Wiadomość gry na świecie 10 lutego 2017, 07:59

autor: Adrian Werner

Nowe Call of Duty powróci do korzeni serii

Firma Activision ogłosiła, że tegoroczna odsłona cyklu Call of Duty stanowić będzie powrót do korzeni i skoncentruje się na tradycyjnej walce. Najprawdopodobniej oznacza to porzucenie klimatów science fiction i futurystycznego sprzętu zapewniającego żołnierzom nadludzkie możliwości.

Mamy dobre wieści dla fanów serii Call of Duty, którym przejadły się futurystyczne klimaty. Podczas konferencji omawiającej wyniki finansowe firmy Activision poinformowano, że tegoroczna odsłona cyklu stanowić będzie powrót do korzeni.

Entuzjazm, jaki wzbudziła zapowiedź Call of Duty: Modern Warfare Remastered, pokazał, że gracze stęsknili się za bardziej tradycyjnymi realiami. - Nowe Call of Duty powróci do korzeni serii - wiadomość - 2017-02-10
Entuzjazm, jaki wzbudziła zapowiedź Call of Duty: Modern Warfare Remastered, pokazał, że gracze stęsknili się za bardziej tradycyjnymi realiami.

Na oficjalną zapowiedź gry jeszcze sporo poczekamy – zapewne do okolic targów E3. Activision nie jest więc jeszcze gotowe zdradzić żadnych konkretów. Ograniczono się jedynie do stwierdzenia, że nowa część serii skoncentruje się na „tradycyjnej walce”.

Tegoroczna odsłona powstaje w studiu Sledgehammer Games (mającym na koncie Call of Duty: Advanced Warfare) i w ostatnich miesiącach deweloperzy delikatnie sugerowali, że ich nowa gra powróci do realiów XX wieku. Przykładowo, w grudniu opublikowano tweeta z pistoletem M1911, używanym przez amerykańską armię w latach 1911-1986. Powstaje jednak pytanie, czy powrót do korzeni oznaczać będzie realia II wojny światowej, czy też może otrzymamy coś w klimacie Modern Warfare.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered zwiastun na premierę

Call of Duty: Modern Warfare Remastered zwiastun na premierę [1:53]

Firma Activision opublikowała zwiastun premierowy gry Call of Duty: Modern Warfare Remastered, której oficjalny debiut odbędzie się 4 listopada.

Przypomnijmy, że seria ostatnio mocno skręciła w stronę science fiction. Zapoczątkowano to w Call of Duty: Black Ops II, które osadzone było w 2025 roku, ale futurystyczne realia nie wpływały tam w istotny sposób na samą rozgrywkę. To stało się dopiero dwa lata później, wraz z premierą Call of Duty: Advanced Warfare, oferującego możliwość korzystania z zapewniających nadludzkie możliwości egzoszkieletów. Pomysły te rozwinięto w cyberpunkowym Call of Duty: Black Ops III, a zeszłoroczne Call of Duty: Infinite Warfare stanowiło skok w odległą przyszłość, umożliwiając wzięcie udziału w kosmicznej wojnie.

Przez trzy ostatnie lata gracze otrzymywali więc gry z serii, w których żołnierze dysponowali nadludzkimi zdolnościami. Przez pewien czas skutecznie odświeżyło to mocno wymęczoną formułę cyklu, ale trzy takie produkcje pod rząd spowodowały wyraźny przesyt klimatami science fiction. Najlepiej obrazuje to fakt, że sprzedaż wydań pudełkowych Call of Duty: Infinite Warfare w pierwszym miesiącu na rynku wyniosła raptem połowę tego, co w analogicznym okresie osiągnęło Call of Duty: Black Ops III. Ten spadek częściowo załagodziła lepsza sprzedaż wersji cyfrowych, ale wydawca przyznał, że w sumie gra nie spełniła oczekiwań finansowych firmy.

Oczywiście, jeśli seria naprawdę powróci do XX wieku, to taki ruch nie mógł być bezpośrednią reakcją na słabszą sprzedaż Call of Duty: Infinite Warfare. Od pewnego czasu bowiem każda odsłona serii otrzymuje trzyletni cykl deweloperski. Activision musiało więc przewidzieć, że prędzej czy później gracze będą mieli po dziurki w nosie futuryzmu. Prawdopodobnie nastąpiło to szybciej niż pierwotnie zakładano, gdyż w przeciwnym wypadku marka powróciłaby do korzeni już w zeszłym roku.

