Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 stycznia 2023, 15:12

autor: Damian Miśta

RTX 4060 i RTX 4050 mogą zadebiutować już wkrótce

Przedsiębiorstwo odpowiedzialne za marki MAXSUN i Soyo dodało wpis do bazy EEC, który sugeruje powstawanie kart graficznych RTX 4050 i RTX 4050 przeznaczonych dla komputerów stacjonarnych. Do tej pory Nvidia zapowiedziała ich mobilne wersje.

Źródło fot. Unsplash | Caspar Camille Rubin.
i

Dla wszystkich czekających na tańsze karty graficzne z rodziny Nvidia RTX 40 mamy interesującą wiadomość. Shangke Group, czyli azjatycki producent podzespołów komputerowych odpowiedzialny za marki MAXSUN i Soyo, wprowadził ciekawy wpis do bazy EEC (Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej) dający nadzieję na pojawienie się nowych procesorów graficznych Nvidii przeznaczonych dla komputerów stacjonarnych.

Zarejestrowano nazwy RTX 4060 i RTX 4050

Wśród kilkunastu zarejestrowanych znaków towarowych dla kart graficznych wyróżniają się te o nazwach RTX 4060 i RTX 4050. Wymienione modele zostały już zaprezentowane w trakcie tegorocznych targów CES, ale wyłącznie w wersji przeznaczonej dla laptopów (o której Marcin pisał tutaj). Do tej pory nie pojawiły się oficjalne informacje o jednostkach niebędących rozwiązaniem mobilnym.

RTX 4060 i RTX 4050 mogą zadebiutować już wkrótce - ilustracja #1

RTX 4060 i RTX 4050 pojawi się w m.in. takim ZenBooku.Źródło: Nvidia.

Należy jednak podkreślić, że wspomniana wcześniej aktywność Shangke Group nie jest równoznaczna z tym, iż mamy pewność co do rychłego pojawienia się tych modeli na rynku. Nie zdradza też praktycznie żadnych informacji na temat tego, co może szykować dla nas Nvidia. Takie zgłoszenie sugeruje jednak, że RTX 4060 i 4050 są raczej bliżej niż dalej od premiery i niebawem usłyszymy o nich więcej, w tym może poznamy ich specyfikację. O wszystkim będziemy informować na bieżąco.

Ceny kart graficznych Nvidii sprawdzisz tutaj

  1. Oficjalna strona internetowa marki MAXSUN
  2. Oficjalna strona internetowa EEC
RTX 4060 i RTX 4050 mogą zadebiutować już wkrótce - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Damian Miśta

Damian Miśta

Pisał tu i ówdzie hobbystycznie od młodych lat. Był krótko na kierunku dziennikarskim, gdzie zainteresował się psychologią, którą aktualnie studiuje. Mimo tego planów znacznie nie zmienił i zaczął działać na GRY-Online w lipcu 2022 roku. Najlepiej czuje się w tematach technologicznych, chociaż gry i filmy nie kryją przed nim tajemnic. Spędził niezliczoną ilość godzin przemierzając Khorinis, a serię o przygodach Indiany Jonesie zna na pamięć. Czytał również od deski do deski czasopisma branżowe. Poza tym majsterkuje lub wybiera się w podróż do minionych epok.

więcej