Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 listopada 2022, 15:35

autor: Marek Pluta

Nie uwierzycie, co znaleźli w laptopie na lotnisku

Pomysłowość pasażerów próbujących przemycić broń na pokład samolotu bywa zaskakująca. Amerykańska Administracja ds. Bezpieczeństwa Transportu (TSA) poinformowała o udaremnieniu wniesienia do maszyny noża ukrytego w laptopie gamingowym.

Źrodło fot. Unsplash | Dell
i

Przepisy zakazują wnoszenia na pokład samolotów pasażerskich niebezpiecznych przedmiotów oraz broni. Wiele osób próbuje to jednak zrobić i ma nadzieję na zmylenie stróżów prawa. Amerykańska Administracja Bezpieczeństwa Transportu poinformowała na swojej stronie o kolejnej nietypowej próbie wniesienia broni do samolotu.

Prześwietlenie podręcznej torby mężczyzny z Williamsburga wykazało obecność noża, lecz po przeszukaniu bagażu nie udało się go znaleźć. Postanowiono więc sprawdzić oddzielnie każdy przedmiot, a funkcjonariusza szczególnie zainteresował gamingowy laptop. Po odkręceniu obudowy okazało się, że broń przyklejono do jej wewnętrznej strony. Właściciel początkowo twierdził, że nic nie wie o nożu, lecz gdy już go odnaleziono, potwierdził, że należy do niego.

Nie uwierzycie, co znaleźli w laptopie na lotnisku - ilustracja #1
Nietypowy sposób na ukrycie noża. Źródło: TSA

Funkcjonariusze TSA przyznali, że bardzo często rozkręcają laptopy, gdy podejrzewają przemyt lub ukrywanie niebezpiecznych przedmiotów, dlatego posiadają niezbędne do tego narzędzia. Mężczyźnie za próbę wniesienia broni na pokład grozi teraz surowa kara. Zgodnie z przepisami TSA czyn ten zagrożony jest grzywną w wysokości od 390 do 2250 dolarów. Jeśli jednak ktoś szczególnie postarał się ją ukryć, wówczas kara znacznie wzrasta i może wynieść od 5320 do 10 700 dolarów.

Laptop wykorzystany do ukrycia broni

Nie podano wprawdzie kwalifikacji tego czynu, ale można założyć, że zostanie zaliczony do drugiej kategorii. Tożsamość mężczyzny oraz cel jego podróży nie zostały ujawnione, podobnie jak to, dlaczego ukrył nóż w laptopie. Wiadomo jednak, że ten pomysł może go bardzo drogo kosztować.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się, jakie jeszcze przedmioty próbują wnosić na pokład pasażerowie samolotów, to zapraszam na Instagram TSA. Można tam znaleźć zdjęcia wielu znalezisk wyciągniętych z bagaży podróżnych. Niektóre przedmioty są bardzo interesujące, jak bogato zdobione gwiazdki do rzucania, czyli tzw. shurikeny.

Nie uwierzycie, co znaleźli w laptopie na lotnisku - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.