Assassin's Creed II [PC]

Druga odsłona słynnej serii gier akcji z otwartym światem. Wcielamy się w niej w Desmonda, który przeżywa wspomnienia swoich przodków za pomocą zaawansowanej technologii. Tym razem bohatera wraca do postaci Ezio, włoskiego Asasyna z okresu renesansu. Śmiałek musi zmierzyć się z przeciwnikami – złowrogą organizacją Templariuszy, którzy chcą przejąć kontrolę nad światem. Standardowo gra zawiera mnóstwo zadań pobocznych, rozgrywających się w ciekawie odwzorowanych miastach z przeszłości.

wersja językowa:
z polskimi napisami

Assassin's Creed II data premiery gry na PC:

04 marca 2010 ( światowa data premiery )

04 marca 2010 ( data wydania w Polsce )

09 marca 2010 ( premiera w USA )

gry podobne do Assassin's Creed II:

Grand Theft Auto IV
Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist
Hitman: Rozgrzeszenie

Akcji, TPP, science-fiction, skradanki, sandbox, renesans, historyczne

Assassin's Creed 2 to kontynuacja bardzo udanej gry akcji TPP. Za jej stworzenie ponownie odpowiada utytułowane studio korporacji Ubisoft Entertainment, zlokalizowane w kanadyjskim Montrealu.

W drugiej odsłonie serii przenosimy się do roku 1476, czyli w epokę Renesansu i zwiedzamy między innymi takie miejsca jak Florencja, Wenecja i Rzym. Przemierzamy nie tylko miasta, ale i leżące pomiędzy nimi tereny rolnicze (np. Toskanię). Wcielamy się w postać Desmonda, który przy użyciu urządzenia Animus poznaje losy swojego przodka - Ezio Auditore de Firenze Twórcy przygotowali rozbudowany główny wątek fabularny oraz wiele pobocznych misji, podzielonych na kilka rodzajów. Co ciekawe, w grze pojawia się wiele znanych postaci historycznych, jak np.: Lorenzo de Medici oraz Leonardo da Vinci.

Podczas wykonywania kolejnych zadań musimy przede wszystkim skradać się, wtapiać w tłum oraz atakować odpowiednie cele. Sprawa jest znacznie trudniejsza, gdyż teraz napotykamy coraz bardziej wymagających przeciwników. Niektórzy z nich potrafią nawet wspinać się równie sprawnie jak bohater, a inni są znacznie czujniejsi i sprytniejsi. Na szczęście w razie niezbyt udanego pojedynku możemy udać się do pobliskiego lekarza żeby wyleczyć odniesione obrażenia.

Do gry wprowadzono kilka innych ciekawych modyfikacji, odróżniających ją od części pierwszej. Podstawową nowością jest pływanie, które otwiera dodatkowe możliwości eksploracji świata. Oczywiście główny zabójca nadal może wspinać się na najwyższe budowle, co zresztą jest ważnym elementem rozgrywki. Powiększono wachlarz sposobów eliminowania wrogów – można ich atakować chociażby z dachów, zastrzelić z ukrytego w rękawie pistoletu oraz wyrywać im broń z rąk. Każdym typem oręża bohater walczy w nieco inny sposób. Sednem systemu walki pozostaje nadal system kontrowania i odbijania ciosów.

Oprócz tego do naszej dyspozycji oddano kilka wynalazków samego Leonarda Da Vinci, w tym między innymi maszynę latającą oraz zupełnie nowe ostrza (wspomniany pistolet, ostrza z pojemnikami na truciznę). W lokacjach poukrywanych jest też wiele dodatkowych przedmiotów – sto piórek i ponad trzysta skrzyń ze skarbami. Za ich znalezienie otrzymujemy rozmaite bonusy – w tym chociażby pelerynę rodu Auditore a nawet zbroję Altaira, czyli bohatera pierwszej odsłony serii.

Niejednokrotnie główny bohater naraża się lokalnym władzom, ale na szczęście może on zmniejszyć ich zainteresowanie swoją osobą. Aby tego dokonać możemy między innymi zrywać plakaty z podobizną Ezio, eliminować świadków naocznych zbrodni lub przekupywać mówców. Przerywniki filmowe zastąpiono natomiast widowiskowymi scenami, w których uczestniczymy wciskając odpowiednio szybko wskazane przyciski (quick time events). Oprawa wizualna tytułu stoi na bardzo wysokim poziomie, więc poszczególne lokacje mogą zapierać dech w piersiach.

Pecetowa wersja Assassin's Creed 2 posiada już zaimplementowane dwa dodatkowe epizody, które posiadacze konsol musieli nabyć jako DLC.

