Western - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce western na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Akcji17 Zręcznościowe7
Bijatyki
RPG3 Strategiczne7 Przygodowe4
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne2
Towarzyskie
MMO1
Bounty Train
Bounty Train

Strategiczne 16 maja 2017

Niecodzienna gra strategiczno-ekonomiczna z elementami symulatora. W produkcji wcielamy się we właściciela kolei, który kupuje maszyny, zatrudnia pracowników, przewozi towary oraz odpiera ataki bandziorów. Wszystko to ma miejsce w Stanach Zjednoczonych w latach 1860-1868.

Wild West Online
Wild West Online

Akcji 2018

Gra MMO, której akcja rozgrywa się na Dzikim Zachodzie. Deweloperzy produkcji inspirowali się trybem multiplayer z Red Dead Redemption, ale dodali do znanych już rozwiązań sporo własnych pomysłów.

Call of Juarez: Gunslinger
Call of Juarez: Gunslinger

Akcji 22 maja 2013

Nowa odsłona westernowej serii wrocławskiego Techlandu. Gunslinger to powrót na Dziki Zachód, podczas którego staniemy twarzą w twarz z najbardziej znanymi rewolwerowcami (wśród nich są Jesse James czy Billy the Kid). W produkcji pojawiło się kilka nowych pomysłów, w tym lepszy tryb koncentracji oraz usprawniony system rozwoju postaci.

Call of Juarez
Call of Juarez

Akcji 8 września 2006

Polska strzelanka pierwszoosobowa utrzymana w westernowych klimatach. W grze wcielamy się naprzemian w dwie postacie: Indianina Billy’ego i polującego na niego kowboja McCalla. Produkcja powinna spodobać się fanom Dzikiego Zachodu, bo ma wszelkie cechy dobrego westernu: małe miasteczka, charakterystyczne bronie i klimatyczną muzykę. Dzieło studia Techland wyróżnia się tez bardzo ładną grafiką.

Call of Juarez: Więzy Krwi
Call of Juarez: Więzy Krwi

Akcji 30 czerwca 2009

Kontynuacja polskiej strzelanki w klimatach Dzikiego Zachodu. Tym razem poznajemy losy dwójki braci McCall, którzy zamierzają zdobyć mityczny skarb w tytułowym mieście Juarez. Podczas zabawy przemierzamy typowo westernowe lokacje i walczymy z przeciwnikami. Twórcy przygotowali też tryb multiplayer. Gra ponownie cechuje się bardzo ładną grafiką.

Gun
Gun

Akcji 8 listopada 2005

Gun to wirtualny western zrealizowany w konwencji, przywodzącej na myśl serię Grand Theft Auto. Stworzono go w studiu Neversoft Entertainmen, znanym z cyklu Tony Hawk's Pro Skater. Gra posiada otwartą strukturę świata i pozwala na sporą swobodę w jego eksploracji.

Desperados: Wanted Dead or Alive
Desperados: Wanted Dead or Alive

Strategiczne 27 kwietnia 2001

Taktyczna strategia czasu rzeczywistego z elementami gry przygodowej, której akcja rozgrywa się na Dzikim Zachodzie. Kierujemy sześcioosobowym zespołem rewolwerowców, którego liderem jest John Cooper. Każdy członek posiada odrębne, wyspecjalizowane umiejętności. Przechodzimy przez szereg misji obdarzonych bogatą fabułą, przemierzając przy tym różne, klimatyczne lokacje rodem z dobrego westernu.

Hard West
Hard West

Strategiczne 18 listopada 2015

Hard West to turowa strategia taktyczna w realiach Dziwnego Zachodu (mieszającego klimat westernu z fantastyką), w której rozgrywka, ogólnie rzecz ujmując, łączy taktyczne aspekty gry Desperados z eksploracją rodem z Heroes of Might & Magic. Jest to pierwsze duże dzieło polskiego studia CreativeForge Games, gromadzącego ludzi pracujących przedtem chociażby przy Call of Juarez.

Motörhead: Through the Ages
Motörhead: Through the Ages

RPG 6 czerwca 2017

Obszerny dodatek do wydanej w połowie 2015 roku gry Victor Vran, zainspirowany twórczością zaliczanej do klasyki hard rocka i heavy metalu grupy Motörhead. Design gry zaczerpnięty został z okładek oraz tekstów zespołu i łączy w sobie elementy mrocznego średniowiecza, Dzikiego Zachodu oraz science-fiction. Fabuła obraca się zaś wokół powstrzymania Królowej Potępionych, rezydującej w jednym z posępnych zamczysk.

Desperados 2: Cooper's Revenge
Desperados 2: Cooper's Revenge

Strategiczne 21 kwietnia 2006

Desperados 2: Cooper's Revenge to sequel interesującej gry strategicznej pt. Desperados: Wanted Dead or Alive. Warstwa fabularna kontynuacji skupia się na postaci względnie prawomyślnego łowcy nagród nazwiskiem John Cooper i prezentuje wydarzenia, nawiązujące do schwytania groźnego przestępcy imieniem Dillon w małej miejscowości niedaleko meksykańskiej granicy.

Helldorado
Helldorado

Strategiczne 1 czerwca 2007

Nieoficjalna kontynuacja osadzonej w realiach Dzikiego Zachodu taktycznej gry akcji zatytułowanej Desperados 2: Cooper’s Revenge. Autorzy przygotowali zupełnie nowy wątek fabularny, kontynuujący losy dobrze znanych bohaterów. W porównaniu z poprzedniczką zwiększono zakres ruchów postaci oraz dodano tryb pozwalający na wcielenie się w reżysera filmowego.

