Anti Cheat w CS 2 to żart? Oszuści w ogóle się nie kryją, a i tak unikają banów

CS2

Szymon Orzeszek

30 października 2023, 10:58

reakcje1

CS 2 ma sporo zabezpieczeń przeciwko graczom, którzy grają nieuczciwie. Niektórzy jednak nie dostają bana nawet jeśli nie kryją się z oszustwami.

Anti Cheat w CS 2 to żart? Oszuści w ogóle się nie kryją, a i tak unikają banów
Źródło fot. Valve
i

Seria Counter Strike zawsze miała problem ze społecznością graczy toksycznych, oszukujących i trollujących. Niestety CS 2 ma podobne bolączki. Ilość cheaterów i grieferów jest dość pokaźna. W zamyśle przeciwdziałać ma temu VAC – Valve Anti-Cheat – jednak według większości jest on bezużyteczny.

„VAC – Valve Allows Cheaters”

Społeczność CS-a od zawsze narzekała na system VAC. Czasami słusznie czasami nie. Jednak od premiery drugiej części popularnego FPS-a większość krytyki jest całkowicie na miejscu. Głównym zarzutem jest to, że system działa, ale nawet w przybliżeniu nie tak jak powinien.

W CS 2 można bawić się już jakiś czas. Często jednak zabawa może być przerwana VAC banem. Za co można go dostać? Na przykład za nieodpowiedni system operacyjny czy podzespoły w swoim pececie. Majsterkowanie przy ustawieniach gry takich jak czułość myszy to też ryzyko.

Czasami gracze otwarcie oszukują i grają nieucziwie i nawet ktoś kto nie ma pojęcia o grze zauważy, że coś tu nie gra. Teoretycznie dla systemu VAC, który ma przeciwdziałać takim sytacjom nałożenie kary powinno być jeszcze prostsze. Niestety nie jest.

Na portalu Reddit użytkownik Azr4thr podzielił się swoją historią. Miesiąc temu grał z czterema cheatującymi kolegami, którzy się specjalnie nie ukrywali. Gdy to zauważył, zgłosił ich i przestał rozgrywać z nimi wspólne mecze. Mimo to, pozostają oni do dziś niezbanowani.

Okazuje się, że nie jest on jedynym, który spotkał się z taką sytuacją.

Zrobiłem filmik o cheaterze i czekałem aż zostanie zbanowany. Czekałem 2 lata. VAC to serio żart

- Panagiotsz3

Premier jest totalnie niegrywalny na wyższych rangach przez ilość cheaterów

- nartouthere

Od zawsze mówię, ktokolwiek kto umniejsza problemowi cheatów w tej grze jest albo cheaterem, albo żyje w wyparciu. Cheatowanie w tej grze jest tak cholernie proste. Sprytni cheaterzy nigdy nie dostaną bana. Wszysytko czego potrzebujesz to radar hack. Teraz wiesz gdzie są wszyscy i nikt cię nigdy nie złapie.

- nopshy

„Nic nie działa”

Przeglądając internet można odnieść wrażenie, że w CS 2 mało co działa tak jak zamierzali twórcy. Wymienić można błędy z VAC, błędy z subtickiem, błędy w poruszaniu się, optymalizacji i wiele innych. Nie dodano też większości zawartości, o którą od premiery proszą gracze.

Jak na razie CS 2 to lekki niewypał. Nawet na pierwszej dużej esportowej imprezie – IEM Sydney – pojawiły się problemy przez buga, który mógł przegrać całą grę. Dwójka miała być lepszą wersją CS:GO, ale na razie nie widać jej nawet na horyzoncie. Ilości pracy, jaką Valve musi wykonać żeby CS 2 stał się naprawdę dobrym następcą jest olbrzymia i na razie trudno powiedzieć, kiedy się tego doczekamy.

Więcej na temat:   CS2

PaszaBiceps pojedzie rowerem do Kopenhagi na Majora, by kibicować Polakom z ENCE

Za mniej niż miesiąc odbędzie się pierwszy major CS2. Zagrają na nim Polacy z ENCE, co oznacza, że PaszaBiceps ponownie wyruszy w rowerową podróż.

PaszaBiceps pojedzie rowerem do Kopenhagi na Majora, by kibicować Polakom z ENCE

Szymon Orzeszek

23 lutego 2024, 11:33

reakcje0

Bind na jumpthrow w CS2 - wyjaśniamy jak go użyć

CS 2 jest już na horyzoncie. Coraz więcej graczy testuje najnowszą wersję strzelanki od Valve, a niektórzy już przygotowują się do profesjonalnego grania. Tu dowiecie się jak ustawić jumpthrow.

Bind na jumpthrow w CS2 - wyjaśniamy jak go użyć

Szymon Orzeszek

8 września 2023, 14:56

reakcje18

Ukraiński gracz Counter Strike'a nigdy nie dołączyłby do drużyny z czterema Rosjanami. „Każdy Ukrainiec powinien to zrozumieć”

Profesjonalny gracz CS-a z Ukrainy w wywiadzie przyznał, że nie zagra w jednej drużynie z Rosjanami i uważa, że nikt nie powinien kwestionować jego zdania.

Ukraiński gracz Counter Strike'a nigdy nie dołączyłby do drużyny z czterema Rosjanami. „Każdy Ukrainiec powinien to zrozumieć”

Szymon Orzeszek

14 lutego 2024, 11:28

reakcje0