  1. Oficjalna strona serii
Nowe Call of Duty powróci do korzeni serii - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Komentarze Czytelników (97)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
10.02.2017 08:06
11
cycu2003
153
Legend

Glupi ja. Wchodząc tu myślałem o powrocie do II wojny swiatowej :/

10.02.2017 08:37
6
odpowiedz
4 odpowiedzi
piokos
69
27 do 1

Może jakiś nowy silnik? Nie? Pewnie nie.... No cóż....

10.02.2017 12:17
-4
odpowiedz
elosidzej
46
Konsul

Nareszcie dobra strzelanka powraca, bo od dawna już nic fajnego nie ma, same gnioty uchodzą ;/

10.02.2017 12:54
-1
odpowiedz
VanDust
47
Pretorianin

To jest powrót co najwyżej do łodygi,a nie do korzeni....

10.02.2017 13:11
-1
odpowiedz
blueclutch
1
Junior

Co do II wojny światowej to ja oczekiwałbym ukazania walk z początkowych lat wojny np. samego jej wybuchu, ukazującego do z perspektywy Polaka, co do polski to liczyłbym np. na ukazanie walk o Sycylię, mam na myśli Monte Casino i zdobycie go przez Polaków. Co do II wojny światowej jeszcze to chyba nikt nie ukazał konfliktu Radziecko-Japońskiego, który nie trwał może zbyt długo, ale na pewno byłby odskocznią od walk w Europie.
A inne konflikty? Chciałbym zobaczyć np. konflikt bałkański czy wojnę w Iraku (Pustynna Burza).

10.02.2017 13:24
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
dmcNero92
68
Konsul

Oni myślą ,że "powrót do korzeni" sprawi ,że ludzie na kolanach do nich wrócą?
Ci co mają olej w głowie pewnie nie ale idioci i fanboje tak, akcja z MW Remaster pokzała ilu głupich naiwniaków jest, dopłacili by testować early access MW Remaster bo innaczej tej gry nie idzie opisać patrząc w jakim jest stanie ;)

Zmiana realiów nic nie da (przynajmniej mi) tu trzeba jeszcze przetasowania zrobić w gameplayu, machanikach bo X lat jest to samo, każda część daje wrażenia map packa i tyle.
No ale gra kierowana dla 10 letnich hamburgerów także...

10.02.2017 14:11
-2
odpowiedz
1 odpowiedź
Nivar
5
Junior

"...gra powróci do realiów XX wieku." a potem "...czy też może otrzymamy coś w klimacie Modern Warfare."

Od kiedy Modern Warfare działo się w XX wieku? Nie ma to jak zaprzeczać samemu sobie w tekście.

10.02.2017 14:18
-2
odpowiedz
5 odpowiedzi
panTicTac
62
Generał

Na wszystko można narzekać w COD-dzie, ale grafika to akurat bardzo mocna strona tych tytułów: Od Advanced Warfare w górę te gry na ultra wyglądają prześlicznie. I również mam nadzieję na powrót do II wojny światowej.

10.02.2017 14:33
odpowiedz
1 odpowiedź
AIDIDPl
94
PC-towiec

Call of Duty: Primal?

10.02.2017 14:47
odpowiedz
3 odpowiedzi
WytrwałyGamer
3
Pretorianin

BF1 nieźle spralo dupsko temu nowemu Codowi, że chcą powrotu do korzeni :-)

10.02.2017 14:52
-4
odpowiedz
1 odpowiedź
joe1chip
10
Centurion

Nie spełniło? Ktoś tu manipuluje? W USA i UK najlepiej sprzedająca się gra roku. Słabo może jak na Coda, konkurencja z Battlefieldem na czele z jego beznadziejnym singlem dalej oglądała plecy.

10.02.2017 15:28
odpowiedz
FbO'Up3k
8
Legionista

Coda już dawno temu zjeb... niestety szkoda bo gierki robią dobrze tylko pomysł taki byle jaki moim zdaniem :) miło by było jak by pomyśleli coś o realiach 2 Wojny Światowej :) ale czy to wypali jak myślicie ??

10.02.2017 16:00
odpowiedz
7 odpowiedzi
yadin
88
Senator

Od lat ta seria jest dużo poniżej dna. Dla mnie cały projekt jest do zamknięcia.

10.02.2017 17:14
odpowiedz
2 odpowiedzi
Gaming-Man
8
Konsul

Jeśli klimaty IIWŚ to chciałbym, aby zrobili coś aka Pacific Assault czy Rising Sun.

Ogólnie chciałbym, aby zrobili wojnę secesyjną.

10.02.2017 18:32
odpowiedz
Devo27
3
Chorąży

DO WSZYSTKICH PISZĄCYCH COŚ W STYLU: "O, ZOBACZYLI BF1, TO OD RAZU WRACAJĄ DO PRZESZŁOŚCI": Przeczytajcie cały artykuł przed napisaniem komentarza, ludzie. Konkretnie ostatni akapit.

10.02.2017 20:36
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Kamilowy
63
Konsul

Elegancko
Mnie się marzy kampania polska zgodna z faktami.
Najpierw bronimy Polski sprzed Niemcami i najlepiej obrona westerplatte , jesteśmy ranni i przenoszą nas w inbe muasto i mamy kolejną potyczke z Niemcami.
Po klesce wycofujemy sue na wschód a tam walka z sowietami i niewola, trafiamy do Katynia i stamtąd uciekamy do budujacej sue armi Andersa i jedziemy do Afryki, tam poznajemy misia Wojtka z którym w ostatnim etapie walczymy o mobte Cassino, misja kończy się zetknięciem flagi.
Na końcu filmik gdzie nasz bohater wraca do swojego rodzinnego Lwowa a tam już nie Polska, i wraca do ziem tzw odzyskanych i tam go aresztują i po śledztwie mordują

11.02.2017 01:27
odpowiedz
1 odpowiedź
GorixPL
12
Legionista

Remastery COD 1-3 na wszystkie platformy byłoby świetnym ruchem od strony Activision lub do Realiów I Wojny Światowej.

11.02.2017 03:46
-2
odpowiedz
4 odpowiedzi
yadin
88
Senator

A kto wam zrobi polską kampanię? Amerykanie? Oni mylą Słowaków ze Słowianami. Niektórzy rozumują jak minister Błaszczak, który marzył o zatrudnieniu Costnera lub De Niro obsadzonych w roli tego... jak mu tam... Ten idol narodowców, którzy namaszczają się na spadkobierców AK. Aha, Pilecki. A więc jakaś megagwiazda w roli Pileckiego odbiera Oskara za propolski film. Polacy wypinają pierś mówiąc dumnie "To o nas! To my!". Ludzie! Obudźcie się! Kampania polska w grach to taki sam żart, jak rządy PiS-u.

11.02.2017 10:49
-1
odpowiedz
4 odpowiedzi
ashanazai
32
Centurion

DO YADIN:

tak, może twoje PO super rządziło w Polsce ??
Przez 8 lat rządzenia rozkradli i zniszczyli wszystko co było możliwe do zniszczenia w Polsce.
Nie interesuję się polityką ale ten PiS przynajmniej coś robi wg swojego programu a nie obieca jak PO.
Poza tym PO chciało sprowadzić ciapatych do Polski, a PiS kategorycznie się temu sprzeciwia !
Poza tym nie lubię de-bili wypisujących na stronce o grach o polityce, od tego są inne portale !!!
Zresztą ostatnio to jest u tych "de-bili" bardzo modne - nawet jak czytam wiadomości na stronkach o sporcie, muzyce czy filmach to zawsze jakiś taki "de-bil" napisze o polityce !!!

A wracając do tematu gry:
Call of duty świetne było na początku, czyli 1 i 2 (czwarta część też), potem już z każdą kolejną częścią było gorzej.
Teraz firma która wyda grę - FPSa w czasie drugiej wojny światowej napewno zyska dużo zwolenników bo jest pustka w tym temacie ostatnio na rynku.
A może będzie to kolejny Battlefield ??

post wyedytowany przez ashanazai 2017-02-11 10:54:48
11.02.2017 12:23
odpowiedz
Sebatrox
20
Meganium

I to jest dobre info. Od początku było wiadomo, że futuryzm nie pasuje do tej serii.

11.02.2017 12:52
odpowiedz
Gorn221
29
Konsul

,,Activision musiało więc przewidzieć, że prędzej czy później gracze będą mieli po dziurki w nosie futuryzmu. Prawdopodobnie nastąpiło to szybciej niż pierwotnie zakładano, gdyż w przeciwnym wypadku marka powróciłaby do korzeni już w zeszłym roku."
Chyba widzę tutaj błąd logiczny.

11.02.2017 14:00
odpowiedz
przemas478
94
Senator

Chętnie pogram jak klimaty będą przypominały coś bardziej przyziemnego. Ostatni COD jaki ogrywałem to Advantaced Warfare i szczerze przyznam że nawet mi się podobał mimo egzoszkieletów i całej reszty. Trzymam kciuki za Sledgehammer.

11.02.2017 14:58
odpowiedz
sonn
4
Centurion

cycu2003-> dokładnie to samo sobie pomyślałem.

