Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 kwietnia 2022, 17:35

Elon Musk stał się największym udziałowcem Twittera

Zakup akcji Twittera przez Elona Muska wyszedł na jaw tydzień po wpisach, w których prezes Tesli pytał o potrzebę założenia nowej platformy społecznościowej.

Źródło: AP Photo/Matt Rourke.

Elon Musk stał się największym udziałowcem serwisu Twitter. Tak wynika z wniosku z 14 marca, do którego dotarła agencja Bloomberg. Prezes firmy Tesla ma być posiadaczem 9,2% akcji popularnej platformy społecznościowej o wartości około 2,89 miliarda dolarów.

Musk od dawna jest bardzo aktywny na Twitterze, a informacja o zakupieniu przez niego udziałów serwisu zbiegła się w czasie z intrygującą ankietą. Szef Tesli pytał w niej, czy Twitter rygorystycznie trzyma się „podstawy demokracji”, jaką jest zasada wolności słowa. Dodał, że wyniki ankiety będą „istotne”, lecz nie podał dlaczego.

Elon Musk stał się największym udziałowcem Twittera - ilustracja #1
Źródło: Elon Musk na Twitterze.

Po zakończeniu ankiety z, jak widać, wynikiem zdecydowanie na niekorzyść Twittera Musk stwierdził, że porażka platformy w tym zakresie „podkopuje demokrację”, i zapytał, czy aby nie jest potrzebna „nowa platforma”. Co ciekawe, ankieta rozpoczęła się 25 marca, a więc już po zakupie akcji Twittera przez Muska.

Nie wiadomo, czy transakcja przełoży się na „ważne” zmiany, tak jak to sugerował Musk. Na razie ogłoszenie zakupu sprawiło, że wartość akcji Twittera wzrosła o 26%.

Elon Musk stał się największym udziałowcem Twittera - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.