Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 stycznia 2022, 15:50

Łatwiejsze przesyłanie zrzutów ekranu z PS5 na telefon

Sony bierze przykład z Xboksa i daje właścicielom PlayStation równie łatwy sposób przesyłania zrzutów ekranu z gier. Posiadacze konsol z niektórych rejonów już mogą korzystać z nowej funkcji.

W SKRÓCIE:
  • przesyłanie zrzutów ekranu z PlayStation 5 staje się znacznie prostsze.

Przesyłanie screenów z gier w przypadku Xboxów jest bardzo łatwe. Każdy zrzut po chwili jest widoczny w aplikacji na smartfonie, a wszystko dzieje się automatycznie za naciśnięciem jednego przycisku na padzie. W świecie PlayStation nie jest to tak proste i wymaga często np. wysyłania plików znajomym przez czat. Jednak Sony zdecydowało się znacznie to uprościć i dodać funkcjonalność podobną do tej, jaką mają posiadacze konsoli Microsoftu.

Jak informuje jeden z użytkowników PS5 ze Stanów Zjednoczonych, nowy mechanizm został już mu udostępniony. Wydaje się, że aktualizacja jest wprowadzana stopniowo, regionami. Potwierdzono, iż obecnie mogą z niej korzystać gracze w USA, Japonii, Kanadzie i Niemczech. Aby automatyczne przesyłanie było możliwe, należy wykonać następujące kroki:

  • wejdź do Galerii Multimediów (szukaj w Bibliotece Gier, w menu Gry);
  • powinien pojawić się monit o włączenie automatycznego wysyłania (Enable Auto-Upload), potwierdź;
  • aplikacja PlayStation na smartfonie może wymagać zamknięcia i uruchomienia ponownie;
  • po wykonaniu tych kroków zrzuty ekranu powinny zacząć pojawiać się w aplikacji.
Łatwiejsze przesyłanie zrzutów ekranu z PS5 na telefon - ilustracja #1
Komunikat, na który czekało wielu użytkowników PS5. Źródło: The Verge.

Warto pamiętać, że screeny będą dostępne w aplikacji przez 14 dni od momentu ich wykonania. Co się tyczy klipów, automatycznie zostaną wysłane tylko te w rozdzielczości do 1920 x 1080 pikseli i o długości maksymalnie 3 minut.

Wybrać PS5 czy może Xboxa Series X? Wady i zalety obu platform:

Łatwiejsze przesyłanie zrzutów ekranu z PS5 na telefon - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.