Ludzie są zszokowani głupotą tego gracza CSGO, zmarnował majątek

Ewa Ichniowska

16 marca 2023, 10:42

reakcje5

Otwieranie kapsuł CSGO niesie za sobą duże ryzyko strat, ale ten gracz poszedł o krok dalej. Internauci nie mogli patrzeć na to, co zrobił ze swoimi naklejkami.

Ludzie są zszokowani głupotą tego gracza CSGO, zmarnował majątek
Źródło fot. Valve
i

Niektórzy gracze w handlu rzadkimi skinami w CSGO widzą okazję do chwalenia się bogactwem, inni inwestycję, a sceptycy – marnowanie pieniędzy. W tym wypadku jednak wszyscy są zgodni: ten gracz wyrzucił dużą kwotę w błoto.

“To musi być żart”

Społeczność graczy CSGO obiegły dwa filmiki, na których streamerzy komentują otwieranie kapsuł Katowice 2014 przez młodego internautę. Sęk w tym, że zamknięte kapsuły są warte dużo więcej niż ich przeciętna zawartość.

Kapsuły Katowice 2014 pochodzą z drugiego w historii turnieju Major, i pierwszego, z którego okazji zostały wydane naklejki. Cena jednej kapsuły to obecnie ok. 12 tysięcy dolarów, a ich podaż znacznie zmniejszyła się przez lata przez otwierających kapsuły influencerów i wykupujących zapasy chińskich kolekcjonerów. Z kapsuł mogą wypaść rzadkie i cenne naklejki Holo, takie jak Titan Holo, warta ok. 60 tys. dolarów, lub Reason Holo, wyceniana na ok. 40 tysięcy dolarów. Potrzeba do tego jednak dużo szczęścia.

Najczęściej gracz otrzyma naklejkę o 1/10 wartości kapsuły. Tak stało się i w tym przypadku.

Z początku streamerzy kibicowali graczowi, ale ich współczucie szybko przerodziło się w niedowierzanie pomieszane z przerażeniem. Bez wyraźnego zastanowienia przykleił on bowiem wszystkie zdobyte naklejki na praktycznie bezwartościowe skiny, w tym na wyjściowego P250 i na M4A1-S Emphorosaur-S, wartego ok. 4 dolary.

Rzeczoną broń można zobaczyć na Steam Community, co wbrew nadziejom komentujących użytkowników Twittera dowodzi, że filmik jest prawdziwy. P250 jest opisany tagiem „mój najfajniejszy craft”.

Posługujący się na Steam nickiem launch.site gracz otworzył w sumie 9 kapsuł, co oznaczało straty rzędu 117 tys. dolarów. Jak podsumował jeden ze streamerów komentujących filmik: „Poddał się nienawiści!

Bolesny widok

Fani CSGO na Twitterze nie kryli zdumienia. Ruto nie mógł uwierzyć, co widzi; kilku użytkowników przyznało, że ten widok boli, a darealbearsh z przekąsem dodał, „a ja potrzebowałbym tylko 5 tysięcy, by zmienić swoje życie na zawsze.”

Owen Zhang podejrzewa, że ojciec gracza musi posiadać kilka kopalni złota. Skomentował nawet użytkownik z Japonii, „Ostro! 15 milionów jenów właśnie zmieniło się w śmieci!”

Niektórzy zdawali się jednak być rozbawieni, jak rutz0u, który uznał, że trzeba być niezłym kozakiem, by przykleić naklejki do wyjściowego P250 bez słowa wyjaśnienia. Dwóch użytkowników wbrew sobie przyznało, że czerwone naklejki na czarnym tle tworzą niezły kontrast.

Czarne_BMW nakreśla zaś czarną wizję przyszłości, a także możliwe wyjaśnienie całego zdażenia:

Dopóki Valve nie zrobi aktualizacji, takie rzeczy będą dziać się częściej, bo ludzie są coraz bardziej znudzeni…

Nawiasem mówiąc, w kolekcji launch.site można też znaleźć AK-47 Case Hardened, jeden z najpopularniejszych skinów w grze, opisany jako „kiepski”. Trudno stwierdzić, czy gracz jest trollem czy po prostu indywidualistą.

Więcej na temat:   CSGO

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
5

CS2 beta - jak dostać dostęp, co ze skinami, banami, mapami i wszystko co musicie wiedzieć

CS2 został oficjalnie zapowiedziany, a wraz z nim beta testy produkcji. Tutaj dowiecie się, jak możecie uzyskać do niej dostęp i czego się po niej spodziewać.

CS2 beta - jak dostać dostęp, co ze skinami, banami, mapami i wszystko co musicie wiedzieć

Ewa Ichniowska

22 marca 2023, 19:24

reakcje19

„Ta gra jest martwa”, CS2 pod ostrzałem e-sportowców

Drużyna FaZe Clan na razie nie jest zachwycona nowym dymem z CS2, ale zmiana ma też swoich entuzjastów.

„Ta gra jest martwa”, CS2 pod ostrzałem e-sportowców

Ewa Ichniowska

22 marca 2023, 20:22

reakcje26

Tak wygląda powiadomienie o dostępie do bety CS2, niektórzy już je otrzymali

Gracze Counter-Strike'a zaczęli już otrzymywać od Valve pierwsze zaproszenia do sprawdzenia testowej wersji długo oczekiwanego sequela strzelanki – CS2.

Tak wygląda powiadomienie o dostępie do bety CS2, niektórzy już je otrzymali

Ewa Ichniowska

23 marca 2023, 10:47

reakcje5