Elsword Online [PC]

Elsword Online to udostępniana na zasadzie „free-to-play” gra MMO, łącząca elementy side-scrollowej platformówki, bijatyki z rodzaju beat'em up i cRPG. Tytuł wyprodukowany został przez firmę KOG Games. Gracze wcielają się w mieszkańców fantastycznego świata, który staje się celem inwazji potworów. Oprawa wizualna gry utrzymana jest w konwencji komiksu manga.

wersja językowa:
z polskimi napisami

Elsword Online data premiery gry na PC:

27 grudnia 2007 ( światowa data premiery )

08 lutego 2012 ( data wydania w Polsce )

23 marca 2011 ( premiera w USA )

gry podobne do Elsword Online:

MapleStory
Wind Slayer
Lost Saga

Bijatyki, fantasy, zagraj za darmo, manga i anime

Koreańskie studio KOG Games wyspecjalizowało się w produkcji gier akcji przeznaczonych do rozgrywek w sieci. Po sukcesie Grand Chase, deweloperzy z Seulu wzięli na warsztat kolejny projekt, stanowiący rozwinięcie pomysłów wcześniejszej produkcji.

Fabuła Elsword Online osadzona została w fantastycznym, pełnym magii i dziwacznych stworzeń, świecie Elios. Gracze mogą wcielić się w jedną z zamieszkujących je postaci i podjąć się szeregu misji, które mają uratować krainę przed zagrażającymi jej niebezpieczeństwami.

Twórcy przewidzieli sześcioro predefiniowanych bohaterów: Elsword, Aisha, Rena, Raven, Eve i Chung, z których każdy posiada inne umiejętności, styl walki, bronie i pancerze. Wraz z postępami w grze gracze mogą obserwować także zmiany w wyglądzie swoich postaci, które z młodych poszukiwaczy przygód zmieniają się w prawdziwych herosów.

Rozgrywka w Elsword Online bazuje głównie na widowiskowych starciach z przeciwnikami. Naciskając odpowiednie klawisze gracze wyprowadzają ciosy i łączą je w efektowne kombinacje. Nie brakuje również specjalnych ataków, z których od czasu do czasu można skorzystać.

Gra łączy elementy zręcznościowej platformówki, bijatyki beat'em up i cRPG. W trakcie wykonywania misji bohaterowie zdobywają doświadczenie i pieniądze, a także znajdują różnorakie elementy wyposażenia. Awans na kolejny poziom umożliwia rozwój posiadanych umiejętności, a odwiedzając można zakupić lepsze uzbrojenie lub nawet spróbować samodzielnie stworzyć unikatowe przedmioty.

Ważnym aspektem rozgrywki jest także opieka nad swoim zwierzęciem, które potrafi wyrosnąć z potulnego szczeniaka w potężną bestię, zdatną do walki ale także... rozrodu.

Jak przystało na tytuł z gatunku MMO, w grze nie brakuje elementów promujących wspólną zabawę. Gracze mogą wymieniać ze sobą korespondencję, formować drużyny, a nawet toczyć pojedynki PvP (Player vs. Player) lub team PVP.

Oprawa wizualna Elsword Online nie należy do wyjątkowo atrakcyjnych, co jednak tłumaczą bardzo niskie wymagania sprzętowe. Choć postacie i wiele elementów otoczenia modelowanych jest w 3D, akcję śledzić można jedynie z charakterystycznego dla platformówek 2D ujęcia kamery. Ciekawym elementem graficznym są ramki, pojawiające się podczas emocjonujących starć i ważnych dla fabuły wydarzeń, dzięki czemu gra wydaje się interaktywnym komiksem manga.

Warto odnotować, że choć w Elsword Online można zagrać całkowicie za darmo, niektóre przedmioty i ułatwienia dostępne są jedynie za realne pieniądze poprzez wbudowany w grę system mikropłatności.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  
Ocena gry 8.3 / 10 na podstawie 188 ocen czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium III 800 MHz, 256MB RAM, karta grafiki 32MB, 1,3GB HDD, Windows XP/Vista/7

komentarze czytelników


lukasz_paszkiewicz_1995  2012-05-24 - 09:59

SUPER FAJNA GRA POLECAM :D

Zoura  2013-04-30 - 13:28

Moja ulubiona gra można mnie znaleźć w niej pod nazwą : Zoura, Ravina, Yamasi i TheVampire37 :P xD

10

feksfaki  2014-04-05 - 17:20

Elsword gram od 2007 skończyłem w 2011 jest 2014 odpalam gre nowe postacie menu wielkie zmiany moja ocena w 2007 wynosi 7.0 a w 2014 10.0

nitro313100  2014-05-02 - 03:58

Świetna gra pod względem np:postaci,grafiki i opcji.Oczywiście jest jeszcze w niej dużo dobrych elementów.Polecam.

9.0

TheFrediPL  2014-05-14 - 18:25

Moim zdaniem fajna gierka, dość przyjemna dla oka, szybko biję się lvl'e (przynajmniej na razie a ma 35lvl), więc jak komuś się nudzi to polecam ściągnąć a szczególnie dlatego że mało zajmuje a wciąga :) A i jeszcze ocena 9/10 (wiem że spora ale cóż moim zdaniem zasługuje na nią).

nequ22  2014-06-08 - 14:19

Fajna gierka, sporo osób w nią gra, choć czasem trzeba trochę zaczekać jeżeli chce się w pt dany obszar przejść (by zdobyć więcej doświadczenia). Kiedyś było mniej klas, teraz jest ciut więcej i to na + . Najciekawsze w tej grze jest ewolucja postaci i stroje avatara podłożone pod nie + nowe skille. Gra potrafi wciągnąć, mało zajmuje, ładna graficznie i co najważniejsze, lvla nie trudno wbić. :)

10

Shiraifu  2015-10-11 - 18:16

Dobra gierka zaj....ste pvp ^^