Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 lutego 2023, 12:10

autor: Damian Miśta

Nvidia naprawiła problem z Discordem

Nvidia rozwiązała problem z obniżoną wydajnością kart graficznych z serii RTX 30 w trakcie korzystania z Discorda. Użytkownicy systemu Windows nie muszą sami zajmować się instalacją nowej wersji oprogramowania.

Źródło fot. Unsplash | BoliviaInteligente.
i

Nvidia rozpoczęła udostępnianie aktualizacji rozwiązującej problem z obniżoną efektywnością swoich kart graficznych w trakcie użytkowania programu Discord. Jak twierdzi, użytkownicy nie muszą ręcznie instalować poprawki i pojawi się ona automatycznie na komputerach po następnym zalogowaniu się do systemu Windows. Jest to nowy profil aplikacji przeznaczony dla popularnego komunikatora, powiązany ze sterownikiem „Zielonych”.

Nvidia naprawiła problem z Discordem - ilustracja #1
Nvidia poinformowała o rozwiązaniu problemu. Źródło: Twitter | Nvidia Customer Care.

Kłopoty graczy pojawiły się po udostępnieniu aktualizacji dla Discorda. Posiadacze modeli m.in. RTX 3060 Ti i RTX 3080 Ti odnotowali, że taktowanie pamięci tych kart graficznych jest niższe o 200 MHz, niż być powinno. W przypadku GTX-a 1060 utracona wartość wyniosła o połowę mniej. Natomiast RTX-y 40 działały poprawnie.

Ceny kart graficznych Nvidii sprawdzisz tutaj

Wcześniej ten producent kart graficznych opublikował instrukcję, która pokazywała, jak ręcznie rozwiązać problem z wykorzystaniem programu GeForce 3D Profile Manager. Wiązało się to jednak z podmianą manualnie edytowanego pliku tekstowego, więc była to metoda kłopotliwa i na pewno wielu użytkowników wolało mieć mniej klatek na sekundę w ulubionej grze, niż uczyć się nowych rzeczy z powodu czyjegoś błędu.

  1. Oficjalna strona internetowa Nvidii
Nvidia naprawiła problem z Discordem - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Damian Miśta

Damian Miśta

Pisał tu i ówdzie hobbystycznie od młodych lat. Był krótko na kierunku dziennikarskim, gdzie zainteresował się psychologią, którą aktualnie studiuje. Mimo tego planów znacznie nie zmienił i zaczął działać na GRY-Online w lipcu 2022 roku. Najlepiej czuje się w tematach technologicznych, chociaż gry i filmy nie kryją przed nim tajemnic. Spędził niezliczoną ilość godzin przemierzając Khorinis, a serię o przygodach Indiany Jonesie zna na pamięć. Czytał również od deski do deski czasopisma branżowe. Poza tym majsterkuje lub wybiera się w podróż do minionych epok.

więcej