Komendy startowe w CS2. Wszystkie opcje uruchamiania nowego Counter Strike'a

CS2

Opcje uruchamiania CS2 to ważna funkcja, która pozwoli wam dostosować grę do własnych wymagań. Tutaj znajdziecie wszystkie parametry startowe z najnowszej gry Valve.

Komendy startowe w CS2. Wszystkie opcje uruchamiania nowego Counter Strike'a
Źródło fot. Valve Corporation
i

Czym są komendy startowe w Counter-Strike 2? To nic innego, jak ustawienia, które zmienione raz, włączają się przy każdym uruchomieniu produkcji od Valve. Mogą wpływać na różne aspekty rozgrywki jak i czynności z nią związane, takie jak chociażby streamowanie.

Jak zmienić opcje uruchamiania CS2?

W celu ustawienia komend uruchamiania w CS2 należy:

  1. Wejść do Bliblioteki gier w aplikacji Steam
  2. Prawym przyciskiem myszy nacisnąć ikonę CS2 i wybrać Właściwości
  3. W zakładce Ogólne znaleźć Opcje Uruchamiania i w poniższym okienku wpisać wybrane przez nas komendy

Poniżej prezentujemy pełną listę koment, które możecie wykorzystać

Wszystkie opcje uruchamiania CS2:

Wyłączanie intro

Komenda wyłączająca intro gry, mająca na celu szybsze przejście do menu głównego. (Aktualnie jest jednak wyłączona przez deweloperów).

-novid

Ustawienie HZ

Jeżeli chcemy by nasza gra działała w danym odświeżaniu obrazu możemy to zmienić. Ważne jest aby dostosować to ustawienie do możliwości naszego monitora. Zamiast X wpisujemy określoną liczbę HZ.

-refresh X

Włączenie konsoli

Komenda dzięki której za pomocą przycisku „~” aktywujemy konsolę w grze. To pozwoli nam na wprowadzenie opcji bezpośrednio związanych z rozgrywką.

-console

Aktywacja dowolnej komendy

Korzystając z tej opcji możemy aktywować dowolne polecenie wraz z uruchomieniem gry. Trzeba jednak pamiętać, by w tym przypadku używać znaku „+” zamiast „-”, np. „+net_graph”.

+nazwa_komendy

Zmiana języka CS2

Komenda na zmianę języka. W miejscu X wpisujemy język w jakim chcemy mieć grę, oczywiście po angielsku.

-language X

Pozwolenie na działanie zewnętrznych programów

Ta komenda w szczególności przyda się osobom, które chcą korzystać podczas z rozgrywki z programów pokroju OBSa, czy różnych opcji karty Nvidia. Warto jednak pamiętać, że granie z włączoną komendą może wpłynąć na postrzeganie naszego konta jako potencjalnego cheatera.

-allow_thrid_party_software

Wysoki priorytet CS 2

Komenda do poinformowania naszego Windowsa o wysokim priorytecie gry. Część graczy twierdzi, że wpływa ona pozytywnie na ilość FPSów, jednak są i tacy, którzy twierdzą iż powoduje ona problemy z grą.

-high

Pełny ekran

-fullscreen

Uruchamianie w oknie

-windowed

Zmiana wielkości okna

Opcja pozwala nam na ustawienie wybranych parametrów okna gry. -w to szerokość(ang. width), -h oznacza natomiast wysokość (ang. height). W miejscach X wpisujemy wybraną liczbę pikseli.

-w X

-h X

Okno bez ramek

Włącza grę w oknie, bez typowych dla Windowsa obramowań. Może jednak powodować problemy z prawidłowym działaniem gry.

-noborder

Wyłączenie wsparcia dla pada

+joystick_force_disabled

Wyłączenie VAC

Komenda wyłączająca Valve Anti-Cheat. Pozwala na pełną ingerencję w pliki gry jednak uniemożliwia wejście na serwery zabezpieczone przez system. Komenda mierzy się jednak obecnie z problemami i może skutkować banem.

-insecure

Aktywacja pliku config

Za pomocą komendy możemy wymusić aktywację wybranego przez nas pliku config wraz z odpaleniem CS2. Należy jednak pamiętać by plik znajdował się w folderze cfg gry.

+exec nazwa_pliku

Włączenie narzędzi deweloperskich

-tools

Podczas zabawy z komendami w CS2 należy jednak pamiętać żeby dostosowywać komendy pod możliwości naszego sprzętu i korzystać z nich z rozwagą. W przeciwnym razie możemy nie tylko doprowadzić do problemów z samą rozgrywką, ale i nawet otrzymać bana na naszym koncie.

Więcej na temat:   CS2

PaszaBiceps pojedzie rowerem do Kopenhagi na Majora, by kibicować Polakom z ENCE

Za mniej niż miesiąc odbędzie się pierwszy major CS2. Zagrają na nim Polacy z ENCE, co oznacza, że PaszaBiceps ponownie wyruszy w rowerową podróż.

PaszaBiceps pojedzie rowerem do Kopenhagi na Majora, by kibicować Polakom z ENCE

Bind na jumpthrow w CS2 - wyjaśniamy jak go użyć

CS 2 jest już na horyzoncie. Coraz więcej graczy testuje najnowszą wersję strzelanki od Valve, a niektórzy już przygotowują się do profesjonalnego grania. Tu dowiecie się jak ustawić jumpthrow.

Bind na jumpthrow w CS2 - wyjaśniamy jak go użyć

Ukraiński gracz Counter Strike'a nigdy nie dołączyłby do drużyny z czterema Rosjanami. „Każdy Ukrainiec powinien to zrozumieć”

Profesjonalny gracz CS-a z Ukrainy w wywiadzie przyznał, że nie zagra w jednej drużynie z Rosjanami i uważa, że nikt nie powinien kwestionować jego zdania.

Ukraiński gracz Counter Strike'a nigdy nie dołączyłby do drużyny z czterema Rosjanami. „Każdy Ukrainiec powinien to zrozumieć”