Youtuber stworzył gigantyczną mapę Ziemi w survivalu Minecrafta. Skala projektu powala

Gracze Minecrafta ciągle potrafią zaskakiwać oryginalnymi i imponującymi projektami. Pewien youtuber postanowił odwzorować całą Ziemię wraz ze wszystkimi państwami.

Youtuber stworzył gigantyczną mapę Ziemi w survivalu Minecrafta. Skala projektu powala
Źródło fot. Reddit
i

Możemy się chyba zgodzić, że gracze Minecrafta należą do najbardziej kreatywnych osób spośród wszystkich ludzi pałających się gamingiem. Co jakiś czas dochodzą do nas słuchy o projektach oryginalnych, powalających skalą i napracowaniem – nie inaczej jest w tym przypadku.

Cała Ziemia przeniesiona do Minecrafta

Youtuber FoundInMN postanowił odwzorować w klockowym świecie całą kulę ziemską, a dokładnie – mapę Ziemi w skali 1:23000. Jakby tego było mało, postanowił oznaczyć każdy kraj na świecie flagą umieszczoną w odpowiednim miejscu.

Zadanie nie było łatwe i jak sam FoundInMN przyznał, ukończenie mapy zajęło mu ponad 40 dni. Samo zebranie wystarczającej liczby odpowiednich bloków było wymagające, a tworzenie mapy musiało przebiegać w kilku etapach.

Najpierw położono bloki o kolorze zielonym, którego jest na mapie świata najwięcej. Następnie przyszedł czas na kolor biały (z którego składa się głównie Grenlandia). Potem przyszedł czas na odcienie niebieskiego i brązowego, jednak do tego przydał się mod Litematica, który oznacza konkretne bloki. W przypadku tak dokładnego projektu, ta modyfikacja okazała się bardzo przydatna.

Źródło: Reddit

Gdy przyjrzycie się całości, aż nie chce się wierzyć, że mapa została wykonana w Minecrafcie, w końcu nie ma tu żadnych kanciastości. Wszystko za sprawą warstwy szkła, którą pokryto całą powierzchnię. Dzięki temu mapa nabrała bardziej obłych kształtów, a także rozwinęła się jej paleta kolorów, zważywszy na to, że szkło również występuje w różnych wariantach kolorystycznych.

Na koniec pozostało umieścić na mapie flagi wszystkich państw na świecie, co mogło być nieco problematyczne, zważywszy na to, że na mapie autorstwa FoundInMN nie zaznaczono żadnych granic.

Jednak wraz z pomocą Google Maps udało się ustalić przybliżone położenie każdego kraju i zatknąć wszystkie banery.

Z pewnością jest to imponujący projekt warty uwagi. Teraz tylko czekać na Ziemię odwzorowaną w skali 1:1.

Więcej na temat:   Minecraft

Najlepsze seedy do Minecrafta 1.20

Generując nowy świat w Minecraft warto zapoznać się z seedami, które urozmaicą Waszą rozgrywkę. Tutaj znajdziecie pięć wyjątkowo ciekawych miejsc do rozpoczęcia nowej gry.

Najlepsze seedy do Minecrafta 1.20

X-ray w Minecraft 1.19, jak uruchomić pomocny texture pack?

Podstawowy wygląd Minecrafta jest nudny? Oto, jak w prosty sposób zainstalować texture pack – jeden upiększy wizualną część gry, a inny ułatwi samą rozgrywkę.

X-ray w Minecraft 1.19, jak uruchomić pomocny texture pack?

Kiedy Minecraft 1.21? Wiemy, co pojawi się w nowym patchu

Minecraft w 2024 roku otrzyma ogromną aktualizację 1.21. Choć nadal nie znamy dokładnej daty premiery, to już teraz wiadomo, że patch wprowadzi do gry wiele zmian i nowości. Poniżej prezentujemy listę tego, co już zdradzili deweloperzy.

Kiedy Minecraft 1.21? Wiemy, co pojawi się w nowym patchu