Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 marca 2023, 18:57

autor: Damian Miśta

Praca zdalna jest gorsza niż stacjonarna według Marka Zuckerberga

Mark Zuckerberg wprowadza Rok Efektywności, który ma pomóc firmie w powrocie na właściwe tory. Zasugerowano przy tym ograniczenie modelu pracy zdalnej.

Źródło fot. Unsplash | Mimi Thian.
i

Prawdopodobnie Meta w przyszłości zwiększy nacisk na obecność w biurze. Praca we własnym domu ma negatywnie wpływać na wydajność pracowników.

Pracownicy Mety mogą wrócić do biur

Mark Zuckerberg ogłosił Rok Efektywności poprzez wiadomość opublikowaną na blogu Mety. Zapowiada w niej szereg informacji o przyszłym działaniu przedsiębiorstwa. Jedna z nich raczej nie spodoba się pracownikom, którzy pracują zdalnie. Z analizy Mety wynika, że tego typu forma wykonywania obowiązków wpływa negatywnie na efektywność pracowników. Przewidywanym powodem jest gorsze nawiązywanie relacji z innymi pracownikami ze względu na brak kontaktu twarzą w twarz.

Praca zdalna jest gorsza niż stacjonarna według Marka Zuckerberga - ilustracja #1
Meta poniosła duże straty finansowe w ubiegłym roku. Źródło: Unsplash | Alex Haney.

Zaczynający funkcjonowanie w firmie w formie zdalnej osiągali gorsze rezultaty w swojej pracy od osób, które stawiały pierwsze kroki będąc w siedzibie przedsiębiorstwa. Ci drudzy nawet jeśli przeszli na tryb zdalny, to nadal okazywali się lepsi od pracujących w zaciszu domowym. Ponadto podobne wnioski wyciągnięto poprzez obserwację tych, którzy przebywali pośród innych pracowników w firmie co najmniej trzy dni w tygodniu. Nie oznacza to jednak, że Meta już zabiera się za wprowadzenie modelu hybrydowego dla wszystkich pracowników, ale może to niebawem nastąpić.

Meta wprowadza Rok Efektywności

Rok Efektywności ma poprawić działanie firmy i pomóc jej w osiągnięciu wyższej wydajności finansowej. Plan przewiduje przeprowadzenie restrukturyzacji wewnątrz niej. Meta szacuje, iż dojdzie do potencjalnego zlikwidowania około 5 tysięcy wolnych stanowisk, a zwolnionych zostanie 10 tysięcy pracowników.

Kolejne zmiany przewidują usprawnienia w zakresie funkcjonowania firmy. Przedsiębiorstwo Zuckerberga chce zoptymalizować swoje zasoby i uelastycznić działanie pracowników.

Trudno się Mecie dziwić, skoro ubiegły rok nie był dla firmy szczególnie udany ze względu na poniesione straty finansowe i spadającą popularność m.in. Facebooka. Czas pokaże, czy ogłoszone hasło faktycznie pomoże podnieść się Mecie i pozwoli na osiąganie sukcesów.

Praca zdalna jest gorsza niż stacjonarna według Marka Zuckerberga - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Damian Miśta

Damian Miśta

Pisał tu i ówdzie hobbystycznie od młodych lat. Był krótko na kierunku dziennikarskim, gdzie zainteresował się psychologią, którą aktualnie studiuje. Mimo tego planów znacznie nie zmienił i zaczął działać na GRY-Online w lipcu 2022 roku. Najlepiej czuje się w tematach technologicznych, chociaż gry i filmy nie kryją przed nim tajemnic. Spędził niezliczoną ilość godzin przemierzając Khorinis, a serię o przygodach Indiany Jonesie zna na pamięć. Czytał również od deski do deski czasopisma branżowe. Poza tym majsterkuje lub wybiera się w podróż do minionych epok.

więcej