Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 czerwca 2022, 13:45

Meta uruchamia sklep z płatnymi ubraniami dla awatarów

Mark Zuckerberg anonsuje otwarcie sklepu z ubraniami dla awatarów. Użytkownicy serwisów Meta z niektórych państw mogą już zaprezentować znajomym wirtualne kreacje m.in. od Balenciagi i Prady.

Fot. powyżej: Unsplash / Martin Sanchez

Mark Zuckerberg, CEO firmy META, informuje o otwarciu sklepu z płatnymi ubraniami dla awatarów. Zaoferuje on ciuszki dla naszych wirtualnych wersji na Facebooku, Instagramie lub w Messengerze.

Płatne ciuszki dla awatarów

Sklep będzie się nazywał Avatars Store i na początek zaoferuje cyfrowe skórki trzech marek premium: Thom Browne, Balenciaga i Prada. Nie wszędzie będzie można skorzystać z tej oferty – ma być ona dostępna na razie w USA, Kanadzie, Meksyku i w Tajlandii.

Meta uruchamia sklep z płatnymi ubraniami dla awatarów - ilustracja #1
Przykładowe stroje „premium” dla awatarów. Źródło: Facebook

Obrazek powyżej ilustruje kilka przykładów płatnych ubiorów. Trzeba przyznać, że nie jest źle – poziom graficzny mniej więcej The Sims 3. Trochę brakuje ray tracingu, ale możliwe, że kiedyś zostanie to dodane. Mark Zuckerberg nie ujawnił jeszcze cen, ale serwis Vogue Business podaje zakres od 3 do 9 dolarów (13 – 40 zł). Interesuje Was taka wizja przyszłości czy wręcz przeciwnie?

To kolejny krok ku metaverse

Pojawienie się płatnych skórek nie będzie miało wpływu na darmowe, które nadal będą dostępne. Z czasem w Avatars Store pojawi się więcej marek, a także dzieła innych użytkowników, bo awatary to element tworzącego się metaverse, gdzie będzie możliwe zarabianie na wirtualnych kreacjach.

Meta uruchamia sklep z płatnymi ubraniami dla awatarów - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.