Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 stycznia 2023, 12:30

autor: Kamil "KSulej" Sulej

Chłód nie służy Nintendo Switch, konsola ma dziwny problem

Nintendo Switch ma „ciekawy” problem. Tym razem nie chodzi o dryfujące analogi, a o wilgoć. Nintendo z zaskoczenia poinformowało graczy o ryzyku, jakie niesie za sobą zmiana temperatur otoczenia.

Źródło fot. Unsplash / Tobiah Ens
i

Za pośrednictwem Twittera japoński odział Nintendo poinformował właścicieli hybrydowej konsoli, że w pewnych sytuacjach (np. grania na dworze w trakcie zimy i powrotu do ciepłego pokoju), w Switchu może dojść do kondensacji wody. W takim wypadku należy całkowicie wyłączyć urządzenie, a nie tylko wprowadzać je w tryb uśpienia. Najbardziej zastanawiające jest to, dlaczego firma dopiero teraz zdecydowała się poinformować o tym problemie, mając wzgląd na to, że od premiery Switcha w tym roku minie 6 lat.

Jeśli chodzi o samą „usterkę”, to nie sprecyzowano, czy pojawiająca się na górze ekranu woda jest w stanie dostać się do wnętrza urządzenia. Nintendo jedynie ostrzegło przed nagłymi zmianami temperatur otoczenia, które mogą powodować skraplanie się wody na górze ekranu. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, to po wyłączeniu konsoli należy przenieść ją do ciepłego i suchego pomieszczenia, i pozostawić ją tam do czasu, aż wyschnie.

Chłód nie służy Nintendo Switch, konsola ma dziwny problem - ilustracja #1
Mały-wielki problem małej konsoli. Źródło: Unsplash / Yasin Hasan

Nie wiadomo dokładnie, co konkretnie może uszkodzić skraplająca się woda. Kondensacja wewnątrz urządzenia jest mało prawdopodobna ze względu na projekt konstrukcji, zapewniający przepływ powietrza ze środka na zewnątrz. Dodatkowo samo korzystanie z niego w naturalny sposób generuje ciepło.

W treści tweeta użytkownicy znajdą również link do poradnika, jak całkowicie wyłączyć Nintendo Switcha. Wystarczy przytrzymać przez trzy sekundy przycisk zasilania i wybrać „Turn Off” z listy dostępnych opcji. Alternatywą dla tego rozwiązania może być wciśnięcie tego samego guzika na 12 sekund i wymuszenie natychmiastowego wyłączenia systemu.

Więcej Switchów!

W cieniu tej „afery” do Internetu przedostała się również informacja o tym, że Nintendo planuje zwiększyć produkcję konsoli. Powodem jest wciąż duży popyt na urządzenie, co jest imponujące, patrząc przez pryzmat jego wieku. Popularność Switcha może jeszcze wzrosnąć – firma spodziewa się, że nastąpi to wraz z wyczekiwaną premierą gry The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Produkcja zadebiutuje 12 maja bieżącego roku.

Wzrost produkcji ma także naturalnie odłożyć w czasie debiut nowej konsoli, o której mówi się od dłuższego czasu.

Chłód nie służy Nintendo Switch, konsola ma dziwny problem - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.