City Car Driving [PC]

City Car Driving to edukacyjny symulator samochodowy, który ma za zadanie przygotowywać graczy do uczestnictwa w prawdziwym ruchu drogowym. Wybrawszy jeden z kilkunastu różniących się gabarytami pojazdów, ruszamy na ulice dużego miasta, gdzie naszym zadaniem jest ćwiczenie bezpiecznej i regulaminowej jazdy.

wersja językowa:
angielska

City Car Driving data premiery gry na PC:

23 grudnia 2010 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

gry podobne do City Car Driving:

Car Mechanic Simulator 2014
Symulator Jazdy 2
Symulator Samochodu

Symulacje, samochodowe, edukacyjne

City Car Driving to edukacyjny symulator, który pozwala nam sprawdzić się w roli kierowcy samochodu poruszającego się po wielkim mieście. Tytuł został stworzony przez rosyjskie studio Forward Development i stanowi rozwiniętą wersję popularnej w Europie Wschodniej aplikacji 3D Instructor.

Jak wspomniano, tytuł stawia sobie za cel nauczenie niedoświadczonych kierowców, jak poruszać się samochodem po ulicach miasta. Rozgrywkę rozpoczynamy od wyboru pojazdu. Tych jest kilkanaście – od kompaktów, poprzez wozy klasy średniej i wyższej, po vany i małe ciężarówki. Zaimplementowane auta nie są licencjonowane, lecz bez trudu rozpoznamy w nich modele spotykane na prawdziwych drogach. Wybrawszy wehikuł, ruszamy w teren. Do naszej dyspozycji oddano sporej wielkości aglomerację, w której znajdziemy zarówno wielopasmowe ulice przecinające centrum, jak i wąskie drogi, wijące się wśród osiedlowych zabudowań przedmieścia. Mamy też możliwość spróbowania swoich sił na torze wyścigowym dla gokartów albo opuszczenia miasta i wjechania na górskie serpentyny oraz nieutwardzone leśne drogi.

W City Car Driving zastosowano realistyczny model zachowania się samochodu. Dotyczy to zarówno jazdy, jak i kolizji, gdyż w grze nie brakuje systemu uszkodzeń pojazdów. Niedoświadczeni gracze, zanim zostaną rzuceni na głęboką wodę, mogą rozpocząć zabawę na placu manewrowym, gdzie pod okiem wirtualnego instruktora poznają podstawowe zasady uczestnictwa w ruchu miejskim. Tytuł kładzie nacisk na przestrzeganie przepisów, stosowanie się do znaków drogowych i regulaminową jazdę, więc nie ma tu mowy o wyścigach czy kaskaderskich popisach. W oddanym do naszej dyspozycji mieście trafiamy zarówno na małe skrzyżowania równorzędne, jak i takie, w których przecinają się ulice wielopasmowe, a przejazdem zarządza sygnalizacja świetlna. Aglomeracja obfituje także w elementy pokroju rond, autostrad i obwodnic oraz inne pojazdy, w tym tramwaje. Rzecz jasna, nauka jazdy nie może odbywać się bez obecności gęstego ruchu ulicznego, a także pieszych, którzy w każdej chwili mogą wtargnąć na jezdnię. Wyzwań przysporzyć może też cykl dobowy, zmienne warunki pogodowe, a także losowe sytuacje na drodze, jak roboty drogowe czy wypadek.

Co więcej, na czas miejskich wojaży możemy aktywować system udzielający nam wskazówki i alarmujący nas za każdym razem, gdy złamiemy prawo. Mimo że głównym elementem rozgrywki w City Car Driving jest swobodne poruszanie się po dostępnym obszarze i ćwiczenie swoich umiejętności, twórcy pokusili się o dodanie kilkunastu wyzwań o zróżnicowanym poziomie trudności, w których musimy precyzyjnie wykonywać określone manewry.

Symulacyjny charakter omawianej produkcji podkreśla wsparcie dla rozmaitych kierownic. W przypadku osób, których początkowa zawartość gry nie zadowoli, nic nie stanie na przeszkodzie, by skorzystać z wbudowanego edytora i dodać własne elementy (pojazdy) lub zmienić te już istniejące (np. fizykę). Nie licząc modeli samochodów, oprawa graficzna produkcji stoi na stosunkowo niskim poziomie, lecz jest dostatecznie szczegółowa i przejrzysta, by gra mogła spełniać swoje podstawowe zadanie, jakim jest przygotowywanie kierowców do uczestnictwa w ruchu drogowym w dużym mieście. Z racji wspomnianej misji w City Car Driving nie uświadczymy także rozgrywki wieloosobowej.

Tryb gry: single player  
Ocena gry 8.6 / 10 na podstawie 104 ocen czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.2 Ghz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB (karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 260 lub lepsza), 2.5 GB HDD, Windows XP SP3/Vista SP2/7, łącze internetowe

komentarze czytelników


ProPlayerPL  2013-10-22 - 18:04

O Boże, takie wymagania na taką grę ??? Mi się zdaje, że nie trzeba tu karty graficznej 1 GB :D. Jak coś to moja opinia jest czysto hipotetyczna i informuję, że nie grałem w tą grę :). Jak znajdę i pobiorę to podzielę się opinią (jeśli mi w ogóle ruszy :c)

malin999  2013-11-06 - 09:49

Wczoraj zainstalowalem gre lecz dlugo nie pogralem gdyz laptop 3 rdzeniowy 3gb pamieci z karta graficzna 1 gb nie uciagnal gry hehe. Sprobuje dzisiaj zainstalowac na stacjonarnym i powiem co i jak ... ale zapowiada sie fajnie!

innersound  2013-12-11 - 16:26

ProPlayerPL Wymagania są zawyżone :)

graczJakichMalo  2014-01-10 - 19:04

może i zawyżone ale to zalecane i chyba każdemu to dziś ruszy

lol2631  2014-03-17 - 17:53

Do gry można wgrywać za pomocą modów różne modele samochodów, ale czy ktoś wie jakie są dostępne modele aut, bez modów?

Cobrasss  2014-03-17 - 20:30

Proszę bardzo :D http://www.igcd.net/game.php?id=1000010578&width=1366 Te oznaczone gwiazdkami żeby nie było

lol2631  2014-03-17 - 20:57

Właśnie wszedłem na tę stronkę, dziex (przy okazji wiem też, jakie są te auta z modów).

lol2631  2014-03-18 - 15:52

A wie ktoś skąd pobrać samochody? Jak wgrać itd. to wiem, tylko SKĄD pobrać.

Guwnokp  2014-03-18 - 16:17

Jak na rok 2010 grafika brzydka, textury 32 x 32.

MiłośnikLoL'a  2014-11-14 - 20:03

Grę można pobrać na http://gamesandhacks.eu/?p=14

cichybobik  2014-12-16 - 08:49

Mi się podoba tylko,że jakby ta kra bardziej rozbudowana. xd