Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 czerwca 2022, 13:52

Dyski SSD będą tanieć. W końcu

Nie tylko ceny kart graficznych spadają. Również dyski SSD zaczynają tanieć, co zobaczymy zwłaszcza w trzecim kwartale 2022 roku.

Źródło fot. powyżej: oficjalna strona firmy Samsung.

Po ponad dwóch latach drożyzny na rynku elektroniki chyba wszyscy wyglądają informacji o niższych cenach podzespołów komputerowych, mimo kłopotliwej sytuacji na świecie. Nadzieje dawały doniesienia o taniejących kartach graficznych, które pojawiały się w ostatnich miesiącach.

Dyski SSD kupisz na Allegro

Na szczęście na tym nie koniec. Grupa analityczna TrendForce prognozuje spadek cen dysków SSD o 3-8%, i to już w trzecim kwartale 2022 roku. Chodzi o modele przeznaczone na rynek konsumencki, które potaniały już w pierwszym półroczu w związku z malejącym popytem na te podzespoły.

Autorzy raportu (via Tom’s Hardware) podają kilka powodów takiego stanu rzeczy, w zasadzie powtarzając to, o czym wspominało już wielu analityków i producentów.

  1. Z jednej strony mamy pandemię koronawirusa, która gwałtowanie zwiększyła zapotrzebowanie na komputery, tablety etc. W efekcie po dwóch latach doszło do przesycenia rynku.
  2. Z drugiej strony inflacja i niepewna sytuacja polityczna na świecie zniechęcają wiele osób do nadprogramowych wydatków – na przykład do zakupu sprzętu elektronicznego. W efekcie jego producenci starają się wyprzedać nagromadzone zapasy urządzeń. Przynajmniej na rynku konsumenckim, bo według TrendForce sektor obliczeń dużej skali (HPC) bynajmniej nie zwolnił.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Dyski SSD będą tanieć. W końcu - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.