Symulator lotniskowej straży pożarnej [PC]

Airport Firefighter Simulator. Zręcznościowy symulator pozwalający poznać od środka pracę lotniskowej straży pożarnej. Zabawa sprowadza się do gaszenia pożarów i zapobiegania nim. Podczas realizacji tych zadań korzystamy z szeregu drobiazgowo odtworzonych pojazdów, od zwykłych samochodów, aż po supernowoczesny wóz Pantera.

wersja językowa:
z polskimi napisami

Symulator lotniskowej straży pożarnej data premiery gry na PC:

30 września 2011 ( światowa data premiery )

23 marca 2012 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Airport Firefighter Simulator:

Emergency 2012
Fire Department 3
Symulator Transportu Ciężkiego 2

Symulacje

Symulator lotniskowej straży pożarnej to gra, która zgodnie z nazwą pozwala na wcielenie się w strażaka zatrudnionego w remizie zlokalizowanej na terenie lotniska. Jest to produkcja niemieckiego studia Visual Imagination Software. W krajach anglojęzycznych ukazała się jako Airport Firefighter Simulator, w rodzimych Niemczech jako Flughafen-Feuerwehr-Simulator.

Gra w całości rozgrywa się na terenie jednego lotniska. Po jego mapie cały czas krążą sterowane przez sztuczną inteligencję jednostki, takie jak samoloty, autobusy, transportery czy samochody ochrony. Swobodną eksplorację tego miejsca co pewien czas przerywają nam alarmy. Większość z nich wymaga dojechania do pożaru, opuszczenia pojazdu i skorzystania z gaśnicy lub węża strażackiego. Trafiają się również inne zadania, takie jak odszukanie dziur w ogrodzeniu lub chłodzenie przegrzanych kół samolotu za pomocą specjalnych wiatraków. Musimy też dbać o regularne uzupełnianie stanów paliwa i wody.

Rozgrywka podzielona została na dobowe zmiany. Za udane wykonanie misji otrzymujemy punkty, które umożliwiają nam awans na kolejne szczeble strażackiej kariery. Wyższe stanowiska wiążą się z dostępem do lepszego sprzętu, ale jednocześnie stawiają nas przed trudniejszymi zadaniami. Zmuszeni jesteśmy radzić sobie z olbrzymimi pożarami, a wyśrubowaniu ulegają również limity czasowe. Ostatecznym celem jest zdobycie kluczyków do nowoczesnego wozu Pantera, wyposażonego w szereg specjalistycznych systemów pokładowych i mechaniczne ramie rozprowadzające wodę.

Symulator lotniskowej straży pożarnej zbudowano w oparciu o w pełni trójwymiarowy silnik graficzny. Pojazdy mogą pochwalić się dobrym poziomem detali, zarówno na zewnątrz, jak i po włączeniu widoku z kabiny. Otoczenie prezentuje się gorzej, ale nadrabia to olbrzymich rozmiarów mapą (około 20 km kwadratowych) oraz realistycznym cyklem dnia i nocy.

Tryb gry: single player   Nośnik: 1 DVD  
Ocena gry 4.9 / 10 na podstawie 91 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 39,99 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium IV 2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza), 1.4 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Recenzja gry Symulator lotniskowej straży pożarnej

Recenzja gry Symulator lotniskowej straży pożarnej (PC)

"Niestety, po jednej zmianie mamy już to wszystko opanowane do perfekcji i ponownie czeka nas kilka godzin nudy, nim uzbieramy punkty konieczne do kolejnego awansu, po którym dostaniemy nowe typy misji. Znużenie wzmacnia też ilość czasu, jaki spędzamy, czekając na alarmy. W okresie między nimi nie mamy nic ciekawego do roboty poza okazjonalną wycieczką w celu uzupełnienia wody i paliwa. Możemy iść się przespać, ale zabiera to raptem cztery wirtualne godziny, a pojedyncza zmiana trwa ich dwadzieścia cztery."  więcej

gameplay #1

gameplay #1 [1:31]

Fragment rozgrywki w filmie z gry Symulator lotniskowej straży pożarnej w którym (o dziwo) przedstawiono działania straży w akcji na lotnisku.

World of Tanks

World of Tanks

Zagraj za Darmo!

My Little Farmies

My Little Farmies

Zagraj za Darmo!

Polska Farma 2017 PL  - PC - 58,90 zł

kup w sklepie

PC 58,90 zł

Euro Truck Simulator 2 - PC - 47,90 zł

kup w sklepie

PC 47,90 zł

Cities: Skylines - PC - 88,90 zł

kup w sklepie

PC 88,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz