Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 stycznia 2022, 14:58

Karta graficzna niespodzianka. Na Amazonie sprzedają losowe GPU za 100 USD

W dobie wielkich braków na rynku podzespołów japoński oddział Amazona wpadł na pomysł, aby sprzedawać tanie karty graficzne. Na tamtejszym rynku pojawiły się specjalne Mystery Boxes, za których sprawą szczęśliwcy mogą wygrać topowe GPU.

Jak powszechnie wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach i nie inaczej jest w tym przypadku. Mimo że oferta sklepu wydaje się bardzo atrakcyjna, to szansa na wygranie upragnionej karty jest stosunkowo niska. Japoński Amazon zdecydowanie postarał się, aby oferta Mystery Boxes była możliwie jak najlepsza. W przygotowanej przez oddział loterii są dostępne nawet najnowsze modele z serii GeForce RTX 3000 i Radeon RX 6000, które często kosztują nawet po kilka tysięcy dolarów. Problem w tym, że kupno paczki daje nam jedynie 2% szansy na trafienie topowego modelu karty graficznej. Odrobinę lepiej jest w przypadku GeForce RTX 2000 i Radeon RX 5000, które mogą pojawić się w 4% Mystery Boxes. Pozostałe losy zapewniają starsze modele GPU, więc jest szansa na zdobycie GeForce’ów GTX 1000 czy też Radeonów z serii RX 500. Czy kupno „pudełka niespodzianki” za 14 000 jenów, czyli około 490 złotych, jest opłacalne?

Oczywiście jeśli ktoś trafi na topowy model karty graficznej lub nawet jeden z Pascali czy Polarisów, to wydatek z pewnością się zwróci i użytkownik z czystym sumieniem będzie mógł wystawić pozytywną opinię. Rzeczywistość może się jednak okazać brutalna i zdecydowana większość chętnych skończy z używanymi kartami graficznymi, które nadawać się będą wyłącznie do wyświetlania pulpitu. Przypomina to trochę sytuację z automatami, dzięki którym można było zdobyć najnowszy model procesora AMD Ryzen 5000. Może się więc okazać, że chcąc upolować pożądaną kartę, użytkownik wyda więcej na tajemnicze, w których nie znajdzie nic ciekawego, niż na nią.

Ceny kart graficznych sprawdzicie tutaj

Patrząc przez pryzmat braku podzespołów na rynku, pomysł japońskiego oddziału Amazona wydaje się kontrowersyjny. Jak można się domyślić, na sklep spadła fala krytyki, a niejednokrotnie Mystery Boxes porównywano do lootboksów znanych z gier mobilnych. Bylibyście zainteresowani kupnem takiego tajemniczego zestawu, gdyby podobna oferta pojawiła się na polskim Amazonie?

Karta graficzna niespodzianka.  Na Amazonie sprzedają losowe GPU za 100 USD - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.