Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Praca dla autorów Poradników do Gier

GRY-Online.pl stale poszukuje nowych autorów, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z branżą dziennikarską, a przy tym nie zaniedbywać swojej pasji – gier. Dział poradników ogłasza otwartą rekrutację na graczy, którzy zasilą szeregi autorów GRY-Online.pl. Jeśli chciałbyś dołączyć do kultowego polskiego portalu, przeczytaj poniższe ogłoszenie.

To właśnie nasi autorzy przygotowali potężne, rozbudowane poradniki do takich gier jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, Pillars Of Eternity czy Elex, które każdego dnia czytają setki, a nawet tysiące graczy z Polski i całego świata. Poradniki to świetny początek przygody nie tylko z samym GOL-em, ale również growym dziennikarstwem w ogóle. Nie wymagamy tryliona godzin spędzonych z grą; wystarczy chłonny umysł, pomysł i umiejętność przelewania myśli na tekst.

Nie bądź potworem, zostań autorem

Współpraca oparta jest na modelu pracy zdalnej; autor otrzymuje od nas grę lub dostęp do gry przed premierą, a następnie w określonym czasie przygotowuje poradnik. Stale poszukujemy graczy, którzy sprawdzają się szczególnie w jednym gatunku; jeśli świetnie odnajdujesz się w trudnych grach strategicznych albo gry RPG nie stanowią dla Ciebie wyzwania, to być może właśnie Ciebie szukamy?

Czy wiesz, że...

Poradniki na GRY-Online.pl tworzymy od 15 lat, a w naszej bazie znajdziesz już ponad 1600 pozycji! Przez lata opisy przejścia przygotowywało wielu autorów, a niektórzy z nich współpracują z nami do dzisiaj, inni publikują do pozostałych działów GOL-a, co miesiąc dostarczając recenzje, zapowiedzi, porady i teksty publicystyczne.

Wymagania, cechy i umiejętności

 1. autor powinien świetnie odnajdywać się w wybranym przez siebie gatunku gier;
 2. autor potrafi rozłożyć grę na czynniki pierwsze, przygotować plan poradnika i zidentyfikować problemy;
 3. autor odznacza się dobrą znajomością programu Microsoft Word i potrafi posługiwać się stylami;
 4. podstawowa znajomość programów do obróbki grafiki (zmiana rozmiaru obrazków, konwersja, jakość);
 5. mile widziana umiejętność nagrywania rozgrywki bez komentarza (na PC i PS4);
 6. dobra umiejętność pisania i zdolność samokorekty;
 7. mile widziane aktywne ogrywanie i wiedza ekspercka z tytułów długo żyjących (Fortnite Battle Royale, World of Warcraft);
 8. mile widziana umiejętność obsługi Google Trends i wyszukiwania tematów, zagadnień i problemów do danej gry;
 9. terminowość i kontaktowość.

Poradniki to nie jest publicystyka, ale oczekujemy, że autor potrafi posługiwać sie językiem polskim w piśmie; pamiętaj – umiejętność sprawnego przekazywania wiedzy to umiejętność, od której zależy sukces poradnika.

Co w zamian?

 1. atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do włożonej pracy;
 2. umowa o przeniesieniu praw autorskich;
 3. możliwość stałej i opłacalnej współpracy na innych zasadach;
 4. premia dla stałych współpracowników i za wzorową pracę;
 5. dostęp do nowych gier nierzadko przed premierą gry;
 6. możliwość wypożyczenia konsoli na czas tworzenia poradnika;
 7. możliwość dalszego rozwoju i publikowania w innych działach GOL-a (recenzje, publicystyka);
 8. zadaniowy model współpracy – piszesz wtedy, kiedy rzeczywiście masz na to czas.

Co należy zrobić?

 1. Przygotuj aktualne CV – nie zapomnij zawrzeć w nim gatunków gier, w których czujesz się najlepiej, pochwal się ewentualnymi, dotychczasowymi publikacjami, wspomnij o swojej edukacji, językach i doświadczeniu;
 2. Przed wysłaniem CV koniecznie przeczytaj poniżej o tym, jak przetwarzamy i przechowujemy Twoje dane na potrzeby rekrutacji;
 3. Przygotuj plan poradnika – wybierz dowolną grę, która ukazała się w ostatnim miesiącu, a następnie spróbuj przygotować dla niej plan poradnika. Co należałoby opisać? Jak podzielić spis treści? Na jakie pytania warto odpowiedzieć? Jakie rozdziały przydadzą się czytelnikowi? Jakie strony konieczne powinny się znaleźć w danej sekcji poradnika? Rozpisz to wszystko, a podział, którego dokonasz, pozwoli nam ocenić, w jaki sposób patrzysz na daną grę;
 4. Wyślij e-mail wraz z załącznikami CV oraz plan poradnika na adres:

Szczególnie poszukujemy

Szczególną uwagę zwrócimy na zgłoszenia autorów do gier niszowych i trudniejszych, ale również dużych MMO – jeśli spędziłeś wiele godzin w BattleTech albo dużo raidowałeś w World of Warcraft, być może właśnie Twoje doświadczenie okaże się dla nas najbardziej pomocne.

Z przyjemnością również powitamy wśród naszych autorów ludzi, którzy chcieliby związać się z GryOnline.pl na dłużej – szukamy komunikatywnych autorów wywiązujących się z terminów, którzy potrafią szybko przygotować dla nas treści na poszczególne zagadnienia.

Jeśli chciałbyś spróbować swoich sił w pracy dla GryOnline.pl lub masz pytania dotyczące rekrutacji, skontaktuj się z nami, wysyłając wiadomość na e-mail podany wyżej. Pamiętaj o dołączeniu klauzuli do CV!

Klauzula o przetwarzaniu danych w celach rekrutacyjnych – dodaj ją do e-maila z CV!

Zgodnie z art. 13 ust.1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych) w związku z zamiarem pozyskania Pani/Pana danych osobowych dla celów rekrutacji niniejszym informujemy, że:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest GRY-OnLine S.A., z siedzibą w Krakowie przy al. Gabrieli Zapolskiej 16A, 30-126 Kraków.
 2. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się pod adresem e-mail iod@gry-online.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celach prowadzonej aktualnie rekrutacji, a także na potrzeby przyszłych rekrutacji przeprowadzanych przez Administratora w okresie następnych 12 miesięcy. W przypadku gdyby w wyniku prowadzonych w tym okresie rekrutacji Pani/Pana kandydatura nie została zaakceptowana i nie doszło do zawarcia stosownej umowy, Państwa dane zostaną usunięte.
 4. Przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych odbywa się na podstawie Artykułu 6 ust.1 pkt a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – tzn. przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych odbywa się na podstawie udzielonej przez Panią/Pana zgody;
 5. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą również operatorzy pocztowi w przypadku kierowania do Państwa pisemnej korespondencji dotyczącej prowadzonej rekrutacji.
 6. Państwa dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych.
 7. Posiada Pani/Pan nieograniczone prawo do żądania od Administratora dostępu do treści swoich danych osobowych, a także prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych osobowych oraz prawo wniesienia sprzeciwu odnośnie przetwarzania. Posiada również Pani/Pan prawo do cofnięcia w każdym czasie zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych, z tym że pozostaje to bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 8. W razie gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych, ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych;
 9. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest konsekwencją wyrażenia przez Panią/Pana zgody na przetwarzanie danych i nie jest wymogiem ustawowym ani umownym a zatem nie występują po Pani/Pana stronie ewentualne konsekwencje niepodania danych, za wyjątkiem rezygnacji z/braku możliwości udziału w procesie.
 10. Pani/Pana dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania.