Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 czerwca 2022, 14:17

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Nowe fabryki Tesli tracą miliardy dolarów

Trzy gigantyczne inwestycje Tesli, jakimi są fabryki w Niemczech, Chinach i Teksasie, przynoszą Elonowi Muskowi spory ból głowy. Według miliardera coś, co miało być prężnie działającą infrastrukturą, przypomina „piece do palenia pieniędzy”.

Źródło: Pixabay/ JamesQube.

Nad Teslą i Elonem Muskiem wciąż kłębią się czarne chmury. Niedawno informowaliśmy o tym, że w związku ze złymi przeczuciami miliardera, na bruku firmy produkującej m.in. pojazdy elektryczne znajdzie się 10% pracowników. Niestety to nie koniec złych informacji.

Pechowe inwestycje

Jak donosi portal ChannelNewsAsia, ostatnio Elon Musk podzielił się swoimi przemyśleniami w rozmowie z klubem zrzeszającym właścicieli Tesli (filmik możecie zobaczyć poniżej, a fragment dotyczący zakładów, rozpoczyna się od 6:44 min.). Okazuje się, że miliarder ma ostatnio naprawdę spory problem z trzema ogromnymi inwestycjami firmy. Chodzi o fabryki w Szanghaju, Berlinie oraz w Austin w stanie Teksas.

Ze słów Muska wynika, że sytuacja w obu otwartych w tym roku fabrykach nie jest godna pozazdroszczenia. Zakład w Teksasie działa mocno poniżej swoich możliwości z powodu problemów z produkcją nowego typu baterii 4680. Natomiast narzędzia pozwalające na tworzenie ogniw 2170, utknęły w chińskim porcie. W nieco lepszej sytuacji zdaje się być niemiecka fabryka, która od początku oparła swoją produkcję na bateriach 2170.

Obie fabryki w Berlinie i Austin są teraz gigantycznymi piecami pieniędzy… Ten naprawdę gigantyczny ryk, jest odgłosem płonących pieniędzy – zobrazował szef Tesli podczas wizyty w Austin w Teksasie.

Właściciel Tesli przybliżył także sytuację fabryki w Szanghaju. Znajduje się ona w bardzo trudnym położeniu - głównie z powodu panujących tam obostrzeń dotyczących koronawirusa. Nie dość, że sama zagraniczna placówka nie może funkcjonować, to jeszcze wstrzymywane są dostawy części potrzebne do produkcji aut w Kalifornii.

Na koniec miliarder dodał, że obecnie największym zmartwieniem firmy jest utrzymanie fabryki w ruchu, aby móc płacić pracownikom i nie zbankrutować.

Nowe fabryki Tesli tracą miliardy dolarów - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – tvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.