Symulator autobusów i tramwajów: San Francisco [PC]

Bus Cablecar Simulator: San Francisco. Bus Cablecar Simulator: San Francisco to symulator pozwalający pokierować pojazdem tansportu publicznego w mieście San Francisco. Wirtualna wersja jednej z największych amerykańskich metropolii została stworzona na bazie rzeczywistego układu topograficznego miasta. Świat gry tętni własnym życiem, a jego mieszkańcy zostali wyposażeni w sztuczna inteligencję, dzięki czemu nigdy nie wiemy do końca, co nas zaskoczy podczas przejażdżki.

wersja językowa:
z polskimi napisami

Symulator autobusów i tramwajów: San Francisco data premiery gry na PC:

09 września 2011 ( światowa data premiery )

23 marca 2012 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Bus Cablecar Simulator: San Francisco:

OMSI The Omnibussimulator
Tram Simulator: Dusseldorf
Bus Simulator 2009

Symulacje, transport

Bus Cablecar Simulator: San Francisco to symulacja pozwalająca nam zasiąść za kierownicą wybranego pojazdu transportu publicznego w San Francisco. Tam mamy okazję sprawdzić się jako kierowca jednego z 16 pojazdów, wśród których znajdziemy między innymi autobusy, tramwaje i trolejbusy. Nasze zadanie z pozoru nie wydaje się skomplikowane – musimy jeździć wyznaczonymi z góry trasami, zatrzymywać się na przystankach i dowozić pasażerów zgodnie z rozkładem jazdy. Tętniące życiem ulice San Francisco nastręczają jednak wiele problemów, pomyślne ukończenie misji jest trudniejsze niż mogłoby się wydawać.

Podczas zabawy wielokrotnie natkniemy się na utrudniające nam jazdę korki, a także losowe zdarzenia w rodzaju młodzieżowych happeningów ulicznych czy protestów. Pilnować musimy nie tylko stanu technicznego kierowanego przez nas pojazdu, ale także obserwować ciągle zmniejszające się zapasy paliwa. Niezbędne jest również przestrzeganie drogowych przepisów – nieuważna jazda i łamanie prawa w najlepszym razie skończą się kosztownym opóźnieniem i równie kosztownym mandatem, w najgorszym – porażką w wykonywaniu misji.

Twórcy Bus Cablecar Simulator: San Francisco starannie odwzorowali San Francisco. Wirtualna wersja jednej z największych amerykańskich metropolii została stworzona na bazie rzeczywistego układu topograficznego miasta, więc z łatwością rozpoznamy, podczas podróży jej ulicami, wszystkie słynne budynki i miejsca. Świat gry tętni własnym życiem, a jego mieszkańcy zostali wyposażeni w sztuczną inteligencję, dzięki czemu nigdy nie wiemy do końca, co nas zaskoczy podczas kursu.

Wirtualne San Francisco w Bus Cablecar Simulator: San Francisco zostało pieczołowicie wykonane pod względem graficznym. Choć gra nie tryska technologicznymi fajerwerkami, tekstury i animacje mogą cieszyć oko.

Tryb gry: single player  
Ocena gry 8.2 / 10 na podstawie 136 ocen czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.6 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 128 MB (GeForce 5700 lub lepsza), 4 GB HDD, Windows XP/Vista/7

komentarze czytelników


Wormsy_w_3D_są_lepsze  2011-09-24 - 15:39

Warto tym się w ogóle zainteresować?

kong123  2011-09-24 - 15:45

Mi to bardzo przypomina tą produkcję - http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=14174 ...

Sohowaty  2011-09-29 - 23:58

Nah, z symulatorów busów nadal OMSI bije każdą produkcję...

dyszka89  2013-04-24 - 14:39

Jest to najlepsze dotąd symulacja autobusu (i nie tylko) jaka wyszła. Z czystym sumieniem mogę polecić. Sterowanie super,fizyka jazdy nawet niezła. Za mało klimatu symulacji pracy kierowcy , ale i bez tego wszystko jest OK. Grafikę można by lekko zoptymalizować ,ale grać się spokojnie da.

maciejhka  2014-08-01 - 13:11

Nie polecam tej gry bardzo się zacina a mam dobrego kompa i jest słabo dopracowana jeśli chodzi o grafikę i czasami się nie włącza albo się autobusem nie da ruszczyć albo jeszcze można wypaść z mapy a kosztuje na cdp.pl 40 zł . Według mnie powinna kosztować 10 zł a nie 40 zł. Nie polecam!!!

witek00  2014-08-28 - 15:51

słabe

HMan  2015-02-04 - 15:41

Polecam dobre, dobrze się jeździ tramwaje nie maja dopracowanego licznika ale i tak warto. OMSI może i bije ale dlaczego grać w tą samą grę cały czas. PS.W zajezdni aby nie wpaść pod texturę asfaltu kamera musi być z pierwszej osoby.