Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 marca 2023, 18:20

Midjourney V5 stworzy prawdziwe arcydzieła

Najnowsza wersja słynnej AI do tworzenia obrazów wchodzi w fazę testów. Dzieła przez nią tworzone mają być jeszcze lepsze niż dotychczasowe.

Źródło fot. Midjourney / CorpCarrot / Reddit
i

Twórcy artystycznej AI Midjourney ogłosili na swoim serwerze na Discordzie, że jej najnowsza wersja V5 właśnie rozpoczęła testy. Piąta odsłona sztucznej inteligencji ma przynieść kolejny skok jakościowy w generowanych przez nią obrazach. Już teraz możemy co nieco wywnioskować na podstawie próbnych prac – niektóre z nich prezentujemy poniżej.

Midjourney V5

Piąta generacja Midjourney już się szkoli, a pomagają jej w tym użytkownicy, którzy wykupili plan premium. Są oni zapraszani do wzięcia udziału w testach, a polegają one na ocenianiu stworzonych przez AI dzieł. Niektórzy z nich postanowili podzielić się nimi ze światem:

Midjourney V5 stworzy prawdziwe arcydzieła - ilustracja #1
Lis namalowany przez Midjourney V5. Źródło: Phil Desforges / Twitter
Midjourney V5 stworzy prawdziwe arcydzieła - ilustracja #2
Obraz namalowany przez Midjourney V5. Źródło: Jon Finger / Twitter
Midjourney V5 stworzy prawdziwe arcydzieła - ilustracja #3
Próbne dzieło Midjourney V5. Źródło: Phil Desforges / Twitter
Midjourney V5 stworzy prawdziwe arcydzieła - ilustracja #4
Ten obraz wygląda jak fotografia, a jest dziełem Midjourney V5. Źródło: Phil Desforges / Twitter

Pokazane obrazy nie przedstawiają jeszcze pełni możliwości nowej wersji AI. Można się łatwo o tym przekonać, jak porównamy je z obrazami z pierwszych testów obecnej Midjourney V4. Pewien użytkownik Twittera zebrał je w jednym miejscu obok siebie. Trzeba przyznać, że widać wyraźnie jakościowy postęp, prace tworzone przez użytkowników będą zapewne jeszcze lepsze (a przynajmniej część z nich).

Midjourney V5 stworzy prawdziwe arcydzieła - ilustracja #5

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej