Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 marca 2023, 10:30

Cena GeForce RTX 4070 może być absurdalna

Nadchodzący RTX 4070 może okazać się niezbyt przystępny cenowo. Według nieoficjalnych informacji (czyt. przecieków) może być nawet o 50% droższy od RTX 3070.

Źródło fot. Nvidia
i
W SKRÓCIE:
  • RTX 4070 może zaskoczyć przede wszystkim ceną – tak wynika z nieoficjalnych informacji.

GeForce RTX 4070 według niepotwierdzonych informacji może pojawić się już w połowie przyszłego miesiąca. Ten nowy układ Nvidii ma być tańszą alternatywą dla flagowców. Najnowsze plotki sugerują jednak, że jego cena może zszokować kupujących. RTX 4070 ma kosztować nawet o 50% więcej od jego poprzednika, RTX 3070.

RTX 4070 za 749 dolarów?

Sprawdzony kanał YouTube Moore’s Law Is Dead twierdzi, powołując się na swoje źródła (rzekomo pewne), że zalecana cena RTX 4070 może wynosić 749 dolarów. To około 3300 zł bez podatków i opłat, co po dodaniu VAT daje kwotę powyżej 4000 zł. To dość szokująca wartość, biorąc pod uwagę, że MSRP RTX 3070 wynosiło 499 dolarów, a 799 dolarów Nvidia rekomenduje za RTX 4070 Ti.

To 50-procentowy wzrost ceny z generacji na generację. Jeśli ktoś liczył, że RTX 4070 będzie mocniejszy od RTX 4060, ale nadal przystępniejszy cenowo, to obecnie ma wybór – przestać liczyć, lub liczyć, że te przecieki się nie sprawdzą.

Do końca nie wiadomo też, czego się spodziewać po RTX 4070. Z jednej strony układ ma być znacznie mocniejszy od swojego odpowiednika poprzedniej generacji, a z drugiej nadal są wątpliwości co do jego ostatecznej specyfikacji.

Karty graficzne RTX 40 kupisz na Allegro

Cena GeForce RTX 4070 może być absurdalna - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej