Nowe pingi w LoL-u są bezużyteczne? „Używam ich tylko przez pomyłkę”

LoL

Niedawno wprowadzony przez Riot Games system pingowania miał usprawnić komunikację w LoL-u. Okazuje się, że zmiana wywołała efekt przeciwny do zamierzonego.

Nowe pingi w LoL-u są bezużyteczne? „Używam ich tylko przez pomyłkę”
Źródło fot. YouTube – Vandril | Riot Games
i

League of Legends nieustannie ewoluuje – wraz z nowymi sezonami popularnej MOB-y od Riot Games deweloperzy przedstawiają coraz to nowe zmiany, które w zamyśle mają poprawić rozgrywkę, wyrównać balans, czy ułatwić komunikację.

Niestety, wśród graczy panuje w miarę zgodna opinia, że nowości wprowadzone w 13. sezonie LoL-a należą do tych nieudanych. Ostatnio społeczność na tapet wzięła koło z tzw. „pingami”, czyli szybkimi komunikatami pojawiającymi się na mapie.

Lepsze wrogiem dobrego

Wcześniej menu pingów składało się z czterech komunikatów, które gracze mogli wysyłać sobie na mapie: „zagrożenie”, „nie wiadomo, gdzie są wrogowie”, „potrzebna pomoc”, oraz „jestem w drodze”. Trzynasty sezon dodał do tego menu kilka nowych komend, a także system głosowania nad celami na mapie.

Już w momencie wchodzenia w życie tamtej aktualizacji gracze mieli wątpliwości dotyczącego tego systemu. Teraz, jak pokazują wpisy na r/leagueoflegends, okazuje się, że ich obiekcje były słuszne. Wpis użytkownika CheckAcademic9098 zebrał na Reddicie sporą popularność – gracz krytykuje nowy system, twierdząc, że jest on w zasadzie bezużyteczny.

Nowe pingi w zasadzie nigdy nie są używane. Podobnie głosowania nad objectivami. W tym momencie w ogóle nie widuję wyskakującego menu głosowania.

Zabawne, jak Riot wypchnął te nowe funkcje jako ogromną część przedsezonu i skupił się na lepszej komunikacji między zespołami w kolejce solo ...

To w ogóle nie zadziałało. Nikt tego nie używa.

Używam nowych pingów tylko przez przypadek. Kiedy ktoś inny ich używa, również zastanawiam się, czy to przypadek.

Również głosowanie nad celami było po prostu martwe. Nie było używane na początku i nie jest używane teraz. Ogólnie rzecz biorąc, niestety nieudany dodatek do gry. Nic by się nie zmieniło, gdyby został usunięty.

W komentarzach inni gracze w zdecydowanej większości zgadzają się z autorem posta. Dodatkowo, nowe koło wyboru pingów spowodowało dodatkowe problemy – opcje są w takich niewielkich odległościach od siebie, że często ześlizgnięcie się kursora myszki prowadzi do pomyłek:

Często przez pomyłkę używam pingu „Pushujemy” zamiast „jestem w drodze”. To strasznie wkurzające.

– napisał gracz Shitconnect.

Podobnych opinii jest wiele. Wygląda na to, że Riot Games będzie potrzebowało wkrótce przebudować przebudowane menu z pingami.

Więcej na temat:   LoL

Na nowego skina w LoL-u trzeba wydać prawie 500 dolarów. Gracze sądzą, że Riot oszalał

Przynajmniej pozwalają przy tym na zakupienie jednej paczki RP-ków. Tak na wypadek, gdybyście nie chcieli robić dziesięciu transakcji.

Na nowego skina w LoL-u trzeba wydać prawie 500 dolarów. Gracze sądzą, że Riot oszalał

Wojna z cheaterami w LoL-u się rozkręca. Oszustów trafiły pierwsze bany sprzętowe w historii gry

Jakikolwiek nie byłby zasięg hejtu, Vanguard od Riot Games wydaje się działać. Nowy anti-cheat zbiera kolejne żniwa.

Wojna z cheaterami w LoL-u się rozkręca. Oszustów trafiły pierwsze bany sprzętowe w historii gry

Ile wydałem na LoL-a? Tak można to sprawdzić w 2022 roku

League of Legends daje nam możliwość zakupu wielu elementów w grze. Riot Games udostępnia narzędzie, które pozwoli nam sprawdzić wszystkie nasze wydatki.

Ile wydałem na LoL-a? Tak można to sprawdzić w 2022 roku