Symulator autobusów i tramwajów: San Francisco [PC]

Bus Cablecar Simulator: San Francisco. Bus Cablecar Simulator: San Francisco to symulator pozwalający pokierować pojazdem tansportu publicznego w mieście San Francisco. Wirtualna wersja jednej z największych amerykańskich metropolii została stworzona na bazie rzeczywistego układu topograficznego miasta. Świat gry tętni własnym życiem, a jego mieszkańcy zostali wyposażeni w sztuczna inteligencję, dzięki czemu nigdy nie wiemy do końca, co nas zaskoczy podczas przejażdżki.

wersja językowa:
z polskimi napisami

Symulator autobusów i tramwajów: San Francisco data premiery gry na PC:

09 września 2011 ( światowa data premiery )

23 marca 2012 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Bus Cablecar Simulator: San Francisco:

OMSI 2: The Omnibussimulator
18 Wheels of Steel: Haulin'
Bus Simulator 16

Symulacje, transport

Bus Cablecar Simulator: San Francisco to symulacja pozwalająca nam zasiąść za kierownicą wybranego pojazdu transportu publicznego w San Francisco. Tam mamy okazję sprawdzić się jako kierowca jednego z 16 pojazdów, wśród których znajdziemy między innymi autobusy, tramwaje i trolejbusy. Nasze zadanie z pozoru nie wydaje się skomplikowane – musimy jeździć wyznaczonymi z góry trasami, zatrzymywać się na przystankach i dowozić pasażerów zgodnie z rozkładem jazdy. Tętniące życiem ulice San Francisco nastręczają jednak wiele problemów, pomyślne ukończenie misji jest trudniejsze niż mogłoby się wydawać.

Podczas zabawy wielokrotnie natkniemy się na utrudniające nam jazdę korki, a także losowe zdarzenia w rodzaju młodzieżowych happeningów ulicznych czy protestów. Pilnować musimy nie tylko stanu technicznego kierowanego przez nas pojazdu, ale także obserwować ciągle zmniejszające się zapasy paliwa. Niezbędne jest również przestrzeganie drogowych przepisów – nieuważna jazda i łamanie prawa w najlepszym razie skończą się kosztownym opóźnieniem i równie kosztownym mandatem, w najgorszym – porażką w wykonywaniu misji.

Twórcy Bus Cablecar Simulator: San Francisco starannie odwzorowali San Francisco. Wirtualna wersja jednej z największych amerykańskich metropolii została stworzona na bazie rzeczywistego układu topograficznego miasta, więc z łatwością rozpoznamy, podczas podróży jej ulicami, wszystkie słynne budynki i miejsca. Świat gry tętni własnym życiem, a jego mieszkańcy zostali wyposażeni w sztuczną inteligencję, dzięki czemu nigdy nie wiemy do końca, co nas zaskoczy podczas kursu.

Wirtualne San Francisco w Bus Cablecar Simulator: San Francisco zostało pieczołowicie wykonane pod względem graficznym. Choć gra nie tryska technologicznymi fajerwerkami, tekstury i animacje mogą cieszyć oko.

Tryb gry: single player  
Ocena gry 8.2 / 10 na podstawie 150 ocen czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.6 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 128 MB (GeForce 5700 lub lepsza), 4 GB HDD, Windows XP/Vista/7

komentarze czytelników


Wormsy_w_3D_są_lepsze  2011-09-24 - 15:39

Warto tym się w ogóle zainteresować?

kong123  2011-09-24 - 15:45

Mi to bardzo przypomina tą produkcję - http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=14174 ...

Sohowaty  2011-09-29 - 23:58

Nah, z symulatorów busów nadal OMSI bije każdą produkcję...

dyszka89  2013-04-24 - 14:39

Jest to najlepsze dotąd symulacja autobusu (i nie tylko) jaka wyszła. Z czystym sumieniem mogę polecić. Sterowanie super,fizyka jazdy nawet niezła. Za mało klimatu symulacji pracy kierowcy , ale i bez tego wszystko jest OK. Grafikę można by lekko zoptymalizować ,ale grać się spokojnie da.

maciejhka  2014-08-01 - 13:11

Nie polecam tej gry bardzo się zacina a mam dobrego kompa i jest słabo dopracowana jeśli chodzi o grafikę i czasami się nie włącza albo się autobusem nie da ruszczyć albo jeszcze można wypaść z mapy a kosztuje na cdp.pl 40 zł . Według mnie powinna kosztować 10 zł a nie 40 zł. Nie polecam!!!

witek00  2014-08-28 - 15:51

słabe

HMan  2015-02-04 - 15:41

Polecam dobre, dobrze się jeździ tramwaje nie maja dopracowanego licznika ale i tak warto. OMSI może i bije ale dlaczego grać w tą samą grę cały czas. PS.W zajezdni aby nie wpaść pod texturę asfaltu kamera musi być z pierwszej osoby.

3.5

riman  2015-05-25 - 11:55

Gra nie działa płynnie, ścina, mimo bardzo dobrego komputera (albo baaaaardzo słabo zoptymalizowana, albo wina win 8.1). Małym autem kieruje się jak ciężarówką (bardzo "ciężkie"), pojazdy ai to pudełka bez szczegółów (nawet rejestracji nie ma). Gdyby też nie te inne pojazdy, miasto wydawałoby się wymarłe (praktycznie nie ma ludzi). No i słaba grafika.