Star Wars: The Force Unleashed [Wii]

Dynamiczna gra akcji, w której wcielamy się w postać ucznia Dartha Vadera. Podstawową atrakcją wersji na Wii jest możliwość użycia kontrolera w formie miecza świetlnego.

wersja językowa:
angielska

Star Wars: The Force Unleashed data premiery gry na Wii:

16 września 2008 ( światowa data premiery )

26 września 2008 ( data wydania w Polsce )

19 września 2008 ( Europejska premiera PAL )

16 września 2008 ( premiera w USA NTSC )

gry podobne do Star Wars: The Force Unleashed:

Spider-Man 3: The Game
LEGO Star Wars: The Complete Saga
Spider-Man: Friend or Foe

Akcji, TPP, science fiction, Star Wars, filmy

Star Wars: The Force Unleashed jest dynamiczną i zarazem bardzo widowiskową grą akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Całość jest oczywiście osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Ogólny schemat rozgrywki pod wieloma względami przypomina grę Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy. Podstawowa różnica polega jednak na tym, iż stajemy wyłącznie po ciemnej stronie Mocy. The Force Unleashed początkowo zapowiedziany został między innymi na konsole PS3 i Xbox 360. Edycja przeznaczona na Wii oferuje bardzo zbliżone rozwiązania w kwestii fabuły i rozwoju rozgrywki, wprowadzając natomiast istotne usprawnienia na polu sterowania główną postacią.

Fabuła opisywanej zręcznościówki osadzona została pomiędzy wydarzeniami przedstawionymi w trzecim i czwartym epizodzie Gwiezdnych Wojen. Wcielamy się w postać ucznia samego Dartha Vadera, przystępując do intensywnych treningów i wykonując zlecane zadania. W trakcie rozgrywki odwiedzamy wiele doskonale znanych miłośnikom Gwiezdnych Wojen lokacji. Są to między innymi Kaskyyyk (planeta rasy Wookiee), Felucia czy Rexus Prime (cmentarzysko statków kosmicznych). Badamy także fabrykę TIE Fighterów. Podejmowane w trakcie rozgrywki decyzje w kluczowy sposób wpływają na wygląd zakończenia gry.

W trakcie rozgrywki zajmujemy się przede wszystkim nauką posługiwania Mocą, poznając wiele doskonale znanych z filmów rodzajów ataków. Przeciwników możemy dusić, odpychać, czy razić ich błyskawicami. Producent zastosował tu ponadto system combosów, dzięki którym znęcanie się nad wrogami staje się jeszcze prostsze i zarazem bardziej widowiskowe. Spotykamy wielu różnych przeciwników, między innymi wspomnianych już wcześniej prawych rycerzy Jedi. Na uwagę zasługuje też fakt, iż pod naszą komendą mogą znaleźć się ogromne rancory.

Jednym z głównych atutów The Force Unleashed jest jednak korzystanie z miecza świetlnego. W wersji przeznaczonej na konsolę Nintendo kolejne ataki wykonuje się przy użyciu Wii-pilota, w odpowiedni sposób wymachując kontrolerem. Nunchuk jest z kolei niezbędny do posługiwania się Mocą. Z myślą o posiadaczach konsoli Wii przygotowano także zupełnie odrębny tryb zabawy, w którym dwóch graczy może stanąć do pojedynku na miecze świetlne.

Oprawa wizualna The Force Unleashed prezentuje bardzo wysoki poziom wykonania. Producent zadbał przede wszystkim o opcję niszczenia wybranych elementów otoczenia. W rezultacie wykonujemy wiele efektownych ataków. Przykładowo, odpychany przeciwnik może zniszczyć znajdującą się za jego plecami ścianę czy podporę. Wiele jest tu uzależnione od inwencji i sprytu grającego. Duży nacisk położono także na realistyczne odwzorowanie zachowań napotykanych postaci. Na warstwę dźwiękową składają się przede wszystkim doskonale znane utwory muzyczne, pojawiające się zarówno w klasycznych, jak i odświeżonych wersjach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  
Ocena gry 8.2 / 10 na podstawie 108 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.8 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 259,99 PLN

Gramy w The Force Unleashed

Gramy w The Force Unleashed [4:23]

Elegancka rozgrywka na bardziej cywilizowane czasy. The Force Unleashed to długo oczekiwana gra z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Zobacz kilka minut z rozgrywki, nagranych z wersji na Xboksa 360.

6:19

Video Star Wars: The Force Unleashed

#8

0:56

Video Star Wars: The Force Unleashed

Misja 01 - TIE Fighter Factory (cz.3)

0:56

Video Star Wars: The Force Unleashed

Misja 02 - Raxus Prime (cz.3)

Koyotl

Koyotl

Zagraj za Darmo!

Pirate Storm

Pirate Storm

Zagraj za Darmo!

Mensa Academy - Wii - 9,90 zł

kup w sklepie

Wii 9,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
17.07.2008 01:45
Emylek
8
Legionista

Kiedy pojawiły się pierwsze informacje na temat SW:TFU oraz ten słynny już trailer, bardzo się napaliłem - w końcu dawno nie wyszła żadna gra z universum Star Wars - a chociaż bardziej liczyłem na kontynuację serii KotOR, to TFU wydał mi się nad wyraz ciekawy. Czekamy, czekamy - pojawiły się pierwsze screenshoty, a twórcy zdradzili kilka szczegółów fabuły... Graficznie to chyba nie jest next-gen? To jest ta wspaniała, zapierająca dech w piersiach grafika? wygląda dość przeciętnie...A i opowieść o tajemniczym uczniu Darth Vadera (wtf?!), który na polecenie swego nie do końca pewnego przynależności do Ciemnej Strony mistrza miałby siać spustoszenie we własnych wojskach... załóżmy, brzmi dość kiczowato, jakby twórcy nie mieli żadnych pomysłów na ciekawą fabułę i chwytali się byle jakich pomysłów, przynajmniej w moim odczuciu... Ale zobaczymy - Lucas Arts ma trochę czasu do premiery, a po screenshotach nie powinniśmy oceniać gry - nie mniej jednak, w pierwszej fazie projektu SW: The Force Unleashed zapowiadał się o wiele ciekawiej. Pozostaje mieć nadzieję, że sama rozgrywka będzie głęboko nawiązywała do tytułu gry - bo kto z nas nie miałby ochoty skosztować nieograniczonej potęgi Mocy?
May the force be with you!

09.10.2008 19:10
odpowiedz
Rasengan245
9
Legionista

Gra super,niezla fabula,dobre efekty mocy, ale ta grafika??? Przeciez to ta sama wersja co ps2... Niech oni juz nie robia gier na ps2 bo przez to robia taki sam silnik na wii i grafika jest beznadziejna a moglabyc ladna....