Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 lutego 2023, 13:30

autor: Kamil "KSulej" Sulej

PS5 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki; to koniec problemów z dostępnością?

Sony pochwaliło się wynikami finansowymi za ostatni kwartał ubiegłego roku. Są one obiecujące i jasno pokazują, że PlayStation 5 pnie się w górę w tabeli sprzedaży.

Źródło fot. Kerde Severin / Unsplash
i

Firma Sony ogłosiła, że do 31 grudnia 2022 r. dostarczyła do sklepów łącznie 32,1 miliona egzemplarzy konsol. Tylko w ostatnim kwartale było to przeszło 7,1 mln sztuk, co jest rezultatem lepszym o 3,2 mln w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.

Oznacza to pozytywną końcówkę roku dla japońskiego giganta i sugeruje, że równie mocne może być wejście w 2023 rok. Może to też świadczyć o tym, iż problemy z dostępnością konsol w sklepach odejdą wreszcie do lamusa.

Podsumowanie 2022 roku

Z raportu finansowego wynika jednak, iż są obszary, w których Sony straciło – niewiele, ale jednak. Mowa m.in. o abonamencie PlayStation Plus. Liczba subskrybentów w ostatnim kwartale 2022 roku spadła o 1,6 mln względem analogicznego okresu w 2021 roku (46,4 mln vs 48 mln).

Dotyczy to również sprzedanych tytułów na PlayStation 4 i PlayStation 5. W minionym kwartale rozeszło się 86,5 mln gier. Oznacza to spadek o 6,2 mln sztuk względem tego samego okresu roku ubiegłego (92,7 mln).

Sytuacja wygląda lepiej, gdy spojrzymy na produkcje ekskluzywne. Swoich nabywców znalazło 20,8 mln egzemplarzy takich gier. To wynik lepszy aż o 9,5 mln porównując z rokiem 2021 (11,3 mln). 62% sprzedanych gier pochodzi z dystrybucji cyfrowej, co jest identycznym rezultatem jak w zeszłym roku.

Wzrost zanotowano także w przypadku PlayStation Network. Na serwerach Sony w grudniu 2022 roku aktywnych było 112 mln użytkowników. W tym samym okresie poprzedniego roku liczba ta wynosiła 111 mln graczy.

Konsolę PlayStation 5 kupisz tutaj

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

PS5 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki; to koniec problemów z dostępnością? - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.