Lead and Gold: Gangs of the Wild West
Lead and Gold: Gangs of the Wild West

Akcji 8 kwietnia 2010

Dynamiczna trzeciosobowa strzelanka osadzona w realiach Dzikiego Zachodu zrealizowana przede wszystkim z myślą o potyczkach w sieci. Gracze wcielają się w rewolwerowców i biorą udział w klasycznych dla świata westernów strzelaninach, napadach na banki i kopalnie złota, czy też pojedynkach w samo południe.

Fenimore Fillmore: The Westerner
Fenimore Fillmore: The Westerner

Przygodowe 1 czerwca 2003

Kolejna odsłona przygodowej gry 3 Skulls of the Toltecs. Fenimore Fillmore. Tytułowy kowboj tym razem wyrusza pomóc biednym farmerom. Ładna, stylizowana grafika oraz pełna humoru akcja, czyni ten tytuł interesującym dla każdego fana przygodówek.

SteamWorld Dig
SteamWorld Dig

Zręcznościowe 5 grudnia 2013

SteamWorld Dig to platformowa gra zręcznościowa, której akcję osadzono w uniwersum łączącym klimat westernu i steampunku. Wcielamy się w robota, który przemierza otwarty podziemny świat, kopiąc tunele i zbierając minerały, służące do wymiany na coraz lepszy ekwipunek i ulepszenia dla bohatera.

Far West
Far West

Strategiczne 6 listopada 2002

Far West to mieszanka akcji i strategii czasu rzeczywistego w której zajmiemy się budową i utrzymaniem rancza położonego gdzieś na dzikich preriach Ameryki Północnej w czasach gdy panowało tam bezprawie i rozbój.

Six-Guns
Six-Guns

Akcji 11 października 2013

Inspirowana konsolowym przebojem Red Dead Redemption, trzecioosobowa gra akcji tocząca się w realiach Dzikiego Zachodu. Wcielamy się w Bucka Crosshawa, który ścigany przez prawo musi stawić czoła nie tylko innym rewolwerowcom, lecz także nadprzyrodzonym istotom czającym się w pustkowiach Arizony.

Western Outlaw: Wanted Dead or Alive
Western Outlaw: Wanted Dead or Alive

Akcji 23 września 2003

Western Outlaw: Wanted Dead or Alive to pierwszoosobowa strzelanina (FPS), której akcję osadzono w klimatach Dzikiego Zachodu. Gracz wciela się w rolę wyjętego spod prawa rewolwerowca, który musi stawić czoła czyhającym na jego życie łowcom nagród. Gra stworzona została przez ekipę deweloperską studia Jarhead Games.

Dead Man's Hand
Dead Man's Hand

Akcji 16 marca 2004

Dead Man's Hand to shooter FPS z akcją umiejscowioną na Dzikim Zachodzie, stworzony przez Human Head Studios, firmę odpowiedzialną m.in. za grę Rune. Bohaterem gry jest niejaki El Tejon, członek gangu o nazwie The Nine, w którego skład wchodzą najwięksi lokalni złoczyńcy.

Westerado: Double Barreled
Westerado: Double Barreled

Akcji 16 kwietnia 2015

Westerado: Double Barreled to wydana na pecety gra akcji z otwartym światem. Gracze wcielają się rewolwerowca próbującego odkryć, kto wymordował mu rodzinę. Podczas zabawy uczestniczymy w strzelaninach, wypełniamy zadania i prowadzimy śledztwo. Wszystko to ukazane jest w pełnej dużych pikseli stylistyce retro.

El Hijo
El Hijo

Zręcznościowe sierpień 2017

El Hijo to opracowana z myślą o pecetach skradanka. Akcja toczy się na Dzikim Zachodzie, a gracz wciela się w chłopca próbującego odnaleźć swojego ojca. W tym celu musi niepostrzeżenie przedostać się przez szereg niebezpiecznych poziomów patrolowanych przez czujnych strażników.

Secret Ponchos
Secret Ponchos

Akcji 13 października 2015

Secret Ponchos to opracowana przez zespół Switchblade Monkeys dynamiczna strzelanka, która koncentruje się wyłącznie na trybie multiplayer. Całość utrzymana jest w klimacie spaghetti westernu i pozwala graczom na wcielenie się w rewolwerowców toczących pojedynki na Dzikim Zachodzie.

Wild Guns: Reloaded
Wild Guns: Reloaded

Akcji 2017

Rozbudowany remake gry Wild Guns wydanej w 1994 roku na konsoli Super Nintendo Entertainment System. Twórcy zatroszczyli się o dwie dodatkowe postacie, tryb co-op, nowych bossów i areny, zachowując jednocześnie klasyczną mechanikę rozgrywki.

Na Dzikim Zachodzie: Przygody Lucky Luke'a
Na Dzikim Zachodzie: Przygody Lucky Luke'a

Zręcznościowe 23 listopada 2007

Go West: A Lucky Luke Adventure to wypełniona akcją platformówka, traktująca o najszybszym rewolwerowcu na Dzikim Zachodzie imieniem Luke. Niniejsza pozycja powstała w oparciu o animowany film Go West!. Omawiana gra, dedykowana do posiadaczy PeCetów oraz konsol Wii i Nintendo DS, wykorzystuje wszystkie atuty swoich platform docelowych.

Space Marshals
Space Marshals

Akcji 8 października 2015

Space Marshals to epizodyczna strzelanina autorstwa zespołu Pixelbite. Jej akcja toczy się w nietypowej wizji przyszłości, gdzie elementy futurystyczne mieszają się z klimatem Dzikiego Zachodu. Gra wymusza taktyczne podejście do starć i premiuje ciche eliminowanie wrogów, korzystanie z osłon oraz atakowanie z flanki.