Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 maja 2022, 12:55

Twitter oskarża Elona Muska o zdradzanie tajemnic

Elon Musk naruszył postanowienia umowy o zachowaniu poufności – tak twierdzą prawnicy Twittera. Tak się stało jeszcze w trakcie procesu przejęcia serwisu.

Fot. powyżej: Unsplash / Roman Martyniuk

W SKRÓCIE:
  • prawnicy Twittera: Elon Musk ujawnił niedozwoloną w umowie informację.

Prawnicy Twittera oskarżają Elona Muska o naruszenie umowy o zachowaniu poufności (NDA – NonDisclosure Agreement). Według nich w swoim wpisie ujawnił on istotne szczegóły techniczne pracy serwisu.

Prawnik Twittera właśnie zadzwonił, aby złożyć skargę, że naruszyłem ich NDA, ujawniając, że wielkość próby kontrolnej botów wynosi 100! To się naprawdę stało. – Elon Musk (Twitter)

To właśnie ta informacja – o wielkości próby kontrolnej fałszywych kont – wywołała „niezadowolenie” zespołu prawników Twittera. Umowa z Elonem Muskiem o przejęciu Twittera została wstrzymana ze względu na wyliczenia dotyczące fałszywych kont.

Umowa z Twitterem tymczasowo wstrzymana w oczekiwaniu na szczegóły potwierdzające, że spam/fałszywe konta rzeczywiście stanowią mniej niż 5% użytkowników. – Elon Musk (Twitter)

Fałszywe konta na Twitterze

W oczekiwaniu na wyniki Elon Musk zaangażował własny zespół do przeprowadzenia badań wśród followersów. Twitter twierdzi, że liczba fałszywych kont nie stanowi więcej niż 5% wszystkich, choć wielu ekspertów uważa, że takie zapewnienia są nierealne.

Elon Musk także nie dowierza i chce znać prawdę przed sfinalizowaniem umowy. Wielu osobom wydaje się to jednak niedorzeczne, co widać po komentarzach zamieszczonych pod postem Muska:

Z całym szacunkiem, ale to absurd. Chcesz zawiesić transakcję wartą 45 miliardów dolarów na podstawie 100 przypadkowych kont? Równie dobrze możesz po prostu zgadywać liczbę. Wszyscy wiemy, że jest to ponad 5%. Ty też to wiedziałeś. – ben (Twitter)

Twitter oskarża Elona Muska o zdradzanie tajemnic - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.