Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika [PC]

Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksieznika. Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika to dwuwymiarowa przygodówka typu point'n'click za którą odpowiada wydawnictwo Egmont. Gra została stworzona w oparciu o serię popularnych komiksów polskiego rysownika Janusza Christy.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika data premiery gry na PC:

02 grudnia 2011 ( światowa data premiery )

02 grudnia 2011 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksieznika:

Gobliiins 4

Przygodowe, fantasy, point-and-click, komiksy, 2D, polskie

Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika to typowy przedstawiciel gatunku gier przygodowych typu point'n'click, w których zadaniem gracza jest odnajdywanie ukrytych obiektów na planszy i łączenie ich w odpowiednich kombinacjach. Gra wykorzystuje świat i postacie z popularnych komiksów polskiego rysownika Janusza Christy, jednak historia została wymyślona od nowa specjalnie na jej potrzeby.

Fabuła skupia się na Mirmiłowie - małym polskim grodzie, w którym czas upływa spokojnie, a wszyscy się znają i nikt niczego przed innymi nie ukrywa. Pewnego dnia życie mieszkańców Mirmiłowa przerywa niespodziewana wizyta kupców z zachodu, którzy robią na wszystkich wrażenie swoimi kolekcjami sukien, chust czy papci. Wśród przybyszy jest podstępny Hodon. Swoim talentem do wyolbrzymiania ambicji gospodarzy szybko zdobywa uznanie Mirmiła. Ten prędko mianuje go swoim doradcą, co kończy się nałożeniem podatku na mieszkańców Mirmiłowa w celu wybudowania zamku. Kajko i Kokosz nie są z tego powodu zadowoleni, dlatego postanawiają obnażyć niecne plany Hodona.

Na potrzeby gry stworzono ponad 40 malowanych lokacji, wypełnionych prostymi zagadkami i mini-grami logicznymi. Oprawa graficzna opiera się na statycznych obrazach wzorowanych na komiksowym pierwowzorze. W tej kwestii gra jest najbardziej zbliżona do Kajko i Kokosz w Krainie Borostworów, czyli pierwszej growej adaptacji wydanej w 1998 roku.

Tryb gry: single player   Nośnik: 1 DVD   Cena gry w dniu premiery: 39,99 PLN

komentarze czytelników


woogee  2011-12-08 - 17:28

Brak DirectX 43 ... gra sie nie sprzeda

Garret Rendellson  2011-12-08 - 17:42

Mam nadzieję, że będzie to gra z humorem z komiksów.

RadX  2011-12-09 - 21:42

Szkoda, że wydana 10 lat za późno ... nie chciałem już pisać, że 15

Pan Dzikus  2011-12-10 - 17:56

Bardzo ładna i klimatyczna grafika. Z chęcią zagram. Mogliby też zrobić lifting poprzedniego dwuwymiarowego Kajko i Kokosz bo razi w nim niska rozdzielczość i pikseloza.

motorsportcards.tnb.pl  2012-01-04 - 20:54

Rewelacja!!! Przypomniały mi się czasy Teen Agenta o ile ktokolwiek coś takiego jeszcze pamięta ;)

Splinter the Rat  2012-01-04 - 21:06

Na screenach wygląda naprawdę sympatycznie. Tak jak wspomniał przedmówca przypomina stare i dobre czasy. ...

motorsportcards.tnb.pl  2012-01-06 - 22:20

uwaga dla chętnych na tą grę! można śmiało ją dostać za 30zł więc to procentowo sporo taniej ;) wystarczy tylko poszukać w necie ofert :P

reino  2013-02-08 - 22:13

Super przygodówka nie tylko dla fanów komiksów o Kajku i Kokoszu , ma fajny klimat a dialogi między bohaterami przezabawne potrafią powalić humorem, dotyczą codziennego życia i realiów obecnej Polski np. budowa trasy A2 lub mowa o ochronie danych osobowych i tym podobne :)