Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 października 2022, 11:05

autor: Kamil "KSulej" Sulej

Najpopularniejsza przeglądarka porzuca stare Windowsy

Przeglądarce Google Chrome nie można odmówić popularności. Wpływ na to mieli również użytkownicy starszych systemów operacyjnych. Jednak decyzja podjęta przez giganta z Mountain View może ten trend zmienić.

Źródło fot. Unsplash
i

Aktualizacja Chrome 110 zaplanowana na 7 lutego przyszłego roku oficjalnie nie będzie wspierana przez dwa starsze systemy operacyjne Microsoftu (Windows 7 i 8.1). Nie będzie to jednak oznaczać braku możliwości korzystania z przeglądarki. Osoby decydujące się na użytkowanie Chrome w takiej formie nie będą otrzymywać nowych funkcji i, co ważniejsze, poprawek zabezpieczeń.

Google zachęca do nowszych systemów

Taka sugestia pojawiła się na stronie supportu firmy Google. Jeden z pracowników zaleca instalację Windowsa 10 lub 11, aby móc otrzymywać wszelkie planowane aktualizacje. Zaznacza przy tym, że rozszerzone wsparcie Win 7 i 8.1 dobiegnie końca nieco wcześniej – 10 stycznia przyszłego roku.

Najpopularniejsza przeglądarka porzuca stare Windowsy - ilustracja #1

Windows 7 dzielnie walczył, ale... Źródło: Unsplash | Christian Wiediger

Przejście na nowszy system operacyjny nie zawsze jest prostą sprawą. Wiele firm z dużym prawdopodobieństwem do dziś używa popularnej „siódemki”, nie wspominając o osobach prywatnych. Takie przedsięwzięcie wiąże się z kosztami, szczególnie gdy trzeba zainwestować w kilkanaście/kilkadziesiąt maszyn. Znaczenie ma nie tylko software, ale i hardware, aby system mógł działać wydajnie.

Ten moment musiał kiedyś nadejść, choć i tak warto zaznaczyć, że pierwotnie „siódemka” miała stracić wsparcie jeszcze w 2021 roku.

Najpopularniejsza przeglądarka porzuca stare Windowsy - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.