Czy zobaczymy jeszcze pingwiny i kraby w Minecrafcie? Twórcy uspokajają graczy

W Minecrafcie już wkrótce pojawią się pancerniki, jednak nie musi to oznaczać pożegnania z krabami i pingwinami. Gracze pokochali wszystkie moby, więc deweloperzy sugerują, że być może jeszcze je zobaczymy.

Czy zobaczymy jeszcze pingwiny i kraby w Minecrafcie? Twórcy uspokajają graczy
Źródło fot. YouTube / Minecraft
i

15 października odbył się Minecraft Live, na którym zapowiedziano nadchodzące zmiany w grze, a także przedstawiono wyniki tegorocznego głosowania na moby. Tym razem fani mieli do wyboru kraby, pancerniki lub pingwiny.

Wyniki głosowania na moby

Na YouTube oprócz zapisu transmisji pojawił się również jej fragment pokazujący jedynie ogłoszenie wygranego zwierzątka.

W tym roku głosowanie wzbudziło wśród graczy wiele emocji. Moby spodobały się społeczności tak bardzo, że pojawiły się liczne wpisy i filmiki, w których protestowano przeciwko odrzuceniu przegranych kandydatów.

Ostatecznie wygrał pancernik, co nieuchronnie spowodowałoby żal zarówno za krabami, jak i pingwinami. Deweloperzy od razu jednak uspokoili społeczność. W czasie jednego z segmentów poświęconych głosowaniu na moby, pojawiła się sugestia, że przegrani również mają szansę na pojawienie się w grze.

Pamiętajcie, że nasi mali żabi przyjaciele również nie wygrali głosowania, jednak i tak udało im się wskoczyć do gry.

Jako przykład posłużyła tutaj sytuacja z 2019 roku, kiedy odbyło się głosowanie na aktualizacje biomów. Tam żaby z biomu bagnistego przegrały z kozami, które pojawiły się w górach, a mimo to znalazły się później w grze.

Czy zobaczymy jeszcze kraby i pingwiny?

Fani podchodzą jednak do sugestii z dystansem. W czasie wyboru biomów od początku było wiadomo, że wszystkie zaproponowane zmiany zostaną wprowadzone i głosowanie dotyczyło jedynie kolejności aktualizacji. Jeżeli chodzi o moby, jeszcze nigdy odrzuceni kandydaci nie pojawili się w grze (oprócz żab, które jednak wiązały się z głosowaniem na biomy). Zdania co do tego, czy zobaczymy jeszcze przegrane zwierzęta, są podzielone.

Ta, mówią tak, ale większość z nich nie została jeszcze wprowadzona do gry. Są dwa „stracone” moby każdego roku i jak często naprawdę je dodają? Jedna z tych list rośnie dużo szybciej niż druga.

– schwem00

To było tylko o głosowaniach na biomy (zapowiedź, że wszystkie zostaną wprowadzone – przyp. red.). Ale to znaczy, że teraz to tyczy się też głosowania na moby, co jest niezłe. Kiedy je dostaniemy, kto wie i szczerze, kogo to obchodzi? Mogę czekać nawet czterdzieści lat żeby dostać szczypce kraba.

– Leonid56

Sugestia z Minecraft Live daje jednak graczom sporą nadzieję. Nie jest to konkretna obietnica i nikt nie wie, które moby mogą pojawić się w przyszłości, ani tym bardziej kiedy mogłoby się to stać. Mimo tego, jest to znak, że deweloperzy są skłonni do zastanowienia się nad dodawaniem większej ilości zwierząt do Minecrafta.

Więcej na temat:   Minecraft

Najlepsze seedy do Minecrafta 1.20

Generując nowy świat w Minecraft warto zapoznać się z seedami, które urozmaicą Waszą rozgrywkę. Tutaj znajdziecie pięć wyjątkowo ciekawych miejsc do rozpoczęcia nowej gry.

Najlepsze seedy do Minecrafta 1.20

Minecraft otrzymał pierwszą nową broń od lat. W grze pojawił się buzdygan zadający absurdalne obrażenia

Atakowanie wrogów z wysokości nigdy wcześniej nie było tak satysfakcjonujące.

Minecraft otrzymał pierwszą nową broń od lat. W grze pojawił się buzdygan zadający absurdalne obrażenia

X-ray w Minecraft 1.19, jak uruchomić pomocny texture pack?

Podstawowy wygląd Minecrafta jest nudny? Oto, jak w prosty sposób zainstalować texture pack – jeden upiększy wizualną część gry, a inny ułatwi samą rozgrywkę.

X-ray w Minecraft 1.19, jak uruchomić pomocny texture pack?