Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 marca 2023, 16:00

Ten monitor to idealny wybór dla początkującego grafika

Niezależnie od stopnia umiejętności, monitor w pracy grafika jest niezwykle ważny. Jednakże początkujący adepci tej sztuki mogą nie mieć funduszy pozwalających na zakup najlepszego sprzętu. To właśnie dla nich powstał ASUS ProArt PA279CV.

Praca jako grafik bądź osoba zajmująca się obróbką materiałów wideo potrafi być wymagająca. Trzeba spełnić sporo warunków, wśród których jest także posiadanie odpowiedniego sprzętu. Ten z kolei potrafi kosztować niemałe pieniądze. Nie jest to jednak normą, co udowadnia monitor ASUS ProArt PA279CV.

Sprzęt wyposażony jest w 27-calową matrycę IPS o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, z czasem reakcji na poziomie 5 ms, a także częstotliwością odświeżania obrazu wynoszącą 60 Hz. Okazjonalnie monitor nada się więc nawet do gier, jednak powinny to być mniej dynamiczne tytuły.

PLUSY:
  1. duża możliwość konfiguracji;
  2. stosunkowo niska cena;
  3. duża liczba złączy;
  4. dobre odwzorowanie kolorów.
MINUSY:
  1. nieciekawy design;
  2. ograniczony HDR.

Zastosowana w ASUS-ie ProArt PA279CV matryca charakteryzuje się wysoką jasnością. 350 nitów sprawia, że nie ma żadnych problemów z użytkowaniem monitora. Kontrast statyczny, czyli stosunek pomiędzy najciemniejszym a najjaśniejszym punktem wyświetlanym w tym samym czasie, wynosi 1000:1. Jest to więc wartość typowa dla większości współczesnych paneli IPS.

Najważniejsze w pracy grafika jest jednak pokrycie najpopularniejszych palet kolorów. Pod tym względem ASUS ProArt PA279CV zdecydowanie nie ma się czego wstydzić, chociaż zawsze mogło być lepiej. Gama kolorów obejmuje 100% sRGB, 86% DCI-P3 oraz 84% Adobe RGB. Jest to więc idealna propozycja dla osób pracujących przede wszystkim z treściami tworzonymi w gamucie sRGB. Co więcej, wartości te dostępne są od razu po wyjęciu z pudełka, co eliminuje konieczność długotrwałej konfiguracji.

Mimo to warto zatrzymać się tu na dłużej, ponieważ ASUS ProArt PA279CV ma pod tym względem spore możliwości. Monitor posiada kilka zdefiniowanych trybów, a także szerokie spektrum kalibracji. Dzięki temu sprzęt daje możliwość dopasowania ekranu do potrzeb użytkownika.

Ten monitor to idealny wybór dla początkującego grafika - ilustracja #1
Stonowany design jasno wskazuje, że to sprzęt przede wszystkim do pracy. Źródło: Asus.

ASUS ProArt PA279CV posiada również sporą liczbę złączy. Na jego stanie znalazło się miejsce dla wyjścia audio, czterech portów USB-A, jednego USB-C, dwóch HDMI 2.0 oraz jednego DisplayPort 1.2. W monitorze zamontowane są również dwa głośniki o mocy 3 W każdy. Z dodatkowych funkcji nie zabrakło regulacji pochylenia w pionie, regulacji wysokości oraz ochrony przed szkodliwym światłem niebieskim.

Cena w dniu publikacji: 2399 zł (Media Expert, Allegro, Amazon), 2749 zł (RTV Euro AGD)

Kup ASUS ProArt PA279CV w Media Expert

Kup ASUS ProArt PA279CV na Amazon.pl

Kup ASUS ProArt PA279CV na Allegro

Kup ASUS ProArt PA279CV w RTV Euro AGD

ASUS ProArt PA279CV – opinie

ASUS ProArt PA279CV to świetny monitor, którego możliwości docenią przede wszystkim początkujący graficy i amatorzy fotografii. Świadczą o tym opinie użytkowników, którzy zakupili ten sprzęt na Amazonie.

Szukałem niedrogiego monitora do mojego Maca. Podłączyłem go bez problemu do Maca Mini, a także MacBooka Air przy użyciu złączy DisplayPort i HDMI. Ekran jest idealny i nie ma żadnego migotania. Doskonały! Polecam wszystkim posiadaczom komputerów Mac.

– luca

Uwielbiam ten monitor. Oferuje bardzo dobrą jakość i co najważniejsze jest profesjonalny. Kontrast i jasność są na niesamowitym poziomie. Porównywałem wiele monitorów i bez wątpienia ten był bardzo dobrym wyborem. Stosunek ceny do jakości jest odpowiedni. Do prac biurowych nie ma lepszego wyboru, jestem bardzo zadowolony z zakupu.

– Davide Arlotti

Jako projektant muszę stwierdzić, że jest to najlepszy monitor, jaki kiedykolwiek miałem. Nie chciałem wydać tysięcy funtów, dzięki czemu sprzęt jest jeszcze bardziej niesamowity. Bardzo mocno go polecam.

– Santiago

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej