City Car Driving [PC]

City Car Driving to edukacyjny symulator samochodowy, który ma za zadanie przygotowywać graczy do uczestnictwa w prawdziwym ruchu drogowym. Wybrawszy jeden z kilkunastu różniących się gabarytami pojazdów, ruszamy na ulice dużego miasta, gdzie naszym zadaniem jest ćwiczenie bezpiecznej i regulaminowej jazdy.

wersja językowa:
angielska

City Car Driving data premiery gry na PC:

23 grudnia 2010 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

gry podobne do City Car Driving:

Car Mechanic Simulator 2014
Symulator Jazdy 2
Symulator Samochodu

Symulacje, samochodowe, edukacyjne

City Car Driving to edukacyjny symulator, który pozwala nam sprawdzić się w roli kierowcy samochodu poruszającego się po wielkim mieście. Tytuł został stworzony przez rosyjskie studio Forward Development i stanowi rozwiniętą wersję popularnej w Europie Wschodniej aplikacji 3D Instructor.

Jak wspomniano, tytuł stawia sobie za cel nauczenie niedoświadczonych kierowców, jak poruszać się samochodem po ulicach miasta. Rozgrywkę rozpoczynamy od wyboru pojazdu. Tych jest kilkanaście – od kompaktów, poprzez wozy klasy średniej i wyższej, po vany i małe ciężarówki. Zaimplementowane auta nie są licencjonowane, lecz bez trudu rozpoznamy w nich modele spotykane na prawdziwych drogach. Wybrawszy wehikuł, ruszamy w teren. Do naszej dyspozycji oddano sporej wielkości aglomerację, w której znajdziemy zarówno wielopasmowe ulice przecinające centrum, jak i wąskie drogi, wijące się wśród osiedlowych zabudowań przedmieścia. Mamy też możliwość spróbowania swoich sił na torze wyścigowym dla gokartów albo opuszczenia miasta i wjechania na górskie serpentyny oraz nieutwardzone leśne drogi.

W City Car Driving zastosowano realistyczny model zachowania się samochodu. Dotyczy to zarówno jazdy, jak i kolizji, gdyż w grze nie brakuje systemu uszkodzeń pojazdów. Niedoświadczeni gracze, zanim zostaną rzuceni na głęboką wodę, mogą rozpocząć zabawę na placu manewrowym, gdzie pod okiem wirtualnego instruktora poznają podstawowe zasady uczestnictwa w ruchu miejskim. Tytuł kładzie nacisk na przestrzeganie przepisów, stosowanie się do znaków drogowych i regulaminową jazdę, więc nie ma tu mowy o wyścigach czy kaskaderskich popisach. W oddanym do naszej dyspozycji mieście trafiamy zarówno na małe skrzyżowania równorzędne, jak i takie, w których przecinają się ulice wielopasmowe, a przejazdem zarządza sygnalizacja świetlna. Aglomeracja obfituje także w elementy pokroju rond, autostrad i obwodnic oraz inne pojazdy, w tym tramwaje. Rzecz jasna, nauka jazdy nie może odbywać się bez obecności gęstego ruchu ulicznego, a także pieszych, którzy w każdej chwili mogą wtargnąć na jezdnię. Wyzwań przysporzyć może też cykl dobowy, zmienne warunki pogodowe, a także losowe sytuacje na drodze, jak roboty drogowe czy wypadek.

Co więcej, na czas miejskich wojaży możemy aktywować system udzielający nam wskazówki i alarmujący nas za każdym razem, gdy złamiemy prawo. Mimo że głównym elementem rozgrywki w City Car Driving jest swobodne poruszanie się po dostępnym obszarze i ćwiczenie swoich umiejętności, twórcy pokusili się o dodanie kilkunastu wyzwań o zróżnicowanym poziomie trudności, w których musimy precyzyjnie wykonywać określone manewry.

Symulacyjny charakter omawianej produkcji podkreśla wsparcie dla rozmaitych kierownic. W przypadku osób, których początkowa zawartość gry nie zadowoli, nic nie stanie na przeszkodzie, by skorzystać z wbudowanego edytora i dodać własne elementy (pojazdy) lub zmienić te już istniejące (np. fizykę). Nie licząc modeli samochodów, oprawa graficzna produkcji stoi na stosunkowo niskim poziomie, lecz jest dostatecznie szczegółowa i przejrzysta, by gra mogła spełniać swoje podstawowe zadanie, jakim jest przygotowywanie kierowców do uczestnictwa w ruchu drogowym w dużym mieście. Z racji wspomnianej misji w City Car Driving nie uświadczymy także rozgrywki wieloosobowej.

