Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 października 2022, 11:30

Ludzie nie chcą większego ekranu - Apple tnie produkcję iPhone'a 14 Plus

Apple redukuje zamówienia produkcyjne na iPhone'a 14 Plus, nawet o 90%. Powodem może być słabe zainteresowanie modelem.

Źrodło fot. Apple
i
W SKRÓCIE:
  • Ograniczenie produkcji iPhone’a 14 Plus o 70% – 90% to największa redukcja w historii Apple.

Jeden z głównych fabrykantów firmy Apple został zmuszony do zmiany planów kadrowych. Powodem są ograniczenia produkcyjne, sięgające nawet 90% i dotyczące iPhone’a 14 Plus. Początkowo spodziewano się sporego popytu na ten model, jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna i Apple jest zmuszone zredukować zamówienia.

iPhone 14 Plus? Dziękuję, ale nie…

Ludzie nie chcą większego ekranu - Apple tnie produkcję iPhonea 14 Plus - ilustracja #1
iPhone 14 i iPhone 14 Plus. Źródło: Apple

Firma Pegatron 12 października rozpoczęła poszukiwania dodatkowych zasobów ludzkich, by sprostać spodziewanej dużej liczbie zamówień na nowe iPhone’y 14. Serwis Wccftech informuje jednak o zmniejszeniu produkcji modelu Plus o 70 – 90 procent (to największa redukcja w historii Apple). Co ciekawe, nastąpiło to 15 października, czyli trzy dni po rozpoczęciu zatrudniania pracowników.

iPhone 14 i nie tylko znajdziesz na Allegro

Podczas gdy zainteresowanie modelami Pro i Pro MAX jest nie najgorsze, iPhone 14 w wersji z większym ekranem widocznie nie znajduje tylu nabywców, ilu spodziewało się uzyskać Apple. Trudno jednoznacznie określić powody – możliwe, że mniejszy iPhone 14 z ekranem 6,1 cala wydaje się zupełnie wystarczający, a nawet praktyczniejszy. A ktoś poszukujący czegoś lepszego oraz posiadający wystarczające zasoby finansowe wybierze urządzenie o lepszych podzespołach i większej wydajności, czyli modele Pro.

Ludzie nie chcą większego ekranu - Apple tnie produkcję iPhonea 14 Plus - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej