Wiadomość gry na świecie 18 grudnia 2016, 12:55

autor: Adrian Werner

The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier otrzyma "Generator Opowieści"

Dowiedzieliśmy się, że The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier zaoferuje ciekawy system Story Generator, pozwalający spersonalizować grę osobom, które nie mogą wczytać zapisanych stanów gry z wcześniejszych sezonów. Obejmie to nie tylko ważne decyzje gracza, ale również jego motywacje i preferencje.

Pojutrze wystartuje The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier, czyli trzeci sezon popularnej serii epizodycznych przygodówek. Autorzy uznali więc, że najwyższy czas ujawnić szczegóły dotyczące systemu Story Generator, zaprojektowanego dla osób, które nie grały we wcześniejsze odsłony lub z jakiegoś powodu nie są w stanie załadować zapisanych stanów gry.

Dzięki Story Generator gra nie tylko pozna decyzje gracza, ale również jego motywacje i preferencje. - The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier otrzyma "Generator Opowieści" - wiadomość - 2016-12-19
Dzięki Story Generator gra nie tylko pozna decyzje gracza, ale również jego motywacje i preferencje.

Seria, przynajmniej w założeniu, słynie z tego, że podejmowane decyzje mają długofalowe skutki. Z tego powodu osoby, które załadują zapisane stany gry z dwóch poprzednich sezonów otrzymają fabułę, która weźmie pod uwagę ich wcześniejsze wybory. Aby nie zostawić na lodzie osób nieposiadających takiej możliwości autorzy opracowali system Story Generator. W ramach niego gracz postawiony zostanie przed długą serią pytań odnośnie konkretnych wyborów, sytuacji oraz stosunków z poprzednich odsłon. Następnie system zanalizuje to wszystko i na tej podstawie zmodyfikuje odpowiednio zawartość trzeciego sezonu.

Co ciekawe autorzy uznali, że samo umożliwienie dokonania tych samych ważnych wyborów nie wystarczy do oddania tego, w jaki sposób gracze podchodzili do danych postaci i sytuacji. Zamiast tego wybrali reprezentatywną grupę 44 tysięcy zapisów przejść wszystkich epizodów i w każdym z nich wynotowali 2200 akcji. Objęło to nie tylko poważne decyzje, ale również przebieg dialogów, użyte przedmioty czy obiekty w otoczeniu, na które klikali użytkownicy. Po przeanalizowaniu tego wszystkiego okazało się, że istnieją 42 ogólne style przechodzenia serii.

The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier zwiastun na premierę

The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier zwiastun na premierę [1:07]

Zwiastun na premierę trzeciej pełnoprawnej części epizodycznych przygodówej The Walking Dead, zatytułowanej A New Frontier. Ponownie wcielamy się w znaną z poprzednych sezonów Clementine, której tym razem towarzyszy młody mężczyzna imieniem Javier.

Dlatego w Story Generator zaczniemy z tymi 42 ścieżkami, a potem wraz z kolejnymi naszymi wyborami będą one eliminowane, aż w końcu system dojdzie do tej jednej ścieżki, która jest dla nas odpowiednia. Dzięki temu gra będzie wiedziała nie tylko np. kogo postanowiliśmy ocalić, ale również co nami kierowało i jakie uczucia wzbudzały w nas dane sytuacje oraz postacie.

Przypomnijmy na koniec, że The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier zmierza na pecety, konsole Xbox One i PlayStation 4 oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Tym razem początek historii ma być tak obszerny, że autorzy wypuszczą 20 grudnia tego roku od razu dwa pierwsze odcinki zaplanowanego na pięć epizodów sezonu.

  1. Oficjalna strona studia Telltale Games
The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier otrzyma

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
18.12.2016 16:17
2
victripius
88
Joker

Zobaczymy, jak to będzie wyglądało w praktyce, ale ogólnie jest to dobra wiadomość

19.12.2016 04:03
odpowiedz
Herned
23
Chorąży

Przecież wybory w grach tego producenta nic nie znaczą, więc po co tak się kłopoczą?

19.12.2016 06:09
odpowiedz
Fizzly Pizzly
8
Pretorianin

Bardzo fajne rowiązanie. Moje zapisy gier z TWD juz dawno przestały istnieć. A tak może będę w stanie chociaż w jakiejś części kontynuować historie. Z drugiej strony sezon drugi był na tyle słaby, że mało co z niego pamietam.

post wyedytowany przez Fizzly Pizzly 2016-12-19 06:09:44
19.12.2016 07:40
odpowiedz
oskkkkiiiii
5
Junior

Ciekawy pomysł jednak ja przez cały czas przechowywałem moje zapisy na tę okazję.

20.12.2016 12:02
odpowiedz
Lethis
1
Junior

Bardzo ciekawa fabuła, można było już wczoraj oglądać na amerykańskich streamach.
Dużo akcji i ciekawy "cliffhanger"(Chodź nie taki pełny) w 2 epizodzie.
Jedynym minusem jest brak możliwości sterowania Clem i krótka retrospekcja co się stało z Kennym/Jane/Wellington/Jak Clem poszła sama.
9.5/10