Tryb gry: single player  
Ocena gry 8.6 / 10 na podstawie 132 ocen czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.2 Ghz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB (karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 260 lub lepsza), 2.5 GB HDD, Windows XP SP3/Vista SP2/7, łącze internetowe

Pirate Storm

Pirate Storm

Zagraj za Darmo!

War Thunder

War Thunder

Zagraj za Darmo!

American Truck Simulator PL - PC - 59,50 zł

kup w sklepie

PC 59,50 zł

German Truck Simulator + Ekspansja Austria - PC - 8,90 zł

kup w sklepie

PC 8,90 zł

Cities: Skylines - PC - 88,90 zł

kup w sklepie

PC 88,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
22.10.2013 18:04
ProPlayerPL
14
Chorąży

O Boże, takie wymagania na taką grę ??? Mi się zdaje, że nie trzeba tu karty graficznej 1 GB :D. Jak coś to moja opinia jest czysto hipotetyczna i informuję, że nie grałem w tą grę :). Jak znajdę i pobiorę to podzielę się opinią (jeśli mi w ogóle ruszy :c)

06.11.2013 09:49
odpowiedz
malin999
1
Junior

Wczoraj zainstalowalem gre lecz dlugo nie pogralem gdyz laptop 3 rdzeniowy 3gb pamieci z karta graficzna 1 gb nie uciagnal gry hehe. Sprobuje dzisiaj zainstalowac na stacjonarnym i powiem co i jak ... ale zapowiada sie fajnie!

11.12.2013 16:26
odpowiedz
innersound
11
Legionista

ProPlayerPL

Wymagania są zawyżone :)

10.01.2014 19:04
odpowiedz
graczJakichMalo
3
Junior

może i zawyżone ale to zalecane i chyba każdemu to dziś ruszy

17.03.2014 17:53
odpowiedz
lol2631
2
Junior

Do gry można wgrywać za pomocą modów różne modele samochodów, ale czy ktoś wie jakie są dostępne modele aut, bez modów?

17.03.2014 20:30
odpowiedz
Cobrasss
102
Senator

Proszę bardzo :D
http://www.igcd.net/game.php?id=1000010578&width=1366
Te oznaczone gwiazdkami żeby nie było

17.03.2014 20:57
odpowiedz
lol2631
2
Junior

Właśnie wszedłem na tę stronkę, dziex (przy okazji wiem też, jakie są te auta z modów).

18.03.2014 15:52
odpowiedz
lol2631
2
Junior

A wie ktoś skąd pobrać samochody? Jak wgrać itd. to wiem, tylko SKĄD pobrać.

18.03.2014 16:17
odpowiedz
Guwnokp
13
z0mg h4x

Jak na rok 2010 grafika brzydka, textury 32 x 32.

14.11.2014 20:03
odpowiedz
MiłośnikLoL'a
4
Junior

Grę można pobrać na http://gamesandhacks.eu/?p=14

16.12.2014 08:49
odpowiedz
cichybobik
1
Junior

Mi się podoba tylko,że jakby ta kra bardziej rozbudowana. xd

09.01.2016 22:43
odpowiedz
akokatthe
7
Legionista
7.0

Witam :) Grę uważam za nawet ciekawy tytuł. Podoba mi się nawet model jazdy oraz różnorodność warunków pogodowych. Niestety muszę wspomnieć o wadach: BARDZO zawyżone wymagania (choć gra chodzi mi bez problemu na ultra, to uważam, że wymagania są skandaliczne jak na taką grafikę.), brak pisku opon, wspierania FFB, różnorodnych dźwięków samochodów. Sprzęgło musi być wciśnięte co do nanometra, dlatego czasami biegi się nie wbijają. BUGI, BUGI i jeszcze raz BUGI. np. Jedziesz sobie spokojnie i widzisz czerwone światło, chcesz się zatrzymać zaraz przed pasami... i tu nagle przywalasz w niewidzialny samochód... Albo, jedziesz sobie już z 15 minut i nagle odpadają ci koła, oraz samochód unosi się w powietrzu :D Gra ma swoje wady, ale cóż, nie ma innego takiego tytułu jak ten, pomijając te błędy to nawet przyjemna gierka.
Pozdrawiam ;)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze