Casebook: Trilogy [PC]

Detektywistyczna przygodówka z udziałem prawdziwych aktorów. Wcielamy się w niej w początkującego stróża prawa, który musi pomóc wziętemu detektywowi Jamesowi Burtonowi w kolejnych sprawach. Każda z nich jest skomplikowaną zagadką kryminalną. Produkcja została podzielona na trzy odrębne odcinki. Sama rozgrywka to zlepek motywów znanych z innych przygodówek – nie brakuje tu dialogów, zbierania przedmiotów i łamigłówek.

wersja językowa:
angielska

Casebook: Trilogy data premiery gry na PC:

24 września 2010 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

24 września 2010 ( premiera w USA )

gry podobne do Casebook: Trilogy:

Black Circle: A Carol Reed Mystery
Black Dahlia

Przygodowe, detektywistyczne

Casebook: Trilogy to filmowa przygodówka pozwalająca graczom na wcielenie się w rolę detektywa. Tytuł ten zbiera w jeden zestaw trzy epizody serii, wypuszczone wcześniej jako samodzielne produkcje.

Gracze obejmują rolę żółtodzioba dopiero zaczynającego karierę stróża prawa. Zostaje on przydzielony jako nowy partner detektywowi Jamesowi Burtonowi, który ma opinię twardego, nieustępliwego i jednocześnie wyjątkowo skutecznego gliniarza. Razem duet ten będzie musiał rozwiązywać skomplikowane zagadki kryminalne oraz przechytrzyć przebiegłych przestępców. O tych przygodach opowiadają trzy odcinki zawarte w Casebook: Trilogy.

Akcja pierwszego epizodu zatytułowanego Kidnapped toczy się wokół porwania rodzeństwa Bicherannów. Dzieci te nie miały łatwego życia, ich matka zmarła kilka lat temu, ojciec dręczony jest własnymi problemami, a macocha to uzależniona od leków gwiazda oper mydlanych. Naszym zadaniem będzie odkrycie, kto stoi za uprowadzeniem dzieci oraz ich odnalezienie.

Epizod drugi zatytułowano The Watcher. Opowiadana w nim historia dotyczy śledztwa w sprawie śmierci młodej kobiety. Początkowo wydaje się, że było to samobójstwo i ofiara sama wyskoczyła z okna. Wraz z odkrywaniem kolejnych poszlak i dowodów coraz więcej zaczyna jednak przemawiać za teorią, że w rzeczywistości mogło być to morderstwo.

Ostatnim odcinkiem jest Snake in the Grass. W nim detektyw Burton postanawia wziąć sprawy we własne ręce i rozpoczyna prywatne śledztwo mające wyjaśnić serię tajemniczych zbrodni. Ślady wiodą ku miasteczku Garden, czyli miejscu, gdzie nic nie jest takie, jakim się wydaje.

Casebook: Trilogy to klasyczna przygodówka detektywistyczna. Większość czasu spędzamy przeszukując lokacje, gromadząc dowody rzeczowe i przesłuchując świadków. Od czasu do czasu rozgrywkę urozmaicają zagadki logiczne, najczęściej polegające na właściwym użyciu znalezionych przedmiotów.

Gra stanowi bardzo rzadki obecnie przykład filmowej przygodówki. Całą grafikę oparto na materiale z udziałem żywych aktorów, a jako tło wydarzeń posłużyły rzeczywiste lokacje położone na terenie Nowej Zelandii. Wszystko to powoduje, że grając w Casebook Trilogy mamy wrażenie oglądania interaktywnego serialu telewizyjnego.

Tryb gry: single player  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium IV 2 GHz, 1.5 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza), 1,4 GB HDD, Windows XP/Vista/7

komentarze czytelników


wojtul  2010-09-26 - 12:24

Heh, ciekawe

simonmaster  2010-09-26 - 22:37

Yyy, nie no ja nie skomentuje tego ... ^^

ConRed  2010-09-29 - 14:36

Żywi aktorzy? Jak za czasów Sega CD? O nie ja już się boję występów tych "aktorów", wykonanie pewnie jak w szkolnych jasełkach, czasy w których aktorzy jak Christophen Walken grali w takich grach(np Ripper) już dawno minęły,i głupio mi grac w taką przygodówke kiedy widać po oczach aktora wyraz w stylu "jak nisko upadłem"