  • Fabuła pierwszego z nich, Battle of Forli, koncentruje się na obronie tytułowego Forli. Zadaniem gracza jest odparcie ataku braci Orsi oraz uniemożliwienie Templariuszom dalszej ekspansji. W osiągnięciu tych celów pomocni będą nasi sojusznicy: księżna Katarzyna Sforza oraz Niccolo Machiavelli. Ponadto jako jedno ze „specjalnych wspomnień” zawarto nową sekwencję, w której ponownie mamy okazję zasiąść za sterami skonstruowanej przez Leonarda da Vinci maszyny latającej.
  • Fabuła drugiego rozszerzenia, Bonfire of the Vanities, koncentruje się na tytułowym Stosie Próżności. Był to incydent, który faktycznie wydarzył się we Florencji pod koniec XV wieku. Siódmego lutego 1497 roku zwolennicy dominikanina Girolamo Savanaroliego spalili na stosie tysiące przedmiotów, które według kazań duchownego mogły prowadzić do grzechu. Ogień pochłonął książki, dzieła sztuki, lustra, suknie, karty do gry oraz inne „niemoralne rzeczy". Na tle tych wydarzeń przyjdzie nam na przestrzeni ponad dziesięciu nowych wspomnieć ponownie pomagać Niccolo Machiavellemu.

Tryb gry: single player   Nośnik: 1 DVD  
Ocena gry 8.7 / 10 na podstawie 8834 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.9 / 10 na podstawie 7370 głosów czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.6 GHz, 1.5 GB RAM, karta grafiki GeForce 8800 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Assassin's Creed II - recenzja gry

Assassin's Creed II - recenzja gry (PC)

"Pozytywnych zmian doczekała się także sama mechaniki rozgrywki, której najciekawszym punktem pozostaje łatwy do opanowania system wspinaczkowy. Główny bohater bez trudu pokonuje praktycznie każdą powierzchnię i może wykonywać widowiskowe ewolucje. Na szczytach największych budowli dokonujemy „synchronizacji”, co uzupełnia mapę o ikonki reprezentujące sklepy i inne elementy. Najwięcej frajdy oferują oczywiście misje poboczne, podzielone na kilka kategorii – od zadań kurierskich aż po zabójstwa. Oprócz tego możemy szukać piórek, skarbów, glyfów a także zwiedzać bardzo „platformowe” lochy, robić zakupy czy rozwijać własną willę. Wszystkie te elementy są zupełnie opcjonalne, chociaż oferują niezłe nagrody."  więcej

Gramy w Assassin's Creed 2 na PC

Gramy w Assassin's Creed 2 na PC [5:30]

Ezio w krainie PCtów Assassin's Creed 2 nareszcie zawędrowało na PCty. Zobacz jak gra prezentuje się w akcji!

1:57

Video Assassin's Creed II

zwiastun na premierę #2

3:22

Video Assassin's Creed II

Z dziennika dewelopera #2 - wersja PL

2:15

Video Assassin's Creed II

Od Altaira do Ezio - wersja PL

komentarze czytelników (4305)


10

TraXsoN  2015-01-01 - 23:52

Czy tylko ja gdy w premierę ją dostałem w swoje łapy do grałem w nią bez opamiętania? A i przed premierą wysłuchawiałem godzinami ST ezio family? Tą grą ubi zaszczepił we mnie serię AC a teraz ta seria się kończy i smutno ale trudno , ezio umarł to i ta seria umarła. A wy>? A Wenecja podczas karnawału to istne mistrzostwo klimatu wśród gier..Takie coś

LewokoGU4RD  2015-01-02 - 01:45

Ja też grałem bez opamiętania w AC 2 i gram nawet teraz :) Z mojej strony Mocna dycha ____

Sewan  2015-01-02 - 22:31

Mija piąty rok od premiery, a ta gra wciąż wraz z Black Flagiem stoją u mnie na szczycie piedestału. Długa i ciekawa fabuła już sama zachęca do gry. Użycie pierwszych modeli broni palnej daje nowe sposoby zabójstwa. Poprawiły się równie możliwości ich dokonywania m.in zabójstwa z krawędzi. Renesansowe miasta we Włoszech kipią od znajdziek. Świat dotychczas jest na razie największym w całej serii. Możliwość rozbudowy miasta daje nam przychody, które możemy wydać, by kupować nowe ulepszenia zbroi i olbrzymi arsenał.Użycie także Leonarda da Vinci i jego wynalazczych możliwości wręcz wzbogaca wartość gry. Ilość celów wcale nie jest mała i łatwa do zamordowania, co się graczom podoba. Twórcy także pokazali nam piękne krajobrazy Pirenejów, przez które możemy zmierzać z własnej siedziby do Romanii. Wadą jest brak Watykanu, w którym działamy w ostatniej misji, gdzie możemy zobaczyć piękne budowle, szczególnie bazylikę Św. Piotra. Lecz sama w sobie gra dostaje 10, bo to był olbrzymi krok w przód w porównaniu do jedynki.

10

saito123  2015-02-04 - 19:41

Nie wiem dlaczego, ale dwója bardziej mnie wciągnęła niż jedynka.

