Gracze protestują przeciwko głosowaniom na moby w Minecraft. Chcą wszystkich zamiast jednego

Jak zdenerwować graczy Minecrafta? Zapowiedzieć trzy ciepło przyjęte projekty i poprosić fanów o wybór tylko jednego z nich, który ma trafić do gry.

Gracze protestują przeciwko głosowaniom na moby w Minecraft. Chcą wszystkich zamiast jednego
Źródło fot. YouTube/Minecraft
i

Minecraft nieustannie się zmienia. Od premiery gry w wersji beta mineło już ponad 14 lat, a twórcy wciąż aktualizują tytuł, który cieszy się ogromną popularnością i uznaniem fanów na całym świecie do tego stopnia, że deweloperzy pozwalają właśnie samej społeczności na decydowanie o ich kolejnych krokach.

Brzmi jak dobry układ? W założeniu taki jest, ale co, gdy fani nie mogąc się zdecydować sugerują zupełnie inne rozwiązanie?

Nowy mob w Minecraft

Kilka dni temu na mediach społecznościowych Minecrafta pojawiła się informacja o nadchodzącym Minecraft Live 2023, które odbędzie się 15 października o godz. 19:00 czasu polskiego. Podczas wydarzenia twórcy mają dostarczyć społeczności wiele informacji na temat nadchodzących nowości ze świata Minecrafta. Jak co roku, odbędzie się również Głosowanie na Moba (ang. Mob Vote), który w najbliższym czasie ma trafić do gry.

W tym roku, fani Minecrafta mogą wybierać pomiędzy:

  • Krabem – mob, którego szczypce będą służyć do rozmieszczania bloków dalej od siebie;
  • Armadillo (Pancernikiem) – z jego pancerza będziemy mogli wytworzyć zbroję dla naszego wilka;
  • Pingwinem – według zapowiedzi będzie on w stanie przyspieszyć naszą łódź.

Gracze kontra Mojang

Choć cała trójka niewątpliwie zapowiada się interesująco, to sam ich wybór stanowi mnóstwo kontrowersji. Gracze mają swoich faworytów, jednak zdecydowana większość fanów wolałaby, żeby twórcy po prostu wprowadzili do gry wszystkie trzy moby zamiast jednego.

Mojang, czy możemy po prostu dodać wszystkie 3 moby do gry?

– iDeactivateMC

Dajcie wszystkie 3. Włożyliście już wysiłek w pokazanie nowych potencjalnych mechanik gry, które spodobałyby się wielu ludziom, po prostu dostarczcie nam moby, ich fajne rzeczy i zajmijcie się tym, co z tego wyniknie(…)Choć funkcje te są niewielkie z osobna, to jako trio są one naprawdę potężnym dodatkiem do gry (…) Pokazywanie nam tych funkcji bez formy pakietu jest niewiarygodnie puste i daje tylko iluzję wyboru.

– Piploop

Chociaż gracze mają w zwyczaju kłócić się na wiele tematów, to w tym przypadku społeczność Minecrafta jednogłośnie apeluje do deweloperów. Niektórzy oprócz komentarzy decydują się na nagłośnienie sprawy za pomocą innych social mediów, jak chociażby poprzez TikToka.

Fani dodatkowo postanowili pokazać swoją jedność za pomocą petycji na stronie change.org. W momencie pisania tego artykułu za zmianą Głosowania na Moba opowiedziało się ponad 175 tysięcy osób na 200 tysięcy wymaganych.

Deweloperzy póki co nie odnieśli się do sprawy i nie wiadomo, czy zmienią zdanie. Głosowanie odbywa się od 2017 i zawsze miało formułę wyboru jednego kilku zaproponowanych mobów. Czy to najwyższy czas na zmianę zasad?

Jak zagłosować na moba w Minecraft?

Jeżeli jednak Mojang zostanie przy swojej formule, to warto zainteresować się samym głosowaniem jeśli chcemy by nasze wymarzone zwierze trafiło do gry. Swój głos można oddać na kilka sposobów:

  • poprzez stronę Minecraft.net
  • w programie uruchamiającym Minecraft
  • za pośrednictwem specjalnego serwera Minecraft Live w Minecraft: Bedrock Edition

Szczegóły wydarzenia znajdziecie na oficjalnej stronie Minecrafta. Który mob spodobał wam się najbardziej? A może chcecie by wszystkie trzy znalazły się w grze i planujecie dołączyć do protestu?

Więcej na temat:   Minecraft

Najlepsze seedy do Minecrafta 1.20

Generując nowy świat w Minecraft warto zapoznać się z seedami, które urozmaicą Waszą rozgrywkę. Tutaj znajdziecie pięć wyjątkowo ciekawych miejsc do rozpoczęcia nowej gry.

Najlepsze seedy do Minecrafta 1.20

Minecraft otrzymał pierwszą nową broń od lat. W grze pojawił się buzdygan zadający absurdalne obrażenia

Atakowanie wrogów z wysokości nigdy wcześniej nie było tak satysfakcjonujące.

Minecraft otrzymał pierwszą nową broń od lat. W grze pojawił się buzdygan zadający absurdalne obrażenia

X-ray w Minecraft 1.19, jak uruchomić pomocny texture pack?

Podstawowy wygląd Minecrafta jest nudny? Oto, jak w prosty sposób zainstalować texture pack – jeden upiększy wizualną część gry, a inny ułatwi samą rozgrywkę.

X-ray w Minecraft 1.19, jak uruchomić pomocny texture pack?