Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki [PC]

Nightmares from the Deep: The Cursed Heart. Przygodówka typu „ukryte obiekty”, w której wybieramy się do tajemniczego i zapomnianego świata piratów. Bohaterka gry rusza w pościg za nieumarłym kapitanem, aby uratować swoją córkę. Gra łączy tradycyjne przeszukiwanie lokacji z minigierkami i interaktywnymi scenkami. Duże wrażenie robią ręcznie malowane, niezwykle szczegółowe tła.

wersja językowa:
polska i angielska

Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki data premiery gry na PC:

19 kwietnia 2012 ( światowa data premiery )

19 kwietnia 2012 ( data wydania w Polsce )

19 kwietnia 2012 ( premiera w USA )

gry podobne do Nightmares from the Deep: The Cursed Heart:

Enigmatis: The Mists of Ravenwood
Grim Legends 2: Song of the Dark Swan
Time Mysteries: The Ancient Spectres

przygodowe, ukryte przedmioty, casual, piraci, 2D, polskie

Nightmares from the Deep: The Cursed Heart to polska przygodówka w stylu “ukryte obiekty” (z ang. „hidden object”), w której głównym zadaniem gracza jest odnajdywanie przedmiotów na ekranie. Producentem tytułu jest zabrzańskie studio Artifex Mundi.

W Nightmares from the Deep: The Cursed Heart wcielamy się we właścicielkę muzeum, która rusza w pościg za nieumarłym piratem, aby uratować swoją córkę. Okazuje się, że korsarz porwał dziewczynę w dość nietypowym celu: zamierza przywrócić do użycia swoją ukochaną. Z misji ratunkowej przeprawa przeobraża się w większą przygodę, podczas której poznamy źródło mocy piratów i spróbujemy zdjąć rzuconą na nich klątwę.

Twórcy The Cursed Heart połączyli typowe wyzwania z gier „hidden object” z elementami przygodówki oraz łamigłówkami. Przez większość czasu gracz musi odnajdywać i wskazywać konkretne obiekty w lokacjach. Problem polega na tym, że każda z nich zawiera setki elementów i detali. Rozgrywkę urozmaicają proste minigierki logiczno-zręcznościowe (np. Mahjong) oraz interaktywne scenki fabularne. W razie problemów z pomocą przychodzą podpowiedzi.

Studio Artifex Mundi postarało się o to, aby gra Nightmares from the Deep: The Cursed Heart robiła duże wrażenie od strony wizualnej. W produkcji oglądamy wiele ręcznie malowanych, pieczołowicie przygotowanych lokacji, wypełnionych po brzegi detalami. The Cursed Heart jest utrzymana w klimatach pirackich, więc podczas przygody zwiedzamy pokład zapomnianego statku, tajemniczą wyspę, grobowce i wiele innych tajemniczych miejsc.

Tryb gry: single player   Nośnik: Dystrybucja cyfrowa  
Ocena gry 7.8 / 10 na podstawie 58 ocen czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Duo 1,5 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepszy), 1,4 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki trailer #1

Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki trailer #1 [0:59]

Film z gry Nightmares from the Deep: The Cursed Heart. Przedstawia nie tylko fragmenty scenek przerywnikowych z tego tytułu, ale również kilka mini-gier i zagadek logicznych z samej rozgrywki.

komentarze czytelników


Martyna80  2012-05-11 - 15:53

Bardzo lubię pirackie klimaty, szczególnie w wydaniu Kapitana Jacka Sparrowa:-), dlatego zachęcona opinią zagrałam w grę Nightmares from the Deep. Gra wciągnęła mnie na tyle, że przeszłam ją w jeden wieczór. Nawet w pewnym momencie chłopak dołączył się do gry, co bardzo mnie rozbawiło bo zazwyczaj gra w RPG i MMORPG. Grafika faktycznie jest bardzo mocną stroną gry, szczególnie ukryte obiekty są naprawdę śliczne. Gra ma ciekawą i romantyczną fabułę oraz klimatyczną muzykę. Podczas próby uratowania córki z rąk pirata dwa razy przeszedł mnie dreszczyk, a raz nawet krzyknęłam - co rozbawiło mojego chłopaka. Jako fanka "Władcy pierścienia" od razu zwróciłam uwagę na mega obślizgłego stwora przypominającego mi golluma;-) Jedynym minusem jest zbyt duża ilość lokacji, ale to moja subiektywna opinia:-). W skali od 1-5 daje jej 4,5 :-). Polecam

Sir Xan  2013-07-17 - 14:53

@Martyna80 Zgadzam się. Nightmares from the Deep to świetna gra. :) Duża ilość lokacji nie uznaję za wadę, bo jest o czymś podziwiać. ;)

bogi1  2013-08-20 - 14:04

Będzie w CDA 10/2013

ThisPapa  2013-09-04 - 09:23

Kupiłbym na tablet. Ale na PC wolę bardziej złożone produkcje.

7.0

arkadius2  2014-06-22 - 14:35

Przyzwoicie wykonana "gra przygodowa" :) z całkiem dobrą fabuła, dla fanów kilknek w ukryte obiekty pozycja obowiązkowa.