10

Szymon_1904  2015-03-07 - 18:19

Grę postanowiłem ocenić dopiero wtedy, kiedy ją skończę. Zagrałem, skończyłem, i żałuję... żałuję że nie grałem w nią wcześniej. Gra jest po prostu niesamowita. Już dawno tak się nie bawiłem jak przy Assassin's Creed'zie II. Graficznie gra prezentuje się bardzo dobrze. Występują czasami jakieś błędy w wyświetlaniu grafiki, ale to sporadyczne i nie wpadające w oko przypadki. Oprawa audiowizualna to prawie najwyższa półka (choć jak na rok 2010, to najwyższa). Fabuła w grze jest niesamowita. Tak bardzo mnie ona wciągnęła, że aż mam ochotę zagrać w nią ponownie. Nasz główny bohater, Ezio Auditore da Firenze to chyba najlepsza postać, jaką kiedykolwiek dane mi było zagrać. Na początku, gdy ma 17 lat, to zachowanie jest adekwatne do jego wieku, czyli taki "gówniarz". Później, gdy Ezio dorasta, staje się dojrzalszy. Oczywiście gra (jak każda) ma swoje słabe strony. Na pewno jedną z nich jest trochę za łatwy poziom trudności. Ubisoft mogło wyżej podnieść poprzeczkę, no ale na to przymknę oko. A innymi są błędy, takie jak znikanie postaci, nagłe pojawianie się ich itd. (owe błędy były BARDZO rzadkie). Inne rzeczy, takie jak parkour, projekty miast i inne, oczywiście na plus. Podsumowując, ...

9.0

banan1000  2015-03-07 - 18:24

Bardzo dobra gra. Ale jednak gorsza od AC 3. Polecam zagrać

Szymon_1904  2015-03-07 - 18:31

@banan1000 > Ja słyszałem, że Assassin's Creed III jest gorszy od II. Ale do trójki jeszcze dojdę, to wtedy sobie porównam. W końcu każdy ma swoją opinię. :-)

10

voltek18  2015-04-06 - 19:18

No sorry, więcej dać nie mogę, a bardzo bym chciał. :P Teraz, gdy wreszcie udało mi się ukończyć AC2, mogę śmiało powiedzieć, że gra jest rewelacyjna i w 100% godna polecenia. Ludzie z Montrealu odwalili kawał dobrej roboty i dlatego należą im się wielkie brawa!

10

newblack  2015-04-08 - 10:22

Fabuła cud miód, sterowanie wygodne, grafika super, bardzo przyjemnie się gra i wczuwa w fabułe :D

Diorex  2015-04-08 - 18:20

Jak na razie jestem dopiero mniej więcej w połowie gry. Pod względem graficznym jak na te lata produkcji gra nie jest najgorsza. Pod względem bugów znalazłoby się parę rzeczy. Ogólnie podoba mi się bardzo motyw z rozbudową miasta jak i to, że każda zakupiona przez nas rzecz zwiększa jego wartość. Bardzo duża ilość misji pobocznych jest dużym plusem. Ogólnie na obecną chwilę spokojnie mogę dać tej grze 7/10.

Shay121  2015-05-17 - 14:36

Fabuła rozwala jak dla mnie 9. Grafika 8 bo są błędy graficzne . Pogoda 10 . Grywalność 9/10 . Moja ocena to 10

marcelpiskor  2015-05-24 - 19:44

Gra ma dobrą grafike ale nie zajebistą.

9.5

kaman1010  2015-06-14 - 16:18

Super GRA !!!!

9.0

bQmex  2015-06-14 - 16:44

Grę przeszedłem już dawno temu, lecz nigdy o niej nie zapomniałem i nie mam zamiaru tego zrobić. Ta gra to coś niesamowitego. Muzyka była urzekająca, a sama główna postać - Ezio był tak charyzmatyczny, że nie wiem jak to wyrazić w słowach. Gra bardzo wciąga, choć przyznam, że w pewnym momencie musiałem ją odstawić na 2, ponieważ mi się przejadła, ale później znów było świetnie. Polecam każdy całą trylogię o Ezio. Jest to zdecydowanie lepsze niż te nowe assasyny :)

kozi3000  2015-07-18 - 21:38

Najlepsza czesc!!!Wspaniale wspomnienia z gry :-)

10

.8  2015-08-22 - 21:36

Drodzy ludzie z stron 2-6 - JESTEŚCIE NAPRAWDE PIERD.....CI Bez tych "gównianych" konsolek gry wideo mogłyby wogóle nie istnieć! A gra jest najlepsza w jaką grałem

Michiq  2015-09-06 - 09:57

Znacznie ciekawszy i bardziej rozwinięty pomysł biorąc pod uwagę poprzedniczkę, ale pod koniec już mnie lekko nużyło odkrywanie mapy i robienie podobnych misji tylko, że w innym rejonie.Tak czy inaczej Assassin's Creed 2 zasługuje na uwagę i warto sobie zaliczyć tą część.Ja właśnie się zabieram za Brotherhooda.

10

szaki666  2015-09-07 - 17:59

Pytanie do Ogarów :P Da się jakoś " wykasować " sobie Pamięć,aby wrócić x -sty do tej gry ? :)

VoStalA  2015-09-24 - 20:41

świetna fabuła przyjemna grywalnoś genialna muzyka warto zagrać

Snake Solid  2015-11-24 - 23:40

RZADNA CZESC NIE MA POROWNANIA DO TEJ !!!