The Sims: Średniowiecze [PC]

The Sims: Medieval. The Sims: Średniowiecze to przygotowana przez ekipę The Sims Studio symulacja życia w epoce feudalnej. Gra łączy w sobie elementy strategii i cRPG, okraszone sporą dawką humoru. Gracze mogą wcielić się w role m.in. rycerza, damy dworu, kowala i barda. Wybór profesji postaci wpływa na perspektywę, z jakiej obserwuje świat oraz charakter zlecanych w trakcie zabawy zadań.

wersja językowa:
polska i angielska

The Sims: Średniowiecze data premiery gry na PC:

22 marca 2011 ( światowa data premiery )

25 marca 2011 ( data wydania w Polsce )

22 marca 2011 ( premiera w USA )

gry podobne do The Sims: Medieval:

The Sims 3
The Sims 2
Singles 2: Triple Trouble

Symulacje, ekonomiczne, życie, średniowiecze

The Sims Średniowiecze to specjalna odsłona cyklu The Sims, przenosząca popularny i uznany model rozgrywki w czasy średniowiecza. Produkcja – łącząca w sobie elementy strategii i cRPG – została opracowana przez The Sims Studio.

W odróżnieniu od standardowych edycji serii The Sims, których akcja toczy się w czasach współczesnych, zabawa w The Sims Średniowiecze sprowadza się do rozbudowy średniowiecznego królestwa. Gracz sprawuje pełną kontrolę nad całym procesem, jednakże – co warto odnotować – kierunek rozwoju jest w znacznym stopniu uzależniony od tego, w jaką wciela się postać.

Mianowicie, w zależności, czy w danym momencie gracz steruje królem bądź królową, rycerzem bądź czarodziejem, kowalem bądź bardem, zawarta historia opowiadana jest z nieco innej perspektywy. Wiąże się to z dostępem do odrębnego zestawu questów, które nie tylko rozwijają fabułę, ale również wpływają na kształt przedstawionego świata. Wśród zadań znalazło się wiele klasycznych historii, kojarzonych przez wszystkich miłośników średniowiecznych lub fantastycznych klimatów (m.in. wykucie legendarnego miecza, zaaranżowanie królewskiego wesela, ochrona królestwa przed złym czarnoksiężnikiem, odnalezienie fontanny młodości).

Mimo zaproponowanego przez twórców podziału na role, podejmowane przez gracza decyzje wpływają przede wszystkim na rozwój królestwa. W grze decydujemy zatem, czy jego potęgę zbudujemy na fundamencie regularnie wzmacnianych więzi pomiędzy mieszkańcami, czy też podejmując próbę podboju ziem należących do sąsiadów. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby gracz skupił się w całości na sobie, zupełnie nie dbając o poddanych. Z drugiej strony, przejmując kontrolę nad władcą może równie dobrze okazać się człowiekiem praworządnym i sprawiedliwym, cieszącym się wielkim i niewymuszonym uznaniem wśród mieszkańców królestwa.

W The Sims Średniowiecze nacisk położony został na immersję, której wysoki poziom osiągnięto przede wszystkim poprzez oddanie w ręce gracza mechanizmów pozwalających wpływać na kształt otaczającego go świata, a także na wygląd postaci. W tym ostatnim przypadku nabywca gry ma możliwość dostosowania charakteru danego bohatera, a także określenia jego zakresu zadań. I nie chodzi tu tylko o realizację questów, ale również codziennych czynności (handel, opieka nad dzieckiem, udział w turnieju rycerskim), przywodzących na myśl Simy z klasycznych odsłon The Sims.

Tryb gry: single player   Nośnik: 1 DVD  
Ocena gry 7.6 / 10 na podstawie 853 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.1 / 10 na podstawie 822 głosów czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium IV 2.4 GHz, 1.5 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 5900 lub lepsza); 5.3 GB HDD, Windows XP/Vista/7

The Sims: Średniowiecze - recenzja gry

The Sims: Średniowiecze - recenzja gry (PC)

"The Sims: Średniowiecze to prawdziwa kopalnia absurdalnych pomysłów, kpin z klimatów fantasy, a także głupkowatych, ale mimo wszystko sympatycznych dowcipów. W jakiej innej grze przemieniamy poddanych w golemy, rozkuwamy pas cnoty pacjentce czy walczymy z krwiożerczymi wiewiórkami. Naturalnie nie brakuje też poważniejszych i bardziej średniowiecznych tematów – intryg politycznych i łóżkowych, skrytobójstwa, kradzieży, śmierci i wojen, a nawet motywów religijnych. Nigdy jednak nie jesteśmy świadkami brutalnych czy jednoznacznie niepoprawnych politycznie scen. Nawet podbijanie sąsiednich włości i drobne starcia przedstawicieli dwóch kościołów zostały zobrazowane w postaci misji, podczas których wykonujemy przezabawne rzeczy. Gra może wciągnąć i zainteresować także osoby, które zwykle unikały serii. Taką moc mają właśnie konkretne fabularne zadania oraz wyzwania, przed jakimi stajemy. Nie chodzi już tylko o ustalenie doskonałego harmonogramu dnia – tutaj, po kilkunastu godzinach rozgrywki, jesteśmy oceniani i nie zawsze wygrywamy. "  więcej

już w sprzedaży

już w sprzedaży [0:28]

1:29

Video The Sims: Średniowiecze

jasna strona życia

4:17

Video The Sims: Średniowiecze

Web Series #5 (PL)

4:48

Video The Sims: Średniowiecze

Web Series #6 (PL)

komentarze czytelników (106)


Eldorados  2011-03-27 - 23:32

Fajna ta gra! Podoba mi się. muszę sobie kupić pozdro

Speedus  2011-03-28 - 15:08

Gra mi się nie podoba i niewiadomo ile by tych dodatkow wydali gra nigdy nie będzie dobra i jest bardzo nudna

Roman666666  2011-03-28 - 20:32

No cóż jak zwykle EA próbuje i próbuje, ale nie koniecznie im to wychodzi;P Trochę wkręca, ale wydaje mi się, że to pragnienie odkrycia czegoś interesującego w grze i ciekawość niżeli zachwyt samą rozgrywką. Generalnie to zapowiadało się całkiem nieźle, ale niestety końcowy efekt już nie jest taki zadowalający, swoją drogą to może, dlatego że simy już jakiś czas temu mi się przeżarły... Btw jak myślicie ile zbijacze kasy wydadzą do tego dodatków? [;

maxier  2011-03-30 - 17:36

Jak zdobyć status Poszukuje okazji do walki? Potrzebuje do misji

spioszeq  2011-04-05 - 16:50

Nie będzie na konsole więc z góry gra skazana na porażke

bosiek14  2011-04-07 - 18:36

siema, wiecei może gdzie mogę poćwiczyc umiejętność władania mieczem?

T20  2011-04-09 - 08:10

Umiejętność władania mieczem ćwiczysz bodajże w jakimś obozie treningowym, poprzewijaj mapkę , jak zauważysz plac z manekinami to walki to właśnie tam możesz ćwiczyć :) Co do samej gry, muszę sie przynać że na samym początku strasznie wciąga. Niby wydaje się że potrzeby simów zostały zredukowane ale przynajmniej nie przeszkadza to w wykonywaniu misji. Po jakimś czasie czuje się niedosyt, a misje stają się nudne i monotonne. I tak też zmarnowałam pieniądze na kilka dni zabawy. Szkoda że nasi simowie w większości wypadków wyglądają podobnie, dzieci nie rosną, nie możemy zrobić siku np. do krzaków. Biedna ta gra, oj biedna, twórcy się nie postarali.

Lord-Jakubek  2011-04-10 - 20:24

Wymagana jest wersja podstawowa sims 3?

Oskare117  2011-04-24 - 15:32

ja z z seri gier ,,sims" nie lubie lecz te simsy mnie zaintrygowały! średniowiecze itp... ...

$Ziomek$Company  2011-05-04 - 17:07

Niech zrobią 'The Sims:Prehistoria'

devil500  2011-07-03 - 08:50

Boże za każdym razem kiedy przejdzie się jedno z wyzwań trzeba będzie w następnym rozbudowywać królestwo i innych simów OD NOWA?

Portalus  2011-09-13 - 16:22

Właśnie kupiłem. Pogram troszkę i dam znać o grze.

Portalus  2011-09-13 - 18:01

Mam problem. Ja chcę zapisać grę i wyjść już z niej, ale piszę że wyłączenie gry jest niemożliwe ze względu na tryb samouczka. Ja tam nie jestem w takim siakim trybie, A CHCE ZAPISAĆ GRĘ I WYJŚĆ, POMOCY!!!

Stefano77  2014-05-26 - 01:53

Może zrobię drugie podejście. Napaliłem się na grę, zakupiłem zaraz po premierze, a tu rozczarowanie. Uwielbiam simsy, zwłaszcza genialne 2 i 3, ale średniowiecze mi nie podeszło. Spodziewałem się większej swobody, np. budowania zamków itd. Wkurza też konieczność powtarzania tych samych schematów, nie chodzi mi oczywiście o pragnienia, tylko, że za każdym razem trzeba zaczynać budowę królestwa od początku. Nic, może jednak spróbuję dać grze jeszcze jedną szansę, dlatego oceny jeszcze nie wystawiam.

s99  2014-08-16 - 15:36

Mam pytanie. Lepiej kupić kolejny dodatek do TS3, czy The Sims Średniowiecze?

Noname13  2014-09-05 - 18:45

Ani to, ani to.

Kinga7angel  2014-11-15 - 00:12

To chyba najlepsza cześć w serii. Cóż, kiedy grałam w nią kilka miesięcy po premierze, była dla mnie trochę gorsza, ale dawała radę. Może dlatego, że nie byłam przyzwyczajona do misji, zadań, obowiązków, ale do totalnej swobody i

9.0

Kinga7angel  2014-11-15 - 00:41

Urwało mi komentarz... ...i dowolnej kolejności wykonywania czynności. Chce iść do sklepu o trzeciej nad ranem, mogę to zrobić (chociaż to bardziej wynika z absurdu gry). Co prawda za mną jest dopiero kilka godzin grania i jedno, średnio rozbudowane królestwo, ale moich przemyśleń naroiło się tyle, że starczyłoby na oddzielny materiał. Zapewne będzie to gorsza gra dla fanów serii, bo ma mniej swobody, ale dla mnie jest ona świetna. Szkoda tylko, że wśród reszty gier z ludzikami z połyskującym, zielonym diamentem nad głową wygląda na zaniedbaną, dostała w końcu tylko jeden dodatek i wszystko umilkło. Ale może to i dobrze?

FanBoyFrytek  2015-01-16 - 17:54

Gra genialna mogliby klimaty zmieniac w simsach a nie tylko to samo .

Avika_87  2015-08-22 - 11:53

Ktoś wie jak zaliczyć wyzwanie "dynastia małżonków"? Mój monarcha żenił się już tyle razy, że nie zliczę a tu wciąż nic :/