych czynności z wydarzeniami na ekranie. Ponadto wraz z rozwojem kampanii gracz regularnie otrzymuje dostęp do nowych przedmiotów i umiejętności, ułatwiających rozgrywkę.

Jednocześnie cały czas musimy brać pod uwagę możliwe reakcje Hope. Dziewczyna nie jest bowiem robotem bezwładnie podążającym wytyczoną ścieżką. Zamiast tego jest postacią z krwi i kości, dysponująca emocjami i osobowością, które wpływają na jej zachowanie.

Tryb gry: single player  
Oczekiwania czytelników: 8.4 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Intel Core i5 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 660 Ti/Radeon HD 7870 lub lepsza, 5 GB, Windows 8.1
Minimalne: Dual Core 2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce GT 440/Radeon HD 5550, 5 GB, Windows Vista

epizod #4 - God's Acre

epizod #4 - God's Acre [1:20]

Zwiastun czwartego epizodu gry Republiqe, zatytułowanego God’s Acre.

2:04

Video Republique Remastered

dziennik dewelopera

1:36

Video Republique Remastered

trailer

1:53

Video Republique Remastered

zwiastun na premierę

Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic

Zagraj za Darmo!

War Thunder

War Thunder

Zagraj za Darmo!

Mafia III - PC - 157,50 zł

kup w sklepie

PC 157,50 zł

Shadow Warrior 2 Edycja Premium PL - PC - 99,90 zł

kup w sklepie

PC 99,90 zł

Mafia III PL - PC - 168,90 zł

kup w sklepie

PC 168,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
02.06.2013 00:02
eiri
6
Legionista

Cholera! jestem naprawdę ciekawy tej gry. A bohaterka wydaje się być sympatyczna : )

24.11.2013 09:39
odpowiedz
kukiUN
82
Pretorianin

Podobna koncepcja do eXperience 112.

23.03.2016 19:23
odpowiedz
MarucinS
53
Pretorianin

Powstanie jakiś (recenzja) materiał video o tej grze?

26.03.2016 11:47
odpowiedz
pieterkov
53
Konsul
9.0

Niedoceniania perełka. Podobne do Experience 112 ale tutaj mamy wbrew pozorom kontrolę nad bohaterką - kliknięciami pokazujemy jej gdzie ma iść. Jedyne ograniczenie to widoki - nie widzimy znad ramienia bohaterki, a z kamer na ścianach. Na szczęście jest ich tak dużo, że nie ma problemu z dobraniem odpowiedniego kąta, w przeciwieństwie do 112.
Gra jest świetna i wciąga od pierwszych chwil, polecam wszystkim!

03.05.2016 17:27
odpowiedz
mironen22
22
Centurion
7.0

Ja powiem tak , gierka fajna i ja lubię bardzo takie gry ale są pewne braki i pewnie są osoby które zauważyły brakujące elementy w grafice czy też np. w dialogach albo kiedy dajemy poleceniu bohaterce że ona ma gdzieś iść wtedy od razu nie zaskakuje ale to są takie drobiazgi .

Oceniam grę na 7.0