11.02.2017 15:15
odpowiedz
lukasztracz
1
Junior

To dobrze,że w końcu w Activision pomyśleli by wrócić do korzeni Call of Duty .
Może w końcu zrobili by jeszcze kilka części CoD-a :
1). Call Of Duty obsadzony w realiach I Wojny Światowej na wzór Battlefield 1 ,z uwzględnieniem wszystkich stron konfliktu (tzn. Polaków,Francuzów ,Brytyjczyków,Niemców,Rosjan,Włochów,Turków, Austro-Węgier, obywateli państw bałkańskich oraz Afryki i Azji ,a także pozostałych sojuszników zarówno ze strony Państw Ententy jak i Państw Centralnych ), najważniejszych postaci w tym postaci historycznych oraz wszystkich najważniejszych bitew (pod względem lokalizacyjnym- na lądzie,morzu i w powietrzu ).
2)Call of Duty w realiach II Wojny Światowej (Wrzesień-Październik 1939 .1944 (Bitwa o Monte Cassino i zdobycie jego przez Polaków oraz Powstanie Warszawskie ,Bitwa o Sycylię) z uwzględnieniem wszystkich stron konfliktu i postaci oraz uzbrojenia .
3) Call of Duty obsadzony w realiach Wojny Secesyjnej z uwzględnieniem wszystkich stron konfliktu i postaci oraz uzbrojenia .
4) Call of Duty obsadzony w realiach Wojny w Wietnamie i Korei z uwzględnieniem wszystkich stron konfliktu i postaci oraz uzbrojenia .

11.02.2017 19:06
odpowiedz
3 odpowiedzi
headhunterz11
4
Legionista

Wietnam by się przydał.

11.02.2017 22:19
odpowiedz
n0rbji
39
Siedzący Byk

taa... juz to widze

12.02.2017 14:09
odpowiedz
6 odpowiedzi
ashanazai
32
Centurion

- wojna secesyjna FPS - tego jeszcze nie było, wprawdzie wyszły Call of Juarez, lecz zdaje się tylko w Więzy Krwi była krótka walka na froncie (pare pierwszych misji).
Raczej strzelałbym że najlepiej w tym klimacie wyszedłby Battlefield.
- wojna w Wietnamie - to już było np w Medal of Honor, ale to też już było dawno temu - też mogliby coś nowego wydać.
Nie było za to nigdy FPP o piratach ...
No i nie wiem dlaczego, ale chciałbym żeby wyszło z 10 takich gierek jak Call of duty 1,2, żeby znowu sobie postrzelać do niemców ;)

12.02.2017 17:12
1
odpowiedz
wafel1584
17
Centurion

Z tego co czytałem nowy COD wcale nie sprzedał się najgorzej,podobnie do poprzednich części,przed premierą również byłem wręcz pewien że to będzie kompletny gniot a okazało się że kampania o wiele lepsza od tych nudnych króciutkich sześciu misji z bf 1,multi nie wiem bo nie grałem,oceniam tylko singiel

post wyedytowany przez wafel1584 2017-02-12 17:15:28
13.02.2017 14:24
odpowiedz
Cobrasss
114
Senator

35.1 Pewnie chodziło mu o grę Men of Valor od studia 2015, które też stało za Allied Assault.

17.02.2017 07:26
1
odpowiedz
1 odpowiedź
n0rbji
39
Siedzący Byk

Korzenie CoD to WW2 i tylko WW2.

20.02.2017 12:13
odpowiedz
miedza85
1
Junior

Witam ! Chciał bym wyjść z taką inicjatywą, która będzie polegała na złożeniu petycji z podpisami do firmy Actyvision (jeżeli kolejna gra faktycznie będzień o II WOJNIE ŚWIATOWEJ ) , o stworzenie polskich jednostek AK w grze online. Myślę że należy przypomnieć Amerykanom o naszym wkładzie w tą wojnę i spróbować nie zaszkodzi. Redakcja GRY ONLINE ma ku temu idealne warunki i mogli byście pomyśleć coś o tym... Powiedzcie , fajnie by było pośmigać NASZYM na światowych serwerach. Petycja na fb albo coś w podobie... Pozdrawiam , aha i też czekam z utęsknieniem by móc znów wypalić cały magazynek pestek w nazioli !

21.03.2017 12:33
odpowiedz
Klausik309
16
Chorąży

No i znowu pisać jakieś durne petycje w durnej sprawie....
W ogóle to jest durny pomysł i nie wiem ile ty masz lat by wymyślać takie bajeczki.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze