Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 maja 2022, 12:30

CIA proponuje Rosjanom kontakt przez darknet

Strona CIA została uruchomiona także w darknecie. Taki manewr ma pomóc skontaktować się Rosjanom, którzy nie są zadowoleni z faktu, że ich kraj prowadzi działania militarne w Ukrainie.

Fot. powyżej: Unsplash / Sigmund

W SKRÓCIE:
  • CIA uruchamia możliwość kontaktu poprzez sieć TOR;
  • dzięki temu Rosjanie, którzy nie popierają wojennych działań Władimira Putina mogą poprosić o pomoc USA.

Amerykańska agencja CIA schodzi do darknetu – wykorzystując tę sieć chce ona pomóc obywatelom Federacji Rosyjskiej w skontaktowaniu się z wywiadem USA. Możliwość skierowana jest do tych Rosjan, którym nie podobają się poczynania Władimira Putina w Ukrainie.

Nasza globalna misja wymaga, by poszczególne osoby mogły się z nami bezpiecznie kontaktować z dowolnego miejsca. – CIA

Dlatego CIA uruchomiło swoją stronę w darknecie, która zapewnia taką samą funkcjonalność, jak jej „powierzchniowa” wersja. Na stronę tę można wejść poprzez sieć TOR (The Onion Browser), która zapewnia wysoki stopień anonimowości. Oczywiście nadal pewne ryzyko istnieje i osoba próbująca nawiązać kontakt z obcym (jakby nie było) wywiadem musi się liczyć z możliwymi konsekwencjami.

Rosjanie zaniepokojeni

Urzędnik CIA, który z wiadomych względów wolał pozostać anonimowy, powiedział że „są zaniepokojeni Rosjanie, którzy desperacko próbują skontaktować się z CIA”. Całkiem możliwe więc, że znajdzie się wiele osób z Rosji, które będą chciały skorzystać z pomocy USA.

Choć z niektórych sondaży wynika, że „operacja specjalna” ma poparcie dużej części rosyjskiego narodu, nie wiadomo jak wiarygodne są takie dane. Rzeczywistość może być zupełnie inna, ponieważ Rosjanie w obawie przed podsłuchami służb nie są skłonni do prezentowania swojego prawdziwego zdania.

CIA proponuje Rosjanom kontakt przez darknet - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.